Český "osahávač" určitě neostrouhá. Češi už si poradili s jinými výmysly. Pečivo vydané automatem osahá, a to, které se mu nebude zdát čerstvé, odloží v sáčku do volně přístupného regálu například s mlékem. Pak se vrátí k automatu pro nové pečivo v počtu odložených kusů. Výsledek? Personál posbírá odložené sáčky a pečivo vrátí do automatu. Fuj fuj.
Záleží na každém postiženém (osobně koktajícího člověka nepovažuji za postiženého) jednotlivci jak se s pohádkou vyrovná. Budu vycházet z předpokladu, že dítě má rodiče, kteří mohou celou záležitost uvést na "pravou míru", podle povahy dítěte. Dovolím si opačný pohled: některé děti tato pohádka může motivovat k lepší spolupráci s logopedem. V dnešní době může v obecné rovině každá pohádka ublížit. Jak se má cítit například takový Honzík při pohádce "Hloupý Honza"? Pohádky mají hlavně dětem ukazovat rozdíl mezi dobrem a zlem, rozvíjet jejich fantazii a slovní zásobu. Dle názoru autora článku bychom mohli pohádky zakázat úplně. Pohádky bratří Grimů jsou například plné násilí, kriminality, špatných sociálních vazeb a tak dále, a i přes to jsme je jako děti milovaly a žádná traumata si neneseme (o nikom takovém nevím). Autor asi propadl dnešnímu trendu vše podrobit důslednému rozboru. Dnes je potřeba děti ochraňovat nejlépe úplně před vším a pak se divíme, když si nedokáží poradit s vlastním životem a páchají sebevraždy. Smutné.
Tak tohle je výsměch celé naší společnosti. Vrah si stěžuje, že na cele pro dva je s ním jiný vrah. Jak je možné, že soud se zabývá takovouto věcí. To nemají nic jiného, důležitějšího na práci? Opravdu nevím, proč by cely neměly být maximálně využívány. Nechce se mi platit za pohodlí lidí, kteří se rozhodli jít cestou zločinu. Stačí, že jim jako daňový poplatník přispívám na stravu, teplo, světlo,..... Výroční zpráva Vězeňské služby za rok 2022 uvádí, že jeden den vězně nás stojí 1.773,- Kč (53.190,- měsíčně). Komu dá stát tuto částku měsíčně, bez práce?
Je velice smutné, že naši první dámu neuživí její manžel. Při všech svých "pracovních" záležitostech zatím využívala rozpočet Hradu a nevím, proč by to tak nemohlo zůstat i nadále. Asi není potřeba zřizovat další "úřad". Asi nejsem zarputilým odpůrcem platu pro první dámu, ale mělo by být pevně stanoveno za jakou práci bude tato odměna poskytována (pracovní náplň). Zatím se manželky prezidentů věnovaly převážně charitě. Více než požadavek na plat první dámy mi vadí, že Hrad chce hooodně navýšit svůj rozpočet. Opravdu nevím, proč by stát měl přispívat mimo jiné na koníčky a záliby pana prezidenta. Například každá jeho jízda na motorce nás stojí mnoho tisíc. Chápu, že se nechce zbavovat svých koníčků, ale měl by si je financovat z vlastní kapsy.
Jde jenom a pouze o další způsob jak vytáhnout lidem peníze z kapes. Pokud by opravdu šlo o zdraví, spolu s touto daní by vznikl program jak děti rozpohybovat. Ve školách ubývá hodin TV, proč tedy neudělat jakýsi nepovinný předmět - TV a ten by mohl být bonusován například snížením částky placené za školní obědy. Mnozí asi namítnou, že školní obědy jsou "fuj", ale to nic nemění na tom, že se jedná o vyváženou stravu.
Není mi úplně zřejmé, z jakého titulu paní Pavlová školu navštívila. Je tradicí, že první školní den chodí žáky přivítat v některé ze škol prezident. Osobně si myslím, že je to tradice pěkná, ale zastávám názor, že by bylo možná vhodnější vítat na některé ze středních škol. Prvňáčci asi nemají moc ponětí o tom, kdo tam je a těžko budou s prezidentem diskutovat oproti studentům střední školy. Mohla by tam vzniknout oboustranně obohacující diskuze, oproti pěknému PR.
Zaujala mě věta: „V zásadě to vypadá, že se pro pacienty nic nezmění, žádný pacient neodejde s neošetřeným zubem“. Jaká je skutečnost v obecné rovině stomatologické péče? Pacient má dvě možnosti zaplatit, nebo si nechat zub vytrhnout. Platby za ošetření zubu jsou většinou v tak vysokých částkách, že dnes i spousta mladých lidí chodí bez zubů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Na oba byl vyvíjen stejný tlak od STB. Jeden odešel do exilu, druhý podepsal. Jeden nebyl ženatý, neměl děti. Druhý tyto závazky měl. Čím se měří velikost charakteru? Tím, že člověk stojí bezohledně za svým přesvědčením a nevidí, neslyší nic z toho co se kolem něho děje, nebo tím, že dokáže své přesvědčení upozadit a netrápit ty nebližší kolem sebe. Autor článku zapomněl na skutečnost, že pro své děti a jejich spokojenost uděláme téměř cokoli. Myslím, že nelze odsoudit člověka jen proto, že neuvedl svoji rodinu do nejistoty exilu. Ono se tam jinak odchází s batohem na zádech a kytarou v ruce a jinak s batohem na zádech a dětmi za ruku.