celá řada lidí nesleduje televizi vůbec a právě na jejich peníze se nejvíc třepou a chtěli by jim prostě nově zdanit domácnost.
Pokud prokážete, že nevlastníte zařízení, na němž je možné sledovat veřejnoprávní rozhlas a televizi, platit poplatky nemusíte. Technologický pokrok v poslední době šel dopředu natolik, že není nutné sledovat rozhlas a TV jenom v "kouzelných bedýnkách". Můžete je sledovat třeba v mobilu.
"....Věřím, že je to přijatelná cena za službu, kterou veřejnoprávní média nám všem poskytují,“ doplnil ministr...."
________
Mě nic neposkytujete, ministře... Takže nevím, za co bych měl platit.
To, že veřejnoprávní média nesledujete, není jejich vina. Dosud jsem měl to štěstí, že jsem nepotřeboval třeba kardiostimulátor nebo operaci mozku. Přesto se z mého pojištění platí i tyto činnosti lidem, kteří je potřebují.
Kdyby provoz veřejnoprávních médií hradil stát ze státního rozpočtu, přestala by média být veřejnoprávními a stala by se médii státními. Možná, že v tom vidíte slovíčkaření, ale je v tom podstatný rozdíl. Jde o to, že by média ztratila nezávislost. Přesně podle hesla "koho chleba jíš, toho píseň zpívej".
Lépe by bylo, kdyby lidé vzali svůj rozum do hrsti a svůj život do vlastních rukou a řekli si, jestli 5 dní z týdne do práce chodit chtějí. Možná by přišli na to, že ne a že si na nadřízeném chtějí vydupat zkrácený úvazek - jsou dnes zase o něco podporovanější než dříve.
Velká smůla českého národa je ta, že se spoléhá na vůli shora - že zákonodárci něco změní. Ale vůle často přichází a musí přijít zdola, aby se něco pohnulo. Aktivní občanská společnost dokáže divy.
Zkrácené úvazky jako individuální řešení například pro rodiče s dětmi jsou jistě fajn. Ale obávám se, že dokud to zaměstnavatelé nedostanou nařízené zákonem, těžko budou dobrovolně ve větším rozsahu pracovní dobu zkracovat.
Ano. Své závěry musí zdůvodnit a doložit. Na výsledek voleb to však nikdy nemá vliv. Jejich hodnocení je vždy informativní a slouží lidem získat představu o regulérnosti voleb. Je to spíš vizitka země, zda ta je schopna zajistit řádný průběh svobodných voleb.
Přesně! A navíc pozorovatelů je mnoho a z různých států, takže se asi těžko budou domlouvat tak, aby doložili nepravdivé výsledky.
Tyto pocity asi s věkem zažívá hodně lidí, autor má asi badatelskou povahu a to je výhoda, určitě najde řešení, jak z toho ven. Mě třeba v poslední době pomáhá říkat si místo "musím to udělat" _ "zkusím to udělat"
Přesně - s hrůzou zjišťuju, že v mém životě převládá právě to "musím" nad "chci" a nebo "zkusím". Ani jsem si nějak nevšimnul, kdy se to zlomilo.
Když je člověk schopný a úspěšný, měl by si neustále říkat, že to nemusí trvat věčně. Ono to opravdu nikdy netrvá věčně. Moje vzdálená teta vždycky říkala, že už si šetří na domov důchodců, protože i v době kdy její synové ještě nebyli ženatí, věděla, že se o ní ve stáři nepostarají. A udělala dobře. Dopadlo to přesně jak říkala, když už se nemohla starat o domácnost, šla do domova a byla tam spokojená. Myslela racionálně dopředu. A to by měl každý v kontextu svého života. Měl by si říkat, až mi bude 50-60, nebudu tak schopný, firma třeba zkrachuje, manželka si někoho najde, budu nemocný, co budu dělat? Není lepší místo obrovských hypoték, luxusních dovolených, raději zvolnit, trochu si užívat? A když mám firmu, mám zadní vrátka, kdyby by firma krachovala? Protože podnikáni je vždy riziko.
Mám 2 známé, kteří pracují hodně, vydělávají hodně, pořídili si velké baráky s velkými hypotékami, oba jsou už rozvedeni a ty velké baráky s hypotékami jim štěstí nepřinesli, jenom starosti.
Vy mě děsíte, pane Vašátko, jsem přesně v polovině uvedného věkového rozpětí - nedávno mi bylo 55 let. Také mám na krku hypotéku, i když v současné době už naštěstí nijak zvlášť vysokou, luxusní dovolené si taky nedopřávám. Ale stejně - mám tedy "pěkné" vyhlídky.
Doporučuju pomáhající profesi, třeba Vám to něco napoví..✌️
Podle toho, co jsem četl, je hrozba vyhoření právě v pomáhajících profesích celkem výrazně vyšší, než v ostatních profesích. Na pomáhajícího člověka (zvlášť, když je výrazněji empatický) můžou časem dolehnout problémy těch, kterým pomáhá. Může to vyústit v jistou beznaděj typu: Svět je zkažený, řítí se do záhuby, když lidé trpí zdravotními, vztahovými nebo finančními problémy. Snadno se řekne, že to chce udržet si odstup a nepomáhat "na sílu". Ale o to hůř se někdy taková podmínka dodržuje. Je to trochu jako v tom přirovnání: Dva přátelé jdou po pláži, na kterou příliv vyplavil mnoho mušlí. Jeden z nich se co chvíli shýbne, sebere jednu z mušlí a hodí ji zpátky do moře. Neblázni, říká mu druhý. Stejně nezachráníš všechny. Máš pravdu, odvětí první. Ale tuhle jsem zachránil. Podle mě jde o to uvědomit si, na co stačím a co už je nad moje síly.
vsechno je to nesmysl, v kazdem clanku tohohle cloveka jsou protichudne informace... nejdriv pronajme byt a odstehuje se do chatky, pak rika, ze zije v minibytecku, pak si nenechava ve svem dome sekat zdi kvuli fve, atd. atd.
I kdyby to byla "jen" fikce, může to být prostě souhrnné zobecnění situací, které nakonec vyústí v popisované poruchy.
To se tak říká. Nikdo neřekne že zlenivěl a mnoho lidí neví proč.
Samozřejmě, že existuje i "zlenivění", ale myslím si, že syndrom vyhoření je takové zoufalé volání organismu nebo mozku po změně. Protože v současném stavu prostě nemůže dlouho fungovat. Přirovnal bych to ke snaze rozjíždět auto se zataženou ruční brzdou. To také nemůže dopadnout dobře.
Syndrom vyhoření není nic jiného než lenost, pocházející z fyzického diskomfortu. Ten má původ ve věku, nemoci, ale i pocitu beznadějnosti. Také dlouhodobě nedosažitelné cíle člověka zbytečně brzdí.
Obávám se, že je to podobně nešťastný názor jako například ten, že svalové křeče jsou jenom projevem nechutě k pohybu.
Dovolím si poprvé v životě reagovat na přečtený trefný příspěvek, moc dobře vím, jak vám asi je. Sama jsem si tím před časem prošla, díky manželovi jsem ještě tady, i když stále na antidepresivech. A k tomu se přidalo i nemilé zjištění, jak si mě za 35 let poctivé práce v jedné státní organizací váží, v souvislosti s vyplacením odměn a osobního hodnocení, oproti mladším spolupracovníkům, tak jsem to v šedesáti zabalila, i když mě práce bavila, dala výpověď a do řádného důchodu to s rentou z penzijka doklepu. A musím jen potvrdit, že se mám hezky a nic mi nechybí, mám konečně čas na koníčky, rodinu a věci, které mají smysl. Neměl byste na to být sám, také je důležité to nevzdávat a uvědomit si, že jsme tady každý na světě s nějakým posláním. Tak držím palce, hlavu vzhůru, vždyť na světě je krásně (když nesledujete televizní zpravodajství🙂).
A k tomu televiznímu zpravodajství: Když můj táta začal trpět problémy se srdcem, lékař mu doporučil, aby sledoval TV zprávy a četl noviny. Ale minimálně půl roku staré, rozhodně ne aktuální.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Nechceme platit toto výpalné vůbec.
Ať se živí jako ostatní!
Koncesionářské poplatky zrušit!
5 odpovědí
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To by ale znamenalo zaplevelit vysílání značným množstvím reklamy. Jinak bohužel média vydělávat neumějí.
1 odpověď