Pletete hrusky z jablky, srovnavate pracku s ditetem. Sluzba ve skolce nebo skole neni stejna jako jina sluzba. Tady jste zodpovedna za zdravi deti atd. Vůbec nevíte o čem mluvíte a plácate jedno pres druhe. Asi rada radite a mluvite o vecech , ktete jste nezazila.Kolik skolek jste mela, kolik deti jste vychovala do dospelosti? Kolik lidi je spokojenych a kolik ne. Co to placate o narku a chozeni lidi kolem plotu? Vy vubec snad nečtete?75 rodin za skolni rok spokojenych a jedny rodice ne, Protože nechcete předělat koncept školky a kvuli tomu mam vse zrusit. No vy jste tedy pripad. Založte si školky začněte podnikat a potom si muzeme promluvit. To je totiž dnešní trend všichni mluví do věcí kterým absolutně nerozumím. Například pacienti chodí k lékaři radím jak ma lecit? Dát dítě do školky se za měřením na plavání a budete vyžadovat aby dítě neplavalo? A co se týče toho mluvení ano nechtěli aby jsi na to dítě vůbec mluvilo aby si prostě dělala co chce. Trvale.
Nemam ambice mít školku, abych pak nemusela plakat ve veřejném prostoru jako vy, že kdo to má vydržet a rodiče za plotem nazvala policaktama...O to víc je zvláštní, že máte školku soukromou, kde rodiče (předpokládám že neděláte charitu)platí školné a přijde Vám divné, že se dívají přes plot, jak s Vámi a v kolektivu funguje. Pokud byl ten požadavek trvalý, tak je nerealizovatelný vzhledem k pov.predškol.vzdelávání a nabídka a poptávka se nepotkala a šel si každý svou cestou. Služba veřejnosti neproběhla ke spokojenosti obou stran a tím by to mělo koncit. Já Vám vaše spokojeně děti a jejich rodiny neberu a už vůbec Vám neradím. To je jenom dobře, že to tak je. Víte moc dobře na co jsem reagovala😉, tak se to nesnažte schovat do písmenek. 😉
I toto vzdělávání má pravidla. První stupeň může vzdělávat rodič s VŠ vzděláním, druhý stupeň rodič s VŠ vzdělaný v oboru pedagogiky. Děti musí chodit na přezkoušení - i v MŠ.
Nepíšete to úplně přesně, je to trochu jinak.
V zákoně je to ukotveno cca 20 let, ale domácí výuka probíhá v ČR i déle před zakotvením v zákoně.
Tak si vezmete do dkolky holcicku, se kterou nesmite vubec, ale vubec komunikovat. Nesmite na ni cely den promluvit, ani kdyby ne prochazce utekla. To byly pozadavky rodicu. To vam prijde normalni? Nechate dite lítat po ulici, a nesmite nabní promluvit. Meli moznost jít do skolky a podivat se na program a ne lítat kolem plotu a děsit ostatní deti. Nepochopila jste, co jsem psala. Psala jsem o extrému.
Já jsem to pochopila dobře a k téhle konkrétní situaci jsem také vyjádřila, že bych byla překvapená, což mně přijde vhodnější slovo. Tak to asi nebyl trvalý požadavek, že na to dítě nesmíte nikdy promluvit předpokládám. A vám kolem školky nikdo kolem plotu nechodí? Že když tam teda někdo stojí, tak vám děsí děti? Primárně jsem reagovala na ten Váš nářek: "Kdo to má vydržet"? A máte to vydržet právě vy, protože jste si tohle povolání vybrala. A jestli to nejde, tak rekvalifikace je možná a trh práce volny. ..A jaké překvapení, že k dětem patří i rodiče a mohou být i zvláštní. Ale vy si rodiče nevybíráte, vy poskytujete službu dětem a tam se potkává nabídka x poptávka. Nejsou oboustranné představy v rovnováze a nejsou tam nějaké tolerance? Tak se cesty rozejdou. To byste koukala přijít do elektra koupit si pračku a tam slyšela: Vemte si tuhle vpravo, neotravujte a nic nechtějte. Vy máte divné požadavky, kdo to má vydržet. A dítě pořád vnímám víc než pračku.
to se pletete...problémy má většina...(např. zapojením se do kolektivu a spolupracovat...)
To by mě zajímalo kolik takových děti znáte? Já znám dnes tři dospěláky, co prošly domácím vzděláváním a všichni jsou zapojeni sociálně i pracovně úplně běžně (až nadstandardně v příjmech a uplatnění). Domácí vzdělávání existuje už roky, jen se o tom tolik nepsalo.
"Služba veřejnosti " neboli práce pro lidi je řehole. A o to víc s lidmi jako vy.
Vůbec mě neznáte, ale víte jaká je se mnou práce? A vy si nevybíráte a vezmete to první co je po ruce? Ja tedy nakládám s rozmyslem se svým časem, financemi i tím, kam dám své děti. Se školkou pro děti jsem byla velmi spokojená, ale nějaký základní čas jsem tomu věnovala, aby to pak ideálně fungovalo celé ty roky a nebylo potřeba měnit nebo řešit nějaké anomálie.
Ale vždyť to nemusíte vydržet, ale můžete klidně změnit obor, kde nebudete muset nic vydržet. Tu první část nevím, protože jsem u toho nebyla, ale to bych byla asi překvapená. Ta druhá část, že Vás pozorovali, tak bych asi nikterak dramaticky nebrala, pokud to bylo pouze jednou. Pro mě je školství (vždy bylo a bude) služba veřejnosti. A sama víte (když jste z oboru), že kvalita je různá a je to o lidech. Tak si prostě chtěli a napozorovat situace. Třeba měli nějaké recenze, které si chtěli ověřit. Jak jsem psala, prostě služba veřejnosti. Někde jsou školky předimenzované a někde zase nemají děti a pokud to nejsou lokality s nižším počtem dětí, tak doporučení a recenze (krom spádovosti) mohou hrát zásadní roli. A to ověření k tomu může patřit. Naše děti měly školku s programem Začít spolu, tak nám nikdo dveře před nosem nezavřel a pak jsme se "vytratili" a bylo to fajn pro všechny.
I když vzdělání mám solidní, nemyslím, že bych byla kvalitní učitel. Dnes už to je jedno, dcera je ok. 🙂
My jsme nic neplánovali, tak se na to ani extra nepřipravovali. Jen jsme měli v okolí rodiny, co vzdělávájí a vzdělávaly děti jinak. Vzhledem k okolnostem jsme zvážili všechna pro a proti a možnosti. Máme v širší rodině několik pedagogů, tak byla varianta, že případně vypomohou, ale nakonec nebylo třeba. Jsem zároveň ráda, že máme srovnání i s tou školou a že to děti znají také (i když krátce). U nás je pro domškoláky velké zázemí a jsou zde i volnočasky a kroužky dopoledne, tak jsou pořád někde a kontaktu s vrstevníky mají dost.
Ano stále jen můj názor, vy si to dělejte jak chcete . Jestli to berete jako osobní útok, potřebujete odborníka spíše vy....
Nejde o to jak to beru, ale jak to píšete. Vy si vyřešte hlavně svá traumata ze složité úlohy matky samoživitelky (když to téma tady podsouváte nesouvisle do vlákna) než budete někomu určovat osud frustráta. Nic o nás nevíte a ani to, co nás živí. Btw. Znám i maminky samoživitelky, které jsou šikovné a zvládají i domácí vzdělávání, tak tady za ně nemluvte. Názor je v pořádku, útoky nikoliv. Pokud nevidíte hranici, tak je to váš boj, ale hlavně sama se sebou.
S vrstevníky se stýkají. Ale kroužky jsou velká pohoda. Škola je trochu jiná realita: měl bych mít výsledek, což po každém v zaměstnání bude v životě i chtěno.
Myslíte, že v ZUŠce nebo při sportu nemusí mít výsledky a že je to taková pohoda? To když já jsem chodila do ZUŠky, tak to byl mnohem větší záběr než celá škola, mj.take na známky.
Jen jsem napsala svůj názor , stejně jako vy. Zajímalo by mne kdy jsou ty děti prostě jen tak dětmi 🤔😉…. Domácí výuka a 6 kroužků mi přijde spíše jako frustrace matky. A to i ve smyslu nechce se mi chodit do práce, nebo nic neumím , nebo se nedokážu realizovat jinak , tak jsem prostě MATKA - a kdo je víc . A budu se tvářit, že mám na to patent . Nemluvě o 50 % našich matek , co zůstaly na vše samy, ty nemají na výběr … Musí do práce ( nebo 2 prací ) a jsou vděčné za dětské instituce.
Na jednu stranu píšete, že pouze vyjadřujete svůj názor, na druhou stranu mě vlastně nazvete matkou s frustrací a pracovním nýmandem, což s názorem nemá nic společného a útočíte v osobní rovině. Ani ta škola Vám slušné chování nezachránila. Výběr kroužků byl na dětech a my to jako rodiče pouze platíme, takže s nějakou mou nenaplněnou ambicí natož frustrací to není třeba spojovat. Spíš vy si to reste s nějakým specialistou ty Vaše osobní útoky proti někomu, koho vůbec neznáte, ale chováte se, jak když s námi máte dvojdomek 😉.Došly argumenty a máte tam jen osobní útoky... Mě neurazíte.✌️
podle mě je to výstřel z aurory, začátek cesty do neznáma, revoluce a nevíme jaké budou přínosy a jaké nevratné škody to těm dětem přinese....sám si nedovedu představit, že bych nechodil na zš, gympl a seděl doma s matkou, otcem, bez kolektivu, bez kamarádů, lumpáren, do školy jsem chodil a těšil se na všechno co mi každý den přinese
Ale vůbec, domácí vzdělávání je v ČR od roku 1998 a od roku 2005 už i zastřešeno zákonem. Ve světě je to mnohem déle. Tak když si to spočítáte, tak už jsou dnes zapojení v pracovních procesech. Ty co znám, jsou všichni úspěšní ve svých oborech. A ono to je právě ta zkreslená představa, že děti sedí s rodiči doma. Učivo zvládnuté za polovinu času a volného času (i na ty lumpárny) a kroužky mají dost a vrstevníků si užijí dostatečně.
No mě ani těch 6 kroužků nepřijde v pořádku, pokud je to u jednoho dítěte … A vězte, že ty děti jsou vyřazené už tou demagogií zvanou víra. Mám to v rodině… Synovci už jsou věkem dospělí, ale nezvládají běžné životní situace. Dokonce ani nepochopili, že by měli pracovat . Jejich otec je kazatel…
Na jednu stranu děti na IV nejsou socializované a na druhou stranu když mají šest kroužků, tak je to moc. Tak ono asi z jaké strany to kritik uchopí, že? 😉 Naopak, když je to baví, tak ať je mají. Učivo zvládnuté za polovinu času, tak volného času mají dost oproti dětem s docházkou. Vy máte nějakou zkušenost a já mám zase jinou. Ale jednu rodinu také znám, kde forma domácí výuky (za mě) není uchopena šťastně, ale naštěstí převažují pozitivní zkušenosti. Ať už u dětí aktuálně v rámci školního věku, tak i těch, co už mají školní léta za sebou a nebyl žádný problém s integrací a jsou úspěšní ve svých oborech.
Moje dcera šla do školy v 5 letech, protože nám to psycholog, na návrh MŠ, doporučil. Přesto jsme nevolili domáci výuku, chtěli jsme, aby byla v kolektivu. A jsem za to ráda.
U nás také nástup do školy proběhl, ale pak nám to nedávalo smysl (asi po půl roce) vzhledem k okolnostem. Každý máme nějakou volbu na základě okolností. A jak jsem zmiňovala, tak to nebyl jediný důvod, možná lehce převažoval, ale nebylo to na tomto důvodu postavené.
Mohu se zeptat, co vás vedlo k tomu, vzdělávat děti doma? A jak jsou staré?
Těch důvodů bylo více a žádný asi významně nepřevyšoval. Možná snad, že jedno z dětí se naučilo číst a psát již v ranném předškolním věku a má měřené hodnoty ve výrazném populačním nadprůměru. A na takové děti školství aktuálně v naší lokalitě nemá prostor. Můžeme se věnovat rozšířené výuce cizích jazyků. Čas oproti školní výuce je poloviční (logicky není to plná třída dětí s různým tempem)a mají více času na koníčky a sport. Věk uvádět nebudu, to je příliš osobní údaj ve veřejném prostoru. Jen ještě nejsou na střední škole, kterou budou studovat možná v ČR a možná v zahraničí.
Další bio rodiče 🙈. Další děti, které až přijdou do reálného života a někdo na ně zvýší hlas budou potřebovat psychologa 🙈🙈
To je ale strašný nesmysl. Také děti vzděláváme doma. Dnes už jsou větší, ale každý šest kroužků, kamarády a rozhodně to nejsou žádné labilní třasořitky, ale úplně normální děti a kdyby jste je někde potkala, tak vás to ani nenapadne. A žádná bio rodina taky nejsme, jak tu zaznělo. Máme auta v naftě, pereme v pracím prášku a letadlem také nepohrdneme při cestování😁. Ono to jsem přesně ty představy, jak to v takových rodinách musí zákonitě vypadat. Domácí vzdělávání je v ČR od roku 2005 a když si to spočítáte, tak už dnes znám dospělé a jsou běžně zapojeni v sociálním systému. Jen to nikdy nikdo moc nehlásal, protože se přesně tomuto chtěl vyhnout. Přesně těmto hejtům a představám těch, co o tom nemají ani tušení.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mně se to líbí, paní vypadá taková svěží. Vlasy pěkně, má je jemné jako já a s tím je celkově těžké něco udělat, ale povedlo se 👍.