Nejste očkovaná?
120kč na hodinu je to samé jako autorovo kdysi za 50kč...
A silně pochybuji že ona paní Olga očkovaná je...
A že by lékárna neunesla více než těch 120kč samozřejmě v brutto mzdě tomu nevěřím, když se podívám jen u nás jak si majetkově stojí majitelé lékáren...
Těch 120 Kč je almužna. A 200 Kč v bohatých domácnostech bylo tak před 10 lety.
Stále mi uniká ,proč si okamžitě nezajistili dodávku pitné vody . Třeba prostřednictvím obce ,která samozřejmě musí dovézt vodu třeba v cisterně a to okamžitě a v dostatečném množství pro všechny zvířata i lidi.
To bude ještě velká právní bitva. Oni nepožádali ,my nedodali atp.
Oni potřebovali vodu nejen na pití, ale i na proplachy trubek, čištění zařízení apod. To by cisterna nespravila.
Úřad vám jej nezapíše do listu vlastnictví, v tom tkví háček. Už teď u bytových domů neprodáte pokud nemáte enrgo štítek😉 vše je vymyšleno jak lidi podojit o majetky!
Ale prodáte, jen vám hrozí pokuta 100.000 Kč, pokud to namátkou úřad zkontroluje. A netýká se to rekreačních nemovitostí (takže zmiňovaných chalup), domů do 50 m2 nebo nemovitostí postavených před rokem 1947, kde nedošlo k změnám na obálce větším než 25% (např. nemají novou střechu nebo zateplení). A jsou i další výjimky.
V roce 1984 vystřídal Andropova Černěnko (byla jsem tehdy na SŠ a každý rok mého studia umřel sovětský vůdce, u Brežněva se okolo toho ještě nadělalo, ale pak už se to tak nějak přešlo), Slušovice se rozjížděly a policajti rozháněli účastníky burz, kde se daly koupit džíny nebo zahraniční desky. Socialismus už nikdo nebral moc vážně.
Krásné místo, měl jsem tu možnost jej navštívit. Doporučuji však cestovatelský portál dvou Čechů, kteří se ptají na rady a tipy místních obyvatel a o Itálii mají hodně zajímavých informací: Odkaz
Jen tak namátkou jsem se koukla na Prahu, kde stále doporučují hračkářství Hamleys, i když už je od ledna zavřeno. Nebo bych spíš měla napsat doporučujete, protože je to váš web.
Koupelna na obr. č. 3 je dost špatně řešená. Když už je tak malá, tak bych nad umyvadlo nedala jen zrcadlo, ale zrcadlovou skříňku, aby byl úložný prostor. A to samé s umyvadlem, tam by se také hodila skříňka. O tu desku na obrázku se leda člověk napíchne, když poleze ze sprchy, skříňka s integrovaným umyvadlem by byla mělčí a zaoblená.
Pokud někdo jede na minimálních odvodech, měl by se na to své "podnikání" vyprdnout a jít dělat něco výdělečnějšího 🙂
A co byste poradil ženě, která se stará o děti a domácnost a chce si jen přivydělat pár hodin denně. Nicméně odvody má jako kdyby pracovala celý den. Takže podle vás se má na to "vyprdnout" a buď být v domácnosti, i když by část dne pracovat zvládla, anebo vrazit děti do jeslí a pracovat celý den?
Dítě je dnes často pro lidi středem světa, ale když dojde na lámání chleba, dostane to nejmenší místo v bytě. Často je tu vidět relativně velká ložnice, ale pokoj, ve kterém si dítě hraje a kde se učí i spí, je uzounká nudlička.
Máte úplnou pravdu. Prohodila bych pokoje. Z pracovny ložnici, z ložice dětský pokoj a z něho pracovnu. Tak by děti byly nejdál od obýváku, kde je slyšet hovor a TV až do pozdního večera a mezi ložnicí a dětským pokojem by byla pracovna, takže by rodiče mohli v ložnici dovádět, aniž by je za tenkou zdí se zájmem poslochaly děti.
Ta knihovna s žebříkem tam ani nemusela být, stačila by o hodně menší, kdyby vytřídili knihy, ke kterým se doopravdy budou vracet. Je totiž plná knih starých cca 40-50 let. Nevěřím, že je majitelé čtou. Spíš je to takové: zdědili jsme to po rodičích a třeba si to někdy v důchodu přečteme. Nebo je tam dali na ozdobu. V zahraničních poředech o zařizování interiéru je teď trend, který mi připadá otřesný: knihy tam obrátí hřbety ke zdi, aby byly všechny bílé a ladily.
No to urcite ne, ale nevim jak to je v Cesku po kolika letech manzelstvi se deli majetek na pul. Tady treba az po deseti letech, ta zena ktera by byla vdana jenom jeden rok by mela jenom pravo na pulku z toho co spolu za ten rok nahromadily.
Pak samozrejme je deleni z detmi neco jineho.
Jinak to dělení majetku podle doby manželstvi se v Česku týká rozvodů. Tam má opravdu právo na půl majetku za dobu trvání manželství. Ale v případě úmrtí manžela je její podíl stejný, ať spolu byli 50 let nebo 1 rok. A myslím, že je to tak i ve světě.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Děkuji za článek, do Vídně se chceme podívat. Tip na výstavu: Valdštejnská jízdárna - École de Paris: Umělci z Čech a meziválečná Paříž.
1 odpověď