to má svůj důvod, protože by to ostatní soutěžící mohlo rozhodit že oni mají málo bodů a příště vypadnou oni, tak se všichni snaží. A diváci nemohou taktizovat.
A proč by neměli taktizovat, když by třeba chtěli podpořit jim sympatický pár, i když profesionále ne tak bezchybný, jako je třeba pan Hes, na kterého ale není příliš příjemný pohled.
Je ostuda, že bylo vůbec umožněno "podnikatelům" vydělávat tímto způsobem na sociálních dávkách, které plynou nekontrolovaně do kapes podnikavců.
Inkasované platby, které neodpovídající kvalitě bydlení jsou umožněny i nedokonalými nebo chybějícími zákony o sociálním bydlení.
Je dobře, že se konečně někdo snaží toto plýtvání sociálními dávkami snaží omezit, ale mělo se to udělat již dávno předtím, než došlo k tomuto ostudnému obchodu s chudobou, jehož důsledkem je koncentrace příjemců dávek do vyloučených lokalit a z toho plynoucích dalších problémů,
Kdo si dá na Revolut 5 mega nemůže být normální. Já bych jim už nesvěřil ani 20 tisíc. Ze začatku to bylo vcelku dobré, ale pak začali furt prověřovat a dotazovat a měnit aplikaci, takže hrozilo, že vám napíšou, že se jim něco nelíbí, co konkrétně se samozřejmě neobtěžují sdělit a vy se svými penězi nemůžete nakládat. A to jde zpravidla o pár tisícovek a dělají drama a tady nechají chlapa obrat o pět milionů. To jsou ale matláci v kravatach ! Vyživné jsou také diskuze uživatelů na internetu z doby tak před deseti až sedmi lety z jejich začátků. To když jste někde na dovolené a oni vám zablokují platební kartu a volat můžete někam do Litvy a pokecat si s nimi, za 14 dní se vám třeba uráčí odpovědět. V litevštině nebo čím se tam mluví. Tato společnost zkrátka ztratila moji důvěru a to je pro každou (rádoby)banku, asi to nejhorší ...
Pane Šneku, ta banka ztratila koho co, moji důvěru, což je 4. pád a musí tam být proto krátké i, což s mojí důvěrou (7. pád, dlouhé í) nebo bez mojí důvěry (2. pád, také dlouhé í) sice také nemá nic společného, ale prosím jen, abychom neničili náš krásný jazyk a jazykový cit těch, kteří toto budou číst a napodobovat, takže těch gramatických chyb bude stále přibývat).
Děkuji za pochopení a omlouvám se, pokud šlo jen o překlep, což se dá pochopit, a nikoliv o neznalost skloňování, které je dnes tak časté i u inteligentních lidí, což je škodlivé a neměli bychom to mlčky přehlížet, i když jinak souhlasím s tím, že obsah je důležitější než forma ale nedbalost by se tolerovat neměla, i když jde jen o tečku nebo čárku nad i.
Inflace neskončí nikdy, protože obchodníci jsou příliš hamižní a kupující jsou příliš pohodlní a nedůvěřiví, než aby se dohodli na bojkotu alespoň těch nejnehoráznějších obchodních řetězců, kde vymýšlejí akce tak, že uvedou jako běžnou cenu její dvojnásobek a pak to nabízí v akci za její čtvrtinu.
Podobně nesmyslné jsou ceny ve většině restaurací, kde je smažený sýr dražší než řízek a voda bývá někde i dražší než pivo.
Už jsem jeden komentář připojil, ale ten obratem zmizel.
Přidám tedy jiný, kratší, ale podobný komentář, a sice že ten článek je příliš dlouhý a že také příliš dlouho už trvá to nesmyslné arabsko- izraelské vraždění, které skončí až tehdy, kdy obě strany poznají, že řešení pomocí nekonečných odplat ve smyslu oko za oko, zub za zub je škodlivé.
Omlouvám se předem za to, že mám obecně na reakci na zlo jiný názor, než izraelský prezident a většina fanatických Arabů:
Čistě teoreticky se mi vůbec nezamlouvá starozákonní myšlení ve smyslu oko za oko, zub za zub, protože když například já zapálím sousedovi dům a on v návalu smyslu pro spravedlnost v odvetě zapálí ten můj, tak když se to sečte, nevzniklo na světě nic dobrého, jen místo jednoho požáru vznikly požáry 2, nikomu to nepomohlo a planetě uškodilo, ne jenom uhlíkovou stopou, ale pravděpodobností další odplaty, protože v tom sousedově domě třeba shořelo víc věcí ( nemluvě o lidech) než v tom mém a tudíž je odplata zdánlivě nevyhnutelná, ale je i zcela nesmyslná, protože nemůže být spravedlivá, protože majetek účastníků konfliktu, ale hlavně životy těch třebas i nechtěně upálených v těch domech jim u nikdo nevrátí a hlavně radost ze druhého, domněle spravedlivého požáru nemůže být větší, než strach z hrozící odvety.
Tak jako krevní msta, je tento židovsko- arabský způsob řešení konfliktů pomocí povinných odplat zásadně chybný a vede k nekonečnému vraždění a množení zla.
V r 1991 uznalo Rusko celistvost a nezávislost Ukrajiny v tehdejších hranicích a ta se zavázala vzdát jaderných zbraní a zůstat mimo vojenské bloky. Anschußem Krymu Putin všechny dohody porušil a Ukrajinu tak zbavil povinnosti je dodržovat. Svět nesmí opakovat chybu z r 1938 kdy ústupky (v zájmu míru) Hitlerovi vedly k druhé válce s více než padesáti miliony obětí. Hitler se nespokojil se Sudety ani s Protektorátem a Putin se nespokojí s Krymem ani Ukrajinou...
Dobrý večer, pane Náprstku, věcně s obsahem Vašeho příspěvku plně souhlasím, ale ten pravopis Vám trochu ujel, slovo Anschuss totiž znamená spíše něco jako nástřel , od slova schiessen = střílet, nezaměnit se slovem scheissen, což je neslušný výraz pro odkládání stolice.
Vy jste ale měl na mysli něco jiného i když to slovo je také trochu podobné, ale není odvozené od střílení ani od defekace, ale od slova schliessen, což je zavírat i připojovat. Tady je vidět, jak je ta Němčina nebezpečná, záměna jednoho písmenka a hned je to něco úplně jiného.
Asi i proto musí být Němci tak pedantičtí a "akurátní", kdežto u nás se z nějakého jednoho písmenka hned nestřílí.
Teď se Vám ale už musím omluvit, nechtěl jsem si z Vás vystřelit, jen ukázat, jak je i ta čeština bohatá na různé slovní hříčky.
A teď už vážně, neboli "ohne sranda": Pro zábor cizího území se u nás před druhou světovou válkou použil výraz Anschluss ( připojení), což ale zdaleka nebyl Schluss (konec) Hitlerova počínání, ba právě naopak.
Zdravím Vás a omlouvám se za trochu moc ukecanou odpověď, k níž mne inspirovalo jedno, asi jen zapomenuté písmenko.
Nemám nic proti panu Chlopčíkovi. Ale změna je život a pan Tománek je změna příjemná.
Paní Lacková, nemohu s Vámi souhlasit, protože pan Tománek je ze současné trojice rozhodčích nejslabší a nesahá panu Chlopčíkovi ani po kolena.
Doufám, že generálního ředitele nenapadne šetřit i na paní Drechsler, bez těchto dvou by úroveň té soutěže velmi poklesla.
Vážně? Já nerozporuji to co píšete, ale obec se jmenuje Borová Lada tak mi také přijde logické napsat u Borové Lady. Kdyby se jmenovala Borové Lady, pak by to co píšete bylo zřejmé.
Edit. Vážně máte pravdu, teď jsem si o tom četl. Děkuji za rozšíření znalostí, samotného by mě to nikdy nenapadlo. Mějte hezký zbytek víkendu.
Pane Bárto, omlouvám se, ale teď tomu přestávám rozumět, protože jsem se domníval, že slovo lada má gramaticky tvar slova pomnožného, jako například blata nebo vrata, takže by se mělo skloňovat jako gramatický tvar množného čísla, tedy bez vrat, blat a lad, a tak by to mohlo být i bez vad, i když toto slovo už pomnožné není, jenom se podobně skloňuje a tak se k tomu i rýmuje.
Buďme rádi, že žijeme tam, kde zatím tyto hrůzy tolik nehrozí a nelitujme toho, že nemáme moře, i když ta enkláva v Baltickém moři v okolí Královce, který křižáci založili v roce 1255 na počest českého krále Přemysla Otakara druhého, by se nám dnes velmi hodila, protože mořská voda v Gdaňském zálivu se ještě nějakou dobu nebude tak nebezpečně přehřívat, jako ta v Mexickém zálivu.
Heslo: vše pro rodinu. Kdo se mu o ty děti stará? Má jich dost,on má vlastně kuchařku jako mají faráři,ta svátost mu kouká z jeho nepřiměřeně velké kebule.
Paní Hájková, nechápu vůbec, proč se zajímáte o rodinu ovdovělého politika a ne o závažné problémy, které politici teď musí řešit.
Také nevím, proč je v Čechách stále tolik nenávisti k tak zvaným "Černo-prdelníkům", i když je po dosti dlouhou dobu vedl pan "Bělo-brádek".
Jurečka prodlouží Čechům odchod do důchodu na 67let, to si ten důchod opravdu ve +/- zdraví skoro nikdo neužije a lidé mu to u voleb spočítají.
Závislost zdraví na věku je velmi individuální.
Proto stanovení pevné hranice odhodu do důchodu někomu ublíží vždy. Bude-li příliš vysoko, ublíží hlavně lidem s fyzicky náročnými profesemi a těm politikům, kteří to prosadili, ale bude-li příliš nízká, ublíží to všem pracujícím pro nutnost zvýšení daní, nebo všem pracujícím i nepracujícím pro narůstající státní dluh, což postihne i všechny současné i budoucí důchodce snížením jejich kupní síly.
Propagování a případné schválení nízké hranice odchodu do důchodu stejné pro všechny pomůže jen populistům k moci a státu k bankrotu.
Proto by neměla být požadována jednotná hranice odchodu do důchodu pro všechny, ale měly by být odbornými nepolitickými týmy zdravotníků, demografů a profesních svazů stanoveny 2-4 věkové kategorie, do nichž by specialista v oboru pracovní lékařství nebo registrující praktický lékař navrhl zařadit každého žadatele o starobní důchod do jedné z těchto kategorií.
V rámci vyřizování žádosti o starobní důchod by mohl posuzovaný při nesouhlasu s tímto zařazením požádat o přeřazení do nižší nebo vyšší kategorie a tuto zdůvodněnou žádost by pak měla posoudit a schválit nebo zamítnout okresní posudková komise.
Pokud jde o užívání si důchodu ve zdraví, neplatí tu žádná spravedlnost, pouze možnost dodržováním správné životosprávy zvýšit nebo snížit pravděpodobnost dožít se důchodu v relativně lepším nebo horším zdravotním stavu .
Sám si užívám důchodu již asi 15. rokem a v plném pracovním úvazku jsem přesluhoval asi 10 let, ale po sedmdesátce se zdraví rychleji zhoršuje, i když pracuju už jen 2x týdně.
Každý ví jak vypadá černá, každý ví jak vypadá bílá, ale když napíšu, že tady a tady je vody tak akorát a někdo to považuje za lež, protože jinde je záplava, tak jak to chcete hodnotit. Je to lež nebo by se měl reagující naučit číst? A o tom to je. Mimochodem znáte citát. "Rozdíl mezi dezinformací a pravdou je často pouze čas..."
Paní Lado, s tím, že je doba publikování názoru to nejdůležitější souhlasím, a proto jsem chtěl zdůraznit, že v nepravý čas publikovaná zpráva může být nebezpečná, i když je v ten moment pravdivá, například když někdo napíše, že se v ten den v Praze nic neděje, ale na Sázavě je v tu dobu už 100 letá voda, která skoro jistě za 24 hodin Prahu zatopí. V tu dobu napsat, že to, že povodeň je výmysl, je nebezpečné.
Nejde mi o rozlišení poplašné zprávy a dezinformace, ale o její význam a pravděpodobné následky době jejího publikování.
Dovolím si namítnout, že přísloví není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu neplatí ani náhodou. Je to jedna z těch "lidových moudrostí", na které není moudrosti ani špetka, a slouží především jako oblíbený argument dezinformátorů všeho druhu. 🙂
Pane Jelínku,
tady nejde o pravdu, ale o to, že pomluvy se šíří rychle a když se napíše pravdivé
vysvětlení s důkazy o její nepravdivosti, již to neodstraní tu škodu nebo újmu, kterou publikovaná původní nepravdivá zpráva způsobila a nakonec to pak už nikoho nezajímá nebo je pozdě, například když už je po volbách a lidi se kvůli té pomluvě už nějak rozhodli. To přísloví je o pomluvě, ne o pravdě.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je moc dobře, že se pád obešel bez většího zranění.
Jen bych chtěl upozornit autora článku, že kotník může být podvrtnutý, ale ne podvrknutý, je možné si to pamatovat podle holuba, protože ten narozdíl od kotníku skutečně vrká, nebo podle toho, že když se něco zvrtne, tak se někdy i kotník podvrtne.