Souhlasím s autorem. Zmizela Sabena, Pan American a také jiné a nic a nikdo se z toho nezhroutil. Zmizely i výrobci letadel. To se týká i jiných způsobů dopravy. Pokud k pádu došlo díky korupci, porušení zákona, je to práce pro kriminálku, ale není to důvod k pláči. Ano je mi to líto, ale to je tak všechno co při tom cítím.
Vy, kdo kritizuje že tento článek věnujte prosím pozornost připojeným textům dole pod článkem. Tohle je jen jedna z citací že stránek například liberecké policie. Jsou skutečně cyklostezky, kde chodec není vítán. A maminka na inlinech s kočárkem je spíš chodec.
Cyklostezka je pozemní komunikace vyhrazená pro jízdu na jízdním kole, ale mohou na nich jezdit také jezdci na kolečkových bruslích a koloběžkách, případně lyžaři. Cyklostezka může být doplněna vodorovným dopravním značením. Automobilová a motocyklová doprava je z ní úplně vyloučena. Pěší doprava je z cyklostezky také vyloučena, pokud se nejedná o stezku pro chodce a cyklisty. Stezka pro chodce a cyklisty může být rozdělena na samostatné pásy, nebo může být celá její šířka určena chodcům a cyklistům dohromady. Cyklostezka bývá od vozovky pro ostatní vozidla silniční dopravy oddělena fyzicky obrubníkem, dělícím pásem nebo pásem zeleně, jinak se zpravidla jedná o vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty (cyklopruh)
Pochybuji o smysluplnosti. Proč 300 za hodinu? Kolik km bude moci v této rychlosti odjet? Kolik bude moci být zastávek, aby vůbec ta rychlost byla využitá? V jakém taktu budou muset jezdit aby nakonec nejezdily poloprázdné a přitom to bylo ekonomické. V rozměrech našeho státu se mi to zdá jako zbytečně nákladné až nesmyslné.Nebylo by lepší a investovat do celé současné sítě rovnoměrně a do pohodlí, spolehlivosti, přepravní kapacity a služeb?
Němci v ČSR neměli sice ideální podmínky. Němec se v pohraničí téměř nemohl stát státním úředníkem. Nedůvěra byla způsobena už tím že se sami Němci pokusila vzniku Československa zabránit nebo aspoň zbavit ho pohraničí už v samém začátku. Vzájemná nedůvěra měla hluboké kořeny. Vláda ČSR udělala málo pro její překonání. Hospodářská krize se dotkla především odvětví soustředěných v Sudetech. A vláda pomáhala především průmyslu ve vnitrozemí. Sudety zanedbala. Pravda je že ČSR byla demokratickou zemí. Němci měli rozhlas, školy, tisk spolky. Nikdo je neomezoval. V re době bylo možné spočítat demokratické země Evropy na prstech. GB, Francie,Belgie, Nizozemsko, Norsko, Švédsko, Švýcarsko Lucembursko, ČSR, Dánsko. Diktatury se nezdály ani zdaleka tak odporné. Hodně intelektuálů k nim vzhlíželo jako k možnému východisku z krizí. Článek podle mě vůbec nehodnotí co mělo být nebo nemělo. Nehledá viníka. Jenom popisuje názory, situace, nálady v době kdy vývoj událostí byl neznámý. Těch jasnozřivých a prozíravých bylo pomálu. A většinou byli okřikovaní. Churchill řekl: volili jste mezi hanbou a válkou. Zvolili jste hanbu a budete mít válku. Článek beru jako varování před uhýbáním násilí a zvůli
Podpora Ukrajiny s tím , že je zároveň budeme omezovat v tom jak se mají bránit nedává smysl a možná je to i zbytečné vyhazování peněz. Ruské hrozby bych ovšem na lehkou váhu nebral. Bestie zahnaná do kouta je schopna všeho. Na tomto stavu sám západ nese vinu. Léta odmítal vidět jak se Rusko neustále posunuje od demokracie k totalitě. Za ropu a plyn byl západ slepý na obě oči. Vlastní ozbrojené síly téměř zlikvidoval a teď nás Putin nachytal nahé. Ať mě napadne jakýkoliv možný a pravděpodobný budoucí vývoj žádný není moc hezký. Jsou jen špatné vyhlídky a ty ještě horší.
Podobné urážky jenom prohlubují příkop mezi Ruskem a západem. Nedovedu si představit, že by s tímhle týpkem ještě někdo rozumný jednal a hlavně něco podepsal. Srovnávat to s karibskou krizí je trochu mimo. Tehdy hlavně přišli k rozumu díky neústupnosti Američanů a v SSSR tehdy byli na druhou stranu na tolik zralí, že si uvědomili co je ve hře a jaká by byla cena za další stupňování situace. Dosáhli udržení komunismu na Kubě a stažení nějakých raket z Turecka. Ani tehdy jsem nezaznamenal, že nějaký komunistický představitel takhle hrubě nějakého západního představitele urážel.
Má pravdu pan Tisk. A kdo to chce zpochybnit, tak ať si uvědomí co je současné Rusko. Stát s autoritativním vládcem v čele. Putin si utvořil ústavu jaká vyhovuje právě jemu. Myslí si snad někdo, že lze uzavírat dohody s člověkem, který se nechá opakovaně volit ve zmanipulovaných volbách. Nařídil národu milovat ho a ještě se přitom tvářit jak je to skvělé. S Putinem lze jednat pouze z pozice síly, odradit ho od další agrese. Kdo se ukáže jako snadná kořist tak se tou kořistí stane. Nepřeju si žádnou válku, ale jedině připravenost a odhodlání nás může ochránit.
Žádnou zemi nezachrání zahraniční pomoc pokud se k ní obrátí zády vlastní občané. Zahraniční pomoc pouze prodlužuje její agónii. Ve Vietnamu Američané podporovali korupcí prolezlý nedemokratický režim jihu, aby zastavili komunisty. Ani bezohledné bombardování a masivní účast americké armády odhodlané severovietnamce nezastavilo. A obdobně to dopadlo v Afghánistánu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jsou to drbani a pan Prouza jejich náčelník. Jenom změna spotřebitelského chování to může změnit. Stát toho zas tak moc nemůže a velké řetězce vždy najdou způsob jak všechna pravidla přechytračit.