Poskytuji rekreační ubytování už pár let. Z věcí, které opravdu nejsou v ceně a už jsem řešil: krádeže všeho druhu - ručníky, nádobí, tablety do myčky, káva a čaj, toaletní papír, dekorace v pokoji, ramínka. Zničené vybavení - víno rozlité v posteli, nebo vsáklé do dřeva nočního stolku, utržené závěsné WC, rozmontovaný odpad, protože tam hostu něco spadlo, zničená podlaha od lyžařských bot, špinavé nebo omlácené zdi, utržená dvířka kuchyňské linky, znečištěné závěsy, úmyslně zakódovaná TV a podobné excesy. Pokud host nesundá povlečení, nehodí ručníky na určené místo nebo nechá drobky na podlaze je mi fakt jedno. S tím se při běžném úklidu počítá.
Narozdíl od většiny zde, na ČEZ nadávajících, jsem s nimi fotovoltaiku řešil. Informacím o produktu ČEZ pro soláry je věnována celá strana 6 indikativní nabídky, kterou dostane každý zájemce o kalkulaci. Předchází finální nabídce. Takže není pravda, že o tom ČEZ neinformuje. To jestli pak zákazník chce 2 EANy pro spotřebu a výrobnu nebo nechat jeden EAN a mikrozdroj, tzn. buď mít možnost prodávat přetoky jiné firmě, než ČEZu nebo mít elektřinu pro soláry od ČEZ a přetoky do výše své nakoupené spotřeby posílat ČEZu je zákazníkův problém. Celou problematiku má pěkně popsanou na webu ČEZ.cz i na webu ČEZ distribuce. Co ČEZ v rámci zakázky na fotovoltaiku zákazníkovi realizuje je popsané v nabídce a to dost blbuvzdorně. Takže pardón, ale za tohle si fakt mohou ti lidé sami.
Nechápu, proč se automaticky důchodci berou jako nízkopříjmoví. Příklad ze života: Mám sousedy, důchodce. On má už 20 let stavební firmu, ona v životě nechodila do práce. A světe div se, nebo spíš nediv, žádá si o tuhle dotaci. Ale nějak se ty peníze z EU rozdat musí, že? Když nemám na to, abych to udržoval nebo vydržoval, tak se toho prostě musím zbavit. Platí to o domech, autech i milenkách. Za mě žádné dotace, maximálně nějaké výhodnější úvěry.
Hlavní důvody, proč berete 20 tisíc:
1) Nic neumíte
2) Nerozvíjíte se a nic se neučíte
3) Pro to, abyste se měli líp nic neděláte
4) Za práci nejste ochotni dojíždět nebo se přestěhovat
5) Neustále hledáte výmluvy proč něco nejde
6) Nedokážete akceptovat fakt, že to, jaký máte život je především na vás
7) Myslíte si, že vaše problémy by za vás měl řešit někdo jiný
8 ) Nedokážete si říct o víc peněz
Až si tohle uvědomíte a začněte na sobě pracovat, tak se teprve váš život změní.
Když bylo jídlo do stovky, tak byli lidi ochotni odpustit i to, že nebylo zrovna TOP. Každým rokem jde ale cena nahoru, v posledních dvou letech extrémním způsobem. Ve slušných restauracích se cena jídla pohybuje mezi 200-250 Kč, což už je opravdu hodně. Lidi si dvakrát rozmyslí zda a kam půjdou posedět, zvlášť když jde celá rodina. Podprůměrné a průměrné restaurace se buď musí zlepšit v kvalitě jídel a služeb nebo skončí, protože jejich cílová skupina má zdražování doplácí nejvíce. Covid je samozřejmě taky důvod, proč je v restauracích míň lidí, ale cena je ten hlavní problém. Inflace požírá českou korunu raketovým tempem.
Tak si vezmeme to podstatné z článku: Poslanec byl na schůzích PS ve středu a ve čtvrtek. V pátek si udělal test a byl pozitivní. Zůstal doma a v pátek už ve sněmovně nebyl.
O tom, že by si dělal nebo nedělal test ve středu a čtvrtek v článku zmínka není. Stejně tak jestli vyšel pozitivní nebo negativní. I když psaný projev na Twitteru je na úrovni žáka 6. třídy, tak proboha není tak hloupý, aby dával takovou snadnou potravu Novinkám a jejich čtenářům. Za mě tedy spíš snaha z ničeho vygenerovat senzaci, které se chytne skupina lidi, kteří mají problém s interpretací textu.
A pak už samozřejmě jedou klasické komentáře: slepenec, zaprodání, demoblok, Kalousek, havloidi, demožumpa, zvonění klíči, obyčejní lidé,...
Na základě svých ubytovacích zkušeností bych také mohl sepsat rozsáhlý manuál: Nekrást ručníky, župany, propisky, korkové podtácky, kovové cedulky nekouřit apod. Neprovozovat sex na závěsném WC. Nejíst v posteli, zejména čokoládu. Při inkontinenci a podobných problémech používat příslušné hygienické potřeby. Nerýpat nehty do nábytku a sádrokartonu. Nedávat špinavé nádobí zpátky do skříněk. Nenechávat své jídlo po odjezdu v lednici. Neopírat se špinavýma nohama o zeď. Hlásit rozbité nádobí a jiné zařízení apartmánu. Nechodit po dřevěné podlaze v přezkáčích. Neutirat ruce do závěsů. Vyplňovat ubytovací formulář. Atd, atd.
Ale hostům to do instrukcí psát nebudu. Vždycky si představím sebe jako hosta a jak by to na mě působilo. Většina je normálních a ví, jak se má chovat i bez manuálu. Takže stačí heslo na WiFi.
Plně souhlasím s rozhodnutím vlády. Začnu u sebe - mám cenu zafixovanou, zdražení se mě netýká, plat mám dobrý. Nepotřebuji snížené DPH. Sestra - sice jako samožvitelka na tom je hůře, nicméně v paneláku platí zálohy v řádu stokorun a platit místo 150 Kč 300 Kč ji také nezabije. Babička - starý dům, vytápění a ohřev vody na elektřinu. Ta potřebuje pomoc jako sůl. Lidi z paneláku - největší raketa je teplá voda - snížená sazba DPH na elektřinu a plyn jim moc nepomůže. Proto je adresná pomoc na zvýšení nákladů na energie ve formě dávky lepší. Z pohledu energetických firem jsou náklady na systémové řešení nesystémových změn paní Schillerové v řádu milionů. Odpuštění DPH se totiž netýká ceny za jednotku, což by bylo normální a systémy jsou na takovou změnu připraveny, ale celkové platby odvedené na zálohách, což je totální blbost z pera této geniální ministryně. Někdo se rozčiluje, že bude muset prokazovat, že má na dávku nárok. Proboha, co jste si mysleli? Že řekněte já chci, státe dej a přijde vám to domů složenkou v nějaké plošné paušální výši?
Nezlobte se na mě ale pokud něčemu nerozumíte, tak o tom nepište. Článek je plný blbostí a zavádějících termínů. Neexistuje žádný alternativní distributor. Distributoři jsou 3 a jsou pevně dáni - pro Prahu, jižní Čechy a jižní Moravu a zbytek republiky - PRE, e.ON a ČEZ Distribuce. Výrobci neprodávají vyrobenou elektřinu za fix přímo předprodejcům. Ti jí nakupují na energetické burze za tržní velkoobchodní cenu. Mohou ji koupit koupit za nějakou cenu k příslušnému okamžiku a odebrat ji později. Proto jsou také schopni zákazníkům zafixovat cenu, třeba na 3 roky. Když ji dopředu nakoupenou nemají a zákazníkům stále nabízejí kontrakty za stejnou, "výhodnou" cenu, tak v případě prudkého růstu ceny nastává průšvih. Buď to musí zadotovat ze svého, nebo vypovědět smlouvy zákazníkům nebo zkrachovat. Případně vyčůraně prodat levně nakoupenou elektřinu jiným dodavatelům za aktuální cenu, namastit si rychle kapsu a "zkrachovat".
Že to vytvoří pracovní místa? To sice ano, ale jsou to místa, o která nemá nikdo zájem. Takových jsou v ČR volných tisíce. Takže kdo tam zase ve finále bude pracovat? Cizinci. A ještě jedna věc - tahle super firma tu staví už druhý velkosklad, ale aby tu taky plnohodnotně poskytovala svoje služby, to už ne.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Až se zjednoduší a urychlí vyhození neplatiče z bytu, tak bude víc bytů na dlouhodobý pronájem. Dneska vypakovat tuhle verbež z bytu trvá rok a spousta takových lidí z tohoto stavu vyloženě těží. Navíc vám ještě z bytu udělá kůlničku na dříví. A upřímně, spousta lidí vám řekne, že má radši vedle v bytě pár německých důchodců na víkend, než bandu řvoucích dezolátů na neurčito.