Co když Korejci prohlásí své vojáky za dobrovolníky jako to udělala Čína v Korejské válce? Hledal jsem jak by to potom bylo z pohledu nějakého mezinárodního práva, ale nic se nenašel. Pokud nebudou mít na čepicích znak korejské armády nejsou to korejští vojáci, ale jen Korejci v Rusku. Měl by někdo více fundované informace? Nezajímají mě emoční výlevy. Děkuji
Bránit svou vlast - to je ten základní problém, okolo se vše točí. Nemá nikdo takovou povinnost. Je to překlopená feudální myšlenka poddanské povinnosti vůči vládci. A poddanému je jedno, ke vzteku vládce, komu platíte daně, či správněji berně. Základní otázka je, co je vaší vlastí? Je to vesnice, osada, město? U velkých států je to ještě složitější. Co je vám do 2000 km vzdáleného místa? Je ještě vaší vlastí? Asi již není. Jsou mu milejší živí příbuzní, než mrtví. A rozhodně nechtějí slyšet větu, mi vám svobodu uchráníme i kdybychom vás proto měli zabít.
Problém je, že někdo posuzuje jídla z dob, kdy se žilo jinak a nic jiného dostupného nebylo a pokud bylo, tak za draho. Spořádat k snídani 6 míchaných vajec byl např. v 18. století kurňa luxus, tak jedli kyselo. Chlebová polévka byla ušetření. Moje prateta ji jedla když už chleba nerozkousala a obalit si ho ve vajíčku a usmažit si ho ji ani nenapadlo. Je pravda, že sloužila u pražských židů a ti měli jiný jídelníček. Třeba škubánky. To když uvařila mému pradědečkovi na jižní Moravě, konkrétně v Podivíně, a to byl švec se záhumenkem a 9-ti potomky, tak prohlásil, tak toto Mařka, tak toto ne! To jestli ses nenaučila vařit nic lepšího to to raději nevař vůbec. Takže je vidět, že je to krajně subjektivní názor a není možné volit nejhorší nebo nejlepší jídla. K tomu si myslí, že 14 dní o hladu a budete vychvalovat chlebovou polévku do nebe.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tomu se vážení čtenáři říká pokrytectví.