Stejně se k těm obyčejným lidem staví i městská a vzdělaná elita ve městech. Nerozumí jim a nechce, pohrdá jimi. Jak se pak můžete divit? Je to stejné i u nás a dalších zemích. Pokud ztratíte naději, nic se k lepšímu nemění a jen vás krmí slovy, tak budete volit i agresivního magora. Ne pře to, že je takový, ale kvůli tomu, protože nic jiného s takovým systémem nehne.
co teď? jásat a radovat se. a doufat, že zas nepřijede v jednu ráno dodávka s hlasy....
Taky doufám, že to Trump vyhraje. Ne protože by to byl dobrý člověk (a není), ale protože ten systém tam lidem neslouží a je třeba ho svrhnout. Proto ty řeči o demokracii, i když jsou pravdivé, nikoho nepřesvědčí a liberálové lžou sami sobě. Bude to nová doba, hodně temná, ale bohužel potřebná.
No hlavně i kdyby to Kamala nakrásně vyhrála (čemuž nevěřím), tak prezidenta nevolí lid, ale volitelé, které musí jednotlivé státy (tedy lokální politici) jmenovat a schválit, poslat je do Washingtonu do určitého data, kde musí jeden kandidát získat alespoň 270 hlasů. Republikánům třeba ve Wisconsinu, Georgii, Nevadě či Arizoně stačí jen zdržovat a vyvolávat pochybnosti. Pokud se tak nestane, prezidenta bude volit sněmovna reprezentantů, ale ne poslanci, nýbrž státní delegace, kde má každý stát jeden hlas. Tam mají a budou mít Republikáni vždy většinu díky většímu množství venkovských států. Tedy Trump prezident.
Pokud náhodou bude v tomto krátkém časovém horizontu spor u federálního soudu, jak se to musí dělat podle nového zákona po nepodařeném pokusu u převrat roku 2021, tak se to nakonec dostane k Nejvyššímu soudu, kde mají konzervativci většinu 6-3, z toho hned několik soudců jmenoval sám Trump a další se netají tím, že berou úplatky. Soudci jsou na doživotí.
Zní to šíleně, ale americký systém je složitý, je přežitkem z doby otroctví, kvůli kterému to vůbec takto složitě vymysleli. Už jen to, že spočítat všechny hlasy trvá měsíce a o vítězi v daném státe se se dozvíte za dny i týdny, je hrozné a logicky pochybnosti vyvolává, i když by vše bylo v pořádku. To vše, co jsem popsal, je legální a v moci to má speaker Sněmovny Mike Johnson. Ten, kdo odmítal certifikovat výsledky v roce 2020. Byl v menšině. Teď má většinu. Teď oba přiznali, že spolu mají tajemství, které údajně vyjeví po volbách. Trump se tím chlubí, jakoby nemohl prohrát. Tehdy skoro uspěli, co teď?
Po dlouhé době někdo kdo normálně odpovídá a vcelku zajímavě. Díky
Také děkuji za slušnou diskuzi. Je to zde bohužel těžké, neboť se zde často střetává oprávněná kritika zavedených systémů, která ovšem často postrádá domyšlení důsledků, plány co s tím atd., tomu oponují liberálové, kteří často vše chápou velmi ideologicky a nejsou schopni diskutovat, pouze urážet v reakci na "trigger slova". Především v chápaní zahrační politiky je to velký problém, protože alfou a omegou jsou zde zájmy, vše ostatní je pouze legitimizace a nemá význam. Výjimkou zde je, pokud i vládnoucí třída uvěří svým lžím, to pak bývá problém. Lži jsou vždy totiž určeny populaci, kterou to má udržet ve stavu podpory pro konflikt. Existují zde jasná pravidla, nebo řekněme "zákony", podle kterých se věci odehrávají. Je to taková hra a je to pouze o vcítění se do druhého, rozpoznání jednotlivých zájmů a sledování hry. Bohužel, umírají při tom lidé. Vždy to tak bylo a vždy bude.
Tak trochu máte pravdu. Akorát že po světě se především roztahuje USA. Jen si vemte kde všude mají základny a co se týče konfliktů,tak těch mají také dost.
A nechte si od cesty případný komentář o tom jak USA šíří a brání "demokracii".
V tomto také nemáte pravdu. Samozřejmě, že demokracie a svoboda jsou pouze legitimizací amerických imperiálních snah, nicméně je také třeba vzít v úvahu, že USA, na rozdíl od jiných mocností, nešly přímo za vlivem, územím atd. Tak trochu k tomu "přišly samy", díky souhře okolností a příznivé geografii. To samozřejmě neznamená, že v historii USA nebyly expanzivní období, například myšlenka "manifest destiny", válka se Mexikem, Španělskem, obsazení Havaje a snaha zastavit Německo v 1. světové válce. Po té druhé USA musely chtě nechtě převzít vůdčí roli, aby udržely svou prosperitu.
Problémy a války dneška, kterých přibývá, jsou zapříčiněny právě tím, že USA vcelku dobrovolně či svou nekompetentností opouštějí své dominantní pozice, kde vzniká mocenské vakuum, o které se všichni perou. Naopak jedno z nejvíce mírových období, kde historicky nejvíce klesla chudoba, bylo právě období naprosté americké dominance po rozpadu SSSR. Říká se tomu Pax Americana. Je to podobné jako ve starověku Pax Romana nebo Pax Britannica v industriální éře. Ve všech těchto obdobích byl jasný dominantní hráč, který zajistil mír tím, že všichni měli obavu vyvolávat konflikty, protože to šlo proti zájmům dominantní mocnosti.
Zkusme nějaké příklady. USA se chaoticky stáhly z Afghánistánu, ani ne rok nato zaútočilo Rusko na Ukrajinu. USA se stáhly z Iráku za Obamy a politika zadržování Íránu se zhroutila, rychle expandoval íránský vliv, který bojoval s Araby prostřednictvím občanských válek v Sýrii, Jemenu, Iráku atd. Další jsou Etiopie, Súdán, Guyana, Kongo, Sahel a další. A bude to pokračovat...
Koukám, že místní diskutující přečetli titulek, že NATO má v plánu porazit Rusko...A inu, hned jsou samozřejmě Rusové za chudáky, kteří se pouze brání a NATO je tím útočným spolkem. Dělá se mi zle.
Proti Rusku je třeba postavit se na všech místech, kdy už to lidé pochopí? Jakmile budou mít dostatečné technologie (bohužel ve věcech týkajících se vesmíru se jim poměrně daří), budou se roztahovat i tam...
Naše vláda bohužel dělá v tomto ohledu příliš málo, pokud padne Ukrajina, je pravděpodobné, že naši budoucí politici nás rádi vydají Rusku sami a dobrovolně. Na obranu holt potřebujeme hodně mladých kluků, výcvik, schopný průmysl, který vyprodukuje ucházející levné zbraně v obrovském množství, schopnost rychle dostat do pole statisíce vojáků atd. Nic z toho nemáme a ani se o to nesnažíme. Po výpadku USA a porážce Ukrajiny nám Británie ani Francie jaderné garance nedají, Němci mají sice zájem nás udržet ve své vlivové sféře, ale ti si zničili ekonomiku, jsou na hraně demografického kolapsu a bojovat nechtějí. Poláci snad, ale být jejich klient bude drahé.
A určitě se po světě roztahuje Ruská federace?
Ale jistě že ano, vyjmenovat můžeme Ukrajinu, Gruzii, Moldavsko, míchání se do konfliktu v Sýrii na straně řezníka Asada, pomoc africkým diktátorům s převraty (a mraky základen po celém Sahelu kromě Čadu), kde nahrazují USA a Francii v bojích s islamisty a vůbec se jim nedaří, na rozdíl od extrakce nerostných zdrojů, dále například Súdán, kde se postavili po boku SAE na stranu vzbouřenců generála Hemedtiho, jenž se svými jednotkami z řad RSF povraždil statisíce lidí a způsobil masivní hladomor v Dárfúru. Pokud vám to nestačí, můžeme zmínit podporu palestinských teroristů v současném konfliktu v Gaze, spolupráce s KLDR, která provozuje koncentrační tábory a potlačení lidového odporu proti zmanipulovaným volbám v Bělorusku. Stačí?
Můžeme mít stovky připomínek, proč to tak je a děti se nerodí, jaké budou důsledky atd., a ano, je to důležité, ale v jádru všeho prostě stojí kultura. Je to kulturní problém a dle všeho se to nezmění, dokud to celou společnost nepoloží a teprve v krizi se kultura promění. Teď jsou prostě všichni hlavně sobci.
Greta poslední dva roky minimálně vše dovádí do extrému, zradikalizovala se, propadla úplně woke kultuře. Nejprve to bylo sympatické, teď už ta mladá žena patří buď do blázince, nebo do basy. Nejde však jen o ní, u nás to tolik není jako na Západě, ale celé naše společnosti jsou nemocné a tohle je příklad toho rozkladu...
To nejsou hloupe reci, to je realita. Az tady bude 1 pracujici na 3 duchodce, tak je jen stezi muze zivit.
A nezapomeňte, že ten pracující musí živit hlavně své děti, aby vůbec nějaká budoucnost byla. V tomto smyslu je vysoký věk dožití metla tohoto našeho systému. A bohužel, doplácíme na to, že někdo děti nemá, žije si dobře bez těchto nákladů na děti a pak si chce nechat zaplatit důchod dětmi těch ostatních a zachovat si životní standard. Proto se systém musí změnit, a musí se změnit i mentalita lidí. Dnes vládne nároková mentalita a to, že se stát musí postarat. Jenže kdo je stát? Jsme to my všichni. Důchod prostě není odměna za práci, je to jiný způsob, jak se děti starají o své rodiče. Když například změníme systém na to, že důchod dostanou jen ti, co vychovali další daňové poplatníky, tak hned se budou lidi zabezpečovat jako po celou historii a porodnost stoupne. Samospásné to není, navíc by to dnes ani neprošlo, ale je třeba tímto směrem začít uvažovat. Jiná možnost je důchody zrušit a každý na sebe, s tím, že by se to dělalo velmi postupně, aby nebyli trestáni ti, co neměli dost času se na to připravit.
mění se lidi, mění se společnost, nemůžeš nikoho nutit, aby plodil dětska proti své vůli, takže holt musí nastat jiné změny, třeba vyšší odvody na důchod a přijímání vzdělaných a pracovitých migrantů, nikoliv těch netáhel, co přijíždí akorát vyžírat náš sociální systém
A jsme u problému. To je to, co chce dělat většina. Následky? Vyšší odvody je zatížení mladých, kteří mají ještě méně prostředků k založení rodiny. A víme, že už tak je krize v bydlení atd. Ve výsledku bude porodnost ještě menší a problém se bude zhoršovat. Není to tedy řešení.
Migrace. Vzdělaní a pracovití migranti k nám nepůjdou, ti jdou na Západ. Sem max přišli Ukrajinci, cena za to je taková, že Ukrajina se zhroutí, i kdyby vyhrála válku. Z dlouhodobé perspektivy není možné brát migranty z jednoho důvodu - jejich porodnost se za 2 až 3 generace srovná s porodností domácí populace a porodnost klesá ve všech zemích světa, Afrika díky rozšíření mobilů atd. najela na stejnou trajektorii jako východní Asie, kde je již krize horší než v Evropě. Za nějakých 30 let bude celý svět pod úrovní 2.1 dítěte na ženu. Vezměte si třeba Jižní Koreu, která má dle nových čísel poronost cca 0,6 dítěte na ženu. To znamená, že do konce století bude ze 100 Jihokorejců jen pár. To nejde udržet a společnost se zhroutí. A pak přijde kulturní odpověď, kdy bude tlak na to, aby děti byly a hlavně ženy rodily. Stejně tak se změní přístup k seniorům a poskytování zdravotní péče. Dojde tak oproti dnešku k razantním omezením práv, otázkou je, zda to tak vůbec bude vnímáno.
Článěk se opět vyhýbá tomu nejpodstatnějšímu, a totiž tomu, o čem se nikdo nechce bavit, ačkoli se to stává celosvětovým problémem. Nemohou být totiž zdroje pro staré a neproduktivní lidi, pokud tihle neměli děti, nebo jen jedno. Jednoduše je stále méně mladých, kteří by živili ty staré, a k tomu se lidé dožívají stále vyššího věku, což se projevuje na nákladech ve zdravotnictví, tedy ne jen důchody. V této situaci bude jednoduše nemorální a sebevražedné brát stále více zdrojů mladým rodinám, aby si starší generace udržely životní standard. A nic na tom nezmění řeči o tom, jak kdo pracoval a zaslouží si.
Vzhledem k tomu, že však v demokracii politická síla roste úměrně se zastoupením v populaci, tak se to ani změnit nemůže, dokud skutečně nedojde ke kolapsu. Myslet si, že nějaké naše systémy, demokracie atd. přežijí, je naprosto naivní představou.
A vám by se líbilo, kdyby váš jediný ukol byl splodit potomka, a pak vás zavřeli mezi 4 stěny? Myslím že doba, kdy žena byla "chovaná" pouze jako prostředek jak mít potomky je snad za námi. A právě tohle je teď důvod proč ty děti ženy nemají - nemusí. Žena která se do 25 neprovdá už není považovaná za méněcennou (doufám tedy) a žena není závislá svojí existencí na tom, za koho se provdá. Tím pádem je to o tom, aby si našla vhodného partnera (bohužel jsou nedostatky na obou stranách), a nebyla pracovním trhem demotivovaná mít děti - vzhledem tomu, kolik překážek při hledání zaměstnání žena má při rodičáku nebo po něm.
Ale to je právě ten problém. Žena je stejně schopná jako muž, měla by mít stejná práva. Jen matička příroda zařídala, že jen ženy mohou rodit. A pokud žena stráví svá nejlepší leta na studium a kariéru, tak těžko pak může mít děti, i kdyby chtěla. Tohle osvobození je však pouze vedlejším účinkem toho, že byly ženy nahnané do továren a dalších prací. Zvýšila se produktivita a spotřeba, ženy to osvobodilo, ale ta daň je taková, že společnost není schopná se v dostatečné míře reprodukovat a zhoršuje se to i díky technologiím a jejich neblahým dopadům na psychiku. Je jen otázkou času, kdy to sociální systémy nezvládnou. A v demokracii, a to si prosím uvědomte, se přes největší menšinu nic nedostane. Už nyní jsou senioři na pedestalu a nic špatného se jim nesmí udělat a všichni se ohánějí jejich zájmy. Jak myslíte, že to dopadne, když moc bude držet stále rostoucí a neproduktivní většina, která bude brát prostředky té produktivní menšině a tím situaci ještě více zhoršovat? Tohle demokracie nemůže přežít. A teprve v takové krizi, abychom se vyhli krvavým důsledkům, tak se změní celá kultura, která bude TLAČIT na ženy, aby měly děti před kariérou a vzděláním. To, že žena nemusí, bude sprosté slovo. Protože pak už budeme znát důsledky. Teď je ale neznáme, chápu vás, taky se mi to nelíbí, ale nelze jít proti přírodě a naší přirozenosti.
Mají rozum, snížení celosvětové populace je žádoucí
Není, cena za udržování infrastruktury je pořád stejná. Navíc pouze velká populace dokáže uživit vysokou specializaci oborů, jako je například věda, zdravotnictví atd. Nehledě na to, že se snižováním populace se mění struktura populace - převahu pak mají staří a neproduktivní lidé. V takové krizi padne morálka a bude to zlé.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Čína každý rok staví tolik uhelných elektráren, že ani úplný konec emisí v Evropě ten nárůst nezastaví. Změně tedy nelze zabránit, cílem by mělo být se jí vhodně přizpůsobit. Zelené technologie by se neměly dotovat, pokud však technologie udělá takový pokrok, že bude výhodnější si je pořídit, tak se o to trh postará sám. Dejme příležitost přirozenému vývoji.
1 odpověď