Nejsem občan Horní Lidče, ale líbí se mně tahle obec. Lidí, neblbněte, už to nechte dostavit. Té zeleně je tam škoda no, ale zvyknete si a třeba bude někde hezčí hřiště. Však máte hezky opravenou obec a nové stavby. Lidí jen frflají, stejně jak na Čunka a jak je Vsetín krásně opravený. Prostě vám vadí jakékoliv změny.
Jo, dřív byly některé děti v jeslích. 🥲 Ale hlavně byly babičky, které měly důchod v 50.
Jo, na západě tam je to na 6 týdnů. A ze zaměstnání si matka dovolí zaplatit chůvu. Dovolí si každá česká maminka, zaplatit chůvu ze svého platu? A podívejte se taky, jak ty chůvy vychovaly nejen západní děti.
Opravdu výhra nahnat mimina do státních nebo soukromých institucí a čekat co z nich učitelé vychovají. 👍 Všechno jde do kytek.
Lituju děti, které učiíte, když klidně napíšete, že dítě by z vás mělo mít strach. A buď máte sklerózu, nebo jste byl ojediněl introvert, protož když si vzpomenu na naše přestávky (kdysi dávno za socíku) bylo to to samé - křičeli jsme, strkali se,občas i prali... Prostě děti...
To asi nepatří mně, že? Za bolševika to opravdu nebylo to samé. Po komunismu se mne opravdu nestýská, ale tohle je výchovou doma. Dnešní rodiče si absolutně nedovedou představit, jak se jejich děti chovají bez nich ve škole. Zeptejte se kterékoliv uklízečky, kuchařky, školníka, účetní, když nevěříte a osočujete učitele. Tyto profese to vidí, alespoň z dálky.
Pracuji ve škole ( nejsem učitelk, díky bohu), kde mají telefony zakázané úplně. Pokud si potřebuji zatelefonovat, musí mít svolení učitele. Na chodbách o přestávce je hrůza. Chudáci učitele teda. Děcka žádný respekt a z ničeho, z nikoho strach. Je přece přestávka, nesmí být telefony, tak hulákáme, strkáme se, tlučeme se… Kdyby to učitele řešili poznámkami, tak jim nestačí papír. Ale pro rodiče nějaká poznámka nic neznamená a dobehne si na učitele. O generaci těchto rodičů by měli mít strach. O jejich děti také. Ale jen mobilem to nebude.
Nevim tedy kde jste zila vy. Ja jako dite,chodil na raky kazdy vikend. Zato dnes jsem u nas v potoce raka nezahledl roky. Babicka pracovala v kravine,chodil jsem ji jako dite pomahat. Vzdy kdyz se dodojilo, cekalo se na vysledky kvality z mlekarny. Byly 3 kategorie,podle toho byla vyplata. Kdyz vysla trojka,byl to prave treba zanet a krev v mlece. Takove mleko slo pro telata,neslo na zpracovani. A ten den se prakticky delalo zadarmo!! Takze si na to vsichni davali pozor.!! A je strasne zajimave,ze za komaru tu byl vsude bordel,chemie podle vas vsude, ale v kazde louzi zivot. Dnes se dba na ekologii, ale vseho ubyva😐 to by me tedy zajimalo, kde dnesni soudruzi delaji chyby
No vidíte, asi jsme žili každý někde jinde. A když víte přesně víte, jako dítě, že vše za komančů bylo zalité sluncem, ze soudruzi uměli poručit větru dešti, nic vám nebrání odstěhovat se do Severní Korei a žít tam zdravý život, tak jako když jste byl dítě. Čest práci, soudruhu.
Taky je to hodně tím co jíme. Dříve, když člověk onemocněl, dostal antibiotika a nepotřeboval žádná probiotika. Jednak se dnes ATB zneužívají, ale dříve byl tvaroh tvaroh, mléko bylo mléko a pod. Dnes to jsou potraviny s dlouhou životností tzn něco totálně mrtvého. Dříve se jogurt,pokud nebyl v chladu za tři dny zkazil, dnes má životnost třeba měsíc. Takže nás zabíjí chemie,.kterou do sebe cpeme. Reklama na Danone,kdysi probíhala v tv" život v každém kousku", kdyby tam něco bylo,.tak za tři dny exploduje víčko. Hodně je potravin s dlouhou životností a to je to co nám zdravotně ubližuje.
Mléko bylo mléko, tvaroh byl tvaroh? Tak to vám jen soudruzi vsugerovali. Znám plno lidí, kteří pracovali v kravíně nebo v mlékárně. Nejenom, ze krávy se pásly na poprášeném svinstvu od Štefana, takže chemie ve velkém. (Dříve jste v potoce nenasel raky díky teto chemii, dnes už se k nám vracejí).
No a krávy se dojily i se zánětem vemene. Takže krev nebo hnis v mléce byl naprosto běžný a taky daleko horší hrůzy.
No a k dnešním potravinám, to s vámi musím bohužel souhlasit. Už v sousedním Polsku mne přijde např. máslo kvalitnější…
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen, aby holky nebraly domů mámě, tetě a velkým ségrám. 🫣🫣🫣
1 odpověď