Tak či tak je to docela sranda 🤣 člověk si při lepším vezme hypotéku 6 mega na ten byt/dům za 30 let bance vrátí 12mega 😅 banka je šťastná ze si vydělala, clovek je happy ze bydli ve vlastním… aneb lichva podporovaná státem 🤣
Ke všemu nedavno tu byl článek, že kdo chce hypotéku, tak musí mít domácnost aspoň 90tisic aby pak ta domácnost nějak přežila 🤣
Proste je to jedna velká komedie ohledně cen bytu/ domu/ pozemku a až ta komedie jednou skončí, tak pak teprve bude veselo 😉
No jo, ale za těch 30 let bude ten byt stát o hodně víc než těch 12 mega, co člověk zaplatil bance.
Včera jsem cestoval přes WIEN a jsem tam celkem často pracovně .Zhruba 60 dnů v roce . Centrum je tak neuvěřitelně přeplněné že si to těžko představit . čekání v nekonečném davu lidi klidně 20 minut na svařák ,punč a nebo čaj mi nepřijde dobré a potom stojíte v davu jak jak na koncertu v první řadě .. Ozdoby a kde co dalšího co tam je na prodej má ceny jako v centru metropole a reálně to moc lidí nekupuje a stánky lidé většinou obchází . Kaštany mají v celém centru na mnoha místech . To jen pohled mojí optikou . Trhy jsou na více místech po městě ale všude je to podobné .
Ano, potvrzuji, hlava na hlavě, fronty. Kaštany 5 ks za 3€ nebo 9 ks za 5€ mi přišlo docela dost.
Já si opravdu nedovedu představit ,,Šťastné a veselé", kdyby maminka na Štědrý večer byla někde sama o samotě. Asi bych si ty krásné okamžiky neužila a cítila bych lítost nad tím, že moje máma někde sedí sama a možná je jí teskno a třeba i pláče.Taky bych trvala na tom, aby byla s námi. Moji rodiče zvali k Štědrovečernímu stolu jednu opuštěnou stařenku, která v mládí pomáhala na poli u mých prarodičů. Patřila jaksi do rodiny. Dostala najíst, dokonce u stromečku i nějakou drobnost, nám vždycky donesla pytlík arašídů a pomeranče a maminka jí při odchodu dala tácek cukroví. Mačkalo se nás u stolu osm lidí, ale nám to vůbec nevadilo a moc ráda vzpomínám.
Ale tohle je jiný případ. Paní si jasně chce užít Čtědrý den po svém. Neteskní a nepláče.
Když tak čtu komentáře (nejen z takovýchto článků a komentářů), nabývám čím dál víc dojmu, že přibývá čím dál víc žen, které jsou bezcitné chladnokrevně neempaticke. Chápu maminku a její ochranitelské mateřské pouto a chápu i lékaře na sále, kteří se potřebují na svou činnost soustředit k čemuž by moc nepomohlo koukání maminky přes rameno doktorům. Všechny strany logické, pochopitelné. Co bych určitě analyzovala jsou výroky jako "nejlepší zájem dítěte". Ano.. dítě nechápe hromadu věcí, logicky. Co však vnímá je právě pro něj to nejdůležitější v jeho věku, což je matka. Dítě a matka = spojena nádoba citů, pout, bolesti, strachu. Proto je nutné pochopení, tolerance, vlídný přístup, duvera. Ta důvěra však už mnohdy vázne a jde ruku v ruce se vším ostatním co nefunguje. V ČR se institucionalne obecně nenasloucha ani matkám ani dětem. A to ani těm po 12roku věku kdy ze zákona má právo vyjádřit svůj názor.. to jen na okraj. A ano.. resty rodičů se nemají vztahovat na děti, které logicky nenesou odpovědnost za své rodiče. Alesp ne do 18let věku nezletilosti dítěte. Na to přišel zas nějaký politický idiot, který už neví z koho a jak tahat prachy, sám jezdí audinou a SUV, má 42+1, do provozních nákladů si dává i toaleťák a pobírá 200tis měs + odměny a zlaté padáky s vysluhama a nadstandardním důchodem. Každopádně.. výrok US, který říká "ať do sporu dítě nezasahuje" je ..absurdní. Ať už jde o dítě stáří 9mesicu, 5l, 10.. 15let.. tím, kdo a co je příčinou vyvolání sporu jsou nevyslovené pocity dítěte. Že nerozumí ? Od toho je tu pouto matky, která vnímá nejlepe pocity svého dítěte.
V článku se jedná o nejlepší zájem dítěte v tom smyslu, aby se v případě, že soud prohraje, nedočkalo toho, že bude muset platit soudní výlohy, až bude plnoleté. Nebo aby ho x-krát nepředvolávali k soudu, což je pro dítě dost traumatizující. Takže je nejjednodušší, ať žalobu podá matka, chodí k soudu a případně platí výlohy. Ústavní soud neřešil, jestli měla pravdu nemocnice nebo matka. A tohle dítě je opradu moc malé, aby se rozhodlo, jestli chce někoho žalovat nebo ne.
Frikulíni si myslí, že je to "in". Kdesi jsem ovšem četl, že anglické "you" je ve skutečnosti "Vy". Nevím, nejsem lingvista. Ostatně Sherlock Holmes a doktor Watson si v našich překladech vykají, už si to ani neumím představit jinak. A přotom si byli velmi, velmi blízcí. Křestními jmény si neříkají ani u Doyla. Je to pořád stejné. Když jsem za komunistů nešel na podnikovou oslavu, nezblajznul řízek se salátem a netančil jsem ptačí tanec, byl jsem ten, co se straní soudružského kolektivu. Dnes, když napůjdu na vánoční party a nebudu zpívat koledy a hrát šipky, tak nejsem týmový hráč. Dědka Mráze jsme vykopli a je tu okamžitě jiný dědek zvaný Santa Claus. Oddělení kádrové a personální práce se zrušila a máme tu jejich klon zvaný "ejč ár". Utužování pracovního kolektivu říkáme team building a bývá to stejná 3,14 jako kdysi.
Ano, máte pravdu. V angličtině se vlastně jen vyká.
Ano, máte pravdu, tak ať stojí placka 1000 korun a kuře 4000, to je přeci v pořádku. A trdelník za 150 a je polosyrový. Ve Vídni jsou ceny lepší a jídlo se nedá porovnat. Proč? Protože jsou tu lidé jako vy paní Kvapilová. Kdyby jim to lidi nekupovali, museli by zlevnit a udělat pořádné jídlo.
Ve Vídni jsem byla včera a na vánočních trzích prodávali malý bramborák za 5 euro. Také jste za těch 5 euro mohl dostat 9 pečených kaštanů. Takže taky nic moc.
bomba,až na tu kuchyň..ale to je jen můj názor..(ta baterie u dřezu se bude špatně měnit a když se povolí těsnění,ta výměna bude za trest...a nelíbí se mi ty horní skříňky, je to jak ve skladu...)
Proč by se špatně měnila? Měla jsem podobnou v podobné pozici a nebyl to žádný problém. Otevřou se dole dvířka, dřez je vlevo, takže nepřekáží, povolí se to a je to.
Jako nikdo nenutí lidi aby si kupovali předražené dobroty tak ani trhovce nikdo nenutí aby platili nenažrané radnici mafiánské pronájmy.To co provádějí radnice ve většině velkých měst už dávno nemá nic společného s pohodou předvánočního času.Kdyby se jeden rok všichni trhovci dohodli to hodit slavným radním na palice at si ty trhy udělají sami tak trhy nebudou a radnice budou jen za ubohé vyděrače a ničemy.Jenže tohle trhovci nikdy neudělají a pěkný nesmyslný balík jim přihrnou do kasiček.Kolik může stát deset metrů čtverečných místa které vybetonovali už za komunistů na měsíc?10 000 korun a podmínka že hoši a holky budou prodávat za slušné ceny jinak končí?Jsou to ještě předvánoční klidné dny nebo už jen bezohledný byznys?
Před několika lety to bylo 4000 Kč na den, tj. cca 120.000 Kč za měsíc, tak se potom člověk nemůže divit těm cenám. Ale když si to někdo koupí...
Máme starý domek na vesnici. Manžel ho renovuje. Zateplení nechceme, je to zbytečně drahé, zdi, které mají šířku 45cm to nepotřebují. V létě je uvnitř příjemný chládek i bez klimatizace. V zimě je chladněji, ale když se zatopí, zdi udrží teplo bez velkých nákladů celou zimu. Teď tedy vymysleli, že kdo nebude zateplení mít, nesmí dům prodat. Taková nařízení pro soukromý majetek si nedovolili ani komunisti.
Nikdo takové nařízení nevymyslel, prodat to půjde vždycky.
Nejste očkovaná?
120kč na hodinu je to samé jako autorovo kdysi za 50kč...
A silně pochybuji že ona paní Olga očkovaná je...
A že by lékárna neunesla více než těch 120kč samozřejmě v brutto mzdě tomu nevěřím, když se podívám jen u nás jak si majetkově stojí majitelé lékáren...
Těch 120 Kč je almužna. A 200 Kč v bohatých domácnostech bylo tak před 10 lety.
Stále mi uniká ,proč si okamžitě nezajistili dodávku pitné vody . Třeba prostřednictvím obce ,která samozřejmě musí dovézt vodu třeba v cisterně a to okamžitě a v dostatečném množství pro všechny zvířata i lidi.
To bude ještě velká právní bitva. Oni nepožádali ,my nedodali atp.
Oni potřebovali vodu nejen na pití, ale i na proplachy trubek, čištění zařízení apod. To by cisterna nespravila.
Úřad vám jej nezapíše do listu vlastnictví, v tom tkví háček. Už teď u bytových domů neprodáte pokud nemáte enrgo štítek😉 vše je vymyšleno jak lidi podojit o majetky!
Ale prodáte, jen vám hrozí pokuta 100.000 Kč, pokud to namátkou úřad zkontroluje. A netýká se to rekreačních nemovitostí (takže zmiňovaných chalup), domů do 50 m2 nebo nemovitostí postavených před rokem 1947, kde nedošlo k změnám na obálce větším než 25% (např. nemají novou střechu nebo zateplení). A jsou i další výjimky.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Pračka, sušička? Bidet nebo bidetová sprška ( nedovedu si vysvětlit, proč pořád dlíme v minulém století co se týče hygieny)? Možnost používat kuchyň je velmi omezená. Na koukání, ne na žití.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pračka a sušička jsou v předsíni (obr.6). Co se týče bidetu, naprosto s vámi souhlasím. Jsou zde k vidění velmi drahé rekonstrukce, ale skoro nikdo neutratí trochu navíc za lepší WC. Přitom dnes je možné koupit WC mísu s integrovaným elektrickým bidetem za rozumnou cenu, např.
Odkaz 1
takže se ani nemůže nikdo vymlouvat, že na samostatný bidet už není dost místa.