Můj syn potřeboval po obědě spát ale paní učitelka mu to neumožnila, nechala totiž hyperaktivní děti hrát si a ty dělaly rámus a některé dokonce přeskakovály lehátka, když se syn snažil odpočívat bylo to hrozné a nerespektovalo to potřebu děti si po obědě odpočinout. Univerzální rada asi neexistuje. Tím samozřejmě nepovažuji za správné dítěti nenechat se na lehátku ani otočit. A co se tyče smrkajicich děti během spánku tak myslím, ze pokud jim tečou nudle, nemají ve školce co dělat, ohrožují zdravé děti, což je celkem bezohledné.
Každý měsíc mi povinně strhávají peníze do Fksp , je to několik tisíc za rok. Když jsem si za to chtěla vzít multisport kartu, bylo mi řečeno, že ve školství na to nemám nárok , prý si mám spořit na důchod, já to ale nechci a tak ty peníze každý rok nuceně věnuji kolegynim. Nepovažuji to za správné, raději bych to dala alespoň na večírek. Nemyslím si, ze protože jsem učitelka, nemám právo sportovat nebo se bavit.
Já souhlasím, patřím mezi 1/4 matek, které mají rády pravidla. Zároveň ale vím, že 3/4 matek mají s pravidly problém. Ty, které mají doslova averzi k řadu, jsou ale přebornice v improvizaci, jsou schopné bezpodmínečné lásky a pro své děti chtějí především krásné vzpomínky na dětství. Je na tom něco špatného? Ony hranice nestanovují, protože nejsou důsledné a obvykle s tím nemají ani problém. Ani děti nejsou stejné. Některé jsou velice autonomní a nenechají si jen tak poroučet. Univerzální rady nefungují každému. Já mám ale štěstí, moje děti pravidla chápou a dodržují. Ale asi se nikdy nenaučí improvizovat, teda ode mě určitě ne.
Hezky jste napsala jsou schopné bezpodmínečně lásky ke svým dětem, ale co ti ostatní, kteří potkávají tyto bezhraniční děti v MHD, v restauracích a jinde? Proč by za to měli trpět?
Ono stačí, že je přivedou kolem osmý a nechavají je tam spat i když jsou sami doma s mladším sourozencem. Zrovna takového chlapečka u nás v MŠ zrovna máme a obcas bývá mrzutý z toho, že tam pořad spí a nechodí po o i když je máma se sourozencen doma.
My jich máme plno a bohužel jsou to i ty malinké tříleté, které by ještě potřebovaly maminku.
Úplně stejně, jako to funguje v továrnách. Firma(Stát) dotuje určitou částkou, stravu pro děti. Zbytek je na tom jak kvalitně to funguje. Základní ekonomické pravidlo je čím více kusů prodám tím je tam menší marže, takže je rozdíl v cenotvorbě pokud dělám oběd pro 700 lidí nebo pro 300. Navíc při dnešních cenách v restauracích mají jídelny výhodu, že v tak velké kuchyni těch porcí jsou schopni uvařit třeba 1000 jídel a cenou přetáhnout další strávníky. Kteří nebudou mít sice dotovaný oběd ale pořád lepší oběd za 120 v jídelně (pokud bude kvallitní) než za 200,- v restauraci. Stejně tak se dájí zařídit rozvážky, pro okolní firmičky. Tím pádem jde jídelna do zisku, výplaty můžou být větší. Protože pokud to nebude státní nejede se podle tabulek. Navíc to nemusí být vyloženě soukromník, ale a.s. kde má podíl stát (ale to u nás moc není realné když vídme jak dopadla česká pošta)
No nevím jestli si budou moci všichni rodiče dovolit platit dětem oběd za 120
dobrý den, nevím zda jste článek četla pozorně. Nejde o zrušení jídelen ale o jejich převedení do soukromého sektoru. Tak aby se jídelny mohly stát ziskové. A mohly se dát větší výplaty. Jinak obědy a svačiny nikdy nebyly zadarmo, ani za komárů. Jen se platili jinak.
Nedovedu si představit , jak by to mohlo být levnější. Každý soukromník v naši zemi napálí ceny tak vysoko, jak jen to je možné. Kdo by to zaplatil? To by pak nemohl stát oběd pro dítě 40 Kč.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já dala za krásný apartmán v Palermu za noc pro 2 osoby 70 euro, nevím kde na ty ceny v článku přišli