Ne, hlavní problém je jeho nestandardní účinek a riziko že vyvolá psychosu.
S tím se dá samozřejmě také souhlasit, protože účinek jakékoliv drogy (léku) je u každého pacienta jiný. Např. vybrat antidepresivum, které by nemocnému víc pomáhalo než ho jenom zatěžovalo vedlejšími účinky, se také musí dlouhodobě zkoušet. Proto také navrhovatelé změny zákona předpokládají, že terapie bude probíhat na specializovaném pracovišti.
Krasny priklad rozhodovani od zeleneho stolu. Nerozhoduje odbornik se zkusenostma, ale politik, ktery ani nevi o cem rozhoduje. Na stejnem principu doslo v Nemecku k zavreni jadra. Prijde mi, ze politik ma cim dal vetsi vahu. Driv akceptovali odborny nazor dnes jim jejich sebevedomi a nabubrelost brani v naslouchani odborneho nazoru.
Jenže ti politici nejspíš dobře vědí, o čem rozhodují - o penězích.
citace: ... „Antidepresivní účinek psilocybinu přetrvá dva až tři měsíce po jednorázovém užití, zatímco antidepresiva se obvykle berou každý den,“ zdůraznil. ...
=======================
Tady bude nejspíš ten zakopaný pes - peníze pro výrobce a obchodníky, jako ostatně ve většině případů jakýchkoliv sporů o nejrůznější zákazy, příkazy a nařízení.
Vezměme si jen tu kampaň přikazující nošení roušek a respirátorů ve volné přírodě, tj. při "ozdravných" víkendových vyjížďkách na kolech po okresních silnicích, při procházkách lesem a po polních cestách, při chůzi po liduprázdných ulicích, v parcích, při jízdě autem, kterým nikdo jiný nejezdí apod. A úplně nejhorší byl ten náhubkový teror dětí ve školkách a školách.
Pak si připomeňme ten tlak na neustálé očkování i těch lidí, kteří tím koronáčem prostě neonemocní, a nebo když už, tak s lehkým průběhem. Dokonce zavedení jakýchsi pasů. Přitom se vědělo, že očkování nákaze k nemoci náchylných jedinců nezabrání, takže ani dalšímu šíření nemoci, což se pak v praxi jednoznačně prokázalo.
Úplně se nerozpadlo, protože na Sibiři nebyly státy, ale vyskytovaly se tam různé kmeny divochů (podobně jako v Severní Americe), které byly postupně kolonizovány. Ale to bylo už dávno a nejspíš málokdo z tamních obyvatel by požadoval uvolnění z impéria. Horší byla skutečnost, že Ruské impérium se dále a dále zmocňovalo národů, které byly civilizovanější než kolonizátoři a to nemá v novodobých dějinách lidstva obdoby. Naposledy se tak dělo v dobách Zlaté mongolské hordy. Od té doby to jsou pravděpodobně jenom Rusové, kteří si podmaňovali národy v Evropě nikoliv díky vyšší vyspělosti, ale ohromnou početní převahou.
L. N. Návorková byla ve StarDance už po několikáté a pokaždé nám připadala naopak jako velmi pracovitá, profesionální a schopná, což dokázala i úspěchy v této soutěži.
Je mi ale divné, jak mohou lidé obecně přikládat jakýkoliv význam sociálním sítím a vůbec se jimi zabývat a zdržovat se tím od jiných činností. Nejspíš to je ale u profesí ze show businessu potřebné.?
Co je to však všechno platné, když neexistuje do cementárny pořádná silnice, aby i velké nákladní automobily mohli cement odvážet.
Zajímalo by mě, jestli je gramatická chyba "originální přepis" , nebo jestli vznikla až vlivem autora.
Zavádíte diskuzi mimo téma článku - jak typické pro komunistické demagogy.
Ten "nejspravedlivější a nejvyšší" společenský řád zvaný socialismus zabránil další světové válce. Díky tomu neskutečnému bordelu bylo obrovské Ruské impérium, tehdy známé pod "uměleckým pseudonymem" Sovětský svaz, na tom hospodářsky tak bídně, že bez pravidelných dodávek obili z kapitalistického Západu, by v něm vypukl hladomor. Nepomohly ani nové kolonie získané na konci druhé světové války (Střední Evropa), do kterých ten socialismus také nainstalovali. Ty sice prosperovaly o něco lépe, ale to bylo v porovnání s ohromným dominiem nepodstatné.
Tento fakt držel sovětské politbyro a jeho vojensko-průmyslový komplex na uzdě až do rozpadu impéria.
Připojovací pruh je o zpětném zrcátku a zrychlování a zařazení bez omezení ostatních nebo zpomalení. Já osobně v připojovacím nejvíce šlapu na plyn, abych se přizpůsobil rychlosti řidičů v průběžném pruhu.
Máte samozřejmě pravdu a každý řidič to nejspíš ví. Jenže sváteční řidiči (včetně mě) se v připojovacím pruhu stejně bojí, že jim to nevyjde trefit se do mezery (málo to trénují), tak jsou rádi, když jim tu mezeru ohleduplný řidič ubráním rychlosti zvětší.
citace: ... Gentlemanské řešení z vaší strany je buď ubrat (pokud neohrozíte toho za sebou), nebo přidat (pokud předpisy dovolí) – to proto, aby se daný šofér mohl zařadit. ...
=======================
Jestliže pojedu ustálenou rychlostí v pravém jízdním pruhu a uberu, nemohu vozidlo jedoucí za mnou ohrozit, protože je povinno dodržovat tzv. bezpečnou vzdálenost. Něco jiného je, kdybych začal silněji brzdit. K tomu bych už musel mít důvod, např. nevolnost, či poruchu na vozidle apod.
Jestliže se tedy rozhodnu umožnit vozidlu jedoucímu již dostatečnou rychlostí v připojovacím pruhu se přede mě zařadit snížením rychlosti, je mi jedno, co si o tom bude myslet případný bezohledný šotoušek jedoucí za mnou.
Například bod, trojúhelník či princip sporu nejsou materiální povahy, a přitom to jsou reálné, srozumitelné koncepty. Tedy materialistická koncepce nás učí, že nemáme žádný důvod věřit v pravdivost materialistické koncepce; je tedy vnitřně rozporná. Jinými slovy, nejsme jen materiální bytosti, ale intelekty vtělené ve hmotě.
A co jsou podle vás ty "intelekty"?
Intelekt není nic jiného než schopnost dostatečně složitě uspořádané hmoty zaznamenávat pomocí nějakých snímačů (říkáme tomu smysly) nějakou hmotnou realitu, uchovat si ji v paměti, což není nic jiného než vytvořené spoje mezi neurony, a také kombinovat a předpovídat možnosti dalšího pohybu této pozorované hmoty. To všechno se děje na materiálním základě, podobně jako to dělají počítače a v současnosti jsou nejdál soubory počítačů sestavené do tzv. AI.
Jistěže existují ještě i další propojení mezi částicemi hmoty, jak těmi už objevenými, tak těmi ještě neobjevenými (hodně malými), třeba kvantové provázání atd. Vždyť dodnes např. ani nevíme, co je podstatou gravitace. Pořád to ale má hmotný základ, protože kdyby nemělo, tak by to nemohlo na hmotu působit, tedy nijak ji v jejím pohybu ovlivnit. Nemělo by to tedy ani na nás žádný vliv.
Ano, lidé jsou svoloč. Pryč s nimi. Až tu lidi nebudou, tak budete mít rovňáku (opak křiváka) Bauere pohodu. P.S. Co jste dělal pane za socíku? Neviděl jsem Vás mezi Chartisty...
Copak nazývám všechny ostatní, kteří nebyli chartisty, křiváky? Křiváci jsou ti, kteří se v té době cítili jako ryba ve vodě, a hlavně, kteří si to nikdy nepřiznali a chtěli by tu vrátit.
A že jsem charakteristiku tohoto národa tak zevšeobecnil mohu vysvětlit. Náš děda se ve Velké válce nechal na východní frontě úmyslně zajmout, pak tam (na Ukrajině) pracoval spolu s dalšími zajatci na statku a nakonec si jako čs. legionář prošel tzv. sibiřskou anabází. Když se pak po dlouhé době konečně vrátili domů, tak mj. říkal, že poznal hodně různých národností, ale co se týká charakteru, tak nejhorší byli Poláci a Češi. No a já jsem za mlada logicky nikde v cizině delší čas nepobýval, stejně bych se nedomluvil, tak to po dědovi papouškuji. Navíc příklady z vlastního života a především z profesního, kde se charakter lidí pozná nejlépe, mi dědovy postřehy jenom potvrdily.
1 m3 mramoru váží 2600 kg
Při 15 cm tloušťky musel mít rozměr například 2 x 3 metry.
Obdobnou váhu má panel garsonky na Proseku.
Každopádně ten rod užívající hrob netroškařil.
Teď to ale jeden z rodiny odnesl, když na něj dopadla nějaká rodová kletba. (Možná v tom ale žádná mystika není a jenom ten náhrobek kapku víc podkopal.)
"Ti, kteří Gotta milují, se často zaklínají skutečností, že jim v jejich smutných životech jeho hudba přinášela radost."
Musím se smát, mnoho hitů bylo totiž původně zahraničních... Buď sbohem brácho z dětských let (Goodbye to you, my trusted friend - Terry Jacks). Takže jeho hudba to právě často nebyla.
To samozřejmě bylo, ale když ty melodie zdejší popíkařská mafie ukradla (někdy se prý dokonce se zahraničním autorem i domluvili ?), český textař to otextoval, interpret s dobrým hlasovým projevem to nazpíval, zdejší rádio to hrálo přednostně a jiná nabídka nebyla, tak jsme to my, plebs, rádi slyšeli a zlepšovalo nám to psychiku.
Mně to přijde, že nezajímavá buranka z Gottwaldova neměla u Gotta šanci, tak si tady ulevila. A mimochodem Jirousovi alias Magorovi nebo Hlavlovi, ukrátily život cigarety a spousta chlastu. Teda takový blábol jsem dlouho nečetla, vy jste snad dnes hloupostí přebila i ty výplody jakéhosi Krále, který píše z blázince, dnes se mu zdálo o komunistických uzeninách, tak nás tím oblažil. Před chvílí tu jeden obhajoval vrahy Mašíny. Ještě čekáme s čím přijde Míča.
Vy zase nejspíš obhajujete ty komunistické vrahy. Nejste v tom ale sama, jedná se o stádový pohled na svět. Pro takové typy jsou mučení a vraždy tisíců a milionů lidí legitimní, zatímco vražda jednoho příslušníka ozbrojených uzurpátorů moci je odsouzeníhodný zločin.
Jenže oni se neměli dobře jen lidé typu Karla Gotta, kteří pro diktátorský režim těch "rovnějších mezi rovnými" vytvářeli atmosféru národní "rodinné pohody". Nesmíme zapomenout ani na ty, kteří se díky systému všeobecného trvalého nedostatku zboží a služeb vyšvihli nad své spoluobčany - řezníci, zelináři, uhlíři, vedoucí v obchodech, cestovních kancelářích, v hotelech ..., veksláci, páni primáři a profesoři z nemocnic, estébáci, vojáci z povolání, policisté a statisíce dalších, kteří zadarmo dostali státní byty, které logicky ze svých daní zaplatili i ti, kteří si museli postavit sami nebo bydlení zdědili.
Nemůžeme se tedy divit tomu, že cca třetina tohoto křiváckého národa na tu dobu tak ráda nejen vzpomíná, ale chtěla by ji zpátky.
Tak je to ale pouze v případě nějakého osobního vlastnictví (ta veverka s oříšky je vcelku dobrý příklad). Co se týče soukromého vlastnictví pozemků, nemovitých věcí, strojů a zařízení apod., těžko můžeme mluvit o nějaké biologické danosti.
Současné pojetí soukromého vlastnictví, ač se zdá, že tu bylo odjakživa, je překvapivě mladé. Počíná zhruba od přelomu 18./19. století a souvisí s přechodem ke kapitalismu.
Středověk i ranný novověk pojímal soukromé vlastnictví úplně jinak. Dnešnímu pojetí vlastnictví odpovídal pouze svobodný majetek šlechty. U ostatních vrstev obyvatel a institucí (např. církev) šlo spíš než o vlastnictví pouze o právo na užívání, včetně různých možných omezení.
Jelikož je současné pojetí soukromého vlastnictví pevně spojeno s kapitalismem, kvůli kterému vzniklo, nelze příliš předpokládat, že by kapitalismus přežilo.
Máte pravdu, kapitalizmus je první společenský řád, který umožnil lidem nebýt vlastněni. Ale i v něm ty snahy jsou a budou, protože jsou normální součástí přírodního života komunitních druhů živočichů.
Když kapitalista ví, že omezená mobilita, či získání bydlení, neumožní jeho zaměstnancům odejít, bude s nimi podle toho jednat. A jsme zase zpátky u toho feudalismu.
Přírodní zákony o prosazení a udržení svých vlastních genů se prostě dlouhodobě ošálit nedají.
citace: Když se člověk začne orientovat ve filozofii, zjistí, že Hegelova koncepce pevných zákonů dějin směřujících historii k nutnému konci je dogmatické tvrzení, které neplatí
Lidé se v kterémkoli bodě dějin mohou rozhodnout jakkoli, budoucnost není dopředu určena, ale je vždy otevřená. Dogmatickým tvrzením je i materialistická hypotéza reality, že vše, co je, je pouze materiální povahy. Pokud by svět byl pouze materiální povahy, podléhali bychom fyzikální kauzalitě, všechny naše představy by byly determinovány, a my bychom nemohli zjistit, co je pravda.
================
Tady je nastíněn zásadní problém, který lidstvo provází od pradávna. Dvounožci vzpřímení, známí pod označení lidé, si myslí, že jsou v přírodě něco jiného než ostatní živočichové a rostliny, že nepodléhají zákonům evoluce, a že si o sobě rozhodují sami. A to je zásadní omyl, ze kterého vyšel i ocitovaný odstavec z článku.
Komunismus, stejně jako ostatní náboženství, je jenom další pokus určitých lidí dostat se k moci a následně majetku těch druhých, které zároveň v hierarchii života stlačí pod sebe. Život není nic jiného než souboj o prosazení a pokud možno dlouhodobé zachování vlastních genů. Výše citovaný odstavec je tedy v diametrálním rozporu s realitou.
4
Sledujících
3
Sleduje
4
Sledujících
3
Sleduje
Nebyla to nějaká kačka blátotlačka?