To je pitomost, co ??! Všichni celou dobu ví, že nebude dost pěstounů, ale děti musí do rodin, protože to nařídila EU. Takže je dáme každému, kdo si o ně řekne a krom obchodu s chudobou budeme mít "obchod s dětmi". Vyčůránkové si je budou brát, aby si přivydělali a budem řešit více týrání, zneužívání, násilí a možná i vražd. Přitom jsme měli vypracovaný a fungující systém kojeňáků a dětských domovů...
A víte, že 60% dětí, které prošly od kojeneckých ústavů přes dětské domovy až do dospělosti, končily jako bezdomovci? To je paráda přímo. A ten systém propracovaný, kdy rodič není zbaven práv a na dítě si bere dluhy na telefony a dítě vycházející z děcáku má najednou exekuci 200 tisíc...To je přímo čupr. A to nemluvím o tom, že na snímcích z CT je u dětí z kojeneckých ústavů jasně vidět, že se jim nevyjí centra v mozku, která mají na starost vztahy. Takže vlastně v kojeňáku vyrábíte psychopaty....To je něco, co opravdu chtělo zachovat.
Já na to koukám trochu z druhé strany. A je pravdou, že někdy se školou nebývá řeč, pokud nemáte důkaz. Takto mnoho škol hází za hlavu šikanu, nebo velmi nevhodné chování pedagogů k žákům. A dokud nemáte důkaz, tak vám ředitel i učitel často řeknou to kouzelné, slovo proti slovu. Mám v okolí několik případů docela normálních rodin, kdy se jejich dětem ve škole děly hrozné věci a škola to nechtěla řešit i když rodič byl ve škole skoro denně. Až na základě tajně pořízeného videa se věci hnuly a daný pedagog byl nedříve postaven mimo službu a nakonec i souzen a odsouzen. Ale bez toho videa by se to prostě nehlo. A naopak si musíme přiznat, že je spousta rodičů magorů, co škole ztrpčuje život. Také jsem takové zažila.
Takže jim utíká měsíčně 7 000,- ....Za 84 000 korun by na výlety bylo i na vánoce i na to vysněné kolo pro děti. Ale s tímhle přístupem nebude. A to nemluvím o tom, že mají nárok na přídavky na děti. To je dalších 17 000 ročně, které by mohli dávat dětem na stravu, protože za 8 000 za čtyři lidi je nesmyslně nízká částka. To jedí jen rohlíky se salámem a těstoviny s kečupem. Rodiče ať si klidně takhle jedí, ale dětem by mohly aspoň něco dopřát. A požádat si ve škole třeba o obědy zdarma....A samozřejmě cigarety výrazně omezit. Dát si první měsíc na cigarety třeba 1500, další 1400....až to snížit alespoň na polovinu a tu tisícovku měsíčně si šetřit někde aby se na to nedalo šáhnout. A za pár let, budou mít i nějakou drobnou rezervu. Samozřejmě změna práce, kdyby šli dělat do super hyper, mají víc. A ještě hned vidí akce, takže levněji přijdou k ovoci, zelenině a masu. Paní říká, že dostávají odměny, to znamená, že má asi víc, než přiznaných 20 000. Jinými slovy jsou finančně úplně negramotní a nemají snahu to nijak změnit.
Přestaňte být arogantní a agresivní. Umíte si vše jen vynucovat? Jste chudák.
To mě mrzí, že vám moje vyjádření přijde agresivní a arogantní. Ani jedno nemám ve zvyku. Ale opravdu zákon hovoří jasně, že každé dítě, které dosáhne předškolního věku, musí jeho spádová školka přijmout. Je tedy v zájmu kolektivu školky, projít školením, aby je takovéto situace již nepřekvapily a byly schopni na ně adekvátně reagovat. Dětí s diabetem a různými typy diet bohužel velice přibývá a bude se tomu muset systém přizpůsobit. Nebo je vhodné, aby ředitel na tuto skutečnost upozornil třeba městskou část a ti, vybrali jednu školku, která bude pro tyto rodiče připravena.
Bohužel tyto situace jsou o vedení(ředitelích) jednotlivých škol a školek. Někteří prostě nechtějí mít žádné starosti a tak dělají vše pro to, aby něco nešlo a často přes ulici v jiné školce či škole to najednou jde. V dnešní době je docela dost dětí s bezlepkovou dietou, někde je to bez problémů, někde to prostě nejde a dítě musí před obědem odcházet ze školky. Bohužel v dnešní době není snadné sehnat ředitele školy ani školky a proto města často nechtějí moc rýpat do něčeho, co je příliš nepálí a přijít tak o ředitele, kterého by možná neměli kým nahradit.
Takže trváte na to, že stát má vytvořit tolik míst na středních školách, aby se naprosto všichni absolventi základní školy dostali na střední školu? Tak to myslíte?
Mimochodem znám dost maturantů, kteří nevědí, co je to trojčlenka a neumí se anglicky zeptat ani na cestu. Tolik k Vašim kuchařům, co neumí uvařit krupičnou kaši.
Vlastně ano, všichni by měli mít nějakou formu středoškolského vzdělání, do 18 let jsou ty děti stejně málo vyzrálé, aby se starali sami o sebe. A opravdu si myslím, že v tomto je třeba systém v jiných státech mnohem lepší. Vlastně se vymýšlí stejně systém, že ty děti budou mít povinné, ještě 2 roky střední školy(učiliště, říkejme tomu jak chceme). Paradoxně v ČR držíme děti zbytečně dlouho ve škole a pak tu máme druhou skupinu, kteří končí v 16 -17 letech a nemají ani základní vzdělání....Podívejte do Finska, děti bez příjímacího řízení přechází na střední, kde ještě první rok mohou beztrestně přestoupit a jejich specializace je až od vyšších ročníků. A to nemluvím o Británii, kde lidi končí bakalářské studia a náš student teprve mohl přistoupit k maturitě...Děti začínají se školou pozdě, pak je zbytečně 10 let povinných a pak teprve střední. Nelze přeskakovat ročníky, nelze nastupovat pořádně kamkoliv i když dítě víckrát propadlo...Ten systém je postavený pro průměrné a přibývá nám tu osob, které pak ze systému vypadnou. Třeba i proto, že se jim zrovna nepodařilo složit přijímačky a přitom mají na to být dobří, jen jsou stresaři. A naopak se tam dostane někdo kdo má sice nadrceno, ale nakonec se na danou věc vůbec nehodí. PS: neznám maturanta, co neumí trojčlenku:) a že mě jich prošlo pod rukama...
Kde je řečeno, že všech 118 000 dětí se musí ausgerechnet všechny dostat na střední školu? Navíc v době, kdy dobrých řemeslníků začíná být zoufalý nedostatek. S takovou totiž dojdeme k tomu, že velká část patnáctiletých se dostane na jakoukoliv, byť obskurní, střední školu, z které nebude mít v životě žádné uplatnění a ti sami neuplatnění si budou stěžovat na nedostatek řemeslníků...
A kde je řečeno, že když ty děti, co na ty učňáky nechtějí, tak když je tam donutíte jít, budou dělat řemeslo? V minulých letech se to neosvědčilo až 70% učňů po vyučení nepokračuje ve svém oboru. Často i z důvodu toho, že je potřeba začít podnikat a bez maturity je podnikání zase ztížené. Většina učňáků je přehlídkou ztraceného času, za 3 roky se pořádně ke svému oboru nenaučí a často utečou pryč z oboru dřív, než v něm vůbec začali. Máme silné ročníky, ale je třeba vytvořit obory, kdy ti lidé budou odcházet z učňáku a budou něco umět. Ale takhle když je někdo kuchař a 3 roky loupe brambory a neumí uvařit ani krupičnou kaši, nebo elektrikář, který nedokáže ani přimontovat zásuvku. Tak to jsou ztracené roky.
Nevzali jsme se a děti se jmenují po mě.. Přítelkyně s nimi chodila po doktorech (byl jsem v práci) a nic pro nikoho matoucí nebylo.. Doktorce je úplně jedno jak se kdo jmenuje..
Matoucí to je, ale protože po doktorech chodí přítelkyně a vy se jmenujete jako děti, je vám to jedno. Nejednou se mě v nemocnici stalo, že matka musela dokazovat, že je opravdu matka. Jak mají v nemocnici vědět, že paní Nováková je maminka Janičky Vopajžlíkové. Zbytečně to všechny zdržuje, některé matky už jsou vycvičené a mají sebou rodný list apod. Hlavně v krizových situacích, nebo nových situacích jsou s tím prostě problémy. Někdo na to kašle a přejde to, někoho to mrzí. A ti co to musí řešit denně a ještě se na vás lidi zlobí, když rodiče oslovíte příjmením dítěte, je to prostě protivný stav. A to jak pro učitele, lékaře, úřady apod....Takže mě dvojité příjmení přijde jako fajn varianta. Třeba se to časem rozšíří, stejně jako příjmení bez OVÁ.
Pokud nebyli manželé, mohly mít děti od narození její příjmení. Chápu ovšem, že tehdy to “neřešila”.
Tohle vůbec nechápu, pokud si otec dětí matku nevezme, tak pokud matka zůstane na mateřské a rodičovské a chodí s dětmi k lékařům, hlavně ona. Tak má mít příjmení stejné s dítětem. Jinak je to strašně matoucí a nesmyslné. Naopak, pokud je aktivnější otec, tak má mít dítě jméno po otci.
Spousta matek nechce zažít to, co ony měly.... Jako že strašně moc trpěly, že jako malé děti do cca 4 let věku, nechodily se svou maminkou po hospodách, kavárnách a cukrárnách? Opravdu to na nich zanechalo nějakou újmu a tak nechtějí aby jejich potomci trpěli jako ona? Nebo jsem to špatně pochopil?
Tady se nebavíme o nějakých pochybných hospodách. Je to o tom, že dneska když je holka najednou na mateřské(rodičovské), tak z ničeho nic nemá absolutně žádný sociální kontakt s lidmi. Není moc kde, už se nestojí fronta, kde by si mohla poklábosit, nevěší se prádlo ve společné sušárně apod. Prostě najednou jí skončí zmizí veškerý společenský život. Pokud má příbuzné v jiné části republiky, nebo žije ve velkém městě, najednou je opuštěná jak kůl v plotě. Kdo to nezažil, vůbec nedokáže pochopit, že je to fakt někdy jak vězení. A taková maminka potřebuje mezi lidi a tak vezme dítě, do herničky, do kavárny nebo si s tím kočárkem zajde na oběd. Prostě aby byla mezi lidmi a ne zavřená sama v bytě, kdy je pořád jen s dítětem. S prvním dítětem je to docela často fakt šok, jak velká ta sociální izolace je. A protože to dítko není kam odložit, aby si sama zašla mezi lidi, tak musí s dítětem. A ta určitá sociální izolace tu byla vždy a to už nechtějí ty dnešní matky podstupovat. A spousta holek to nechce podstupovat nikdy a nebudou mít děti. Pak nebudou muset nikomu vysvětlovat, jak si dovolily jít s dítětem na kafe nebo na úřad.
Jak nesměly? Normálně jsme do restaurací chodily. Ale rodiče nám vysvětlili, co je to za prostředí a jak se tam chovat. A samozřejmě nás usměrňovali, zbytek jsme okoukaly.
V ranných devadesátkách si nepamatuju, že by někdo s kočárkem vjel do obchodu, natož do restaurace. To prostě neexistovalo. S batoletem do restaurace? Neexistovalo, nejdříve tak s nástupem do školy a to jen možná. Takže pokud je dnešním matkám přibližně kolem 30 let, tak tohle ještě zažily, malé děti se nebraly ani na úřady, s matkou k lékaři. Prostě se nebraly nikam. Bylo totiž docela normální, že starší sourozenec hlídal kočárek před obchodem, nebo děti starší 5 let si hrály někde před barákem. Generace, která dnes v restauracích flflá, ještě pamatuje pro děti jesle, ale ty dnes neexistují. Matky chodily od dvou let dítěte do práce a dítko bylo v jeslích. Ale kde by dneska matka vzala jesle. Doba se prostě proměnila. A je třeba si na to zvyknout. I ty maminky musí najít svou míru. Některé jsou opravdu teroristky v sukních, leč většina je v pohodě.
Problémem je vlastně to, že ty co jsou dnes matkami, jako děti do těch restaurací "nesměly" a svoji míru vlastně hledají. Někdo děti příliš ukázňuje a někdo fakt nechá děti dělat totální peklo. Ale je to vlastně o tom, že ta společnost si zvyká na to, že děti, postižení, senioři apod. Jsou prostě v té společnosti najednou vidět. A spousta matek prostě nechce zažít to, co měly ony a bohužel neodhadnou míru a hodí to do druhého extrému. Ale asi si tím musíme projít a tu vhodnou míru a toleranci v té společnosti najít.
Zajímavé...já mám kluky 9 a 12 (ok, o něco mladší) - každý den mají ovoce i zeleninu, normální stravu a celá rodina se do 10000 vejdeme úplně v klidu a to se opravdu neomezujeme.
Tak synové dost oba sportují, ke svačině klidně půl plechu perníku nebo 3-4 namazané rohlíky, k tomu každý celou salátovou okurku nebo balíček ředkviček nebo 2-3 jablka. O víkendu každý 3 řízky. 8 míchaných vajíček na snídani apod. A jsou hubení, že by se za bičem mohli převlékat. Ale u nás nefrčí žádné sušenky nebo jídlo mezi jídly.
Pokud se pouze s jídlem jako 4 členná rodina nevejdete do 10000, tak opravdu děláte něco špatně.
do 10 000 jsme se jako čtyřčlenná rodina vešli naposledy před Covidem. Od té doby ceny potravin velmi stoupají. A pokud mají mít děti dostatek ovoce, zeleniny, masa, ryb a luštěnin. Opravdu se do 10 tis. vejít je kumšt. Jsme docela skromní, nechodíme moc po restauracích, nekupujeme kávu a zákusky v kavárnách. Kupujeme jen opravdové potraviny(maso, mléko, zeleninu...) a je to tak 15 tisíc měsíčně minimálně. Synové jdou do puberty a sní toho opravdu hodně. Ač oba hubení, tak pekáč zapečených brambor padne jen pro ně dva.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Však čemu se diví? Můžeme poděkovat EU že posílá dětí do rodin, ale odměna za pěstounskou péči zdaleka nedosahuje ani třetinu nákladů z částky kolik si účtují zařízení ve kterých děti vyrůstají.
Rušit se mají i kojenecké ústavy. Kam ty děti půjdou? Pěstounů je málo a stále jich bude nedostatek. Odpovědnost za výchovu nesou pěstouni, jsou neustále kontrolováni, musí podstupovat vzdělávací programy i přesto že mají i svoje děti, atd.
Když se zruší ústavy, kde budou ty děti končit? Kam půjdou děti odložené do babyboxů?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V kojeneckých ústavech už skoro žádné děti nejsou, Bohu dík. Kojenecké ústavy zůstanou jen pro těžce postižené děti a jako první pomoc při odebírání. Není nutné aby tam bylo po celé republice tisíce dětí. Urgentních lůžek stačí desítky