"Po silné explozi nad obytnou oblastí Darnitsa ukrajinské ozbrojené síly oznámily, že sestřelily ruské letadlo. Později Anton Geraščenko řekl, že to nebylo letadlo, které bylo sestřeleno nad Kyjevem, ale Kalibr, a připustil, že to byla Ukrajina, kdo sestřelil.
To je důvod pádu na obytný dům. Jinak by si střela našla vojenský cíl, což Ukrajincům nezabrání v tvrzení, že Rusko bombarduje obytné budovy."
Aeronet a další tyto weby publikovaly ničím nezastíranou propagandu zločineckého režimu Vladimíra Putina.
Je čas začít se definitivně vypořádávat s ruskou dezinformační kampaní na našem území. Média propagující sovětský režim a popírající realitu jsme tu měli čtyřicet let a už dávno by tady neměla mít místo. Tohle je první krok ke zcela důvěryhodné české žurnalistice. Nezávislost, nezkreslenost a ověřitelnost informací je novinářským krédem, které tito posluhovači SSSR dlouhodobě odmítali. Děkuji a tleskám. 👏
Neuvěřitelné, kolik se najde lidí nadšeně hýkajícími nad zaváděním totalitních praktik.
Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají.
George Orwell
Blokace je v pořádku, pokud je odůvodněná. V tomto případě neexistuje nikdo věrohodný, kdo by se za obsah těchto webů postavil. Naopak jsou tam přímo prokazatelné dezinformace.
Je však potřeba hlídat, aby se takovéto akce nestaly nástrojem pro umlčování pouze nepohodlných názorů. Názor, naopak, nesmí být potlačován.
Neuvěřitelné, kolik se najde lidí nadšeně hýkajícími nad zaváděním totalitních praktik.
Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají.
George Orwell
PS: Kdyby Putin chtěl skutečně zachovat územní celistvost Ukrajiny, tak by už 2014 souhlasil s nasazením mírových jednotek OSN, které by dohlédly na odzbrojení a uklidnění vášní (viz role KFOR v Kosově). Místo toho 8 let podporoval separatisty a z Ruska proudila taková propagandistická masáž, aby příkopy v rozdělené společnosti už opravdu nešlo zakopat.
Zakončím tím, že současná invaze na Ukrajinu je neomluvitelná, na tom si stále trvám. S tímto Vám přeji pěkný večer.
pokračování:
nakonec dokázal Ukrajinu přiblížit i k Evropské unii (EU), neboť již v polovině roku 2013 se zdálo, že Ukrajina směřuje k podepsání asociační dohody s EU. Byla naděje, že by se Ukrajina tím výrazně přiblížila k budoucímu členství v této organizaci, ale zároveň by se se svými tehdy ještě dobrými vztahy s Ruskem mohla stát i jakýmsi „mostem mezi Východem a Západem“. Vše se ale změnilo po rozhodnutí prezidenta Janukovyče a potažmo i ukrajinské vlády, která jen několik dní před připravovaným summitem Východního partnerství ve Vilniusu pozastavila 21. listopadu 2013 s ohledem k obtížné finanční situaci země (a Ruskem nabízené pomoci) přípravy pro podpis asociační dohody s Evropskou unií, neboť Janukovyč označil tuto dohodu za zatím ekonomicky nevýhodnou pro Ukrajinu.
Tady to máte celé: Odkaz
Váš pohled na věc je tak kouzelně jednostranný, že snad ani nemá smysl Vám to vymlouvat.
Ono by se stačilo vrátit do roku 2004, kdy byly nepokoje kvůli falšování voleb ve prospěch Janukovyče, kterého do role prezidenta tlačilo Rusko. Když se volby opakovaly s mezinárodními pozorovateli, Janukovyč najednou nevyhrál.
To se mu podařilo až v dalších volbách, když byli lidé nespokojeni, že se nemají tak dobře, jak doufali. Dal jim naději, že budou směřovat do EU, místo toho se nečekaně obrátil zpět k Rusku.
Zcela jste opomenul mlácení demonstrantů Bejkrutem a stovky zraněných už v prvních dnech protestů v listopadu 2013. To se zřejmě nehodilo do Vaší verze s mírumilovnými policisty, kteří se nechali bez odporu mlátit, zapalovat, zabíjet...
Oproti Vám si nedělám iluze o žádné ze stran. Jakkoliv ty protesty začaly celkem poklidně, postupně situace vygradovala a kruté věci děly z obou stran. Ovšem ony se ty kruté věci děly i na východě Ukrajiny, když separatisté obsazovali policejní stanice a úřady, případně likvidovali své názorové odpůrce (jak přiznali, i z vlastních řad, morálka přece musí být).
Mohla bych postupně rozebírat každé Vaše tvrzení, ale nebudu, protože je mi jasné, že by to byla zbytečná práce. Faktem je, že za těch 8 let žili Ukrajinci mimo "hranici dotyku" normální životy a např. v Mariupolu si i řada původně proruských lidí uvědomila, že jsou především Ukrajinci, a s Ruskem nic společného mít nechtějí. Proběhly volby, mají demokraticky zvoleného prezidenta i parlament a rozhodně dávají najevo, že chtějí směřovat na západ.
Po prezidentských volbách na konci roku 2004 proběhla v zemi takzvaná Oranžová revoluce, vyvolaná nesouhlasem části veřejnosti s vítězstvím proruského kandidáta, premiéra Viktora Janukovyče. Janukovyč byl nařčen z volebních manipulací a Nejvyšší soud Ukrajiny nařídil výsledky voleb anulovat. V opakovaných volbách vyhrál Viktor Juščenko. Oranžová revoluce ukázala reálné politické rozpory mezi „proevropským“ západem a „proruským“ východem země. V průběhu politické krize v roce 2007 prezident Juščenko rozpustil v dubnu parlament, vyhlásil předčasné volby a pokusil se převzít kontrolu nad jednotkami ministerstva vnitra. Předčasné volby se uskutečnily 30. září 2007. Největší počet hlasů v nich získala Janukovyčova Strana regionů (34 %), těsně za ní se umístil Blok Julije Tymošenkové (31 %). Po dlouhém vyjednávání byla 18. prosince zvolena premiérkou Julija Tymošenková, jejíž blok utvořil koalici s Juščenkovou Naší Ukrajinou; v parlamentu však měl jen těsnou většinu, která se rozpadla 6. června 2008, kdy z koalice vystoupili dva poslanci.2 Vláda Julie Tymošenkové pak definitivně padla 16. září 2008.3 To spustilo novou politickou krizi.
V roce 2010 vyhrál prezidentské volby, tentokrát právoplatně, Viktor Janukovyč s 48 % hlasů. Strana regionů tak získala nejen křeslo premiéra a předsedy jednokomorového parlamentu, ale i post prezidenta. Přestože se Janukovyč prezentoval jako silně proruský kandidát, nakonec dokázal Ukrajinu přiblížit i k Evropské unii (EU), neboť již v polovině roku 2013 se zdálo, že
Tento komentář byl smazán uživatelem.
pokračování:
Na německé straně byl v té době klíčovou figurou prezident Říšské banky a ministr financí Hjalmar Schacht, kterého vysoce respektovaly západoevropské a americké finanční trhy. Schacht z Hitlerova popudu neustále žádal o další americké a anglické půjčky – a dostával je. Ford a General Motors tak pomohli prostřednictvím svých pobočných závodů v Německu vybudovat motorizované útvary, a J. P. Morgan Göringovo letectvo (a ještě po celou válku financoval výrobu letadel Focke Wulf). IG Farben byl kapitálově propojen se Standard Oil – který zásoboval německé letectvo benzínem a mazadly.
Začala II. světová válka – a BIS fungovala dál. Příslušník NSDAP Paul Hechler byl ředitelem banky, Američan Thomas H. McKittrick jejím prezidentem. V BIS se tak zhmotnil poněkud šílený princip (zlaté pravidlo mezinárodního kapitálu), že i v době války musí být otevřené finanční kanály. Přes BIS platili nacisté celou válku úroky ze svých dluhopisů, procházely tudy dividendy z předválečných investic. A kromě jiného, právě přes BIS nacisté ukradli české zlato, které jim hanebně vydala Bank of England.
Prezident BIS Thomas H. McKittrick byl – zřejmě nikoliv náhodou – velmi dobrým přítelem zpravodajského důstojníka Allena Dullese, “zakrytého” funkcí amerického velvyslance v Bernu (po válce byl ředitelem CIA). Allen spolu se svým bratrem Johnem Fosterem Dullesem byli před válkou partnery zmíněné právnické firmy Sullivan & Cromwell, jejímž prostřednictvím byly prováděny ony masivní investice do německého průmyslu. V době války John Foster Dulles poskytoval právní služby pro BIS v NY.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Hitlera nepodporoval Stalin.
Ekonomické aspekty druhé světové války
Mluvě o ekonomickém pozadí druhé světové války, nutně narazíme na BIS, která hrála nejen v jejím průběhu extrémně významnou roli. Není to však Bezpečnostní informační služba, nýbrž Banka pro mezinárodní vyrovnávací platby (Bank for International Settlements), sídlící v Basileji.
Založena byla v roce 1930, v rámci tzv. Youngova plánu (splácení německých reparací po I. světové válce). Do jejího čela byli jmenováni zástupci vítězných velmocí a Německa. BIS fungovala jako banka a vykazovala zisky. Dividendy pak převáděla na konta svých zakladatelů (Bank of England, Říšská banka, Belgická, Italská a Francouzská centrální banka, First National NY, First National Chicago, J. P. Morgan, Bank of Japan). Není od věci si je zapamatovat.
Youngův plán byl zřejmým začátkem masivních americko-německých finančních transakcí. Zaškrcené německé hospodářství nebylo schopno splácet reparace. Německo si na ně tedy půjčilo z Ameriky, zejména prostřednictvím firmy Sullivan & Cromwell. Ta zařizovala nejprve prodej německých dluhopisů, posléze i americké investice do Německa. Německo tak zaplatilo reparace Francii a Británii, o to větší pohledávky však vznikly v USA. Ty byly tak úspěšně v Německu kapitalizovány, že rozpoutaly přímo investiční smršť. Za druhou polovinu 20. let to údajně bylo 1,5 miliardy dolarů! Takový odliv volného amerického kapitálu svým dílem dokonce přispěl ke krachu na burze a následné hospodářské krizi na straně jedné, a na straně druhé pak k rozhodujícímu rozmachu nacionálního socialismu, se všemi důsledky
Odkdy je v zemích, které si říkají demokratické normální vlítnout k sousedovi a střílet tam na paneláky a školky? Pokud vím, tak terorismus je definován jako "násilí proti civilnímu obyvatelstvu motivované náboženským, nebo politickým přesvědčením".
Řekl bych, že od té doby, co USA vlítli do Jugoslávie, Afghánistánu, Iráku, Libye, Sýrie.
Na Srby se neštítily házet munici s ochuzeným uranem. Asi toho měli plné sklady a potřebovaly se toho zbavit.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
A teď mi vysvětlete, jak to že Západ nejprve Hitlera podporoval, jak to že ti "chytří" "demokrati" neviděli zlo?? A když jim došlo co hrozí, tak se mu odmítli postavit a raději obětovali ČSSR.
Britský ministerský předseda Chamberlain – po podpisu Mnichovské dohody a návratu na Downing Street. 30. září 1938 prohlásil: „Toto je poprvé v naší historii, kdy byl z Německa na Downing Street přivezen čestný mír. Věřím, že je to mír pro naši dobu, tedy mír pro naši generaci. (Úžasná a směšná domýšlivost.)
Franklin Roosevelt – gratuloval Chamberlainovi k podpisu Mnichovské dohody 5. října 1938 slovy: “Plně sdílím přesvědčení, že dnes je zde velká příležitost zavést nový řád, jehož základem bude spravedlnost a zákon.
To si myslíte špatně, že Stalin, Husajn, Kaddafi, Miloševič, Asad a Putin jsou zlo.
Ve skutečnosti jen byli (jsou) překážkou amerických zájmů a tak nastoupila propaganda k zmanipulování lidí.
Vy jste dobře zmasirovanej,to teď nahradite ty prolhané weby,které konečně zablokovali?Jste absolutně mimo realitu,jen se celé dny utápíte ve lžích.Doporučuji jít na procházku a přemýšlet a přemýšlet.Už jen to,jak putin do poslední chvíle tvrdil,že invazi nechystá (a lidi jako vy se smáli USA a nevěřili jim)a za pár dní bylo vše jinak.Jestli máte alespoň zbytek svého vlastního mozku,tak musíte pochopit,že tato operace se musela plánovat několik měsíců předem.
Vsadím se, že tyto fakta se vám líbit nebudou:
Nevhodný názor je jedna věc. To už by je blokovali kvůli očkování, vynášení zdejšího nemajitele do nebe a podobným kravinám. Tady už jde o schvalování válečných zločinů a podporu ruského terorismu v cizích zemích. A to je pokud vím dokonce trestné a nejen v ČR. Stejně jako si nemůžu udělat web, kde budu polemizovat o tom, jak dotáhnou do konce konečné řešení židovské otázky a psát o tom, že Hitler byl gentleman a škoda, že WW2 dopadla tak blbě, jak dopadla.
Jediné, co je špatně je, že se tak mělo stát na základě předběžného opatření soudu.
Vždyť byla a je i podpora a schvalování válečných zločinů a terorismu Ameriky v cizích zemích. Nemělo by se měřit všem stejným metrem??
Varovat a vyhrožovat je dost podstatný rozdíl.
Vyhrožování je třeba toto:
and we've got to have the strongest military in the world, and we occasionally have to twist the arms of countries that wouldn't do what we need them to do if it weren't for the various economic or diplomatic or, in some cases, military leverage that we had — if we didn't have that dose of realism, we wouldn't get anything done, either.
řekl mírotvůrce Obama
Obama realista:
And if you're a realist, then you're supporting dictators who happen to be our friends, and you're cutting deals and solely pursuing the self-interest of our country as narrowly defined.
Ten čubci syn z Kremlu neví už sám co žvaní, š
ňupe nějaký silnější matroš.
Návod jak vyprovokovat u lidí nenávist
Dehumanizace, etiketování (jak pracují "objektivní" "nezávislá" "demokratická" média)
K tomu se používá rétorika a jazykové atributy označující (nálepkující, etiketující) občany s "nesprávným" názorem a postojem. Je to v souladu s poučkou, že onálepkování nepřítele jako méněcenného jedince, je nejúčinnější manipulační technikou, která umožní straně, která řídí komunikaci (agenda driving), oddělit „zrno od plev“.
Anglické přísloví, „Dej psovi špatné jméno a oběs ho“ (Give a dog a bad name and hang him), je tedy stále aktuální. Je to rychlý a účinný nástroj, jak rozdělit lidi na ty s nějakými právy a na ty, kteří žádná práva nemají. Funguje to na bázi emocí, takže kdo se nám nezamlouvá, toho označíme nějakým jménem s pejorativním nádechem a tím ho vyčleníme ze slušné společnosti, ze skupiny lidí s respektem, ze skupiny lidí, se kterými je třeba jednat jako s lidmi. Když označíme vybranou skupinu za kacíře, komunisty, židy, rasisty, xenofoby a novodobě za teroristy, tak je už snadné opustit koncept lidských práv a „pak už ho můžeme bez výčitek i oběsit, rozčtvrtit nebo upálit, protože to už přece není člověk“, ale pouze odosobněná, dehumanizovaná věc/něco.
Například do 13. 4. 2014 média i politici na Ukrajině a v médiích „demokratického společenství“ psala o vzbouřencích, separatistech a nesouhlasících občanech. Úderem půlnoci se jako mávnutím kouzelného proutku tito lidé změnili na teroristy, proruské teroristy a ještě později na rusko-separatistické síly. Média hlavního proudu tuto náhlou změnu nálepek bez výhrad akceptovala.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Kyjevský nacionalistický režim masivně a nekontrolovatelně distribuuje automatické ruční zbraně, granátomety a střelivo ukrajinským obyvatelům. Zapojení civilního obyvatelstva nacionalisty do nepřátelských akcí nevyhnutelně povede k nehodám a obětem na životech. Ministerstvo obrany Ruské federace proto vyzývá obyvatele Ukrajiny, aby přemýšleli, nepodléhali provokacím kyjevského režimu a nevystavovali sebe a své blízké zbytečnému utrpení.
V Kyjevě vlastní zabili vojáky ozbrojených sil Ukrajiny a vydávali je za ruský specnaz. Ukrajinští poslanci však potvrdili popravu svých vojáků.
Předtím všechna ukrajinská média a blogeři radostně psali, že zastřelení byli ruští zpravodajští důstojníci. Dva poslanci ze strany "Služebníka lidu", Julia Palijčuk a David Arachamija, však potvrdili vraždu svých z Oboloni.
Večer 25. února se během evakuace 82 ukrajinských vojáků z Hadího ostrova, kteří dobrovolně složili zbraně, pokusilo 16 člunů ukrajinského námořnictva zaútočit na lodě Černomořské flotily. Některé čluny operovaly pod krytím civilních lodí.
"Účelem tohoto útoku byla především pomsta vojákům, kteří složili zbraně, a obvinění ruské armády ze zabití zajatců. V důsledku námořní bitvy bylo 6 ukrajinských člunů zničeno.
15 odpovědí