Nejdůležitější silou je ta nejširší ekonomicky činná vrstva. To je základ státu. A ta se chová podle svých představ sociální perspektivy.
Takže základní model by měl být rodiče plus tři děti (ano tři, dvě nestačí ani prosté reprodukci, natož v naší situaci). Příjem medián minus tak 20%.
A na ten by měla také vláda svou politikou a plány navazovat.
Postavit kamsi a kdesi cosi s tím, že tam bude nějaká zóna je fajn, ale bez lidí je to celkem k ničemu.
Stát byty stavět nemá. To mají stavět samosprávy a investoři, dopisuji i podniky. Samospráva může samozřejmě podnikat a být investorem, navíc s podstatnou silou pozemků a výdodami vedlejších příjmů na trhu. Těmi vedlejšími příjmy myslím daňové určení a jiné výhody, související s růstem populace. Stát může a musí politikou vytvářet podmínky a to nedělá a to je odpovědnost vlád. Ty ovšem nepřekračují svůj stín čtyř let a podle toho se chovají.
Populační růst zabezpečuje početná masa daňově činných lidí, kteří ovšem jednotlivě nepatří k těm ekonomicky nejsilnějším. Záleží tedy na tom, jaké má právě tahle vrstva sociální vyhlídky, včetně těch bytů.
Kolaps digitalizace je jen připravená záminka k odlákání pozornosti.
Utéct na takovém tržišti, ale i jinde, zavání ušlapáním. Z titulu peněz je obvykle prostor maximálně využit a chybí bezpečnostní prostory - místa, kde nic není a kam se může dav v nouzi roztáhnout, přelít a kam je obtížné lidi pronásledovat. Třeba uličky vzadu za stánky.
A ano, ty prachy za to nebudou...
Russko po selhání bleskového útoku přešlo na opotřebovávací válku s tím, že proti sice zastaralé, ale stále funkční technice, bude muset Ukrajina nasadit.prostě co má a tím dojde k jejímu vyčerpání.
Situace se ale velmi zvolna mění. Nová ruská technika je sice na papíře moderní, ale v reálném bojivém nasazení se ukazuje, že takovou kvalitu nemá a výroba nestíhá. Bod zvratu se pomalu blíží, ale i pro Ukrajinu je to stále náročnější.
Super rady. Manželka přišla, díky rakovině, o ženské orgány. Navíc se tak úplně nepovedly opakované narkózy. Přišla úplně o chuť na nějaké hrátky a trochu hůř jí to myslí. Máme děti...
Já už jsem tedy pár let bez sexu a vypadá to na doživotí celibát. Já už mám taky své natočeno, že bych dělal vyhledávaného milence je k smíchu.
Hledejte pozitiva v budoucnosti.
8 let, jo? A pak se stane zázrak a do druhého dne budou připravené k bojové akci? Nic se nezpozdí?
To vidím spíš tak na deset let. A ještě bez rezervy.
Švédové mohou být nazlobení právem. Oni k nám byli dosud vcelku vstřícní a my jsme se chovali nabubřele.
Tahle vláda jim přirazila dveře na nos, to je ren lapsus. Teď ať to laskavě dorovnají ze stranické kapsy, ne z mojí.
Navíc tedy, poslat na každé zbloudilé sportovní letadlo nutně hned to nejmodernější, je to moudré?
Teď za to zaplatíme. Třeba nebude na školní kuchyně. Pohoda ...
13
Sledujících
1
Sleduje
13
Sledujících
1
Sleduje
Pokud porovnáváme rok 1985 a nadcházející rok 2025, tak mluvíme o době před 40 lety.
Po čtyřiceti letech by snad nějaký pokrok měl být vidět.
Já vidím přesun výroby léků pryč z EU, především do Asie. A s tím i výzkumu.
Proč myslíte, že byl uvězněn čínský vědec po provedení genetické manipulace, nebo proč nepustí Čína vědce k průzkumu zdroje COVIDu. Protože samozřejmě nechce, aby někdo viděl pod pokličku jejich laboratoří. Před mnoha lety se EU rohodlo pro moratorium na manipulace s lidskými kmenovými buňkami. Takže se základny výzkumu přesunuly pryč, především do Asie. Kolik jste za poslední rok četli článků o lidských uměle vypěstovaných "součástkách" pro praktické použití, pocházejících z EU. Já vím jen o bioinženýrských kožních štepech na dětském popáleninovém oddělení Vinohradské nemocnice, v pilotním programu. Ovšem ty pro ně nedělají v EU, ale ve Švýcarsku.
Porovnávat dnešní padání na jednu nohu se socíkem je pro mě vrtění psem.