Dovolím si otázku: co autor tohoto článku dokázal, čím obohatil naší společnost, naší kulturu? Doba komunistického režimu je hrozná právě díky ký tomu, dokázala stvořit takové osudy jako František Kriegel, Stanislav Budín, Marie Švermová, Pavel Kohout, Miloš Kopecký, Jan Werich a našlo by se mnoho dalších. K čemu všemu dokázal některé lidi donutit. Vždy když vidím záběry z Národního divadla kdy potom následovalo dobrovolně nedobrovolné podepisování Anticharty, vidím především hanebné zneužití svatostánku naší kultury. Vidím tváře zlomených lidí, kterých si často velmi vážím, a kteří zřejmě tuší, že s děje něco velmi hanebného. Že se podílejí na něčem za co jednou zaplatí. Pro mě tato událost nejvíce symbolizuje hnus režimu, který jsme tu měli. Podobná dilemata musela řešit i řada osobností za Protektorátu. Za všechny stačí snad jmenovat Václava Talicha a z politiků Emila Háchu. Každý kdo zaujímá jednoznačná a tvrdá, nesmiřitelná stanoviska by si měl uvědomit, že svůj názor projevuje v době, kdy si to především může dovolit. A že tito lidé luxus této volby tak jednoduchý neměli. Často se pohybovali na hraně a určitě přemýšleli co ještě je před hranicí a co už za ní. Ten kdo dnes ví tak dobře co už za hranicí bylo se tak trochu podobá generálovi po bitvě.
Že spolu dva státy obchodovaly, neznamená, že měly zároveň vojensko-spojeneckou smlouvu. Kdyby se Západ (Británie, Francie) choval jinak, dodržoval smlouvy a nezrazoval spojence, k žádnému paktu Molotov-Ribbentrop by nedošlo. Nedošlo by tedy ani k těsnější obchodní spolupráci SSSR a nacistického Německa. Vždyť pakt Molotov-Ribbentrop byl podepsán až v létě 1939, tedy i po okupaci zbytku Československa.
.
SSSR nedodával cokoli. Například vůbec žádné zbraně a vojenskou techniku, snad až na nějakou nedostavěnou loď.
Francie dlouho a SSSR vedla jednání o nějaké vojenské spolu nebo spojenectví, ale vedla je že strany západu jen nereprezentativní delegace druhořadých diplomatů. Byla dlouhá jednání, která k ničemu nevedla. Jenom takové oťukávání a chytračení. Západ bolševikům nevěřil a nelze se diivit. Vždycky tvrdili, že jim jde vývoz revoluce. Na západě byla dobře známa brutální povaha bolševického režimu. Vzájemná nedůvěra mezi západem a SSSR byla dlouho nepřekonatelná. Také se na tom významně podílela zimní válka proti Finsku. Němci poslali do SSSR rovnou svoji diplomatickou těžkou váhu a dali najevo silnou vůli k dohodě. Navíc k dohodě na úkor Polska, které v Rusku neměli nikdo moc v lásce a rádi se na jeho likvidaci podíleli. Dali si tak s Němci jeho čtvrté dělení. Až teprve 22. červen udělal ze západu a Sovětského svazu spojence.
Souhlasím s autorem. Zmizela Sabena, Pan American a také jiné a nic a nikdo se z toho nezhroutil. Zmizely i výrobci letadel. To se týká i jiných způsobů dopravy. Pokud k pádu došlo díky korupci, porušení zákona, je to práce pro kriminálku, ale není to důvod k pláči. Ano je mi to líto, ale to je tak všechno co při tom cítím.
Neozbrojené? Měl jste vidět toho vojáka z čáry, když nám ho přivezli prostříleného podle Vás od těch "neozbrojených". Problém je v tom, že všichni chtějí, aby se uznala pouze jedna strana "mince", ale běda, když se někdo zmíní o tom, že ta mince má ještě druhou stranu. Mimochodem voják je vždy podřízen režimu, pro který slouží a jak se říkalo na vojně - voják nemá myslet, voják má pouze vykonávat rozkazy a tak je to i nyní ve všech armádách světa. Vojáci přísahali tehdejšímu režimu stejně, jako dnešní vojáci přísahají tomu současnému.
Kolik takových bylo? Pravda , přes hranici prchali před spravedlností i opravdoví zločinci a ti mohli být i ozbrojení. To ovšem nebyl ten důvod proč po lidech při snaze opustit socialistický ráj stříleli. Režimu prostě vadilo, že ten ráj nechce někdo sdílet s nimi. Žádný takový případ nemůže obhájit protiprávní jednání režimu. ČSSR na helsinské konferenci přistoupilo k mezinárodním pravidlům o lidských právech. A ta pravidla tak vstoupila do našeho právního řádu. V Helsinkách se zavázala ČSSR je dodržovat.
Jen tak mimochodem, použití zraně má svá specifika která se používají i dnes. A to jest třikrát a potom střílím. Tak že pokud někdo nereaguje na dvě výzvy a ani na varovný výstřel tak od takového člověka můžete čekat cokoli. Tak že buď vy nebo on. Tím to reaguji na některé pisálky zde.
Stříleli na neozbrojené. Zákon, který omezoval možnost opuštění republiky takovýmto způsobem byl protiprávní, stejně jako prostředky k jeho vynucování.
Vy, kdo kritizuje že tento článek věnujte prosím pozornost připojeným textům dole pod článkem. Tohle je jen jedna z citací že stránek například liberecké policie. Jsou skutečně cyklostezky, kde chodec není vítán. A maminka na inlinech s kočárkem je spíš chodec.
Cyklostezka je pozemní komunikace vyhrazená pro jízdu na jízdním kole, ale mohou na nich jezdit také jezdci na kolečkových bruslích a koloběžkách, případně lyžaři. Cyklostezka může být doplněna vodorovným dopravním značením. Automobilová a motocyklová doprava je z ní úplně vyloučena. Pěší doprava je z cyklostezky také vyloučena, pokud se nejedná o stezku pro chodce a cyklisty. Stezka pro chodce a cyklisty může být rozdělena na samostatné pásy, nebo může být celá její šířka určena chodcům a cyklistům dohromady. Cyklostezka bývá od vozovky pro ostatní vozidla silniční dopravy oddělena fyzicky obrubníkem, dělícím pásem nebo pásem zeleně, jinak se zpravidla jedná o vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty (cyklopruh)
Problém je to, že se právě omezujete na velikost našeho státu. Přitom je zcela logické, že v případě sítě VRT půjde o kontinentální projekt.
S tim souhlasím. Ale to bych cekal, že bude úloha EU a že bude výstavba podle dopravní koncepce celé Evropy. Právě v tomhle bych viděl úlohu EU. Čekal bych vytvoření jakéhosi evropského fondu dopravní infrastruktury a podle něj by to mohlo běžet. Místo toho EU řeší někdy nesmysly.
Pochybuji o smysluplnosti. Proč 300 za hodinu? Kolik km bude moci v této rychlosti odjet? Kolik bude moci být zastávek, aby vůbec ta rychlost byla využitá? V jakém taktu budou muset jezdit aby nakonec nejezdily poloprázdné a přitom to bylo ekonomické. V rozměrech našeho státu se mi to zdá jako zbytečně nákladné až nesmyslné.Nebylo by lepší a investovat do celé současné sítě rovnoměrně a do pohodlí, spolehlivosti, přepravní kapacity a služeb?
Když se ví, jak to v těch agenturách chodí, proč se nic nezmění? Nebo agentury nemají žádný zákoník práce? Kdo to kdy viděl, aby těhotná nemohla na mateřskou? A je vůbec legální vyhodit z práce těhotnou? Měl by být nějaký dohled nad těmito agenturami aby tam z lidi nebyli obyčejní otroci.
Navíc všechno hlavně práce na DPP a nejlépe přes agenturu. Na HPP jedině invalida, aby se podojil stát.
Když se ví, jak to v těch agenturách chodí, proč se nic nezmění? Nebo agentury nemají žádný zákoník práce? Kdo to kdy viděl, aby těhotná nemohla na mateřskou? A je vůbec legální vyhodit z práce těhotnou? Měl by být nějaký dohled nad těmito agenturami aby tam z lidi nebyli obyčejní otroci.
Protože ve spoustě agentur jsou zaháčkovaní politici, právníci, bývalí vojáci a policisté. Podobně s ubytovnami, předraženými nájmy, hlídacími agenturami, inkasními a vymáhacími společnostmi atd. Je to celé byznys , který někoho dobře živí a proto s tím nejde hnout, lobisté se vždy postarají, aby nakonec každá změna byla jen kosmetická.
Němci v ČSR neměli sice ideální podmínky. Němec se v pohraničí téměř nemohl stát státním úředníkem. Nedůvěra byla způsobena už tím že se sami Němci pokusila vzniku Československa zabránit nebo aspoň zbavit ho pohraničí už v samém začátku. Vzájemná nedůvěra měla hluboké kořeny. Vláda ČSR udělala málo pro její překonání. Hospodářská krize se dotkla především odvětví soustředěných v Sudetech. A vláda pomáhala především průmyslu ve vnitrozemí. Sudety zanedbala. Pravda je že ČSR byla demokratickou zemí. Němci měli rozhlas, školy, tisk spolky. Nikdo je neomezoval. V re době bylo možné spočítat demokratické země Evropy na prstech. GB, Francie,Belgie, Nizozemsko, Norsko, Švédsko, Švýcarsko Lucembursko, ČSR, Dánsko. Diktatury se nezdály ani zdaleka tak odporné. Hodně intelektuálů k nim vzhlíželo jako k možnému východisku z krizí. Článek podle mě vůbec nehodnotí co mělo být nebo nemělo. Nehledá viníka. Jenom popisuje názory, situace, nálady v době kdy vývoj událostí byl neznámý. Těch jasnozřivých a prozíravých bylo pomálu. A většinou byli okřikovaní. Churchill řekl: volili jste mezi hanbou a válkou. Zvolili jste hanbu a budete mít válku. Článek beru jako varování před uhýbáním násilí a zvůli
Nevím co je na tom špatného chodit v létě v kraťasech ...
V článku je napsáno jenom v kraťasech. Musíte pozorněji číst. Na tom nevidím nic špatného, požadovat ať se turisté ve městě obléknou alespoň do trička nebo košile s krátkým rukávem. Proč by se měli všichni dívat na polonahé lidí v obchodech, veřejné dopravě, restauracích a v ulicích vůbec. Jsou bohužel tací, kteří to nikdy nepochopí a klidně vejdou polonazí i do kostela.
Nebudu rozebírat všechny demagogické lži ze článku. Jen jednu. Stát měl příjmy ze státních podniků. Na rozdíl ode dneška, kdy je stát rozkraden, rozprodán a peníze jsou jen z daní.
Takže by se mělo vše opět znárodnit? No nazdar. To je cesta k ekonomice nedostatku.
Stát není dobrý hospodář, čehož je ostatně naše země důkazem. Proto nevidím smysl proč ho ještě posilovat?
Podpora Ukrajiny s tím , že je zároveň budeme omezovat v tom jak se mají bránit nedává smysl a možná je to i zbytečné vyhazování peněz. Ruské hrozby bych ovšem na lehkou váhu nebral. Bestie zahnaná do kouta je schopna všeho. Na tomto stavu sám západ nese vinu. Léta odmítal vidět jak se Rusko neustále posunuje od demokracie k totalitě. Za ropu a plyn byl západ slepý na obě oči. Vlastní ozbrojené síly téměř zlikvidoval a teď nás Putin nachytal nahé. Ať mě napadne jakýkoliv možný a pravděpodobný budoucí vývoj žádný není moc hezký. Jsou jen špatné vyhlídky a ty ještě horší.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dovolím si otázku.
Co jste dokázal vy?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Moc nechápu Vaši ironickou otázku. Historie docela určitě nebude znát ani jednoho z nás. Tim se nechci dotknout Vasich ambicí. Ve svém komentáři jsem rozhodně nikoho nesoudil ani neodsuzoval , tak jak to činí autorka článku,tak mi prosím podobné myšlenky nepodsouvejte.