To s tím stresem je dokonalý příklad toho, proč ta pilulka nikdy nebude mít ten účinek. Samotný stres způsobuje velmi nezdravé hubnutí, které většina lidí kompenzuje právě zvýšeným příjmem potravy, především jednoduchých cukrů, protože tělo si žádá energii navíc na zvládnutí situace. Tím pak přibírají z těchto jídel. Pilulka by měla vždy stejný efekt. Způsobila by tělu kalorický deficit, které by tělo vždy silně pocítilo a lidé by to zase kompenzovali větším příjmem sladkostí a jinými kalorickými jídly, aby se cítili lépe, takže by v důsledku ještě víc přibraly.
Předjímáte vlastnosti něčeho, co ještě není.
Žlutá a červená nechvalně vynikají proto, protože je to časté zbarvení starších, spotovně laděných aut. Je jasné, kdo s takovými auty jezdí a tedy proč mají o trochu vyšší nehodovost.
A také je to odpověď, proč jsou to zrovna barvy, které na ně používají - aby byly vidět.
I když se na špici udržují světlé barvy, v mlze, nebo na sněhu bude situace jiná. Pravda, to jsou podmínky, které se u nás vyskytují méně často a navíc do nich vyjíždějí v průměru ti zkušenější řidiči s defenzivním stylem jízdy.
Nejsem tak zcestovalý abych poznal co je to za zemi, je možné že tam mráz nehrozí. Jinak v jednom našem nejmenovaném městě je nově udělaný asfalt v prudkém kopci pod kterým je křižovatka, ani po dešti není úplně dobrý pocit to sjíždět, bude velmi zajímavé až to namrzne.
😃 Hrubost asfaltového koberce pozná každý. Vtip spočívá v tom, že si toho běžně nevšímáme.
Byty staví investoři, nikoli vláda.
Ale někdo tvoří podmínky, že a někdo to měl taky ve volebním programu.
Ale i kdyby ani jedno, pořád je to sociální a rozhodně i ekonomický problém, který by měl být pro každou vládu prioritní.
Řešení se samozřejmě brání ti, kdo na současné situaci vydělávají.
Ovšem zájem státu to rozhodně není.
Těžko říct, z kterého prstu sis vycucal 20 tisíc bytů. V programovém prohlášení vlády je tohle:
"Připravíme nové finanční nástroje na výstavbu dostupných nájemních bytů formou např. fondového financování nebo půjčky od EIB a garancí státu za úvěry. Do této činnosti bude také zapojena Národní rozvojová banka. Ke zvýšení výstavby nájemního bydlení využijeme širší paletu finančních zdrojů, včetně Národního plánu obnovy, abychom docílili nastavení vhodných podmínek pro výstavbu. Na konci volebního období by se tak mohlo stavět až 10 tisíc nájemních bytů ročně navíc."
Nějak ale postrádám slibovaný zákon o sociálním bydlení, který nebyla schopna za celých dlouhých 8 let udělat vláda ANO se socany 😄
Z volebního programu.
Ale i kdyby ne, tak je to pořád sociální i ekonomický problém.
A je mi úplně jedno kdo, ale hlavně ať ho řeší. Je to zájem státu. A kdo ho viditelně řešit nehodlá, ten ode mě hlas nedostane.
Pokud porovnáváme rok 1985 a nadcházející rok 2025, tak mluvíme o době před 40 lety.
Po čtyřiceti letech by snad nějaký pokrok měl být vidět.
Já vidím přesun výroby léků pryč z EU, především do Asie. A s tím i výzkumu.
Proč myslíte, že byl uvězněn čínský vědec po provedení genetické manipulace, nebo proč nepustí Čína vědce k průzkumu zdroje COVIDu. Protože samozřejmě nechce, aby někdo viděl pod pokličku jejich laboratoří. Před mnoha lety se EU rohodlo pro moratorium na manipulace s lidskými kmenovými buňkami. Takže se základny výzkumu přesunuly pryč, především do Asie. Kolik jste za poslední rok četli článků o lidských uměle vypěstovaných "součástkách" pro praktické použití, pocházejících z EU. Já vím jen o bioinženýrských kožních štepech na dětském popáleninovém oddělení Vinohradské nemocnice, v pilotním programu. Ovšem ty pro ně nedělají v EU, ale ve Švýcarsku.
Porovnávat dnešní padání na jednu nohu se socíkem je pro mě vrtění psem.
Samozřejmě 35 let pokroku mediciny musí být někde vidět.Je to stejné jako když se komunisté chlubily,že za jejich panování se délka dožití zvýšila o 10 lert (1938 dožití 57/61 a v roce 1985 67/75).Je to fakt ale nemá to nic se společenským zřízení ale prostě v pokrpku medicíny.
Když porovnáte rok 1985 a nadcházející rok 2025, tak je to 40 let.
Ten je snadno zneužitelný jako anabolika,za komunistů nebyly základní léky,to nemůžete srovnavat
Mesterolon není to anabolikum za které je vydáván a samozřejmě je na předpis stejně, jako jiné zneužitelné preparáty (mesterolon je prekurzor testosteronu a ať ho podáte, kolik chcete, nezvednete hladinu testosteronu výš, než kolik ho fyziologicky zvládne vyrobit tělo, maximálně si poničíte játra).
Existují dva účinné preparáty pro léčbu mužských poruch, především plodnosti.Testosteton a mesterolon. Poruchy plodnosti se týkají asi 15% mužů a podíl zvolna roste. A pokles pracovní výkonnosti ještě většího procenta, když tedy máme pracovat do těch 68.
Anabolika se používají v lékařství k rehabilitaci pohybového aparátu, například po autonehodách. Ano, anabolika jsou zneužitelná, ovšem stejně, jako jiné látky, například HGH, transfuze, nebo erythropoetin.
A mesterolon byl u nás ještě v roce 2011, socialismus do toho vůbec nepleťte.
Za to přestal být, když pan Babiš získal majoritní podíl v českých klinikách asistované reprodukce. Jeden muž s poruchou plodnosti pro ně znamená příjem klidně
i čtvrt milionu. (Jeden cyklus oplodnění stojí tak 150 000 - 200 000 Kč ...tři částečně hradí pojišťovna.)
Nejste tak úplně v obraze. Psát o nedostatcích dnešního zdravotnictví a srovnávat to se socíkem před 40 lety je u mě vrťení psem.
Když si to zvětšíte tak na upravené fotce je asfaltový povrch viditelně hladší. Nevím jestli to někdo využije na fotce z dovolené, ale stavební firmy které musí kvalitu svojí práce mimo jiné dokládat fotografiemi jistě tyto nové možnosti adekvátně využijí😄
Tak, před přechodem, v kopci, nebo když začne namrzat, tak hladký asfalt moc neoceníte.😰
Nejdůležitější silou je ta nejširší ekonomicky činná vrstva. To je základ státu. A ta se chová podle svých představ sociální perspektivy.
Takže základní model by měl být rodiče plus tři děti (ano tři, dvě nestačí ani prosté reprodukci, natož v naší situaci). Příjem medián minus tak 20%.
A na ten by měla také vláda svou politikou a plány navazovat.
Postavit kamsi a kdesi cosi s tím, že tam bude nějaká zóna je fajn, ale bez lidí je to celkem k ničemu.
Stát byty stavět nemá. To mají stavět samosprávy a investoři, dopisuji i podniky. Samospráva může samozřejmě podnikat a být investorem, navíc s podstatnou silou pozemků a výdodami vedlejších příjmů na trhu. Těmi vedlejšími příjmy myslím daňové určení a jiné výhody, související s růstem populace. Stát může a musí politikou vytvářet podmínky a to nedělá a to je odpovědnost vlád. Ty ovšem nepřekračují svůj stín čtyř let a podle toho se chovají.
Populační růst zabezpečuje početná masa daňově činných lidí, kteří ovšem jednotlivě nepatří k těm ekonomicky nejsilnějším. Záleží tedy na tom, jaké má právě tahle vrstva sociální vyhlídky, včetně těch bytů.
Kolaps digitalizace je jen připravená záminka k odlákání pozornosti.
Ano, stavět mohou i podniky, což je dneska skoro mrtvý segment.
Jakože křísím socialismus?
Tak to jste zapoměli na Baťu jak na smrt...
13
Sledujících
1
Sleduje
13
Sledujících
1
Sleduje
Chybí mi tam jeden fakt: Tukové buňky patří do skupiny těch, které máme na celý život, tedy téměř neumírají. Pokles hmotnosti není způsoben jejich úbytkem, ale tím, co v sobě "skladují".
To je nutné si v dané souvislosti uvědomit. Pomohla by snad liposukce po redukci.
1 odpověď
13
Sledujících
1
Sleduje
13
Sledujících
1
Sleduje
Přitom liposukce, nebo redukce přebytečných kožních laloků je braná jen jako kosmetická věc.