Jsem z podhorské vesnice a na zakládání družstva si pamatuji,Děda byl malorolník který si pronajímal část polnosti od sedláka a nájem rodina odpracovala.Vše probíhalo v naprostém klidu.Když začala kolektivizace tito staří sedláci se bouřili čímž se stali režimu nepohodlní ale nikdo z nich nebyl vystěhován a všichni se zapojili do práce družstva a dokonce výše jmenovaný-s největší výměrou byl zvolen předsedou.družstvo v 60sátých létech začalo vcelku prosperovat avšak synové těchto sedláků již ve většině pracovali mimo družstvo.Sjedním jsem se dost přátelil a při setkání mladých jsem se zeptal proč nepracuje v družstvu odpověď-mám práci od 6 do 14 a pak svůj klid,ještě že družstvo vzniklo. A to byla reakce většiny.Označení kulak nepohodlný težimu.Budou soudy za X let taky rehabilitovat dnešní odsouzené dezinformátory a dezoláty a jinak nazývané lidi nesouhlasící s dnešním směřováním státu?
Manželův dědeček a většina sousedů patřila také mezi kulaky. Celý život zasvětili tvrdé práci, milovali zvířata a nezávislost. Komunisté jim všechno sebrali a ty nejzatvrzelejší zlomili tím, že jim pohrozili dlouholetým vězením a lynčováním rodin. Nikdo z nich nechtěl dobrovolně vstoupit do družstva! Soudruzi, kteří JZD založili neuměli ani zasít pole a postarat se o dobytek, prosperovat začali jen díky zkušenostem a práci bývalých sedláků. A všichni, kterým byl majetek v restitucích vrácen na něm dnes pracují, založili farmy a nestěžují si, že by chtěli pracovat od 6 do 14 hodin. S Vašim komentářem tedy naprosto nesouhlasím.
Pro lidi co končí v exekucích je norma dluhy neplatit. Znám je, prostě neplatí, nereagují na výzvy, domluvit se nechtějí, věřitelům se smějí, že jim stejně nic nedají. Kolikrát Vám řeknou, že jim je další exekuce šumák, že jich mají třeba 5.
Jako mzdová účetní mohu potvrdit Vaše slova. Lidé exekuce při nástupu do zaměstnání tají, do 2 měsíců nečekaně obdržíme 10 soudních rozhodnutí na několik milionů korun, vzniká spousta agendy a výsledek nulový. Dlužníci se raději stěhují, mění telefonní čísla a snaží se obejít systém. Nemají zájem něco platit. Výjimkou jsou jen ti, kterým byla schválena insolvence (osobní bankrot). Vědí, že to je poslední možnost k vrácení do běžného života a nastolení psychického klidu.
Snad to očkovancum otevře oči, porád trvdí a myslí si že se již nakazit nemohou, přitom tady legálně a beztrestně roznášejí covid mezi lidi. Kdo jinej by to byl, tyhle lidi nemusí na test, ikdyž jsou v kontaktu s nemocným člověkem. Neočkovanej člověk s nákazou musí na test a do izolace a to i spolubydlící, který nahlásí hygieně či lékaři.
Vedení naší společnosti nařídilo testování všech zaměstnanců. Očkovaní odmítli s tím, že mají certifikát a nevidí důvod se testovat. Jsou přitom v kontaktu i s klienty naší firmy. A média píší, že neočkovaní jsou nezodpovědní sobci!
V naší společnosti máme hodně zaměstnanců od 45 do 59 let. Jsou neskutečně pracovití, flexibilní a dokáží vyřešit jakýkoliv problém. Pracují navíc v rizikovém a náročném prostředí. Jsou skvělý kolektiv. I starší lidé se rádi učí nové věci a dokazují si, že nepatří do starého železa. V pátek jsme přijali 24 letého muže do pracovního poměru. Podepsal smlouvu a včera poslal mail, že náhle ochořel a přiložil neschopenku. Ubezpečil nás však, že má o práci enormní zájem. Asi ochořel z toho, že po třech letech na ÚP náhle musel začít pracovat!
Přidávám se k paní Kocourkové.
Děti do restauračních zařízení nepatří pokud jim není přímo určené.
Pracoval jsem v pohostinství 17 let a co jsem zažil a viděl matek a jejích neukázněných dětí by bylo na knihu.
Matky jsou samozřejmě normální lidé ale měli by si uvědomit že právě ony chtějí utéct z toho kolotoče a trošku si odpočinout a popovídat. Matky si vůbec dětí nevšímají a jsou zabořené do rozhovoru s kamarádkou a když už dítě hodně matku otravovalo protože se mu nevěnovala tak ho okřikla ať je potichu protože se baví s tetou.
To že děti obtěžuji další návštěvníky a personál ani nemluvě.
Děti běhají obsluze pod nahama která je může opařit horkou vodou nebo polévkou atd.
Matky byli i dotčené po upozornění že si mají sve děti hlídat.
Jsou to vaše děti tak se jim věnujte a nechoďte po kávičkách ale běžte do parku.
Pracovala jsem ve velké kavárně jako servírka. Batolata lezla po zemi, starší děti probíhaly a personál se s vařícími nápoji pohyboval kolem nich. Po slušném upozornění, že jsou děti vystaveny riziku opaření, se maminky ještě tvářily uraženě. Já sama bych si koupila kávu do kelímku a vzala děti do parku nebo na hřiště.
Být po plném očkování a stejně muset nost roušku je příčinou nechuti zbylé populace se nechat takhle tlačit do něčeho, co jim nic neusnadní ani nezmění.....Navíc jde o mladší ročníky co jakékoli omezování svobodného rozhodování nepoznaly.....motivací by bylo jednoznačně to,že ti co jsou plně očkovaní a 14 dní k tomu navrch,mohou vše jako před pandemií.......Všechno jiné není motivace,ale šikana.
Souhlasím s vámi. Nechám se klidně naočkovat, ale chci výměnou svobodu. Žádné roušky, testy, čestná prohlášení,sledování každodenních výmyslů naší vlády. Chci jen normálně žít, potkávat se s přáteli, bavit se a nemluvit o covidu, neposlouchat v rádiu a televizi o covidu, nenacházet na internetu strašidelné články o covidu....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Starší lidé občas z kola seskakuji do vozovky bez vyhodnocení dopravní situace a také jsem již zažila situaci, kdy drobná malinká důchodkyně sesedla z elektrokola, které bylo pro ni příliš velké a těžké, ztratila rovnováha a spadla do vozovky. Na kole se může stát kdykoliv cokoliv.