Neuvěřitelná hustota obyvatel na čtvereční kilometr. Větší hustotu má snad ekonomicky nejrozvinutější Singapur, kde na 500čtv.km žije 5 mil, obyvatel.
Po získání nezávislosti Indie došlo k obrovským přesunům obyvatel a vytvoření islámského Pakistánu, od kterého se odtrhla islámská Bangladéš. To, že ji podporovala Indie je pro mne novinkou. V Indii zůstal islámský Pandžáb se kterým má převážně hinduistická Indie vážné problémy.
Paňdžáb byl rozdělený mezi Indii a Pákistán, úplně stejně jako Bengálsko.
Asi myslíte Kašmír (který je taky rozdělený mezi obě země, tentokrát nikoli oficiální hranicí, ale vojenskou Linií kontroly). Problematika Kašmíru je složitá a poslední prasárnu tam provedla indická vláda, když si vytřela pozadí s ústavou, Kašmír podřídila federální vládě (byl částečně autonomní) a pak tam pro jistotu na mnoho měsíců vypnula internet, aby Kašmířané nemohli říct, co si o tom myslí.
Umělci bojují se slaměným panákem. Glazer fakt netvrdil (ani nenaznačoval), že je Izrael jako nacistické Německo. A samozřejmě ani netvrdil, že sám Izrael je nějakou okupací. Okupace se děje na Západním břehu, kde Arabové nemají občanství Izraele, ale jejich životy jsou kontrolované izraelskou armádou. Pokud by někdo namítal, že to okupace z nějakého důvodu není (ačkoli za okupaci to označil i bývalý premiér Šaron, mimo jiné), pak si tím moc nepomůže, protože pak by to znamenalo, že v Izraeli (započítáme-li tam i Západní břeh) žije nějaké výrazně méněprávné obyvatelstvo, a pro takovou situaci jsou samé nepěkné názvy.
A co s tím má společného OSN? Rusko taky bylo uznáno OSN. Znamená to snad, že nyní neokupuje ukrajinské území?
Navíc máte v článku několik překladatelských chyb, díky kterým to prohlášení není moc srozumitelné. Mimo jiné - sousloví "krvavá pomluva" se v češtině nepoužívá a většina čtenářů těžko pochopí, o co má jít. Anglické "blood libel" odkazuje k antisemitskému přesvědčení, že Židé potřebují křesťanskou krev (na pečení macesů či k jiným učelům).
tohle ale není VR, je to rozšířená realita kdy stále vidíte skutečný svět, takže by to mělo být ok :)
Ne, není, protože "skutečný svět" je pořád obraz z kamer...
Jinak nejde jen o kvalitu headsetu. Na VR se dá prostě zvyknout. Že se někomu dělá špatně při prvním vyzkoušení, neznamená, že to tak bude i po třeba týdnu nebo měsíci používání.
Určitě jsou super, ale zajímalo by mne srovnání s nějakými současnými VR. Třeba já mám HP Reverb a zajímalo by mne, o kolik a v čem jsou obrazově lepší. Obrazově, funkčně (AR) to pochopit umím.
Má to podstatně větší rozlišení, takže ostřejší a jemnější obraz bez screendoor efektu (nerozeznáváte pixely a mezery mezi nimi). Navíc s HDR a mnohem lepším kontrastem díky micro-OLED displejům.
VR jsem zkoušel před 7 lety, přes mobil, měl jsem k tomu i 360° kameru, jako hračka dobrý 360° fotky z přírody zajímavý, zkoušel jsem i kinosál,porno i nějakou tu hru ale do půl roku to omrzí. Navíc se to nedá používat delší dobu kvůli kinetóze, hlavně u her závratě jak sviňa.
VR přes mobil je taky taková betaverze pořádného headsetu a neposkytuje plnohodnotný zážitek.
Kinetózou ve VR spousta lidí netrpí nebo si zvykne (je to právě odvislé i od kvality použitého headsetu).
Já VR hry hraju a nemám v nich závratě, ani mi z nich není jakkoli nevolno.
V podstatě to co už mu máme nejakou dobu jako htc vive nebo ostatni vr bryle akorat apple tomu dal zase jine jmeno, udelal to z drazsich materialu a opět ukazuje že je to novinka oc tu nikdy jeste nebyla, stejne jako to delala s usb-c
To ano, ale zas to v některých směrech vylepší tak, že je to MNOHEM použitelnější než konkurenci (např. průhled skrze kamery či ovládání gesty je výrazně lepší než u - samozřejmě daleko levnějších - Questů).
ve skutečnosti ty různé helmy a brýle představují snad už 25 let, kdysi na Invexu jsem to viděl, ale nikdy se to nechytlo masově, a nikdy nechytne. Teď je chvilku pozdvižení, že s tím přišel populární Apple, ale to hodně rychle vyšumí. Kupovat to bude jen minorita nadšenců, ne tolik lidí, aby se to všeobecně ujalo.
VR z 90. let byly určené do heren, protože pro domácí použití byly příliš drahé.
VR z roku 2016 se v domácnostech chytlo. Questů se prodalo přes 20 milionů, PS VR první generace přes 5 milionů. Aplikace (hlavně hry) na VR headsety neustále přibývají. Tj. současná vlna je rozhodně mnohem silnější než ta z 90. let. A spousta headsetů je cenově dostupná.
Ale samozřejmě nejsou rozšířené masově. Je to spíš něco jako volanty nebo letecké joysticky - herní příslušenství pro fanjšmekry.
Abyste pak nepotřebovali brýle. Hledění do monitoru zblízka prý zhoršuje zrak.
Na to jsou tam ty čočky - na tuto vzdálenost byste normálně nezaostřil, ale díky čočkám v headsetech oko ostří na optickou vzdálenost cca 1,3 - 2 metry (nevím, kolik je to přesně u Vision Pro).
Proto do headsetu - trochu paradoxně - potřebujete brýle, když jste krátkozraký (tj. vidíte špatně do dálky).
A při jakém minimálním počtu návštěvníků se hraje v Cinema City? Mne napadlo: "Otíku, senzační film, rumunskej! Máš lístek? To musíš vidět!" To už by si živočichář Jan Hartl asi rozmyslel koupit 7 lístků x 275,- Kč každý týden, aby si mohl s Libuškou Šafránkovou v Otíkově chalupě užívat. Jedině, že by dělal živočicháře v nějakém hodně velkém agrokombinátu.🙂
V multikinech se minimální počet návštěvníků obvykle neřeší a hrají i pro jednoho.
Mě by nejvíce zajímalo, z čeho se vypočítává důchod lidem, kteří jsou na sociálních dávkách celý život. A ti, kteří pracuji, sice za minimální mzdu, mají důchod nižší, než ti, kteří nepracovali. To samé jsou svobodné matky, které mají partnera, ale není uveden ve společné domácnosti. Ty také pobírají dávky. Myslím, že náš sociální systém je k ničemu.
Pokud někdo nemá odpracovaných oněch 35 let (nebo kolik to je), pak na důchod jednoduše nemá nárok.
Jako VR vyvovar k smichu, normalni uzivatel si to nekoupi, jen par firem na CAD.
Nezapomínejte, že Apple skutečně umí lidem prodávat velmi drahá zařízení.
Bude hodně záležet i na tom, jakou "user experience" tento headset nabídnr. To je další oblast, ve které bývá Apple velmi dobrý a uživatelská nepohodlnost je jedna z věcí, které dosud lidí od častého užívání VR odrazují (musíte dokupovat příslušenství, nošení je i tak nepohodlné, k plnému využití potřebujete velmi výkonné PC, neustále musíte něco nastavovat a řešit, že něco jiného nefunguje atd.)
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Snad bangladéšolog!
Sezname, jde to s tebou z kopce 🙂
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No, máte pravdu, vlastně. Martin Hříbek je totiž bengalista.
2 odpovědi