citace: ... „Antidepresivní účinek psilocybinu přetrvá dva až tři měsíce po jednorázovém užití, zatímco antidepresiva se obvykle berou každý den,“ zdůraznil. ...
=======================
Tady bude nejspíš ten zakopaný pes - peníze pro výrobce a obchodníky, jako ostatně ve většině případů jakýchkoliv sporů o nejrůznější zákazy, příkazy a nařízení.
Vezměme si jen tu kampaň přikazující nošení roušek a respirátorů ve volné přírodě, tj. při "ozdravných" víkendových vyjížďkách na kolech po okresních silnicích, při procházkách lesem a po polních cestách, při chůzi po liduprázdných ulicích, v parcích, při jízdě autem, kterým nikdo jiný nejezdí apod. A úplně nejhorší byl ten náhubkový teror dětí ve školkách a školách.
Pak si připomeňme ten tlak na neustálé očkování i těch lidí, kteří tím koronáčem prostě neonemocní, a nebo když už, tak s lehkým průběhem. Dokonce zavedení jakýchsi pasů. Přitom se vědělo, že očkování nákaze k nemoci náchylných jedinců nezabrání, takže ani dalšímu šíření nemoci, což se pak v praxi jednoznačně prokázalo.
L. N. Návorková byla ve StarDance už po několikáté a pokaždé nám připadala naopak jako velmi pracovitá, profesionální a schopná, což dokázala i úspěchy v této soutěži.
Je mi ale divné, jak mohou lidé obecně přikládat jakýkoliv význam sociálním sítím a vůbec se jimi zabývat a zdržovat se tím od jiných činností. Nejspíš to je ale u profesí ze show businessu potřebné.?
Ten "nejspravedlivější a nejvyšší" společenský řád zvaný socialismus zabránil další světové válce. Díky tomu neskutečnému bordelu bylo obrovské Ruské impérium, tehdy známé pod "uměleckým pseudonymem" Sovětský svaz, na tom hospodářsky tak bídně, že bez pravidelných dodávek obili z kapitalistického Západu, by v něm vypukl hladomor. Nepomohly ani nové kolonie získané na konci druhé světové války (Střední Evropa), do kterých ten socialismus také nainstalovali. Ty sice prosperovaly o něco lépe, ale to bylo v porovnání s ohromným dominiem nepodstatné.
Tento fakt držel sovětské politbyro a jeho vojensko-průmyslový komplex na uzdě až do rozpadu impéria.
citace: ... Gentlemanské řešení z vaší strany je buď ubrat (pokud neohrozíte toho za sebou), nebo přidat (pokud předpisy dovolí) – to proto, aby se daný šofér mohl zařadit. ...
=======================
Jestliže pojedu ustálenou rychlostí v pravém jízdním pruhu a uberu, nemohu vozidlo jedoucí za mnou ohrozit, protože je povinno dodržovat tzv. bezpečnou vzdálenost. Něco jiného je, kdybych začal silněji brzdit. K tomu bych už musel mít důvod, např. nevolnost, či poruchu na vozidle apod.
Jestliže se tedy rozhodnu umožnit vozidlu jedoucímu již dostatečnou rychlostí v připojovacím pruhu se přede mě zařadit snížením rychlosti, je mi jedno, co si o tom bude myslet případný bezohledný šotoušek jedoucí za mnou.
Jenže oni se neměli dobře jen lidé typu Karla Gotta, kteří pro diktátorský režim těch "rovnějších mezi rovnými" vytvářeli atmosféru národní "rodinné pohody". Nesmíme zapomenout ani na ty, kteří se díky systému všeobecného trvalého nedostatku zboží a služeb vyšvihli nad své spoluobčany - řezníci, zelináři, uhlíři, vedoucí v obchodech, cestovních kancelářích, v hotelech ..., veksláci, páni primáři a profesoři z nemocnic, estébáci, vojáci z povolání, policisté a statisíce dalších, kteří zadarmo dostali státní byty, které logicky ze svých daní zaplatili i ti, kteří si museli postavit sami nebo bydlení zdědili.
Nemůžeme se tedy divit tomu, že cca třetina tohoto křiváckého národa na tu dobu tak ráda nejen vzpomíná, ale chtěla by ji zpátky.
citace: Když se člověk začne orientovat ve filozofii, zjistí, že Hegelova koncepce pevných zákonů dějin směřujících historii k nutnému konci je dogmatické tvrzení, které neplatí
Lidé se v kterémkoli bodě dějin mohou rozhodnout jakkoli, budoucnost není dopředu určena, ale je vždy otevřená. Dogmatickým tvrzením je i materialistická hypotéza reality, že vše, co je, je pouze materiální povahy. Pokud by svět byl pouze materiální povahy, podléhali bychom fyzikální kauzalitě, všechny naše představy by byly determinovány, a my bychom nemohli zjistit, co je pravda.
================
Tady je nastíněn zásadní problém, který lidstvo provází od pradávna. Dvounožci vzpřímení, známí pod označení lidé, si myslí, že jsou v přírodě něco jiného než ostatní živočichové a rostliny, že nepodléhají zákonům evoluce, a že si o sobě rozhodují sami. A to je zásadní omyl, ze kterého vyšel i ocitovaný odstavec z článku.
Komunismus, stejně jako ostatní náboženství, je jenom další pokus určitých lidí dostat se k moci a následně majetku těch druhých, které zároveň v hierarchii života stlačí pod sebe. Život není nic jiného než souboj o prosazení a pokud možno dlouhodobé zachování vlastních genů. Výše citovaný odstavec je tedy v diametrálním rozporu s realitou.
citace: ... Zároveň obžalovanému vytkla nedostatek jakékoliv sebereflexe. ...
==============
Jak můžeme chtít po přírodních primitivech - komunistech, fašistech, nacionalistech ... chtít nějakou sebereflexi. Tito tvorové jsou ovládáni především zákony evoluce s minimem morálních zábran a tudíž nějaké civilizované myšlení od nich nemůžeme požadovat.
Měli jsme před lety fenu německého ovčáka, která byla k lidem absolutně vstřícná a dokonce i k fenám v parku apod. (byla totiž od mládí vykastrovaná). Jenže když na ní při procházce jiná fena za plotem začala zuřivě štěkat a cenit zuby, tak ji ta naše nečekaně a bez hlesu kousla skrz plot do nohy, kterou na pletivo skákala. To bylo nemilé překvapení a čekal jsem, že až se vnitřně uklidní, že bude nějak schlíplá, ale nic takového se nenastalo.
Zvířátka prostě nějakou morální sebereflexi nemají.
Demokracie skutečně není pro každého a je správně řečeno - "Nevyvyšujme se nad Rusy, Syřany a další většinu národů světa", protože i u nás min. jedna třetina občanů demokracii nechce a touží zpět po diktatuře, dokonce diktatuře socialistické s jejím všeobecným nedostatkem zboží a služeb, kde je možné tak dobře uplatňovat úplatkářství a klientelismus (ty čecháčkovské "švestičky z naší zahrádky", či ty mě pomůžeš na svém písečku a já tobě zase na tom mém).
K demokracii jsou vhodné jenom národy sebevědomé a i ty s ní mají potíže, protože demokracie je protipřírodní jev. V přírodě se vládne především silou, což dává živočišnému druhu šanci na přežívání v evolučním procesu. Národy ještě nedávno nevolnické nebo lokajské (český národ) jsou v demokracii zmatené a bytostně jim nevyhovuje.
ANO se projevilo jako "hnutí strachu" už v době, kdy sem přišel ten nový koronáč. Nejdřív to byl, pravda, jenom Babiš, který nechtěl už dopředu dělat z komára velblouda, když pak ale infekce nabrala, jak se očekávalo, obrátky, tak i on se k té zastrašovací kampani přidal, protože nejlépe se vládne vystrašeným. Také se dají dělat všelijaké "obchody", i ty kryté státním rozpočtem. To vědí všichni politici a využívají toho.
Vždycky se najde něco, čím se mohou občané strašit. Mnohem horší je, že tzv. čecháčci (cca třetina národa) k autoritářskému vládnutí bytostně tíhnou. Vždyť v sobě mají geny mužiků z širých východních stepí.
Krom šesti let jsem celý produktivní život pracoval v leteckém opravárenském závodu vojenského letectva. Nejdřív to byla manufaktura s využíváním hangárů, které byly zbudovány za První republiky a během Protektorátu a se stroji z té doby. Lidé ale byli ještě zvyklí makat. Kola se však nezadržitelně dotáčela. Modernizace byla pomalá a nedostatečná, ale to hlavní mělo teprve přijít, a tím byl takový pokles produktivity práce, že i ten na trhu nejméně úspěšný soukromý podnikatel by nás strčil do kapsy. A proč to bylo a stále ještě je možné? Je to státní podnik.
U ČSA bych odhadoval, že vybavení pracovišť bylo dobré, ale krk jim zlomila organizace a produktivita.
citace: ...Se Sovětským svazem přišla bída na zem. Výstižné heslo, které plně platí i pro české země, jež SSSR následovaly. ...
===============
Ta druhá věta tady u nás a ani v dalších zemích východní Evropy neplatí. My jsme SSSR nenásledovali, my jsme byli touto imperialistickou mocností zabráni, jak vyplynulo z dohody v Teheránu a později stvrzeno v Jaltě.
To je potřeba si uvědomovat a nebít se pořád čecháčkovsky v prsa, jak o sobě, jako národ, rozhodujeme.
Vezmeme-li v potaz, že teoretici tzv. marxismu byli dva židé, kteří nebyli nijak hloupí, když dokázali napsat i logické a tím i relevantní texty, musíme si položit otázku, jak to vlastně mysleli. Nemohli být přece tak prostoduší, že by tomu sami věřili, oni chtěli tehdejší většinovou, tedy kapitalistickou, společnost prostě rozvrátit revolucemi. Co bude dál, až se vytvoří nové rozvrstvení společnosti na ty "rovné" tedy obyčejné pracanty a "rovnější", tedy vykuky neschopné kvalitní práce, ale o to schopnější na udržení moci, tyhle teoretiky nejspíš nezajímalo.
Výsledek se zákonitě dostavil, a nejen v té kupní síle, kterou autor v článku nejvíc vyčísluje, ale i v chátrání nemovitých materiálních statků zanechaných tu předchozími generacemi, v necivilizovaném nepořádku, otravě životního prostředí chemikáliemi (v ovzduší, vodách i v zemi) a ve všeobecném nedostatku zboží a služeb. O dopadech na morálku občanů a o dalších aspektech života ve společnosti a v rodinách, by se dalo také dlouze hovořit, ale to je další téma.
Pracoval jsem v rohové místnosti (dílně) v poschodí, která sousedila se schodištěm, kde byly v létě dole otevřené dveře ven do přírody. Stávalo se každý rok, že dovnitř vlétl nějaký menší ptáček, asi mladý, a když vylétl až až nahoru, tak už nevěděl kudy zpět, protože schodiště bylo prosklené a i nahoře bylo neotvíratelné okno. Na prosklených plochách se nešťastník pokoušel vylétnout ven.
Když jsme si ptáka v horní chodbě všimli, nastoupil pravidelný rituál - vyšli jsme ven z dílny, kde jsme předtím otevřeli protilehlé velké okno, a pak jsme ho pomalu zahnali do dokořán otevřených dveří dílny.
Za celá ta léta jsme nezaznamenali žádného přehlédnutého uhynulého zbloudilce.
O pomoc si musí říct především ten, kdo ji potřebuje, a ne aby všechno evidoval a organizoval stát, který je ve válce a při malém počtu svých občanů má velké starosti, aby v zemi udržel alespoň trochu snesitelný život.
Je škoda zemřít kvůli akutní psychické nemoci, která by se pravděpodobně dala vyléčit. Co by měli říkat lidé, kteří mají předpoklady k chronické duševní chorobě a zápasí s ní po celý svůj neradostný život.
citace: ...Bohumír Šmeral byl charismatický politik a vynikající teoretik marxismu, ...
==================
"Vynikající teoretik marxismu má pro společnost stejnou váhu jako třeba "vynikající odborník na Bibli svatou". Je to podobná pohádka, s tím rozdílem, že v křesťanské bibli je alespoň to desatero, které má váhu v tom, že se do obyčejných přírodních tvorů chodících po dvou nohách snaží vnést nějakou morálku, kterou jsou ti tzv. lidé, díky přece jen výkonnějšímu mozku, oproti ostatním živočichům schopni. Co ale přináší marxismus, kromě té neuskutečnitelné a ještě i demagogické fantasmagorie?
Je dost divné, že nebožtíci nejsou nijak zafixovaní a opírají je o dveře. Z toho vyplývá, že když auto silněji zabrzdí, letí tělo zase dopředu a tluče tam hlavou o přepážku.
Zvláštní zvyklosti téhle pohřební služby budou asi pozůstatek z doby v Polsku možná nedávné, kdy pohřební vozy tahali koně, kteří chodili krokem.
4
Sledujících
3
Sleduje
4
Sledujících
3
Sleduje
Nebyla to nějaká kačka blátotlačka?