Nezlobte se, ale pracovat jako "trojitý" VŠ za 120 Kč/h brutto, to nemá smysl ani dál rozebírat. Za to dnes nevstane ani brigádník na doplňování zboží ... A bydlení za 25tKč? To je jinde provoz i vlastnictví velkého RD (včetně splátky).
Práce za 120 Kč/h brutto mi umožňuje provozovat paralelně SVČ. Kdybych pracoval ve skladu za 160 Kč/h (kam si také v případě potřeby chodím přivydělávat - v podstatě se snažím najít si co nejvíc práce v rámci časových možností, tedy 24hodinového dne), nemohl bych se přitom věnovat intelektuální činnosti. Co se týče bydlení, zkuste v Praze najít něco levnějšího (do té celkové částky jsou zahrnuty i poplatky za elektřinu a internet), pokud to nebude pokoj na ubytovně bez sociálního zařízení (ale i ten už bude stát kolem 20 tisíc měsíčně)...
Osamnělý člověk může mít problem. Ale často bývají lidé dva. Průměrná mzda je v roce 2024 prý cca 43.000. Dobře, kdo to prý má, tak řekněme 35.000. To je u dvou lidí 70.000. 15 říkáte nájem, zbývá 55. Energie atd. dejme tomu 15, což je na byt docela dost. Zbývá tedy minimálně 40.000 na měsíc. To je tak málo?
Jsem abstinent, nekuřák. Mám magisterské VŠ vzdělání, dokončil jsem 3 vysoké školy. Aktuálně mám celkem 6 zaměstnání a 7 živnostenských listů. V hlavním zaměstnání, kde pracuji na 9 dohod o pracovní činnosti (aby za mne zaměstnavatel nemusel hradit pojištění), odpracuji kolem 200 hodin měsíčně (což je víc než plný úvazek) a vydělám si cca 24 tisíc hrubého, tj, 20 tisíc čistého po zdanění 15% daní z příjmů, jako OSVČ musím platit 7 000 Kč za zdravotní a sociální pojištění (od roku 2025 to bude ještě o cca 1500 Kč více), nájemné za byt o výměře 38 metrů čtverečních s poplatky a platbami za energie činí kolem 25 tisíc Kč, v dalších zaměstnáních a SVČ si vydělám podle počtu odpracovaných hodin dalších cca 10-15 tisíc, manželka si vydělá cca 10 tisíc měsíčně, pracuje v nadnárodní korporaci na půl úvazku, protože má zdravotní problémy a i vzhledem k věku nezvládá větší pracovní zátěž (nadnárodní korporace ovšem za své zaměstnance platí zdravotní pojištění) a přivydělává si u dalšího zaměstnavatele na dohodu o provedení práce. Žádný příspěvek od státu jsem nikdy nedostal, ač jsem se jednou pokusil žádat o příspěvek na bydlení. Předložil jsem celkem téměř 30 dokumentů, načež mi úřad odpověděl, že nemám vůbec nárok na příspěvek, neboť manželka není Češka (ani protektorátní předpisy nebyly tak nesmlouvavé, když diskriminovaly výhradně Židy, nikoli jejich nežidovské příbuzné...)
Odpovedny clovek se dovedl o sebe postarat za 35 let ,i o to bydleni.
Odpovědný člověk? Před rokem 1989 žila většina lidí ve státních a družstevních bytech. Některé z nich byly privatizovány, některé ne. Lidé, jejichž byty privatizovány nebyly, měli prostě smůlu. Aktuálně platí minimálně 15 tisíc Kč měsíčně za holé nájemné (bez energií) v miniaturním 1+1. Když k tomu přidáte komunální poplatky a platby za energie, vyjde Vám impozantní číslo, které prakticky vynuluje průměrný plat a je cca 100krát vyšší než nájemné v roce 1989. Člověk žijící v nájemním bytě si zkrátka po zaplacení poplatků za bydlení nemůže koupit prakticky nic a reálně mu hrozí, že skončí na ulici, pokud nebude mít alespoň 2 nebo ještě lépe 3 zaměstnání. Co dělali odpovědní lidé? Našli si dobré kamarády mezi komunálními politiky? Pomáhali při tunelování? Vzali si včas hypotéku a našli si práci v managementu nadnárodní korporace? Nebo se jen prostě řídili starým dobrým heslem "Kdo nekrade, okrádá rodinu"?
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
No vidíte,kdybyste byl normální lopata -instalatér a nedej bože ještě obkladač,tak máte 380 tis. měsíčně,jak psali minulý týden.
Já k tomu ještě beru důchod.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Máte pravdu. Měl jsem jít v roce 1988 na učňák a mohl jsem být dnes zkušený instalatér. Ve 14 letech jsem udělal osudovou chybu:(
1 odpověď