Je potřeba zredukovat počet divokých prasat v celé zemi. Způsobují velké škody majitelům pozemků v lesích, na polích i zahradách. Myslivci, kteří nejsou majitelé lesů a polí, ale jen nájemci honiteb, přemnoženou zvěř ještě přikrmují, protože chtějí v honitbě zvěře co nejvíc a při sčítání zvěře schválně uvádějí nižší počty. To samé se dá říci o srnčí zvěři.
Vypadá to na spiknutí mysliveckého cechu... 😄 To snad nemůžete myslet vážně... 😉
Vaše chování a chování dalších z těch 50 účastníků koncertu mi připomíná japonské turisty, kteří se s čočkou kamery už narodili. Kudy chodí, tudy natáčejí, a až doma, když pouštějí příbuzným a přátelům hodiny sekvencí, si sami ten zážitek jakoby užívají. Nerozumím tomu, co z těch záběrů mají a máte, když vzpomínka nakonec neutkví. Dalibor Janda se do Vašich vyprávění ještě mnohokrát vrátí, však Vám zrcadlí postojem k vlastní důležitosti a odpojením od reality, jak to vlastně máte.
Se vším s Vámi souhlasím až na to, že nad výrokem "že nad cenou začínají zákazníci přemýšlet" naopak podle mých zkušeností a letmém pohledu na některé diskuse na toto téma si dále myslím, že někteří zákazníci i při tak jednoduchém úkonu jako je nákup 5 rohlíku a 10 dkg vlašského salátu potřebují minimálně 2 asistenty neb si nejsou schopni spočítat ani to základní.
Mám v nás větší důvěru. Jen někdo holt potřebuje víc času a větší nepohodlí, než to sepne...
Osobně jsem za tyhle praktiky rád. Vedou totiž k tomu, že nad zbožím a jeho cenou versus hodnotou začínáme jako zákazníci přemýšlet. Rozumím tomu, že zdaleka ne všichni to tak berou, jsme zhýčkaní a očekáváme, že za nás všechno vyřeší někdo jiný - první při ruce je vláda. Nedělám si iluze, že se o mě a moji rodinu postará kdokoliv jiný než já sám. Jako zákazník a spotřebitel se mohu sám postavit za svá práva a využít zákonné prostředky, abych přispěl k systémové změně. Nemluvě o rozhodnutí koupit či nekoupit zboží za nabídnutou cenu.
No hele, ty Bráno do světa, za mě je ekosystém, který může položit balíček křupek úplně k prdu, bo jeho odolnost proti vnějším vlivům by se tak limitně blížila k nule. A, jak všichni víme, mezi základní hybné síly Všehomíra nepochybně patří roztodivné vnější vlivy a změny, které tyto vlivy způsobují 🙂
A krom toho, snaha o konzervaci čehokoliv (sebemenším ekosystémem počínaje a klimatem konče) v nějakém neměnném stavu, je naprosto stupidní a předem odsouzená k neúspěchu. Bo život je změna a změna je život 🙂
Po přečtení Vašich komentářů za posledních 7 dnů mě přešla chuť reagovat. Na druhou stranu rád poznávám (a těší mě) někoho dalšího, kdo dělá čest svému jménu. 😉
Pod tlakem na výkon, efektivitu a digitalizaci se z managementů firem vytrácí selský rozum, hodnoty a kontakt s realitou. Hlásím se k táboru, kde je přítomen individuální přístup, osobní kontakt a smysluplnost konání. Držím nám palce a přeju si pro nás, ať neztratíme víru v nás samé, v to lidské, co nás dělá člověkem, svobodnou bytostí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak proč s tím myslivci něco nedělají a prasata se jim množí jako myši. Asi někdo z vyšších kompetentních míst řekl, že je to nutné. Podobně jako holubi ve městě. Takový organizovaný odstřel není levná záležitost.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Srovnávat divoké prase s holubem je hodně mimo, pardon. Možná až budou divočáci žít na sídlištích, kam kompetence myslivců nedosáhnou.
Vyšší kompetentní místo je které? Myslivecký hospodář zná svůj revír, je za něj zodpovědný, hospodaří podle plánu a v souladu s legislativou. Neumím si představit, že by se myslivci celostátně dohodli, že nechají prasata přemnožit a že nebudou reagovat na zdravotní stav zvěře.
1 odpověď