Pokaždý,a je to teď téměř denně oznámí Psíkela a jemu podobní zvýšení nějaký daně-říkají tomu poplatek,eufemisticky,tak mají jediný vysvětlení:Tohle se nezvýšilo deset let,tamto patnáct-tohle uvádějí jako stěžejní důvod.Vizitkou kompetentní vlády byla stabilizace,ideálně snižování.Ne.Psíkelové mají relevantní,neprůstřelnej argument-nezvyšovalo se od jednadevavadesátýho.
Ale stejná situace je i v jiných západních zemích. Novináři v ČR stále vytváří iluzi, že třeba Francie má problém s imigranty z Afriky , ale Francie má jednoznačně problém výhradně s východoevropany. Každý Francouz má ve svém okolí desítky lidí z Alžíru, Senegalu apod., ale ti všichni někde pracují, jejich děti chodí do škol atd. a pak každý den potkávají ožralé bezdomovce z ČR, SR a PL, kteří se válí po ulicích každého jednoho francouzského města se smečkami pobíhajících psů. Pokud se ve Francii mluví o nezvládnuté imigraci, myslí se tím imigranti z východu, jenom to nechceme slyšet. A pokud se občas objeví někde nějaký útok nějakého blázna, což se v ČR vždy jen hezky naznačí, aby si udělali čtenáři jasno, že to byl muslim, tak to prostě každodenní pozitivní zkušenost s těmito imigranty nezmění narozdíl od té každodenní negativní zkušenosti s východním blokem, které musí čelit.
Takže nožema se tam ohánějí výhradně Češi a Slováci-tak to vidíš,ty pako?
Pikantní je, že brexit způsobil v UK prudký nárůst počtu imigrantů: od roku 2020 se roční přírůstek vyšplhal až na trojnásobek.
Ale stále se nějak nedaří vracet je do zemí, odkud připluli (tedy především do Francie, Nizozemska nebo Belgie).
Myslím, že ani ten bláznivý nápad s Rwandou to nevylepší.
x
Připomeňme si ale, že to byli imigranti z evropských (především postsovětských) zemí, kteří byli hlavním důvodem volání po brexitu.
Imigranti mimoevropští jsou přijímáni podstatně vstřícněji: Británie s nimi má už tradičně dlouhodobé - a většinou uspokojivé - zkušenosti. Většinu z nich (66%) tvoří prakticky bezproblémoví muslimové z Indie a Pákistánu.
x
O té relativní bezproblémovosti svědčí i fakt, že Británie jako první evropská země legalizovala existenci šaríja rad, na které se v případě potřeby může muslim obrátit v občanských záležitostech a sporech (jejich rozhodnutí nesmějí odporovat britskému právu, nejsou vymahatelná, a trestní právo je z jejich kompetence vyloučeno).
Do stejného obrazu spadá i Sadiq Khan, který je už 8 let úspěšným muslimským starostou Londýna, a letos byl na další čtyři roky zvolen potřetí. (Muslimů je v Londýně 15%, takže minimálně 3/4 jeho voličů tvoří nemuslimové.)
Tobě asi uniklo,jaké byly vztahy mezi UK-ne Ukrajinou-United Kingdom-pře nástupem Gándhího.Že Indie ,tehdy ještě společně s Pakistánem bylo britské dominium..Proto ty poměrně dobrý vztahy i dnes.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Zase nás přistrčil blíž k desítce na terči.
3 odpovědi