Řízení je proces informační. Musk jako nástroj globálního řízení je odpůrcem cenzury. Zde upozorňuji ostatní čtenáře, kteří považují globální řízení za konspiraci ať to ani dál nečtou, ušetří si čas zbytečnými reakcemi na příspěvek. Globální řízení je nadřazené geopolitice a řeší dlouhodobé plánování rozvoje lidské společnosti. S globálním řízením jsou spojeny všechny krize, skrze které se provádí silné manévry, které by se v klidných dobách nedaly prosadit. Jsou na světě lidé, kteří rozumí globálnímu řízení a svou činností ho pomáhají realizovat. Zářným příkladem je Henry Kissinger, který ačkoliv mu táhne na 100 let pořád pendluje letadlem po světě a “zařizuje věci.” To už tak je, protože lavička náhradníků globálního řízení zeje prázdnotou. Krize na Ukrajině není nic jiného než silný globální manévr. Zde došlo k zajímavé události. Z hlediska globálního řízení mělo být Rusko rozcupováno na malé kousíčky, které měly fungovat jako surovinový přívěšek západu. Ale ne toho dnešního, toho nového, který vznikne po transformaci. Jenže ne všechno jde podle plánu. Likvidace stávajícího parazitního kapitalismu, který je příčinou destrukce naší planety drhne a plánovaná výměna elit nabírá zpoždění. A tak, ačkoliv by Globální elity nejraději podřízly Putinovy hrdlo, jsou nuceny s ním spolupracovat. A Putin to zase využívá k prosazování své koncepce pro dokončení celosvětové globalizace. Toto vynucené manželství bude mít ale z globálního pohledu jen krátké trvání (100-200 let), pak bude Rusko zase znovu pod tlakem GP. Ale to už budou řešit děti našich dětí.
Trochu vysvětlení Muska jako nástroje globálního řízení je např. zde: Odkaz 1
Rusko žádnou válku vyhlašovat nemusí. Proto to také nazvali jako speciální vojenskou operaci a opřeli se při tom o článek 51 části 7 Charty OSN. Vyhlášení války je právní akt. Jaký je mezi tím rozdíl, ať si s tím lámou hlavu právníci. Cílem je denacifikace a demilitarizace.
Co se týče polemiky expertů o tom, co přesně ohlásí Putin při oslavách dne vítězství 9. května, měli by přenést svou pozornost i na jiné mediální kanály. Potom by jim možná docvaklo, k jakému kroku se Putin chystá:
"Ruští kosmonauti vynesli do vesmíru prapor vítězství ve Velké vlastenecké válce."
Oleg Artěmjev, který je zároveň zvláštním zpravodajem tass.ru, a Denis Matvejev rozvinuli v předvečer Dne vítězství kopii transparentu na víceúčelovém laboratorním modulu Nauka.
Západním mocnostem evidentně nedochází, jak celou záležitost vnímají Rusové. Pro Rusko je bitva na Ukrajině srovnatelná s událostmi Velké Vlastenecké Války. "Kdo do Ruska s mečem vstoupí, mečem zahyne!" Brát na lehkou váhu Putinovo prohlášení "Kdokoli se pokusí zasáhnout do ukrajinské války, bude mít co do činění s „bleskovou reakcí“, je pak vrcholem idiotismu." Putin se v tomto ohledu vyjadřuje velmi jasně také ve svém projevu k národu ze dne 24.února.
Vladimir Putin se vyjádřil, že co by to byl svět bez Ruska? Rozumní chápou co tím chtěl říct. V případě útoku na RF Rusové nebudou váhat a rakety poletí na centra vydávání rozkazů, t.j. do USA. A nakonec, Rusové mají na svém území zbraně posledního soudu, které se automaticky odpálí v případě, že zahyne obsluha a zničí život na celé Zemi.
Zchudnutí pubertální Evropy je realita. Zajímavé je, že se ale nikde nemluví o zchudnutí USA, nebo Číny. Dokonce i Rusko navzdory zpovykaným prohlášením Evropských politiků žádné zchudnutí neřeší, naopak inkasuje tučné zisky. Podle studie Centre for Research on Energy and Clean Air se ruský vývoz do EU v hodnotě přibližně 44 miliard eur v roce 2022, v porovnaní se stejným dvouměsíčním obdobím minulého roka přibližně zdvojnásobil.
Ceny plynu v Evropě jsou díku stupiditě tzv. energetických balíčků na rekordních hodnotách. Odmítnutí dlouhodobých smluv na dodávky plynu, přechod na spotovový trh, to všechno bylo zdůvodňováno "ochranou spotřebitele proti kartelovým dohodám". Aby Rusko mohlo dodávat plyn na Evropskou burzu, muselo se podmínkám regulace ze strany EU podřídit.
Dnes je situace taková, že ochrana proti kartelovým dohodám šla k čertu poté co EU navrhla tzv. jednotný a společný nákup/prodej plynu rámci boje proti tzv "vysokým cenám ruského plynu." Paradoxně Rusko žádné ceny plynu neurčuje, ale tyto se tvoří na Evropské burze, na kterou svobodně vstupují prodávající i kupující strany. Kdo chce, ten plyn nabízí, kdo chce, ten plyn kupuje. Cenu určuje nám dobře známá neviditelná ruka trhu.
Dnes se hezky potichu "ochrana spotřebitele proti vysokým cenám" nahradila "ochranou spotřebitele proti škodlivé ideologii" a jako módní doplněk ke svému outfitu každý povinně nafasoval utažený opasek. A Evropské elity, kráčející k propasti se závažím svých vlastních pravidel na krku si řekly, že to vezmou s rozběhem.
Co je pro jednoho chybou, pro druhé je cílem. Kdyby se jednalo čistě o vojenskou akci, nemělo by Rusko šanci. Válečné události jsou však doprovázeny ekonomickými opatřeními. Vysoké ceny plynu, ropy a uhlí, kritický nedostatek kovů, umělých hnojiv a dalších důležitých komponent. Nedostatek obilí a potravin obecně visí nad Evropou jako Damoklův meč, který se spustí na podzim. Aby mohla být válka, musí být peníze. Ačkoliv to není na první pohled vidět, skutečný konflikt je mezi USA a RF. Západu se podařilo během několik desítek let vypěstovat nepřítele Ruska hned na jeho hranici. USA a GB využili silný nacionální potenciál Ukrajiny, který přetavili do nacistické podoby stejně jako Německo se svým fašismem během 2. sv. války. Ukrajina jako nástroj, ekonomicky zhroucená Evropa jako obětní beránek, to jsou skutečné plány USA. Rusové to ale viděli a chápali, že konflikt je neodvratný. Stejně jako se několik desítek let chystalo USA a GP, chystalo se i Rusko. Putin v jednom ze svých prohlášení pronesl: “Co mne v mládí naučily Leningradské ulice? Když se schyluje ke rvačce, které se nedá vyhnout, udeř jako první.” A tak Rusko, v předvečer chystaného útoku zvedlo pohozenou rukavici a zaútočilo jako první. V první vlně zlikvidovali většinu biologických laboratoří USA na území Ukrajiny a zajistili ochranu ukrajinské atomové elektrárny. Potom začali pomalu a systematicky likvidovat neskutečné množství zbraní a zfašizovanou část ukrajinské armády. Toto je válka kdo z koho se ekonomicky zhroutí dříve a Putin to myslí smrtelně vážně. A Čína se chystá proti Západu otevřít druhou frontu.
Pozor! Otevřít účet v rublech znamená, že na nich budete mít veden ÚČET v rublech (není to nic jiného, než účetní operace). Platbu samozřejmě provedete v eurech/dolarech a ona ruská Gasprombank tyto eura účetně napíše jako rublový příjem podle úředního (tedy řízeného) kursu rubl x dolar.
Jak napsal p. Bartuška - nejde o porušování sankcí, je to jen změna platebních podmínek (změna platebního místa - konkrétněji).
Ano. Je to přesně tak, jak to říkáte. Pokud nakupující strana přijde obrazně řečeno s kufrem plným Eur, nebo Dolarů, tak ta směna Euro, nebo Dolar za Ruble musí proběhnout skrz Gazprombank. A nebo si Ruble může nakupující strana sehnat jinde a v Gazprombank nakoupí plyn přímo za Ruble. Každopádně, výsledný efekt bude, zlepšení kurzu Rubl vůči Euru, nebo Dolaru.
Podle Bloombergu se rozhodlo platit za plyn rubly Madarsko, Rakousko, Srbsko, Nemecko a Italie.
Ruskeho plynu se zřekli Finsko, Estonsko, Bulharsko a Polsko. Celkem tyto ctyri zeme importovaly 14 mld. kubiku plynu.
Slovenský distributor plynu si plánuje otevřít účet v Rublech, píše Financial Times.
Distributoři plynu z Německa. Rakouska, Maďarska a ze Slovenska si plánují otevřít Rublové účty v Gazprombank ve Švýcarsku, aby splnili ruský požadavek na platby ve vlastní měně, tvrdí zdroje FT.
Denník Financial Times dnes informoval, že někteří z největších evropských dovozců plynu se chystají přistoupit na ruské požadavky, aby se za energii platilo v rublech. Slovenský distributor plynu si plánuje otevřít účet v rublech píše Financial Times.
Distributoři plynu z Německa, Rakouska, Maďarska a ze Slovenska si plánují otevřít rublové účty v Gazprombank ve Švýcarsku, aby splnili ruský požadavek na platby ve vlastní měně, tvrdí zdroje FT.
Denník Financial Times dnes informoval, že někteří z největších evropských dovozců plynu se chystají přistoupit na ruské požadavky, aby se za energii platilo v rublech.
Jsem si říkal, komu by se takovou dlouhou hovadinu chtělo psát ve čtyři ráno. Pak mě ale trklo, že jste o hodinu napřed. :)
Pro někoho hovadina, pro někoho reálná fakta. Když nahlížíte na svět skrze propagandu, nikdy se vám nepodaří porozumět probíhajícím procesům. Poté, co si horko těžko zdůvodníte události tak, aby to vyhovovalo vaší ideologické zaslepenosti, svět se pootočí, na povrch vyplavou nová, pro vás překvapující fakta a vám nezbývá nic jiného, než znovu přerovnávat fakta aby se vlezla do té vaší ideologické škatulky. Co platilo včera, dnes už neplatí a máme tady “nový normál.” A nebo v důsledku argumentační nouze napíšete, že je to hovadina. A já se vám ani nedivým. Fanatická, jednosměrná zaslepenost vám ani nedovolí uvažovat pragmaticky. Takže vám nezbyde nic jiného, než si počkat, až vám to řeknou v televizi a pak budete mít zase (další) svůj “nový normál.”
Hypersonické rakety jsou taková jistota. Navíc všechny ruské ponorky jsou už několik měsíců pod vodou a Američani, ani Angláni netuší, kde jsou zaparkované. A to je dosti nepříjemná situace, protože v případě ostrého konfliktu budou podle Putina okamžitě zničena řídící centra. A ta se s v Evropě jak je známo nevyskytují. Putin ale nemluví o atomových zbraních. Ty přece každý zná. Mluví o zbrojních systémech, které pracují na úplně nových fyzikálních základech a které Rusové pečlivě tají. Proto také na Ukrajině používají kromě raket Kinžal klasické konvenční zbraně. Pomalý postup Rusů není chybou, ale záměrem. Po rychlé likvidaci většiny biologických laboratoří a zajištění atomové elektrárny na území Ukrajiny se pustili do systematické likvidace letadel, letišť, skladů munice a zbraní. Hned na to následovala fáze likvidace pohonných hmot a nyní se soustředili na železniční uzly. Odstavili také dodávku ropy z Moldávie, takže je Ukrajina prakticky ochromena. Dodávka nových zbraní ze západu je díky likvidaci železnice prakticky znemožněna. Rusové šetří síly, nezajímají se kromě Mariopolu o velká města, kde by museli vést městskou válku s velkým počtem obětí. Postupují pomalu. Nejdříve na území raketami zničí veškerou nepřátelskou techniku, sklady zbraní a střeliva, zásobárny pohonných hmot a teprve pak tam pošlou živou sílu. Důležitější ale je, že čím déle konflikt trvá, tím horší jsou ekonomické dopady na Evropu. A aby toho nebylo málo, Čína se chystá na spuštění svého ozbrojeného konfliktu. Proto taky v předstihu uzavřely kohoutky plynu pro USA, GB a Austrálii.
Tak a teď se uvidí jak pevné jsou ty Evropské hodnoty. Správně by naše vláda by měla jít příkladem a vyhlásit těm čtyřem zrádcům sankce stejné, nebo ještě větší než Rusku. Fiala říkal, že čeká na signál a Vystrčil se s bojovně vystrčenou bradou holedbá, že diktátorům se nebude ustupovat. Jak to vidím já, oba politici mluví pravdu. Fiala čeká až dostane noty a Vystrčil si může bojovat vůči imaginárnímu nepříteli jak se mu zlíbí, protože Česko už několik desítek let nakupuje plyn od Rusů, ani co by se do zapalovače vešlo. Veškerý plyn kupujeme od Němců. Takže jestli nás někdo vypne, tak to nebudou Rusové, ale Němci. Jak se říká: “Jeder ist sich selbst der Nächste”, po našemu, “Bližší košile než kabát.”
A kdo vám to povídal? Není ostudou že nerozumíte problematice komoditniho trhu, ale proč to takhle veřejně prezentujete? Malý příklad, ceny plynu na evropské burze po podzimních ruských hratkách s plynovodem Jamal kde otočili směr stoupla na 180 eur za MWh, jen co vyrazili tankery s LNG z USA do evropských terminálů klesla zpět na 120 Euro za MWh.
Neučte orla lítat. Za prvé, máte vůbec představu, kolik provozuschopných tankerů je k dispozici? Za druhé kolik tankerů navíc by muselo začít kmitat mezi USA a Evropou, aby doplnily výpadek (ale ty tankery navíc bude muset někdo vyrobit, protože ty, co jsou již vyrobeny už plyn dodávají). Za třetí, kolik překladišť je fyzicky na Evropské straně k dispozici? Za čtvrté, máte vůbec představu, jak dlouho trvá vykládka jednoho tankeru? Nemáte? Je to něco kolem 22 hodin. Kdyby se měl veškerý plyn dodávaný Ruskem do Evropy nahradit stlačený plynem z USA, tak by se při současném počtu tankerů a překladišť musela vykládka jednoho tankeru zkrátit na 6 minut. Chápete, co to plácáte za nesmysly? Já vždycky žasnu nad amatérskými představami diskutujících jak uděláme to a uděláme toto a problém je vyřešen. Chybí infrastruktura, chybí tankery, chybí překladiště, chybí tlakové stanice na straně USA, chybí zdroje přírodního plynu. A to nemluvím o financích a ochotě amerických soukromých podnikatelů rozšiřovat stávající systém do tak monstrózních rozměrů. A vy, se svým přebujelým egem a nulovými znalostmi mně chcete poučovat o komoditním trhu, když sám nezvládáte ani malou násobilku? To je neskutečně směšné.
Nedostatek surovin a prudký nárůst cen energonosičů je pro Evropský průmysl smrtelná rána. Evropa má rozsáhlou infrastrukturu, ale je zcela závislá na dodávce surovin zvenčí. Tudíž je jasné, že čím déle bude konflikt pokračovat, tím více se Evropa bude propadat do recese. Že Ukrajina obilí nezaseje je již jisté. Navíc do Ukrajiny tečou z Evropy desítky a stovky miliard Eur. Evropa tak masochisticky krvácí z mnoha ran, ale nemíní to zastavit. Prý ještě přitlačí. Rusko má naopak veškeré zdroje které potřebuje k dispozici. Nějaká zmražená aktiva v zahraničních bankách Rusko nerozhází. Recipročně totiž provedlo obdobné kroky. A co se týče obilí, Rusko vyhlásilo, že nebude obilí prodávat do znepřátelených států, tj. celá EU včetně ČR má utrum. A to v okamžiku, kdy je více jak 90 % úrody české pšenice za letošní rok prodáno do zahraničí. A naše vláda prohlásila, že to nemíní řešit. Takže jestliže ruské obilí poputuje do Afriky, lze očekávat, že vedle Číny, Indie, Brazílie, Arabského světa a mnoha dalších zemí se přidá na stranu Ruska i celá Afrika. A to je už slušná přesilovka. Tak uvidíme, kolik bude stát chleba na podzim. Ještě, že máme tu nenáviděnou Babišovu řepku. Jestli v naší vládě nejsou úplní idioti, přestanou lít řepkový olej do nafty a vyhandlují ho za obilí. Jinak nás na podzim kromě studených radiátorů čeká odtučňovací kůra.
A už to jede, už to frčí. Od zítřka zavírá Gazprom kohoutky plynu Polsku a Bulharsku. Nechtějí platit za plyn v Rublech. Zpráva vyvolala skokový nárůst cen o 17%. Dalším kandidátem v pořadí je Slovensko.
USA varují že zasáhnout? To znamená že se chystají na Čínu uvalit sankce? Potom dává smysl prohlášení agentury Reuters, která uvedla, že největší čínský producent ropy a zemního plynu CNOOC na moři se připravuje ukončit své aktivity v Británii, Kanadě a Spojených státech, protože Peking se obává, že by se jeho aktiva mohla stát předmětem západních sankcí, uvedly zdroje z odvětví . .
Jinými slovy, jedna z největších a nejvýznamnějších čínských společností se rozhodla vytáhnout zástrčku ze zásuvky dříve, než to bude naprosto nezbytné, což je zřejmě jasným náznakem toho, že to, co přijde, bude velmi znepokojující.
Proč by měla ustupovat, pokud Čína neudělá nic, co by na ni mohlo způsobit sekundární sankce? Odpověď? Protože Čína udělá věci, které způsobí, že na ni budou uvaleny sankce.
Při odchodu ze Západu se CNOOC snaží získat nová aktiva v Latinské Americe a Africe a také chce upřednostnit rozvoj velkých nových perspektiv v Brazílii, Guyaně a Ugandě, uvedly zdroje agentury Reuters.
Důkazem, že to nejsou jen plané úvahy je podpis „bezpečnostní“ dohody mezi Čínou a Šalomounovými ostrovy. A to je právě to, co se USA krajně nelíbí. Takže spojenému západu zdá se přibyde hodně brzy nový bolehlav. A možná větší než ten na Ukrajině.
...řídí heslem America First... A čím byste se řídil Vy? Cílem oškodit svůj stát ve prospěch agresivních, údajně komunistických, leč čistě vypočítavých ruských zbohatlých imperialistů?
Nevím o čem mluvíte, ale připomíná mi to články z Rudého práva. Jste asi zaspal dobu, Studená válka pominula. Dnes je rok 2022 a váš slovník používají už jenom asi televizní hlasatelky v Severní Koreji.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Článek, uveřejněný ve Washington Post, zní pro Evropana jak špatný vtip.
Autor článku prorokuje, že dva a půl až tři roky budou nyní pro Evropu velmi trýznivými. Proč? Protože nemá náhradu za ruský plyn!
Libovolné řešení nemá náhradu za ruský plyn, protože všechny nabízené alternativní zdroje jsou nedostatečné!
„Téměř v každém scénáři bude příštích 18 měsíců pro Evropu mučivým časem,“ uvedl článek s tím, že „efekty vysokých cen se šíří po celém světě“, protože se vlády „pokoušejí napájet své továrny, vytápět své domovy a udržet jejich práci v chodu.“ jejich elektrárny.
V blízké budoucnosti není dostatek alternativ, jak se vyhnout velkým ekonomickým bolestem v nadcházející zimě, pokud Rusko zastaví dodávky. Tento měsíc například německá centrální banka varovala, že ekonomika země by se mohla snížit o 2 procenta, pokud bude válka pokračovat.
"Toto je velmi nebezpečná hra, která se hraje," řekl Edward Chow, odborník na energetickou bezpečnost z Centra pro strategická a mezinárodní studia.
Sliby vlády USA, že "Evropě poskytne dostatek plynu jako náhradu za ruský - pokud se ho odřekne" se v cuku letu vyměnily za "soucitné" konstatování "hm... to máte blbý...".
A tak zatímco co Evropu čekají krušné časy, USA bez ohledu na sankce ve velkém dále nakupují u Ruska energonosiče a dělají si masivní zásoby.
A naše vláda? Vidím to tak, že by Fiala a jeho kumpáni měli navštívit Ludvíkův palác a omrknout ze kterého okna byli místodržící při Pražské defenestraci vyhozeni. Je to přece jen druhé patro.
Odkaz 1