Babiš takhle vyvádí, když Fiala lživě napadá Agrofert. Nejdřív to bylo máslo, kde má Agrofert 10 procent spotřeby, tedy je jasné, že cenu nemůže ovlivnit. Pak jej napadá, že mají v pekárnách malé mzdy. Obě pekárny mají v porovnání s ostatními pekárnami na trhu nadprůměrné mzdy. Penam 40 tisíc, United Bakeries 36 tisíc. Myslím, že by premiér, pokud již napadá největší českou soukromou firmu, tak by si měl nejdříve zjistit fakta.
Chápu, že jej rozčiluje, že všechna možná opatření proti Agrofertu nefungují a Agrofert prosperuje a dále expanduje.
Je naprosto nepředstavitelné, že by se takto např. vyjadřoval Makron o Citroenu nebo Scholz o Siemensu.
Celoroční jízdenka ČD 1+2 třída 39900,-Kč,
pražská lítačka 3650,-Kč/rok.
Náhrada na cestování pro poslance: pražští poslanci 456 tisíc ročně, poslanci nad 250 km 684 tisíc ročně!!! A to berou i ti, kteří mají k dispozici služební auto.
Mají plné pusy toho, že sociální dávky mají být adresné a sami rozhazují peníze daňových poplatníků vrtulníkem. Pokud nebudou zreálněny veškeré náhrady, tak by měla být jakákoliv debata o zvyšování jejich platů bezpředmětná.
Taková to srovnání nemají smysl. Je to stejné, jako kdyby se porovnával rok 1955 s rokem 1989. Je to velký časový úsek a obrovský pokrok ve všech oblastech života. Proto se nedá porovnávat ani kvalita bydlení.
Co se ale porovnávat dá je počet postavených nájemních bytů. Ministerstvo pro místní rozvoj považuje plánovanou výstavbu 4,5 tisíce bytů za 3 roky za mohutnou a žebrá ministra financí o 7 miliard. To vychází 15 bytů na jeden okres a rok. To jako fakt je mohutná výstavba? V jednom standardním paneláku o dvou vchodech je 56 bytů. Ještě štěstí, že se nepotvrdila plánovaná životnost panelových domů 60 let.
Komunisty jsem rád neměl, ale kdyby se takhle stavělo tenkrát, tak kde by dnes bydlelo
40 procent obyvatel?
Pokud nechceme všechny potraviny dovážet, tak musíme dávat dotace těm, kteří dělají produkci. A to jsou ti agrobaroni. Žádný miliardář nebude dotovat zemědělství z jiných činností.
Poměr dotací k tržbám je u zemědělských podniků Agrofertu 15 procent, průměr všech zemědělských podniků je 22 procent.
Redistribucí přímých plateb dosáhla tahle vláda toho, že střední produkční podniky krachují a kupuje je Agrofert. Ten vlastní celou výrobní vertikálu, která mu umožňuje efektivně hospodařit. Jen v loňském roce investoval do zemědělských podniků 3 miliardy korun. Je potřeba si uvědomit, že Agrofert hospodaří většinou na pronajaté půdě. Pachtovné, které zaplatí za půdu je podstatně vyšší než obdržené dotace v tzv. přímých platbách.
Za posledních 10 let investoval celý holding přes 100 miliard korun, z toho byly dotace pouhé 3 miliardy. Agrofert investuje do modernizace výroby, ekologických projektů, do projektů snižování energetické náročnosti, tedy do oblastí, které jsou evropskou i státní politikou podporovány. Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere. Bohužel je české specifikum, že velká špičková firma, jeden z největších zaměstnavatelů, třetí největší exportér je vládou trvale dehonestována a média včetně těch veřejnoprávních nejsou schopny objektivně informovat.
Není pravda, že důchodová reforma nezasáhne nynější důchodce. Sníží se valorizace. Jedna třetina místo dosud jedné poloviny růstu reálných mezd. Budou se tedy rozevírat nůžky mezi průměrnou mzdou a průměrným důchodem, respektive bude klesat procentuální podíl průměrného důchodu k průměrné mzdě. To neříkám, že bych si stěžoval, jen konstatuji fakta.
Firma napíše do žádosti o dotaci, že linka je inovační, hodnotitelé přiklepnou dotaci 100 milionů.
Ne, tak to opravdu nefunguje. Dva nezávislí hodnotitelé prověřují, zda projekt odpovídá pravidlům pro přidělení dotace a hodnotí jej body od 0 do 100. Pokud jej oba ohodnotí na více než 50 bodů, tak je reálná šance, že výběrová komise dotaci schválí.
O tom, zda dotaci má Agrofert vrátit musí rozhodnout pravomocně soud. Nějaké zastavování majetku policií nemá žádnou právní relevanci.
Takových článků už vyšlo na Seznamu stovky, od Čapího hnízda až po Bečvu a všechno zatím vyšlo do ztracena. Pokud by Babiš nebyl v politice, tak by si toho nikdo ani nevšimnul.
Agrofert hodně využívá dotací na ekologické projekty, na snížení energetické náročnosti, na modernizaci technologie. Dotace mu pokrývá pouze malou část investice. Agrofert investoval během posledních 10 let ca 100 miliard, z toho byly dotace 3,5 miliardy. Zbytek jsou reinvestice a půjčky u bank. Poměr dotace k produkci u zemědělských podniků je u Agrofertu 15 procent, průměr u všech ostatních podniků v ČR je 22 procent. To jsou fakta.
Zemědělství ani potravinářství nejsou moc lukrativní obory. Pro Agrofert jsou podstatně přínosnější chemické podniky. Buďme rádi, že je do toho Agrofert jako jeden z mála ještě investuje.
Opravdu není normální, aby velká a úspěšná firma byla neustále mediálně dehonestována, jenom kvůli tomu, že její bývalý majitel je politik. Připomínám, že Agrofert je třetí největší exportér v ČR a každoročně se umísťuje v první desítce TOP firem v ČR.
Ty dokumenty jsou krásně evidované, ale chybí tam to podstatné a to jsou podpisy Babiše.
Nadporučík Šuman, který měl Babiše řídit u soudu včetně dalších dvou pracovníků STB u soudů pod přísahou vypověděl, že všechny dokumenty byly vyhotoveny bez vědomí Babiše.
Právní zástupce Ústavu paměti národa nebyl schopen u soudů všech instancí přesvědčit soudy, že tomu bylo jinak.
Smír tedy považuji za pragmatické řešení Ministerstva vnitra s ohledem na možné vysoké odškodnění, tak že strany Babiše s ohledem na možnou změnu lustračního zákona před volbami, kterou již avizoval Vít Rakušan a další dlouhé roky opakujících se soudů všech instancí.
Ať už Babiš byl nebo nebyl vědomým spolupracovníkem STB, jedno je jisté. Kdyby nebyl v politice, tak by ten proces netrval 12 let a Ústavní soud by brzy po vynesení verdiktu Nejvyššího soudu nezměnil do té doby používanou judikaturu ve smyslu žalované strany.
Čtyři měsíce marně sháním pokrývače na malou opravu střechy. Nezbývá mě nic jiného, než se přivázat za komín a udělat si to sám.
V roce 2022 ukončilo v ČR obor pokrývač 29 učňů. Na druhé straně máme na šesti vysokých školách katedru politologie. Podle mého odhadu ukončuje studium ca 300 politologů ročně. Co tito lidé dělají ?
Myslím, že by se měli posílit učňovské obory a odborné střední školy technického zaměření nikoliv školy, kde se učí všechno a jejich absolventi v 19 letech vědí jen to, kterou vysokou školu chtějí studovat.
Vy, kteří tady plivete na Agrofert o tom vůbec nic nevíte. Papouškujete jen ty lži , kterou na Agrofert hází média typu Reflex, Fórum nebo Echo. Když měla předloni rekordní zisk 13 miliard, to bylo humbuku jak nás okrádá, když má zisk 2 miliardy, tak zase šíří bludy o tom, jak je na tom špatně.
Buďme rádi, že tady máme takovou firmu, která investuje ročně 10 miliard korun, která je třetí největší exportér po Škodě a Foxconnu, která jako jedna mála investuje do živočišné výroby a dělá značnou část zemědělské produkce a potravin v ČR.
Je smutné, že naše vláda i část médií dokáží okopávat a stále lživě napadat jednu z nejlepších tuzemských firem.
Před tím, než se začne řešit důchodová reforma je nutné narovnat vztahy v placení sociálního pojištění.
V roce 2023 bylo vybráno na sociálním pojištění 637 miliard korun. Z toho od zaměstnanců a zaměstnavatelů 603 miliard a od OSVČ 34 miliard, což je pouhých 5,3% z celkové sumy.
Při celkovém počtu 4,65 miliónu zaměstnanců a 748 tisíc OSVČ na plný úvazek mi vychází průměr sociálního pojištění 10 806 Kč/ zaměstnance/ měsíc a 3788,- Kč / OSVČ / měsíc. Jednoduchou matematikou lze spočítat, že je tam deficit 62 miliard korun za rok. Pokud vezmu do úvahy další 20 miliardovou sekyru za výchovné, které tam nepatří, protože nemá žádný vztah k výběru pojistného, tak by i při poklesu HDP o 0,4 % byl "důchodový účet" v roce 2023 v přebytku.
Pokud bude dále stát tolerovat "švarcsystém" budou se více placení zaměstnanci stávat tzv. I-čaři. Ano, máme nejvíce OSVČ na počet obyvatel, meziroční nárůst 30 tisíc. Není přece spravedlivé, aby od nadprůměrně placených zaměstnanců šel až 10x větší odvod na sociální pojištění než od OSVČ se stejným příjmem v rámci paušálu.
Co se týče toho HDP zmíněné v článku, v letech normálního růstu HDP byl i přes uvedený handicap "důchodový účet" plus mínus vyrovnaný, takže ten výrok bývalé ministryně financí nebyl na žádnou Nobelovu cenu, jak s ironií uvádí autor.
Zdánlivě jsou jeho slova rozumná. Je třeba do říci jaká je realita. Sedlák, co vlastní 600 ha, dostane v přímých platbách dotaci 2,1 milionu. Stačí udržovat krajinu, 1-2 x posekat, mít pár koz, ovcí nebo koňů pro zábavu a má vystaráno.
Zemědělské družstvo, co má 3000 ha, které jsou pronajaté dostane dotaci 5,1 miliónu v přímých platbách. Musí zaplatit pachtovné 12 miliónů. Ano tento sedlák dostává další dotace například na živočišnou výrobu. Přesto všechno se musí hodně otáčet, aby nebyl ve ztrátě.
Pan Pitek radí zastropování dotace nad 2000 ha. To znamená, že zmíněný sedlák již nedostane dotaci 5,1 miliónu
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Není to jen o Senátu, je to o dalších desítkách zbytečných institucí. Nově vznikající úřady jsou dnes nově agentury. Jakmile jednou vznikne, tak pořád v čase bobtná. Jejich pracovníci si vymýšlejí práci, aby obhájili svoji důležitost. Příkladem může být úřad ombudsmana nebo NUKIB, těm narostl rozpočet na trojnásobek za dobu jejich existence.
1 odpověď