kdo někdy byl na Moto GP v Brně tak mu musí být jasné, že investice do takové akce s estátu bohatě vyplatí na vybraných daních, dph. Přijede tam každý rok 250.000 lidí, z toho většina cizinců, kteří se tam musí nějak dopravit, tudíž koupit pohonné hmoty, dálniční známky, musí se 3 dny ubytovat, stravovat, chodí chlastat na diskotéky atd. atd. Hlavně jde i o přestižní akci. Tudíž naprosto schvaluji.
Dříve byl udělán ofiko ekonomický rozbor, ten byl ovšem začerněn a nikdy nezveřejněn. I dnes jsou pořád kecy - mnoho, málo, neví se, přinese. nepřinese apod. To nemáme nikoho, kdo by to spočítala zveřejnil alespoň přibližně vše ? Anebo se někdo bojí pravdy ?
Bezva, takže se prodloužil odchod do důchodu a nyní bude zaměstnavatel vyhodit zaměstnance bez udání důvodu. Takže v praxi člověka, kterému bude 55+ bude moct vyhodit. Co na tom, že takový člověk už těžko sežene práci, ale hlavně že zaměstnavatel bude spokojený.
Aby mě nikdo nenapadal, že si vymýšlím nesmysly, tak zrovna tohle se v minulém roce stalo v mém bývalém zaměstnání, kdy "snižovali" výrobu a propustili lidi pár let před důchodem. Co na tom že po necelém půl roce opět nabírali. Ti propuštění lidé měli prostě smůlu.
Mělo by to být i opačně, zaměstnanec by mohl dát okamžitou výpověď bez udání důvodů.
Pravda je, že socialismus jsou dluhy, plýtvání, neefektivita, korupce. Za státní dluh můžou všechny vlády včetně této. Enormní zadlužování zahájila Burešova vláda a Nutellova vláda v tom zdatně pokračuje.
Dost už bylo socialismu, soudruzi. Přerozdělováním se žádné bohatství nevytvoří.
Která vláda že zahájila zadlužování ?
Taky mám Odorik. Přesně vím, o čem mluvíte.
Mám téhož opeátora, pevná linka bez paušálu, tarifikace 1+1, tarifikace u mobilu taktéž 1+1, snadná platba za oboje dohromady, vychytávky. Obvykle se vejdu do stovky za měsíc.
V Polsku na dovolené domácí má pevnou linku + nějaké hovory, mobil totéž, internet, televizi za 30 PZL = asi 60.- Kč/měsíc.
nikdo nechce rušit žádné podmínky zpětně.to ani bankám nikdo nemůže nařídit. dnes již si při novém sjednávání penzijka vlastně vybíráte z několika možností. a ta jak jsem měl já a dle věku máte i vy, tzv. konzervativní, jsou stále .byl jsem loni u toho, když si to syn před nástupem do práce zařizoval. záleží jen na klientovi.
Dostal jsem výroční zprávu z penzijka. Tolik a tolik miliard a podobná čísla. Na konci pak byl skromně uveden zisk = 0,4 %.
Zpráva ČSÚ za r. 2024 o výši inflace = 10,7 %.
To jde ne ?
Nejsem věřící a církve mi přijdou jako hnusný obchod se svědomím. Nicméně bylo spravedlivé vrátit jejich majetek, který jim komouši ukradli. Superhrubá mzda byl dobrý nástroj, jak získat peníze do státního rozpočtu, aniž by se to nějak krutě dotklo zaměstnanců. Každého stejně zajímá jen čistá mzda. Zrovna při zrušení superhrubé mzdy jsem byl ještě k podnikání i zaměstnanec, sice byla výplata chvíli vyšší, nicméně daňové přiznání bylo výrazně horší. Drtivá většina zaměstnanců tohle vůbec neřeší a zajímá je pouze čistá mzda.
Komouši? Taky, ale tak si přečtěte něco o historii.
ta "stará struktura" byla nejlepším ekonomem své doby a je jím dodnes... když nevíš, tak neplácej nesmysly ...
Když p. Kalousek se ujal úřadu ministra financí, tak rozeslal složenky se sumou, který každý občan dluží. + jsme všude slyšeli patřičné komentáře.
Když končil, tak už další složenky neposlal . . .
Pamatujete si někdo, jaká byla částka na skožence při jeho nástupu do funkce a kolik by byla ta suma na složence při jeho odchodu z funkce, kdyby další složenky rozesílal ?
. . . .
Ignorujete tehdejší vnitřní (skrytou) zadluženost - stav infrastruktury, budov, životního prostředí atd. A je nutné si taky uvědomit, že nezadlužování bylo snadné - nikdo by nám v té době půjčit budˇ nechtěl nebo ani nemohl.
Tehdejší předlistopadové vlády u važovali o půjčcce cca 100 až 500 Mio USD. Bylo několik možností, na co půjčku zaměřit - třeba na nákup spotřebního zboží / a dopadnout jak tehdy Poláci), či modernizaci průmyslu atd. Jen se to nějak prosáklo, dostali jsme nabídku od cca 100 západních bank. Nepůjčili jsme si.
Vnitřní zadluženost byla, zhruba o něco menší, než ta která je dnes.
Autor to píše tak, jako bychom ty elektrárny měli projektovat a stavět svépomocí... Zapomíná také, jaký byl odpor okolních zemí- Rakouska a Německa ( a bude trvat dál, to jsem si téměř jistý) . Od doby výstavby Temelína se navíc mnohé technologie změnily ... V Emirátech stavěli Korejci, přestože u nich žádné zkušenosti ani odborníci nebyli.
Westinghouse je má ?
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel, jeden zlom už se mu povedl a jestli má přijít další, tak už to republika nepřežije.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přečtěte si ECHO 40/2024, vynikajícíí článek ekonoma p. M. Hampla , str. 32 a dále . Zkuste si třeba zaměnit jména, nehodí-li se na některé naše osoby/politiky..
Jinak ty návrhy " ekonomů " jsou založeny na předpokladu, že když jim ty jejich návrhy/vize většinou nevyjdou, nenesou žádnou odpovědnost. Náklady ovšem zaplatíme my všichni.
2 odpovědi