Así zalezi na presne pozici. Kdyz hledam reditele, nebo vedouciho pracovnika rozhoduji zlusenosti ( na pozici CEO coz je neco jako generalni reditel rozhoduji zkusenosti tzv vek kolem 55 let. Prace ve skladu asi mladsi ale zalezi na kandidatovi. Facebook funguje 20 let. Takze tem lidem bylo kolem 30. Internet funguje 30 let. Bylo jim 20. V USA nevime kolik kandidatum je, muzeme to odhadmout z resume ale vek naprosto neni problem. Prekvapuje mne tento clanek, ze v CR je to problem.
Teď jsem práci hledala. A poměrně častá reakce byla "vy nám vyhovuje po všech stránkách, ale už jste pro nás drahá!" Takže raději vzali někoho, koho budou muset zaučovat a kdo neodvede požadovaný výkon....možná se už v USA naučili hledět na zisk, který pracovník přinese a ne na to, že za práci musí platit?
Někde někdo kecá. PČR dává pokuty na místě. Pokud občan přijde na policejní stanici si stěžovat na souseda tak to policie sepíše popř. vyslechne obě strany a zašle na úřad. Tak a nebo tak to vždy skončí na úřadě. Tak nevidím důvod proč by lidé nechodili rovnou na úřad. Přece jim to Policie nebude vázat mašličkou a posílat. Většinou když zavoláte na úřad, že si chcete stěžovat na souseda tak vás odkážou na Policií zbytečně.
Takže podle vás ty obě strany bude vyslýchat kdo? Starosta? Když dojde ke rvačce, bude chlapy rozhánět matrikářka nebo účetní? Protože starosta mezitím vyslychá dvě babky, které po sobě plivly na ulici.
Policie taky třeba rozhodne, co je přestupek, co půjde dál u nich a co odloží. To bude taky dělat někdo na obecním úřadě? Starosta řeší babky, matrikářka někde domlouvá chlapům, aby se nervali a dál už je tam jen uklízečka.
Takže za prvé,paní není samoživitelka!!!!
Děti živí převážně manžel!! Platí 20k a ona má pilno dát 8K!!!
Za druhé když žila s tyranem proč je mezi dětmi 12 let rozdíl???
Za třetí 18letý kolík může na brigádu a o malého se postarat tedy ta může paní do práce klidně na deset hodin denně!!
Za čtvrté,dyž má na kočku veterinu a stelivo tak má i na ostatní zbytné věci!!
A jako perlička že je vše smyšlené,malý navštěvuje školu nebo školku a ta musí otci sdělit vše oč požádá tzn i bydliště malého.
Sezname je toto nutné?
Ano, pokud otec na syna řádně platí a nemá omezená práva, je škola i školka povinna podat veškeré informace ohledně dětí. I kdyby neřekli přímo, kde dítě bydlí, není až takový problém se to pod nějakou záminkou dovědět.
1) Kamarádka, která jí poskytla obecní byt, porušuje nájemní smlouvu.
2) Obecní byty se zpravidla poskytují sociálním případům. Takže kamarádka bude nejspíš taky sociální případ.
3) Kde tedy bydlí kamarádka? Už není sociální případ, ale byt nevrátila?
4) Obecní byty pro sociální případy mají zvýhodněné nájemné.
5) Náklady na bydlení tudíž nemůžou být 17.500.- Ledaže by kamarádce platila něco navíc za poskytnutí azylu.
5) V našem městě s počtem obyvatel do 50.000, město vlastní byty 1+1 a 1+2. Nájemné je v nich cca mezi 4.000 až 6.000. S energiemi to může vyjít maximálně do 10.000.-
6) Tady nás někdo tahá za fusekli. 🙂
Kamarádka mohla v bytě bydlet zcela legálně stejně jako tisíce dalších. Řada bytů se neprivatizovala. Tedy klidně mohla v tom bytě vyrůstat s rodiči a teď bydlet dočasně třeba na chatě. Nemá tedy co vracet. Jiná věc je, že paní z článku bydlí "na dobré slovo " a platí nesmyslně velký nájem, pokud tedy nejde o velký byt
Kdyby měl zdravotní indispozici, tak je to neposkytnutí první pomoci a to je co? Trestné! Všechny dohledat! Kvůli nim zbytečně jeden člověk zemřel a druhý bude popotahován po soudech a následně potrestán! Stačilo zavolat MP!
Která tam potřetí kvůli tomu samému člověku nepřijede. Dostat kohokoliv k bezdomovci, byť viditelně zraněnému, je nadlidský výkon. Zkoušela jsem to několikrát. Tomuhle navíc nic nebylo.
Hmmm.....vydělával jsem, měl jsem několik sportů, kamarády....o rodině nikde ani slovo.
Dokud byl zdravý a užíval si s kamarády a žena lítala kolem dětí a domácnosti, bylo všechno ok. Teď jsou děti dospělé a když si chce žena konečně taky po práci někam vyrazit nebo si sednout s kamarádkami, tak má sedět doma s manželem a poskytovat mu plný servis. Tak to je fakt dojemný příběh.
I když je pán nemocný, tak by se mohl zamyslet, kolik toho on dělá pro rodinu? Chápu, že s rakovinou asi nebude prát ani vařit, ale objednat ženě kytku nebo občas s ní zajít do restaurace by asi dokázal, ne?
V článku se píše, že zavražděná žena byla propuštěna do domácí péče s tím, že je soběstačná a může se o ni postarat rodina. Jenže soběstačná nebyla, muž byl zřejmě její jediná rodina po ruce, a pokud by měl zbytkový rozum, na to měl hned upozornit.
No, neudělal to, asi mu to chudákovi už moc nemyslelo.
Zjevně o pomoc žádal a to zcela zbytečně. Kdybyste článek četl, věděl byste, že volali X krát lékaře. Jenže ti mají jiné povinnosti, třeba stávkovat.
Možná by stačilo se na schůzky řádně připravit. Po 36 letech na různých středních školách řeknu asi tolik, že ke mě chodili i rodiče, kteří nebyli na jediné schůzce na ZŠ a často jeli ve dvou i dvě hodiny. Protože jsem s nimi komunikovala že zájmu a ne z povinnosti. Protože si došli popovídat a věci typu rozpočtu školy dostali dopředu mailem, takže se na ně i ptali. A protože byli zvědaví, kdo se jim stará o děti. Přistupovat k tomu jako k činnosti za trest je hodně špatně - že strany učitele.
Vůbec nechápu ty rozčilené komentáře tady.... snad bude muset uchazeč projít autoškolou, X hodin jízdy s učitelem, zkouška s komisařem a ještě test! Kdo na to nebude mít, tak ho ten komisař prostě nepustí! Tak snad uvidí, že na to prostě nemá. Na světě nejsou dva stejní autisti, pokaždé je to trochu jiné. Takže bych radila, zdržet se komentářů u věcí o kterých nic nevíte
A proč se jich tedy nezdržíte?
To, že na nich je na 5 učitelek a 50 školáků dohromady 1 ředitel, 2 uklízečky, školník, dvě kuchařky ve školní jídelně, 2 družinářky a hospodářka. Je to nehospodárné a platíme si to z našich daní.
V praxi to tak - až na toho ředitele - samozřejmě není. Malé i větší školy většinu těchto funkcí sdružují nebo mají v necelých úvazcích. A ředitel malé školy obvykle řídí i mateřskou školu a jídelnu, což je na větších školách oddělená organizace.
Ale asi bychom mohli ušetřit na poradcích ministra, když mu nejsou schopni dodávat relevantní data.
Zdá se, že otázka připojištění za zdravotní péči je stále v patové situaci. Vláda zatím nepředložila žádný konkrétní návrh, což může být zklamáním pro ty, kteří doufali v rychlé změny. S ohledem na stárnoucí populaci a rostoucí náklady na zdravotní péči by však bylo rozumné začít hledat způsoby, jak do systému zapojit více soukromých prostředků.
Co si o tom myslíte vy? Mělo by být připojištění prioritou?
Problém je jinde. Osobně si klidně připlatím za nadstandardní služby, ale musí dávat smysl. Když mi na soukromé klinice nabídnou VIP pokoj, kde je největší výhodou možnost hotelové stravy, ale musím si jej platit hned od nástupu a přitom vím, že nastupuji v den operace, nejméně den poté budu na JIP a pak mám dva dny tekutou stravu a propustí mě domů, ztrácí to jakýkoliv smysl. A hodně mi vadí, když mi pak personál dává najevo, že jsem otravný póvl, který odmítl vyhodit cca 30 000 Kč oknem.
Motáte tady dohromady obecné předměty a odborné předměty. A děláte to záměrně, cítím to zcela jasně. A to se mi velmi příčí. A k tomu si vaše tvrzení nelze nijak ověřit. Ani jste pro jistotu nezmínil, o jaké přesně předměty zájmu se vlastně jedná a o jakou školu. Děkuji, to mi stačí.👎
Stačí se naučit číst a v příspěvku byste si to hravě našel. Ovšem ten váš úžasný online systém si s tím neporadí, to tady víme všichni.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak už Komenský říkal, škola hrou.
Žáci tedy nacvičovali třeba divadelní scény.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Které museli slovo od slova nadrilovat. Buďte rád, že netušíte, co to doopravdy je, ta "škola hrou".
2 odpovědi