Pořád to není ono. Mnohem lepší by bylo, kdyby na každém víčku byl číselný zámek. Ke kombinaci pro otevření by se spotřebitel dostal po načtení QR kódu přes speciální aplikaci, přičemž kód by byl plovoucí a každých pět minut by se měnil. Asi tenhle návrh pošlu do Bruselu, jelikož to má velkou šanci, že se to uchytí.
Tak trochu rozdíl. Jáva: Chceš u nás žít? Musíš přijmout náboženství, akceptovat naše zvyklosti, morálku a způsob života. EU: Že jsi sem vnikl ilegálně nikdo moc neřeší, chtít po tobě akceptovat náš způsob života by bylo xenofobní a doufáme, že když ti nasypem dávky, tak se pokusíš neskákat domácím po hlavách moc okatě...
Co si tam pustili, to tam mají. Základem musí být přístup ve smyslu "Chceš tady žít? Pokud jsi schopen a ochoten bezvýhradně akceptovat náš způsob života, dodržovat naše zvyklosti, morálku, zákony a další aspekty života u nás, dá se o tom uvažovat. Pokud ne, tak se seber a pádluj zpátky do středověku". Jenže prosadit tohle nejsou západní politici schopni a pokud se někdo s takovým přístupem objeví, tak je okamžitě ocejchován jako rasista, nácek, xenofob a extrémista. Je jen otázkou času, kdy na tohle EU dojede...
Já jsem víc než dvacet let pracoval v továrně, která byla součástí mezinárodního koncernu. I tam jsem slýchal rozumy od šéfů, že zahraniční pobočky mají vyšší produktivitu, než my. Jenže problém nebyl v tom, že by se u nás zaměstnanci flákali a jinde ne. V rámci různých školení se někteří z nás dostali do zahraničí a rychle nám došlo, jak to je. V zahraniční fabrice (například) proběhlo vylisování a opracování výlisku automaticky (robot a nebo nějaký automat), kdežto u nás opracování probíhalo do značné míry ručně, přesun dílce k dalšímu úkonu probíhal u nich pomocí automatického dopravníku, kdežto u nás se to skládalo do přepravek pro které pak musel někdo přijít a odvézt je na vozíku (a někdo další zase z těch přepravek vyjmout), čištění přípravků u nás probíhalo ručně, kdežto tam pomocí automatu atd. Výsledek byl takový, že zatímco u nás bylo zapotřebí na nějakou práci pět lidí a neměli u toho ani čas poškrábat se na zadku, tak (například) v Německu to zvládali tři, stihli toho víc a ještě se nedalo říct, že by se zrovna přervali. Pokud chceme porovnávat produktivitu, musíme brát do úvahy i to, jakými prostředky bylo této produktivity docíleno. Jinak je to stejné, jako srovnávat výkon maníka s krompáčem lopatou s někým, kdo sedí v bagru.
V článku se píše, že "politici a odborníci na islám jsou z videí zděšeni". To jako fakt? Takhle - u politiků mne to až tak nepřekvapuje (ti bývají mnohdy odtrženi od reality), nicméně odborníky na islám překvapuje (a nebo dokonce děsí) to, že muslimové se chovají jako muslimové? Co je to za odborníky?
Spíš mi příjde zajímavější, jak se vyvíjí to, jak a komu se smí a nebo nesmí nadávat. Dřív se (například) považovalo za nepřípustné vyjadřovat se negativně na adresu imigrantů a jejich obhájců a příspěvky tohoto druhu byly mazány. Jenže teď, když už někde dělají takový brajgl, že to nejde zastírat a přehlížet už se tak děje čím dál méně. Podobné to bylo i s muslimy - dřív byly projevy averze vůči nim a lidem vyzývajícím k jejich toleranci nepřípustné, nicméně pak přišel Izrael, od řeky k moři a chalífát a najednou to až tak fujky není.
Jsem už starší pán a kam moje paměť sahá, tak když se politici začali montovat do toho, co se smí, nesmí, musí a nebo nemusí vyrábět, tak to nikdy dobře nedopadlo. Evropský (nejen automobilový) průmysl neničí ani tak konkurence z Číny, jako spíš politici v čele EU. Na tom, že nejčastějším nápisem v zemích EU je "Made in China" nemá zásluhu genialita čínských soudruhů, nýbrž vlastnost zcela opačná, někoho úplně jiného.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A když Panama nebude chtít, tak bude vojenská operace?