Řízení je proces informační. Musk jako nástroj globálního řízení je odpůrcem cenzury. Zde upozorňuji ostatní čtenáře, kteří považují globální řízení za konspiraci ať to ani dál nečtou, ušetří si čas zbytečnými reakcemi na příspěvek. Globální řízení je nadřazené geopolitice a řeší dlouhodobé plánování rozvoje lidské společnosti. S globálním řízením jsou spojeny všechny krize, skrze které se provádí silné manévry, které by se v klidných dobách nedaly prosadit. Jsou na světě lidé, kteří rozumí globálnímu řízení a svou činností ho pomáhají realizovat. Zářným příkladem je Henry Kissinger, který ačkoliv mu táhne na 100 let pořád pendluje letadlem po světě a “zařizuje věci.” To už tak je, protože lavička náhradníků globálního řízení zeje prázdnotou. Krize na Ukrajině není nic jiného než silný globální manévr. Zde došlo k zajímavé události. Z hlediska globálního řízení mělo být Rusko rozcupováno na malé kousíčky, které měly fungovat jako surovinový přívěšek západu. Ale ne toho dnešního, toho nového, který vznikne po transformaci. Jenže ne všechno jde podle plánu. Likvidace stávajícího parazitního kapitalismu, který je příčinou destrukce naší planety drhne a plánovaná výměna elit nabírá zpoždění. A tak, ačkoliv by Globální elity nejraději podřízly Putinovy hrdlo, jsou nuceny s ním spolupracovat. A Putin to zase využívá k prosazování své koncepce pro dokončení celosvětové globalizace. Toto vynucené manželství bude mít ale z globálního pohledu jen krátké trvání (100-200 let), pak bude Rusko zase znovu pod tlakem GP. Ale to už budou řešit děti našich dětí.
Rusko žádnou válku vyhlašovat nemusí. Proto to také nazvali jako speciální vojenskou operaci a opřeli se při tom o článek 51 části 7 Charty OSN. Vyhlášení války je právní akt. Jaký je mezi tím rozdíl, ať si s tím lámou hlavu právníci. Cílem je denacifikace a demilitarizace.
Co se týče polemiky expertů o tom, co přesně ohlásí Putin při oslavách dne vítězství 9. května, měli by přenést svou pozornost i na jiné mediální kanály. Potom by jim možná docvaklo, k jakému kroku se Putin chystá:
"Ruští kosmonauti vynesli do vesmíru prapor vítězství ve Velké vlastenecké válce."
Oleg Artěmjev, který je zároveň zvláštním zpravodajem tass.ru, a Denis Matvejev rozvinuli v předvečer Dne vítězství kopii transparentu na víceúčelovém laboratorním modulu Nauka.
Západním mocnostem evidentně nedochází, jak celou záležitost vnímají Rusové. Pro Rusko je bitva na Ukrajině srovnatelná s událostmi Velké Vlastenecké Války. "Kdo do Ruska s mečem vstoupí, mečem zahyne!" Brát na lehkou váhu Putinovo prohlášení "Kdokoli se pokusí zasáhnout do ukrajinské války, bude mít co do činění s „bleskovou reakcí“, je pak vrcholem idiotismu." Putin se v tomto ohledu vyjadřuje velmi jasně také ve svém projevu k národu ze dne 24.února.
Vladimir Putin se vyjádřil, že co by to byl svět bez Ruska? Rozumní chápou co tím chtěl říct. V případě útoku na RF Rusové nebudou váhat a rakety poletí na centra vydávání rozkazů, t.j. do USA. A nakonec, Rusové mají na svém území zbraně posledního soudu, které se automaticky odpálí v případě, že zahyne obsluha a zničí život na celé Zemi.
Zchudnutí pubertální Evropy je realita. Zajímavé je, že se ale nikde nemluví o zchudnutí USA, nebo Číny. Dokonce i Rusko navzdory zpovykaným prohlášením Evropských politiků žádné zchudnutí neřeší, naopak inkasuje tučné zisky. Podle studie Centre for Research on Energy and Clean Air se ruský vývoz do EU v hodnotě přibližně 44 miliard eur v roce 2022, v porovnaní se stejným dvouměsíčním obdobím minulého roka přibližně zdvojnásobil.
Ceny plynu v Evropě jsou díku stupiditě tzv. energetických balíčků na rekordních hodnotách. Odmítnutí dlouhodobých smluv na dodávky plynu, přechod na spotovový trh, to všechno bylo zdůvodňováno "ochranou spotřebitele proti kartelovým dohodám". Aby Rusko mohlo dodávat plyn na Evropskou burzu, muselo se podmínkám regulace ze strany EU podřídit.
Dnes je situace taková, že ochrana proti kartelovým dohodám šla k čertu poté co EU navrhla tzv. jednotný a společný nákup/prodej plynu rámci boje proti tzv "vysokým cenám ruského plynu." Paradoxně Rusko žádné ceny plynu neurčuje, ale tyto se tvoří na Evropské burze, na kterou svobodně vstupují prodávající i kupující strany. Kdo chce, ten plyn nabízí, kdo chce, ten plyn kupuje. Cenu určuje nám dobře známá neviditelná ruka trhu.
Dnes se hezky potichu "ochrana spotřebitele proti vysokým cenám" nahradila "ochranou spotřebitele proti škodlivé ideologii" a jako módní doplněk ke svému outfitu každý povinně nafasoval utažený opasek. A Evropské elity, kráčející k propasti se závažím svých vlastních pravidel na krku si řekly, že to vezmou s rozběhem.
Co je pro jednoho chybou, pro druhé je cílem. Kdyby se jednalo čistě o vojenskou akci, nemělo by Rusko šanci. Válečné události jsou však doprovázeny ekonomickými opatřeními. Vysoké ceny plynu, ropy a uhlí, kritický nedostatek kovů, umělých hnojiv a dalších důležitých komponent. Nedostatek obilí a potravin obecně visí nad Evropou jako Damoklův meč, který se spustí na podzim. Aby mohla být válka, musí být peníze. Ačkoliv to není na první pohled vidět, skutečný konflikt je mezi USA a RF. Západu se podařilo během několik desítek let vypěstovat nepřítele Ruska hned na jeho hranici. USA a GB využili silný nacionální potenciál Ukrajiny, který přetavili do nacistické podoby stejně jako Německo se svým fašismem během 2. sv. války. Ukrajina jako nástroj, ekonomicky zhroucená Evropa jako obětní beránek, to jsou skutečné plány USA. Rusové to ale viděli a chápali, že konflikt je neodvratný. Stejně jako se několik desítek let chystalo USA a GP, chystalo se i Rusko. Putin v jednom ze svých prohlášení pronesl: “Co mne v mládí naučily Leningradské ulice? Když se schyluje ke rvačce, které se nedá vyhnout, udeř jako první.” A tak Rusko, v předvečer chystaného útoku zvedlo pohozenou rukavici a zaútočilo jako první. V první vlně zlikvidovali většinu biologických laboratoří USA na území Ukrajiny a zajistili ochranu ukrajinské atomové elektrárny. Potom začali pomalu a systematicky likvidovat neskutečné množství zbraní a zfašizovanou část ukrajinské armády. Toto je válka kdo z koho se ekonomicky zhroutí dříve a Putin to myslí smrtelně vážně. A Čína se chystá proti Západu otevřít druhou frontu.
Podle Bloombergu se rozhodlo platit za plyn rubly Madarsko, Rakousko, Srbsko, Nemecko a Italie.
Ruskeho plynu se zřekli Finsko, Estonsko, Bulharsko a Polsko. Celkem tyto ctyri zeme importovaly 14 mld. kubiku plynu.
Slovenský distributor plynu si plánuje otevřít účet v Rublech, píše Financial Times.
Distributoři plynu z Německa. Rakouska, Maďarska a ze Slovenska si plánují otevřít Rublové účty v Gazprombank ve Švýcarsku, aby splnili ruský požadavek na platby ve vlastní měně, tvrdí zdroje FT.
Denník Financial Times dnes informoval, že někteří z největších evropských dovozců plynu se chystají přistoupit na ruské požadavky, aby se za energii platilo v rublech. Slovenský distributor plynu si plánuje otevřít účet v rublech píše Financial Times.
Distributoři plynu z Německa, Rakouska, Maďarska a ze Slovenska si plánují otevřít rublové účty v Gazprombank ve Švýcarsku, aby splnili ruský požadavek na platby ve vlastní měně, tvrdí zdroje FT.
Denník Financial Times dnes informoval, že někteří z největších evropských dovozců plynu se chystají přistoupit na ruské požadavky, aby se za energii platilo v rublech.
Hypersonické rakety jsou taková jistota. Navíc všechny ruské ponorky jsou už několik měsíců pod vodou a Američani, ani Angláni netuší, kde jsou zaparkované. A to je dosti nepříjemná situace, protože v případě ostrého konfliktu budou podle Putina okamžitě zničena řídící centra. A ta se s v Evropě jak je známo nevyskytují. Putin ale nemluví o atomových zbraních. Ty přece každý zná. Mluví o zbrojních systémech, které pracují na úplně nových fyzikálních základech a které Rusové pečlivě tají. Proto také na Ukrajině používají kromě raket Kinžal klasické konvenční zbraně. Pomalý postup Rusů není chybou, ale záměrem. Po rychlé likvidaci většiny biologických laboratoří a zajištění atomové elektrárny na území Ukrajiny se pustili do systematické likvidace letadel, letišť, skladů munice a zbraní. Hned na to následovala fáze likvidace pohonných hmot a nyní se soustředili na železniční uzly. Odstavili také dodávku ropy z Moldávie, takže je Ukrajina prakticky ochromena. Dodávka nových zbraní ze západu je díky likvidaci železnice prakticky znemožněna. Rusové šetří síly, nezajímají se kromě Mariopolu o velká města, kde by museli vést městskou válku s velkým počtem obětí. Postupují pomalu. Nejdříve na území raketami zničí veškerou nepřátelskou techniku, sklady zbraní a střeliva, zásobárny pohonných hmot a teprve pak tam pošlou živou sílu. Důležitější ale je, že čím déle konflikt trvá, tím horší jsou ekonomické dopady na Evropu. A aby toho nebylo málo, Čína se chystá na spuštění svého ozbrojeného konfliktu. Proto taky v předstihu uzavřely kohoutky plynu pro USA, GB a Austrálii.
Tak a teď se uvidí jak pevné jsou ty Evropské hodnoty. Správně by naše vláda by měla jít příkladem a vyhlásit těm čtyřem zrádcům sankce stejné, nebo ještě větší než Rusku. Fiala říkal, že čeká na signál a Vystrčil se s bojovně vystrčenou bradou holedbá, že diktátorům se nebude ustupovat. Jak to vidím já, oba politici mluví pravdu. Fiala čeká až dostane noty a Vystrčil si může bojovat vůči imaginárnímu nepříteli jak se mu zlíbí, protože Česko už několik desítek let nakupuje plyn od Rusů, ani co by se do zapalovače vešlo. Veškerý plyn kupujeme od Němců. Takže jestli nás někdo vypne, tak to nebudou Rusové, ale Němci. Jak se říká: “Jeder ist sich selbst der Nächste”, po našemu, “Bližší košile než kabát.”
Nedostatek surovin a prudký nárůst cen energonosičů je pro Evropský průmysl smrtelná rána. Evropa má rozsáhlou infrastrukturu, ale je zcela závislá na dodávce surovin zvenčí. Tudíž je jasné, že čím déle bude konflikt pokračovat, tím více se Evropa bude propadat do recese. Že Ukrajina obilí nezaseje je již jisté. Navíc do Ukrajiny tečou z Evropy desítky a stovky miliard Eur. Evropa tak masochisticky krvácí z mnoha ran, ale nemíní to zastavit. Prý ještě přitlačí. Rusko má naopak veškeré zdroje které potřebuje k dispozici. Nějaká zmražená aktiva v zahraničních bankách Rusko nerozhází. Recipročně totiž provedlo obdobné kroky. A co se týče obilí, Rusko vyhlásilo, že nebude obilí prodávat do znepřátelených států, tj. celá EU včetně ČR má utrum. A to v okamžiku, kdy je více jak 90 % úrody české pšenice za letošní rok prodáno do zahraničí. A naše vláda prohlásila, že to nemíní řešit. Takže jestliže ruské obilí poputuje do Afriky, lze očekávat, že vedle Číny, Indie, Brazílie, Arabského světa a mnoha dalších zemí se přidá na stranu Ruska i celá Afrika. A to je už slušná přesilovka. Tak uvidíme, kolik bude stát chleba na podzim. Ještě, že máme tu nenáviděnou Babišovu řepku. Jestli v naší vládě nejsou úplní idioti, přestanou lít řepkový olej do nafty a vyhandlují ho za obilí. Jinak nás na podzim kromě studených radiátorů čeká odtučňovací kůra.
USA varují že zasáhnout? To znamená že se chystají na Čínu uvalit sankce? Potom dává smysl prohlášení agentury Reuters, která uvedla, že největší čínský producent ropy a zemního plynu CNOOC na moři se připravuje ukončit své aktivity v Británii, Kanadě a Spojených státech, protože Peking se obává, že by se jeho aktiva mohla stát předmětem západních sankcí, uvedly zdroje z odvětví . .
Jinými slovy, jedna z největších a nejvýznamnějších čínských společností se rozhodla vytáhnout zástrčku ze zásuvky dříve, než to bude naprosto nezbytné, což je zřejmě jasným náznakem toho, že to, co přijde, bude velmi znepokojující.
Proč by měla ustupovat, pokud Čína neudělá nic, co by na ni mohlo způsobit sekundární sankce? Odpověď? Protože Čína udělá věci, které způsobí, že na ni budou uvaleny sankce.
Při odchodu ze Západu se CNOOC snaží získat nová aktiva v Latinské Americe a Africe a také chce upřednostnit rozvoj velkých nových perspektiv v Brazílii, Guyaně a Ugandě, uvedly zdroje agentury Reuters.
Důkazem, že to nejsou jen plané úvahy je podpis „bezpečnostní“ dohody mezi Čínou a Šalomounovými ostrovy. A to je právě to, co se USA krajně nelíbí. Takže spojenému západu zdá se přibyde hodně brzy nový bolehlav. A možná větší než ten na Ukrajině.
Zásadou je, že diplomatická jednání pokračují i během zhoršených bilaterálních vztahů. Pokud toho některá se znesvářených stran není schopna, přebírá tato jednání jiná země s vyšší mírou suverenity, avšak již ve svůj prospěch. Praktickou ukázkou je brilantní práce Spojených států amerických, která je hlavním iniciátorem sankcí.
Státy, které jsou v globálním měřítku podřízené politice USA takové sankce automaticky aplikují. Takové státy výše uvedené sankce nejen vyhlašují, ale především dodržují, ať je to pro jejich hospodářství jakkoliv bolestivé. A to i za cenu přerušení diplomatických vztahů, takže ztrácí kontrolu nad během událostí. Logicky pak probíhající procesy řídí ten, kdo má více informací, znalostí a chladnější hlavu.
Vynikající ukázkou pragmatického jednání je politika Spojených států amerických. A to proto, že se striktně řídí heslem America First. Jakmile by sankce mohly poškodit jejich hospodářství, buď je vůbec nevyhlásí, nebo je po několika týdnech zruší, aby na trhu zaplnili uvolněné místo. A poslušné země s hloupými politiky ostrouhají mrkvičku, jak se například stalo v případě ropy, umělých hnojiv výpočetní techniky, softwaru a pod.
To je podle mě důvod, proč se v naší republice s každým volebním období dostává k moci horší a ještě horší politici a horší a ještě horší důsledky jejich jednání.
K čemu tajit něco, co je snadno dohledatelné. Odkud asi proudí plyn do českých zásobníků? 1+1=2
"Objem požadavků evropských spotřebitelů na dodávky ruského plynu do neděle 24. dubna mírně vzrostl a překonal hranici 50 milionů metrů krychlových". Informuje o tom agentura TASS s odvoláním na zástupce společnosti Gazprom PJSC Sergeje Kuprijanova.
Generální ředitel Německé obchodní a průmyslové komory Martin Wansleben se vyslovil proti embargu na ruský plyn a ropu. Uvedl, že navzdory „dramatickým událostem na Ukrajině“ energetický bojkot „nelze ospravedlnit“.
"Pro mnoho průmyslových odvětví by plynové embargo bylo katastrofální, vzhledem k obrovské závislosti na ruských dodávkách energie," řekl Wansleben v rádiu Deutschlandfunk .
Francouzský ministr financí Bruno Le Mer oznámil , že o embargu na ruský plyn se zatím nemluví jako o možných sankcích proti Rusku.
Rakouský kancléř Karl Nehammer také řekl, že Rakousko, Německo a Maďarsko jsou proti embargu na plyn z Ruska.
To je jedna zpráva vedle druhé a každá jen potvrzuje to, co je zřejmé. A to že ne všechny státy míní dodržovat nařízení, která se sepíší někde v Bruselské kanceláři. Tak kdo nám tady visí bulíky na nos?
Mariupol je kompletně pod kontrolou Ruské armády. Azovci dostali několikrát možnost se vzdát, ale neudělali to. Z vojenského hlediska je to postavené na hlavu, tady přece nejde o žádné hrdinství, ledaže by v podzemí bylo něco ta cenného, nebo citlivého, že by Ukrajina nechtěla, aby se to dostalo do rukou Rusů. A tak se hraje o čas.
Politické elity a kapitáni předválečného průmyslu 2WW zaujímaly většinově nepřátelský postoj proti Rusku. Během 2. sv. války byly české zbrojovky zvláště cenným partnerem Hitlerovského Německa. Na východní frontě zpočátku každý třetí, ke konci války každý druhý tank sjel z výrobních linek českých zbrojovek.
Pokud nahlédneme do statistiky válečné výroby českých zbrojovek, během druhé světové války, tak zjistíme velice zajímavé údaje. V červnu roku 1945 Národní správa Škodových závodů, sestavila přehled zbrojní výroby během války. Za celé válečné období zhotovily Škodovy závody více jak 17.500 děl a téměř 20 milionů kusů dělostřelecké munice. Celková zbrojní produkce Škodových závodů pak měla činit přibližně 20,5 miliardy [tehdejších] korun, t.j. při tehdejším kursu 1:10 asi 2,05 miliardy říšských marek. Kromě vlastní výroby se Škodovy závody věnovaly opravám a dodávkám náhradních dílů, převážně pro tanky PzKpfw 35(t) v hodnotě minimálně 5 miliard říšských marek. A toto byly jen Škodovy závody. Další a další miliardy pak padly na kompletní výzbroj Wehrmachtu, kdy české firmy vyzbrojily od hlavy až k patě několik divizí.
Při takových statistikách je vůbec div, že Rusové během tahu na Berlín vnímaly Československo jako okupovanou a ne jako nepřátelskou zemi, a za osvobození Československa zaplatilo životem 150 000 ruských asi 33 000 rumunských vojáků. Podle dostupných údajů nelze přesně určit počet padlých amerických vojáků; některé prameny uvádějí asi 290 Američanů, jiné 180.
Vypadá to, že se historie opakuje, není tomu tak, protože nevstoupíš do stejné řeky dvakrát.
Jedna vláda zavře fabriky a provozovny kvůli COVIDU na základě doporučení rádoby expertů, byrokratů z Lékařské komory a jiných šarlatánů. Druhá vláda, papežštější než papež vyhlašuje zase jednu sankci za druhou, část se klaní Bruselu, část zase USA a obě skupiny soutěží o cenu nejužitečnějšího idiota. Schopné odborníky, reálně uvažující pragmatiky mezi sebe nepustí. Proč to u nás nejde, jako třeba v Maďarsku? No protože lavička náhradníků schopných politiků zeje prázdnotou. A tak se do popředí našich elit dostali politici, u nichž lze míru znalostí, schopností a dovedností přirovnat k limitě blížící se k nule. Na druhou stranu mají velmi flexibilní páteř a znamenité výsledky v oblasti propagandy. A Orbán je pro ně sprosté slovo.
"Bože moj, do keho s to dušu vrazil!"
Zdá se, že Ukrajina, Putin a Evropští lídři bijící se v prsa jsou pro paní ekonomku celý, celičký svět. Světová ekonomika není ale jenom Rusko, Ukrajina a zmatená Evropa. Politika sankcí jeden z nejhorších nástrojů, protože dříve, nebo později se takové činy vrátí zpět jako bumerang. A teď nemluvím o Ukrajině, Rusku nebo Evropě. Hovořím o Číně, USA, Velké Británii a Austrálii.
Agentura Reuters uvedla, že největší čínský producent ropy a zemního plynu CNOOC na moři se připravuje ukončit své aktivity v Británii, Kanadě a Spojených státech, protože Peking se obává, že by se jeho aktiva mohla stát předmětem západních sankcí, uvedly zdroje z odvětví . .
Jinými slovy, jedna z největších a nejvýznamnějších čínských společností se rozhodla vytáhnout zástrčku ze zásuvky dříve, než to bude naprosto nezbytné, což je zřejmě jasným náznakem toho, že to, co přijde, bude velmi znepokojující.
Proč by měla ustupovat, pokud Čína neudělá nic, co by na ni mohlo způsobit sekundární sankce? Odpověď? Protože Čína udělá věci, které způsobí, že na ni budou uvaleny sankce.
Při odchodu ze Západu se CNOOC snaží získat nová aktiva v Latinské Americe a Africe a také chce upřednostnit rozvoj velkých nových perspektiv v Brazílii, Guyaně a Ugandě, uvedly zdroje agentury Reuters.
Důkazem, že to nejsou jen plané úvahy je podpis „bezpečnostní“ dohody mezi Čínou a Šalomounovými ostrovy. Takže spojenému západu zdá se přibyde hodně brzy nový bolehlav. A možná větší než ten na Ukrajině.
S válkou přišla drahota? No jak pro koho. Minulé vládě bylo vytýkáno, že si Babišovo ANO hrabe jen pro sebe. Sociální demokracie naoko přitakávala, ale jen do té míry, aby mohla nerušeně praktikovat to samé. Lidé vkládali naději do opozice, která ale když se dostala k moci opustila všechny sliby s tím, že nebude dělat populistická opatření (popul, latinsky lid, lidé). Jaká opatření a v čí prospěch naše současná vláda míní dělat je pak ale záhadou. Jestliže vláda nemíní pracovat v prospěch obyvatel, pro koho tedy pracuje? No asi zase pro jiné "Babiše". Vlády, které vyhlásily sankce proti Rusku [především Evropské] si stěžují, že přichází drahota, kterou stejně přesunou na obyvatelstvo s tím, že si ten POPUL musí utáhnout opasek. Děje se něco takového v USA? No to ani náhodou. Všichni prezidenti, včetně Bidena se drží svého hesla "America First". Pokud by měly sankce USA poškodit, tak je nevyhlásí, a nebo je po pár týdnech odvolají, jak se například stalo v případě ropy, umělých hnojiv, výpočetní techniky, softwaru a řady dalších. A tak je smutnou realitou, že lídři Evropy, sami papežštější než papež vyhlašují jednu sankci za druhou a na obzoru se žádné "Europe First" neobjevuje.
Hnacím motorem inflace je cena energií. Vzhledem k tomu, že veškerý plyn tekoucí do Česka je z Německa, nemá naše vláda žádnou jinou možnost, než se pokusit regulovat cenu elektřiny, aby děsivé vyhlídky na prudký růst inflace zmírnila. Bohužel, vzhledem k dohodám naší neschopné vlády není možné prodávat obyvatelstvu, ani průmyslu elektrickou energii lacino, přestože máme atomové elektrárny. Energetické balíčky EU dokonale zmrzačily naše vlastní zdroje tak, že lacinou energii z atomových elektráren odevzdáváme do energetické burzy, abychom ji pak draze znovu nakupovali. Takže jsem odsouzeni počkat, jak bude v následující energetické krizi reagovat Německo.
Podívejme se tedy, o čem píše Německý tisk.
Německo není připraveno rychle nahradit ruský plyn - v případě jeho odmítnutí čeká německý chemický průmysl na katastrofické následky!
Tisková služba největšího chemického koncernu na světě BASF sdělila Izvestii, že odmítnutí plynu z Ruska bude znamenat snížení produkce. "V současné době jsou všechna evropská zařízení společnosti BASF zásobována zemním plynem v souladu s poptávkou. 30-40% dováženého plynu v EU a 50% v Německu dodává Rusko. A tyto objemy v současné době nelze nahradit," uvedla tisková služba. Vedení koncernu BASF již dříve varovalo před katastrofou, v případě zastavení dodávek ruského plynu. Michael Vassiliadis poznamenal, že pokud se dodávky sníží alespoň o polovinu, koncern bude nucen zcela zastavit práci svého závodu v Ludwigshafenu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Článek, uveřejněný ve Washington Post, zní pro Evropana jak špatný vtip.
Autor článku prorokuje, že dva a půl až tři roky budou nyní pro Evropu velmi trýznivými. Proč? Protože nemá náhradu za ruský plyn!
Libovolné řešení nemá náhradu za ruský plyn, protože všechny nabízené alternativní zdroje jsou nedostatečné!
„Téměř v každém scénáři bude příštích 18 měsíců pro Evropu mučivým časem,“ uvedl článek s tím, že „efekty vysokých cen se šíří po celém světě“, protože se vlády „pokoušejí napájet své továrny, vytápět své domovy a udržet jejich práci v chodu.“ jejich elektrárny.
V blízké budoucnosti není dostatek alternativ, jak se vyhnout velkým ekonomickým bolestem v nadcházející zimě, pokud Rusko zastaví dodávky. Tento měsíc například německá centrální banka varovala, že ekonomika země by se mohla snížit o 2 procenta, pokud bude válka pokračovat.
"Toto je velmi nebezpečná hra, která se hraje," řekl Edward Chow, odborník na energetickou bezpečnost z Centra pro strategická a mezinárodní studia.
Sliby vlády USA, že "Evropě poskytne dostatek plynu jako náhradu za ruský - pokud se ho odřekne" se v cuku letu vyměnily za "soucitné" konstatování "hm... to máte blbý...".
A tak zatímco co Evropu čekají krušné časy, USA bez ohledu na sankce ve velkém dále nakupují u Ruska energonosiče a dělají si masivní zásoby.
A naše vláda? Vidím to tak, že by Fiala a jeho kumpáni měli navštívit Ludvíkův palác a omrknout ze kterého okna byli místodržící při Pražské defenestraci vyhozeni. Je to přece jen druhé patro.
Odkaz 1