V článku jmenovaný generál Přikryl pracovat po své degradaci jako pomocný dělník ve firmě Fruta (dříve Wantoch) v Nymburce. Jeho úkolem bylo na nádvoří firmy stloukat sudy. I tady budil mezi zaměstnanci zasloužený respekt. I když existoval přísný zákaz oslovovat dotyčného “pane generále”, většina zaměstnanců to nerespektovala a oslovovalas ho dál “pane generále”.
Budoucností je autonomní mobilita, ať se nám to líbí nebo ne. Škoda, že se diskuse nezaměřuje na tento strategický fakt. Jak daleko jsou jednotlivé firmy s vývojem autonomních aut? V San Franciscu jezdí v komerčním provozu zhruba tisícovka plně autonomních a elektrifikovaných aut Waymo. Nejspíše se nás tato výzva netýká.
Martine, napsal jsi to zajímavě a přesvědčivě. Možná více zdůraznit, jaké typy daňových efektů budou z toho pro ČR vyplývat (DPPO, daň ze závislé činnost, srážková daň z vyplacených dividend, platby pojišťovnám atd.). Dále třeba ocenit externality (pozitivní i negativní). Vznikne standardní diskontní model kde významným cash outflow bude výše investiční pobídky. Potom už jenom hledat, při jaké limitní výši investiční pobídky bude čistá současná hodnota projektu (NPV) kladná. Také bych se rád na ta čísla podíval.
Slavia má problémy zejména v managementu. Chybí strategické řízení. Vše se řeší v operativní, nanejvýš taktické rovině. ( viz Ihatarren). Tykač je zkušený manažer a měl by situaci řešit systémově. Namísto Tvrdíka profi manažera se zkušenostmi ze sportovního prostředí. Dále špičkového sportovního ředitele, který bude formálně i odborně nadřízen Trpišovskému. Volní jsou Petr Čech či Pavel Nedvěd. JT bych zatím ponechal. Pokud bude mít oponenta, bude stále dobrý.
Zisk a jeho tvorba v kapitalismu představuje odměnu vlastníkům za podstoupené podnikatelské riziko. Je na rozhodnutí vlastníků (Valná hromada), jak se ziskem naloží. Může ho ponechat ve firmě k dalšímu rozvoji, popř. si ho může vyplatit jako podíl na zisku (dividendu) a investotovat inkasované peníze v alternativním projektu. Toto přichází v úvahu v situaci, kde podnikatel získá z alternativně investovaného kapitálu vyšší výnosnost (ROCE - Return On Capital Employed). Jedinný způsob, jak může stát zasahovat do distribuce zisků privátních firem je výše zdanění dividend (tzv. srážková daň). Zdanění příjmu z dividend v České republice se řídí zákonem č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Konkrétně se jedná o paragraf § 8. Příjem a tedy i dividendy se obvykle daní sazbou 15 %. Je třeba si uvědomit, že dividenda se vyplácí ze zdaněného zisku, takže stát profituje na dividendách dvojí formou: DPPO 21% + srážková daň 15 %, tzn.celkem 36 %. Za socialismu patřil zisk firem státu, který ho na základě rozhodnutí státních úředníků následně redistribuoval "na společensky prospěšné akce". Shrnuto: distribuce zisku je inherentní vlastností kapitalismu a nemá nic společného s EU.
Na zápase Slavia-Jablonec 7:1 jsem byl. Opravdu to bylo tak, že Svoboda a stavu 5:0 proháčkoval míč od vlastní brány až do Stárkovy sítě. Obešel vše, co mu stálo v cestě. Nejspíš to byl impuls pro jeho následný přesun do Slavie. Slavia potom v následujícím posledním kole prohrála na Tehelnom poli se Slovanem 2:0 a přišla o titul. Svoboda, při tehdejším s,svému 4:3:3 hrával středního záložníka. Obvykle mezi bratry Herdovými a docela jim to šlo.
Morini hrál za Juve v dobách, kdy se v ČT vysílaly tak 3 špičkové klubové zápasy ročně (zejména finále PMEZ a PVP, poháru Veletržních měst, ze kterého vznikl později pohár UEFA). V nejprestižnějším PMEZ se prezentovaly především milánské kluby. Jen tak jsme mohli v TV zahlédnout Mazzolu, Riveru, Boninsegnu, Facchettiho, Corsa, Altafiniho, Combina a další. Někdy kolem roku 1965 Itálie vyhlásila zákaz angažování nových zahraničních hráčů. Ti stávající mohli zůstat. Takto se do Itálie nedostal Eusebio, který dle vlastních slov, již měl vše dohodnuto s milánským Interem. Juve v té době byl až italská trojka a pro Čechy tak trochu neviditelný.
Pane Fleku, mám stejnou, více než 20 letou zkušenost se zpracováním registrační dokumentace, sepisováním DMF, validacemi procesů i metod a audity regulačních autorit. Potvrzuji to , co říkáte. Jako příklad mohu uvést, že např. chybějící kalibrační protokoly u testovacích přístrojů vedly k zákazu komerčního využití přípravku.
Každý profesionální klub má své Public relation. Samozřejmě i Rangers. Cílem je udržet kauzu při životě, minimálně do rozhodnutí UEFA. Do té doby je potřeba vytvořit na komisi určitý psychologický tlak, který oslabí objektivitu jejího rozhodování. Celá kauza je ze strany Rangers řízena právě profesionálními PR specialisty. Vždy, kdy už se zdá, že kauza utichá, se vynoří se nějaká nová "rozzuřená oběť", která ji vrátí do povědomí lidí. Prostě je cílem udržet kauzu po určitou dobu v povědomí veřejnosti, aby splnila svůj účel. Poté, co UEFA vynese verdikt, už si nikdo ani nevzdechne. (např. kauza lithium, která kdysi mávala celou republikou, se naprosto vytratila).
Očkovací strategie, ať už existovala nebo ne, není právně závazný dokument. A toho jsou si všichni vědomi. Pokud by byl schválen a vydán dokument určité právní síly, např. prováděcí předpis k Zákonu o léčivech, bylo by možné posuzovat zneužití vakcíny jako přestupek, případně trestný čin. Každý ředitel nemocnice by byl ze zákona odpovědný za to, komu vakcínu dá. Určitě by minimálně usiloval o to, aby měl v této záležitosti na pracovišti pořádek.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Miluška Voborníková před vztahem se Spáleným chodila 4 roky s obráncem Sparty a posléze i Slavie Josefem Bouškou. Bratr Milušky, Ivan Voborník hrál fotbal za Teplice a posléze i za Slavii. Takže "fotbalový příběh" v rodině.