Hned na začátku článku se objevil nesmysl - zaměstnavatelé neplatí zdravotní pojištění jako benefit zaměstnancům. Zdravotní péče je veřejný statek - a tak je prostě nutné, aby se základní věci platily touto formou. A jde skutečně o základní věci, které zachraňují lidské životy a zdraví. Za řadu úkonů si už lidé musí platit sami - ať jsou to třeba zubní zákroky, oční operace, o plastikách a kosmetických operacích nemluvě.
Hlavně, že se pan Jančura tomu kartelu brání zuby nehty. Jezdívám z Prahy do Kraslic na Sokolovsku. Autobus přijíždí do Sokolova hlavně o víkendu přesně v okamžiku, kdy odjíždí vlak do Kraslic. A další jede už za 2 hodiny. A s nedělním spojem zpátky do Prahy je to stejné. Prostě zapomíná na to, že ho ta doprava živí.
Jasně, chtělo by to stávku spotřebitelů. I když mají v ruce mocný nástroj - tedy tvorbu poptávky, není, bohužel, prakticky možné, aby třeba měsíc koordinovaně bojkotovali nákup jakéhokoliv produktu nebo služby. A při síle obchodních řetězců bych se nedivil, kdyby si z důvodu poklesů poptávky a tržeb "vydupaly" na státu dotace a kompenzace.
Obávám se, že tahle iniciativa je čirý populismus. Jestli chcete mít právo na platu hotovostí, chcete taky zrušit bankovní účty a dostávat výplatu v hotovosti do výplatního sáčku? To by znamenalo další komplikace pro zaměstnavatele - musel by zaměstnávat lidi, kteří by ty výplaty "nasáčkovali", platit bezpečný převoz hotovosti tak, aby ve výplatním termínu byla spolehlivě k dispozici. Kdyby stát chtěl, může nás zbavit hodnoty peněz daleko jednodušeji, než blokovat platební karty. Ostatně byli jsme toho svědky v nedávné době, kdy inflace znehodnotila naše úspory o poměrně veliké částky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tentokrát snad už Trump svoji prohru uzná. Už by bylo na čase.
1 odpověď