Tak cibule má několik vrstev, které se oloupou.. A zelenina vlastně taky.. Tak mu nehrozí vůbec nic.. Ale tohle zmínění by mohlo ostatní odradit.
Pokud byla účinná látka systémová tak je po aplikaci v rostlině obsažena . Nicméně i kontaktní účinné látky částečně prostoupí. Proto je u pesticidů ochranná lhůta na konzumaci . Nicméně krást se nemá.....
Ano. Betonovat, dláždit, asfaltovat, zastřešit, otrávit umělými hnojivy, prostředky proti plevelům a ornici, která zbyde, nechat spláchnout do řek. Potraviny dovezeme z Brazílie, Egypta, Nového Zélandu nebo z Polska.
A co jste proti tomu udělal vy ? Jistě hospodaříte na velké spoustě hektarů bez hnojiv jenom s použitím přírodních materiálů... prozradíte jak vám to ekonomicky funguje ?
Největší nepřátelé přírody jsou, dnes bohužel, tzv. farmáři a ti co jím radí. Samozřejmě, že erozi půdy může zabránit pouze konfigurace terénu a ne chemie. Proto mají uprostřed pole někdy rybník. Proto tam mají myši, protože žádný predátor se nedostane po svých nohou na 5 km vzdálenou na svoji kořist. Ty pole jsou zrůdně velká a přírodně nefunkční. Ovšem vykládejte to němému , někdy hloupému a hlavně hamounsky lakomému.
Největší nepřátele přírody jsou lidé co nemají ani metr poli, ale všemu rozumí jako brouk Pytlík..
Mzdy určuje zaměstnavatel, ne stát, stokrát vyší dotace zemědělcům znamenají že budeme potraviny platit dvakrát, jednou v dotacích všichni a podruhé v obchodě
Už dnes je běžné že zemědělci berou dotace na pěstování plodin a úrodu zaorají, a jdou si pro další dotace
Uveďte konkrétní případ a ne jedna paní povídala.
Velice jednoduše. Potraviny byly několikanásobně dražší.... prostě lidé dělnických profesí pracovali jednom pro jídlo a bydlení.... žádné auta, dovolená v zahraničí ani tuzemská, žádné děti na Vysoké škole atd.... To vše těmto lidem zemědělci zaplatili. A proto přišly staré země G7 s kompenzačními tituly prostě se část peněz od daňových poplatníků dá do kapitoly zemědělství. Bohužel to není nikdy tolik peněz kolik si lid obecný u zemědělců objedná,,muziky".....
To už nechte na kontrole nezávadnosti potravin, která se provádí u každého dovozu.
Tak o tom si nechte jednom zdát. Kontrola probíhá náhodně..... problém tohoto ukrajinského obilí je v tom, že není pěstováno podle požadavků EU a je na něm odpuštěno clo. Je s podivem, že zatímco potravinová komodita se zde může na výjimku dovážet tak třeba automobily firmy Tata, nebo spotřebiče které by nesplňovali parametry nemohou. Ve finále by jsme sem mohli pozvat a dovézt nějaké ty indické pracovníky. Proč by měl český dělník pracovat za 20000 kč a více, když Ind , nebo třeba Argentinec by jeho práci dělal za poloviční mzdu. Když výjimky tak pro všechny....
Moc tomu prohlášení za české agrobarony nevěřte. Ukrajinské zemědělství je už dnes technologicky na vyšší úrovni než to české.
Velmi, ale velmi jste mne pobavila. Problém tohoto obilí je v tom, že není pěstováno podle uzancí EU. Zatímco zde jsou již některé pesticidy zakázány ( např. půdní peticidy, insekticidy taktéž atd )tak na dovoz z ciziny je povolený limit obsahu reziduí. Problém nastává v okamžiku , kdy neprobíhá kontrola průběžně z každého ( a ta samozřejmě kvůli cenové a technologické náročnosti kontinuálně neprobíhá ) dovezeného kilogramu , nebo jine řádově větší jednotky, ale pouze namátkově. Takže se zcela jistě dostanou na náš trh obilny a olejniny které budou obsahovat rezidua pesticidů.....
Vážený pane, přečetl jsem si několik Vašich starších příspěvků. U každého neopomenete pozurážet diskutující jak jsou hloupí a jak nic nevědí o zemědělství, abyste pak blahosklonně vysvětlil jak to vlastně je. O ostatních přispěvatelích nevíte vůbec nic, ale to Vám nebrání je urážet.
Máte pravdu, po zrušení dotací by jistě došlo ke zdražení potravin, ale jak už u tržního hospodářství nepokřiveného socialistickými dotacemi bývá, po nějaké době by se růst cen zastavil a došlo by i k jejich poklesu. Jistě, nějakou dobu by to trvalo. Napravit produkci potravin a zemědělství a zejména myšlení zemědělců pokřivené desítkami let dotací nejde přes noc.
To, že konstatuji , že daná věc je tak jak jsem napsal není urážka, je to pouhé konstatování reálného stavu věci. To, že ji Vy ji vnímáte jako urážku je pouze Váš myšlenkový přístup k tomuto.
Nemyslím si, že myšlení zemědělců ( pokud máme na mysli zemědělce jako rolníka) je pokřiveno působením dotací a už vůbec ne socialistických. U nás jsou dotace do zemědělství od r. 2004 to už bylo dávno po socialismu.... nicméně je určité míry možné je vnímat jako sociální smír mezi cenami v průmyslu a zemědělství . Velký problém dotačních titulů je i v tom , že veřejnost je vnímá jako něco co pěstitel dostává navíc a ne jako platbu kompenzační za to, že se rozevřely nůžky mezi příjmy a výdaji v zemědělství a také jako platbu za péči o krajinu . Nejsem zastáncem jakýchkoliv dotací či příspěvků s jiných pobídek komukoliv , ale v případě zrušení dotačních titulů v zemědělství EU musí mít Evropa jasno zda tady zemědělství vůbec chce. Zatím chce pouze levnou produkci komodit a dosahuje ji i tím, že dováží komodity ze zemí třetího světa, nebo jiných. Problém je v tom, že v těchto zemích není kontrola zda se pěstují podle regulí EU. Zářným příkladem je nynější dovoz obilí z Ukrajiny a tím i stržení cen zemědělských komodit na trhu...
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Zákon o myslivosti říká, že pes pobíhající bez kontroly majitele a vzdálený 200m od posledního stavení obce.....atd . Jelikož jsem na místě v čase nebyl tak nemohu soudit jaký průběh událost měla. V osm hodin večer je nyní už tma. Takže pokud bych byl majitel psa , který má svého pejska opravdu rád asi bych si jej 200m za posledním stavením obce měl zajistit aby tento neprobíhal bez kontroly obzvláště pak za tmy. To jak se to skutečně stalo ví jen majitel a dotyčný myslivec. To že pes údajně zhasnul hned vedle stezky nemusí znamenat, že tam byl také střelen. Na druhou stranu myslivec má vědět na co střílí . Pokud si není jistý tak a přesto zmáčkne spoušť tak je to o jeho svědomí . Ve finále může myslivec tvrdit, že pes honil třeba zvěř a proto vystřelil... Nedivil bych se, že policie nebude schopna danou věc vyšetřit a případ odloží.
Cesta k nižším cenám potravin je vcelku jasná. Jen ji nikdo nechce vidět. Stačí odbourat všechny zemědělské dotace.
Dovedete si představit, že by statkář třeba v roce 1850 přišel za ministrem orby, aby mu platil za hektar? Nebo aby zadotoval novou linku na toustový chleba? 😀😀😀
Jde vidět, že toho o zemědělství mnoho nevíte respektive vůbec nic. První dotace u nás se objevuje v r. 1894 a to na vývoz cukru z území dnešní České republiky. Ve skutečnosti to nejsou dotace, ale kompenzace ( takto byly dotace ještě nazývány před našim vstupem do EU) . Je to kompenzace za to, že veškerá ostatní výroba prodává svoje produkty za ceny které si sama diktuje pouze zemědělská výroba se prodává za ceny které určuje odběratel . V případě zrušení zemědělských dotačních titulů v EU by s pravděpodobností hraničící s jistotou došlo ke skokovému zdražení potravin a to natolik, že by značná část obyvatel neměla na nákup potravin finanční zdroje. Dlouhodobě totiž nelze ekonomicky udržet stav evropské kvality potravin za latinskoamerické ceny.
49
Sledujících
0
Sleduje
49
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dobrý den , můžete říct na kolika hektarech hospodaříte a také skladbu plodin, které máte tak aby jste nemusela pobírat dotační tituly ?