už dlouho před převratem bylo jasné že UA je vysoce nespolehlivý partner, jenže se na řešení kašlalo, už jen dostavění druhé větve Jamalu by znamenalo že by jak ČR tak SR z Maďarskem nebyli závislí pouze na jednom vstupu z UA. Takhle se sice Fico snaží ale co dohodne když nemá fyzickou linku která by nahradila tu starou. Leda ještě trik že by ten plyn byl slovenský už při vstupu na ukr. území.
jste normální? Chápal bych takový text kdybychom čelili moderní verzi Timůrových nájezdníků a ne žádosti o vytvoření respektu a neutrální zóny kde by pás států nenáležel žádné alianci. To není nic ohrožujícího. A podle článku i jistých aktivistů by bylo třeba vytvořit válečnou ekonomiku a dodávat vybavení pro teroristické účely, na to se dokonce už udělala sbírka a je k nevíře kolik občanů je ochotno dát peníze na sponzorování teroru. Blbá nálada se nějak zvrhla ve žlučovitost, pozor na to (ne NaTo). České země měly už dvakrát štěstí že nebyly přímou stranou konfliktu, ale do třetice může štěstí selhat a to vlastní vinou.
přidám svoje. Ropa je úžasná substance. Něco jako černá krev Země. Podle toho co se za tu dobu co se masově používá by ložiska jakožto vyčerpatelné suroviny měla být spotřebována. Pak není ropa jako ropa, proč je tak oblíbená ta ze sibiřských nalezišť a proč se ji nelze tak snadno vzdát, jde o těžký typ využitelný více pro výrobu mnoha produktů v chemii. Bez ropy by tu nebyla spousta věcí denní potřeby. Obdobně zemní plyn co ložiska ropy doprovází. Je to nejekologičtější způsob vytápění, proti starému dříví/uhlí je to čisté bez sazí, minimální údržba, přesto se dostal na černou listinu tzv. ekoaktivistů. Velice podivné. A právě aby obé bylo levné je nutné aby průmysl byl konkurenceschopný, nelze uvalit x daní a pak se divit že výroba oproti těm v Asii a Africe je totálně nerentabilní. Pokud Trump a jeho tým srazí ještě víc ceny energií v USA tak podniky budou masivně přecházet k nim, to bude tak vyostřená konkurence že málokdo vydrží.
to je těžké, islám a okolí jiné víry prostě nejsou kompatibilní spolu nějak rozumně vycházet. Je to víra nájezdníků, ti ji původně přebírali. Dnešní technická společnost se na to dívá jako na něco že si někde něco odříkávají a jsou spokojeni, že to není nic víc. Jenže je. Všimněte si jak je konvertovat k islámu jednoduché ale přitom je to doslova uzavření smlouvy s dáblem nejen pro dotyčného ale i pro jeho děti. Mladí arabové a turci v Německu vyrůstají ve společnosti která je technicky založená a sekulární. Přesto u mladých generace která by vlastně měla být už asimilována se najednou projeví vášnivé prožívání víry předchůdců, islámské ženy radostně vítají své ujařmení - jako skupinová psychóza vyšší úrovně. Něco podobného nastalo ve státech kde vládly baasistické tedy socialistické strany jako Irák či Sýrie - předtím Afghánistán a Írán, najednou renesance islámu v jeho nejsyrovější podobě. Do Afghánistánu přišla sovětská modernizace a svobody přesto jako v Íránu byly krátce odmítnuty většinou která si přála vládu islámské teokracie. Pokud se Německo s Francií nerozhodnou k nevyhnutelnému tak je čekají dlouhé roky teroru, vyznavači ohně neustoupí a obětí se nebojí.
Co je na druhém konci světa zmar tak pro ně je to šance padesátiletí. Rusko dodá energie i techniku zdarma to se to pak staví. A narozdíl od jistého východoevropského národa to umí využít efektivně, viz nová výstavba po zahájení dodávek, nemarní čas. Má to i stinnou stránku, několik tisíc jejich vojáků zařve na nějaké bezejmenné pláni daleko od domova. Ale vzhledem k jejich mentalitě to berou jako nutnou oběť...
O tom podobně se už psalo i na ruskojazyčných webech, Asad a jeho vláda přes četné ruské i íránské nabídky pomoci neudělal nic. Po zmražení bojů upadl režim do pasivity, jen se rozvíjela produkce drog. V tom se to až příliš shoduje se stavem tehdejšího Afghánistánu. Ukázal se jako neschopný že ho měli i vlastní dost. Hlavně se ukázalo že bez ropy jejíž naleziště přestal kontrolovat je bezradný. Zůstala mu hrdost otce, ale ne jeho organizační schopnosti.
dle diskuse mi přijde že většina nepochopila o čem autorka píše. Osobně vidím ve středoevropském prostoru to umanuté lpění jakožto náhradu zrušených šlechtických titulů. To by přece neexistovalo aby rytíře/hraběte/knížete někdo oslovoval obyčejným vykáním a jménem. Pak je tu druhá rovina, osobní neformální styk a formální třeba u lékaře, návštěva architekta a podobně, tam je to běžné oslovit pane doktore/lékárníku/inženýre. A zrovna u té první příhody s děvčetem je nejvíc vidět že ta její babička titul dcery viděla jako německé "von", tedy jako kdyby byla na úrovni šlechtičny a holka pro ni děvečka.
prvotní informace probleskla už začátkem týdne a je otázka interpretace původní informace. Myslet si že Kim dá tisíce vojáků za silné olétané nebo dlouhodobě uzemněné stroje je absurdní, Su-27 má spoustu verzí a poslední se jmenuje 35S, stejně jako MiG-29 který má jako poslední také číslovku 35 nebo o stupínek horší modernizaci typ "SMT". Už lze pochybovat zda se i Su-30 stále vyrábí, poslední zmínka je o modernizaci na stupeň SM2, o novovýrobě se mlčí. Lze tedy předpokládat že v sériové výrobě jsou nyní pouze dva stroje tedy Su-35 a 34. Pro SK by obdobné přístrojové vybavení i pohon jako u starých Fulcrum-A nedával žádný smysl, nenabízelo by to pokrok a schopnost vzdorovat JK letectvu o moc lépe než stávající letecký park.
Z cizojazyčného zdroje jsem vyčetl aspoň že vhodným kandidátem pro korejské MiGy by byl právě SMT verze, původně pro Alžír ale po skandálu stažené ale ruská armáda pro ně nenašla využití, těch strojů co mají tuto verzi není moc, píše se jen o několika letkách. Je tu možnost vyjma generální opravy také úprava na poslední možnou verzi tedy hlavně radar a motory.
co je na tom špatného že miliardář podporuje skupinu se stejným světonázorem. Lepší než kdyby podporoval extrémní pravici co tu vlastně fungovala po tisíce let až do počátku dvacátého století. Tedy návrat k drakonickým trestům, svrchovanosti bohatého panského stavu, prodej dlužníků do otroctví... Díky vzniku levice došlo k základním nástrojům jako je široké zdravotní a sociální pojištění, určitá rovnost před zákonem i ty milované a zároveň nenáviděné dotace na rozvoj toho co by jinak bylo jako prvoplánově zavrženo jako nerentabilní.
Motoristé mají slušně nakročeno, už proto že jde o sortu které se dotýká zdražení vlastních povozů a pokusu to co se stalo u mobilních telefonů, tedy po několika málo letech výměna za nový model. To v zemi které má dál autopark stárnout nemá šanci na úspěch, leda by sem pustili bez cel levná čínská elektroauta, i tak by to byla otázka. Spolehlivě sloužící ojetina bude dlouho rozhodující pro mobilitu velké části obyvatel. Elektroauto s baterií na konci životnosti je vrak ikdyby fyzicky vypadalo jako kdyby právě sjelo z montážní linky. Tak je jasné že další hrozby a pokusy o zrychlené odstraňovaní spalovacích ojetin rychle doplní voličskou základnu Motoristů nehledě na určitou podporu nějakého miliardáře.
tak už to probublalo i sem. Indie naopak přes nátlak spolupráci s Ruskem zvyšuje. RF dále nabízí i bombardéry "bílé labutě" - ty odmítli i Číně. Tady je vidět čí přátelství je opravdové a čí z nutnosti. A pak je tu i praktický fakt - Indii níkdo pokročilou technologii nenabídne, Západ určitě ne a okolo je soupeř jménem ČLR. Francouzi mají skvělé Rafale, jenže je to pořád letoun 4+ gen, něco jako ruský Su-35S. A ani ten nechtějí z větší části nechat vyrábět v místě nebo poskytnout licenci. Zrovna jako USA kde je maximum pro lokální výrobu letoun na základu F-16 block 70. A klíčové jsou motory, rusové licenci poskytli byť na ne uplně nejnovější jak indům tak číňanům. Takže Indové pod tlakem koupili Rafale jako kompletní kusy kde mají přístup k jen velmi povrchnímu servisu. Ruské nabídky nikdo nemůže překonat už proto tam vítězí. Kdo by jim nabídnul takový radar ? Otázka řečnická odpověď je jasná.
je to dost, ale zase jsou protiargumenty. 3 mega vypadá fakt hodně, jenže jak od covidu ztratily peníze na hodnotě. A za další neřídí nějakou horní-dolní ale po Praze druhé nejvýznamnější město ČR takže nějaká dražší reprezentace je na místě. Předpokládám že se stýká i s kolegy na druhé straně hranice takže nechce vypadat jako chudý příbuzný v levné škodovce.
Ovšem jakým způsobem to nechal veřejnosti a ještě do toho "papalášská" lednička a je z toho tučné sousto pro noviny ve společnosti kde se závidí kde co. Zapomněl že mlčeti je zlato. Vůz beztak je služební tedy po skončení jeho funkčního období připadne nástupci.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
hezky napsáno a souhlas i s tím závěrem ohledně Hunů, nikdo dosud spolehlivě nerozluštil kde se jich vzalo takové množství, stejně jako pozdější Mongolové. Kolem byla napsána už tehdy spousta pověr ohledně jejich vzniku ale nikdo na uspokojivé řešení nepřišel. Říše byla schopná vypořádat se s mnoha migrujícími kmeny - a jejich členové nebyli žádná ořezávátka, přesto se i velmi bojovné kmeny obávaly Hunů tak že žádali ochranu na římském teritoriu. Museli být v něčem jiní aby se jich tak obávali. Obrovské množství válečníků ale žádné ženy, už to je také velice podivné. Ostatně u pozdějších mongolských hord to bylo podobné. Možná tato část dějin ovlivnila Tolkiena při psaní svého díla kde skřeti byli doslova pěstováni. Pak je jasné jejich vymizení, jen málo bylo schopno přežít a hlavně založit rodinu. A nebyli sami, viz třeba pozdější Avaři. Přišli bojovníci ale opět prakticky bez žen takže když je Frankové zastavili v několika těžkých bitvách tak nezůstalo po nich nic co by stálo za řeč. A tato linka se táhne dál, obrovský zájem těch nájezdnických asiatů byl o mladé ženy, viz vpád na Moravu. Všichni tito nájezdníci měli obrovský problém udržet populaci, jako kdyby doslova byli určeni jako nástroj na jedno použití.
1 odpověď