Možná, že jsou určitá omezení turistů motivována dobrými úmysly. Ale těmi je, jak známo, často dlážděna cesta do pekel. V demokratické společnosti platí, že zákazy a příkazy je možné ukládat pouze na základě zákonů a jiných právních předpisů. Samozřejmě nad vším by měl vítězit zdravý rozum a slušnost. A na druhé straně turistika je jedním z oborů, který do státní pokladny i kapes soukromníků přisypává nemalé finanční prostředky. Jestli nějaké město chce zakázat kufry na kolečkách (což mi nepřijde dvakrát rozumné), musí na tuto skutečnost jednoznačným způsobem upozornit. Nemůže spoléhat na to, že se to lidé dozvědí stylem "jedna paní povídala" případně "je toho přece plný internet".
Vlastní bydlení není přelud, vlastní bydlení je základ. Je to nejlepší penzijní spoření. Problém je v tom, že ceny bytů se (stejně jako ceny řady dalších statků) utrhly ze řetězu - a mzdy a platy je nestíhají kopírovat. S nájmy je to vlastně stejné jako se spotřebním zbožím - pronajímatelé a prodejci prostě nevědí, co si za ně říct. A jak to skončí? Obávám se, že stejně jako před pár lety v takových městech, jako je třeba Detroit. Z Varů a z některých pražských lokalit se prostě stanou "města duchů". Hrozná představa.
Obávám se, že tento krok by měl prošetřit Ústavní soud. Cožpak je možné jednostranně měnit už jednou uzavřené smlouvy? Jasně, ať se sníží státní příspěvek na 1 000 Kč ročně, ale jen u nově uzavíraných smluv, nikoliv u těch stávajících. To je možné jen v banánové republice. Stavební spoření tak dostalo poslední "ránu z milosti". Už dávno neplní svůj účel. Za stavební spoření dneska skutečně není možné pořídit si bydlení nebo dokonce postavit vlastní dům.
Mám různé fóbie, ale strach z výtahů k nim rozhodně nepatří. Jen když jsem před lety nastoupil do zaměstnání na ČSSZ, jsem se zpočátku zdráhal používat výtah - měli jsme tam totiž pater noster. Bál jsem se, že bych do něj nastoupil a mohl v něm strávit celou pracovní dobu, protože bych se bál vystoupit.
Nejsem politolog, ale obávám se, že neúspěch sociální demokracie není způsobený ani názvem, ani logem. A na to, že se tahle strana snaží o návrat na politické výsluní (nebo aspoň do lavic Sněmovny) nebyl pan předseda Šmarda příliš vidět. O tom, že ve Sněmovně středo levicová strana chybí, snad není pochyb. A to i přesto, že dneska se už na levici a pravici moc nehraje.
Zkrácení pracovní doby mělo nastat už dávno. Schválně jsem si dělal čárky, abych zjistil, kolikrát se zkrátila pracovní doba za posledních 40 let. A co myslíte, přátelé, kolik čárek jsem si udělal?! Správně, ani jednu. Zaměstnavatelé pořád volali po tom, aby u nás začala fungovat konkurence. A konkurence už funguje. Jestli právě zaměstnavatelé tento trend nezachytí a budou stále požadovat, aby pracovní doba trvala 8 hodin/5 dnů v týdnu, pak spláčou nad výdělkem. Technologie na zkrácení pracovní doby už máme. Teď jen najít odvahu k tomu zásadnímu kroku.
Trochu nerozumím celému "marketingovému" konceptu loga. Proč v něm autoři nevyužili něco typicky českého, aby zároveň s propagací šampionátu byla propagovaná naše republika? Příšerky s. r. o. si asi nikdo s Českem automaticky spojovat nebude. Přitom si myslím, že máme dost postaviček a symbolů, které na "první dobrou" odkazují na svůj český původ. Jistě, je to otázka vkusu každého člověka, ale obávám se, že úpadek grafické úrovně symbolů českého hokeje nastal už tím, že státní znak na dresech nahradil stylizovaný lev, který spíš připomíná omalovánky. Jasně, můžete namítnout, že jsem konzervativní. Jestli konzervativismus znamená, že ne každá změna je změnou k lepšímu, pak budete mít jistě pravdu.
1
Sledujících
6
Sleduje
1
Sledujících
6
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jestli navrhované změny projdou, budou se firmy a zaměstnavatelé muset sakra rychle naučit vážit si pracujících seniorů. Aspoň přestanou naříkat, že nejsou lidi.