Podal jsem za naší obec 28.6. papírovou formou celkem 8 žádostí o stavební povolení. Pokud budu mít všechny žádosti v pořádku, tak za 45 dnů budu mít stavební povolení a pokud tam bude něco chybět, tak 30 dní po doplnění. Ale na podzim všechny stavby zahájíme. Náš stavební úřad fungoval vždy dobře a platí to i dnes. Lituji těch, kteří to nestihli podat postaru. Tam, kde to nefungovalo, tam to i s digitalizací fungovat stejně nebude.
Zisk 2,2 %. Za to by ve Škodovce v Mladé Boleslavi neotevřeli ani vrata od fabriky. Stejně tak v dalším průmyslu. Je otázkou, zda při takové rentabilitě je podnik schopný se udržet. A pokud by takováhle fabrika klekla, kolik by zkrachovalo zemědělců, kteří vyrábějí obiloviny a jak by se to promítlo celkově do venkova? A jak by reagoval trh. Vznikl by podtlak a cena drůbeže z dovozu by prudce narostla. Jak jednoduché a prosté. A s úsměvem bychom to zaplatili všichni. Ale vyrábí to Agrofert, tak je to špatně. Ve světě většinu potravin vyrábí velké holdingy a u nás tomu není a nebude jinak.
P.S. Nejsem volič ANO
Žábou na prameni je Praha. Má na svém kontě více než 40% úspor obcí a měst ČR. Podle uvedených grafů za poslední 4 roky navýšila Praha prostředky o 52 mld. Kč a zbytek republiky o 57,5 mld. To neodpovídá poměru obyvatel. Na menších aglomeracích se normálně investuje, obce plynule připravují investice a také na ně pravidelně šetří. Praha není schopná peníze ze státního rozpočtu proinvestovat, tak to kazí čísla všem ostatním. Ať NERV navrhne snížení koeficientu Praze na úroveň zbytku republiky a bude po úsporách. Ale to žádný ekonom ani politik nenavrhne, protože by ho Pražáci hodili do Vltavy.
Proč přidávat Praze peníze, když dlouhodobě není schopná ty peníze, které získá, proinvestovat? V roce 2020 měla na účtech 81,4 miliardy korun, v roce 2021 97,3, v roce 2022 112,2 a na konci loňského roku 143,3 miliardy. Za čtyři roky Praze přibylo na účtech téměř 62 miliard korun, které chybí ve státním rozpočtu. Vůbec by mě nevadilo, kdyby je proinvestovali, ale takhle je zbytečně kumulují a na velké investice ještě žádají další dotace ze státního rozpočtu. Praha je největším příjemcem dotací na obyvatele v republice a daňový výnos má více než trojnásobný proti zbytku republiky a ještě škemrají, že mají málo. To snad není možné! (Pro ty, kteří mě nevěří, tak se koukněte na Monitor veřejných financí a tam to všechno a ještě další najdete). A jestli budou říkat, že tvoří vyšší HDP než zbytek republiky, tak ano. Protože firmy mají sídlo v Praze, ale podnikají ve zbytku republiky (např. ČEZ, atd.). Takže porovnávejme porovnatelné a rozdělujme spravedlivě. Vždyť mimo Prahu žije jenom 9 a půl milionu lidí.
To už abychom začali připravovat vyhlášku u nás ve vsi. Přes léto je to tu samý pražák, jezdí přes vesnici do kempu, každý pátek a neděli se nedá přejít silnice a o prázdninách je to každý den. Parkoviště nad vsí (zpoplatněné) a pěšky k řece. Já budu v Praze platit za vjezd, tak oni budou platit u nás. Jsme si přece všichni rovni. Je to celé velká kravina !!!
Tady se mluví o redukci obcí a krajů. A úspoře cca 10 miliard korun. Ale největší spotřebu má Praha s 57 radnicemi. Jejich provoz stojí cca 60 miliard. Tam by mělo dojít k redukci na původních 10 městských obvodů a stát by ušetřil víc než 30 miliard. Tak ať se NERV zaměří tam, kde jdou úspory ihned a pak mohou řešit malé obce.
Nejsem přívržence žádného z politiků ani velkopodnikatelů, ale zisk 215,8 milionu korun z 3,7 miliardy obratu je 5,8%. Při takovém zisku by podnikatel ve strojírenství, petrolejářství, bankovnictví nebo energetice neotevřel ani dveře od vrátnice, natož aby spustil fabriku. Tak si to všichni kritici srovnejte v hlavě. Hezký den.
Konečně se někdo odhodlal zrušit zbytečný úřad a je zle. Samozřejmě jde o formu, která může být diskutabilní, ale zrušil. Ale je to první odvážný krok. Kritizovali jsme komunisty za byrokracii a teď jí máme ještě mnohem více. Asi to byla odvaha ministra, ale jen tak dál. Kolik zbytečných úřadů vzniklo, vzniká a bude vznikat? Kolik máme zbytečných výzkumných úřadů, které nikdy nic nevyzkoumaly. Příkladem je ministerstvo zemědělství: výzkumný úřad meliorací, zemědělské techniky, zemědělské ekonomie a tak bych mohl pokračovat. Vždycky se najde na obhajobu ten, kterého se zrušení týká. Ale musí se konečně začít a rychle v tom pokračovat.
Větší pitomost vymyslet nemohli. Přece prodej majetku není systémové řešení, ale jednorázové. Tím nechci kritizovat to, že stát nemá nepotřebný majetek. Ale nesmí prodávat to, co vydělává. Kolikrát už z Budvaru přitekly peníze, když bylo nejhůř (např při povodních a jiných katastrofách). Rozpočet musí řešit systémově. Zrušit zbytečné úřady - úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, úřad pro dohled nad politickými stranami, různé bezvýznamné výzkumné ústavy (zemědělské ekonomiky, meliorací,...), CERMAT - je jich hodně a úplně zbytečné. Jsou to jen umístěnky pro vysloužilé politiky. Pokud státní rozpočet nezačnou řešit systémově, tak jakýkoliv výprodej je zbytečný. V rodině se musí také uvažovat. A ve státě je to stejné.
Začala hluboká krize a ta si zaslouží krizové řešení. Proč musíme prodávat elektrickou energii za cca 2 koruny na německou burzu? Vláda může zasáhnout a naši výrobci mohou prodávat napřímo. Proč nemohou v této krizové situaci nakupovat pekaři mouku za regulovanou cenu? Stát má pšenice dost. Můžeme tak pokračovat. Někdo mě může napadnout, že je to socialistické myšlení. Myslím si, že není. Je krize, tak se podle toho musí chovat všichni. Vládou počínaje, jakoukoliv. Nemá cenu svádět něco na minulou nebo že tahle. Ne. Teď musí tato vláda řešit a možnosti má. Ale musí mít odvahu a rozhodnost. Od toho tam jsou. A když budou výmluvy, že to nejde, že jsme součástí EU, tak jen jedna odpověď: Němci se chovají pro sebe a svoje lidi, Poláci stejně a ti ostatní také. Musíme si najít svojí cestu, abychom přežili.
Jsem 280 dnů po prodělání těžkého průběhu onemocnění covid (měsíc v nemocnici, z toho 10 dnů na JIP) a protilátky mě během měsíce vzrostly přirozeně z 260 na 420. Přesto musím na očkování, abych mohl fungovat v zaměstnání. Před chvilkou jsem četl o studii ohledně tvorby protilátek, kterou dělají na vzorku 30000 lidí. Konečně dal někdo dohromady odpovědný výzkum s nějakým slušným závěrem. Proč se tito rádoby odborníci , kteří netvoří hodnoty, ale pouze spotřebovávají produkci jiných, konečně zodpovědně k problému nepostaví a nemelou takovéto kraviny? !?!
Zavřete firmy na jak dlouho budete chtít. Ale musíte si uvědomit, že tyto firmy drží finančně celý zdravotní systém. A už teď jim i při nepřerušeném provozu dochází dech. Z čeho chcete financovat nemocnice, platy hygieniků, lékařů a dalšího perzonálu. Tyto názory mohou mít jen ti, kteří netvoří hodnoty, ale jejich plat jim přijde automaticky každý měsíc a neví, kde se ne něj bere (momentálně z dluhu, který budou splácet naši potomci).
Tak jsem zvědavý, pokud by volič svým konáním, jak by se postavila vládní koalice. Piráti, STAN a koalice SPOLU nedají dohromady ani 45% a koho si vezmou k sobě. Babiše, Okamuru nebo nástupce Vojtěcha. A dohromady to bude 6 stran ve vládní koalici. Budeme mít 5 místopředsedů vlády a tomuhle motanci dávám, jestli vůbec vznikne, do prezidentských voleb.
Pěkný článek, ale typický pro Novinky. Když bylo výročí obsazení Československa 15.3.1939, tak tomu nebyla věnována taková pozornost. A zejména faktu, že nás neobsadili Němci, ale nacisti. Je to smutné, jak se překrucuje historie a najednou Němci nebyli tak zlí. Ale historie se opakuje, tak se naši potomci mají nač těšit.
Snadno nejdou díly z Číny. Vždyť na ně EU neustále nasazuje (někdy oprávněně, někdy zbytečně), tak Číňan na to reaguje. Prostě "zboží se někde zdrží". A to Číňanům stačí, aby drželi celou výrobu EU -počítače, auta, léky, zdravotnický materiál a mnoho dalšího. Nejsem pročínský, to v žádném případě, ale velké % obchodu EU je s Čínou a tak v zahraniční politice musíme opatrně našlapovat. Nebo musíme mít peníze na výrobu, ale tak lacino to nejsme schopni vyrobit. To je celá sranda.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak nějak nerozumím článku a diskusi. Na jedné straně je zvěře mnoho a měla by se zlikvidovat a na druhé straně ti, kdo jí loví a snižují počty, tak to dělají pro maso a svojí zábavu a jsou za to pranýřováni. A trochu historie. Základ dnešní myslivosti vznikl ve dvacátých letech minulého století za prezidenta Masaryka, revíry byly veliké jako dnes a myslivost většinou dělali místně příslušní lidé, většinou hajní a sedláci. Je zajímavé, že zvěře bylo mnohem více a nezaznamenal jsem nikde, že by řešili škody.