Ke kulturnímu projevu patří elementární znalost pravopisu.
Obecně s tím lze souhlasit. Ale v tomto případě to neplatí. Kdyby každý po sobě dělal korektury (a i v literatuře lze narazit na neopravenou chybu) a je známo, že často vlastní chybu nevidí (proto pak může takto plkat jako vy) a nikdo nemá po ruce korektora či zodpovědného redaktora, pak by debata neodsejpala, že?
Nechci se dotčené prioritně zastávat, ale pokud nebydlí v ideálním místě, tak bude muset nejspíš i několikrát přesedat. A jak dlouho potom trvá taková cesta MHD. Krom toho, kdo říkal, že auto na Smíchově pak již nepotřebuje?
Pokud by musela několikrát přesedat, jistě by se našla možnost,aby se k Praze pouze přiblížila.Ale ona bydlí ve Stodůlkách a jezdí na Smíchov. To je možná kvůli dětem.Ale právě kvůli nim by se měla poohlédnout po jiném řešení.
Samozřejmě, že by to zvládla i MHD. Mnohdy však za dvojnásobný čas než autem...a s tím třeba nepochodí u zaměstnavatele. Já jsem OSVČ a vždy si zjišťuji, co je pro mě nejrychlejší a podle toho volím dopravní prostředek - někdy MHD, někdy auto. Z cest vlakem po blízkém okolí Prahy jsem však už vyléčená. Věčně zpoždění v jakoukoliv denní hodinu i mimo špičku...
Nehledě na to, že potřebuji hodně pracovních věcí řešit po telefonu a to v MHD nebo vlaku není zrovna ideální...
Ono to zejména není ideální řešit v autě při jízdě. V MHD nanejvýš nakrknete spolupasažéry. Při jízdě autem je třeba i zabijete.
.....zde výcuc z článku... Tlak stoupal i na prezidenta Novotného, který byl nucen ve druhé polovině března roku 1968 odstoupit z funkce, kde ho nahradil také Alexander Dubček. Tak co Pepku???
Z jakého článku?
Po Novotném nastoupil gen. L. Svoboda. A dožil se více let, než kariérní chamtivci očekávali. Alexander Dubček prezident nebyl - od srpna se začalo normalizovat.
Hloupý a nevzdělaný Vladíku, představ si, že Rusko bylo do začátku 1. SV stejně vyspělou zemí jako např. Německo nebo Anglie. I vládnoucí rody byly vzájemně příbuzné. Ale v průběhu války došlo k obrovkému zbídačení obyvatelstva a k moci se tak bohužel dostal režim, který je tam dodnes. A nevidím rozdíl mezi komunistickým Ruskem a fašistickým Německem.
Rusko je přitom krásná země, s bohatou historií. Kontrolní otázka, copak jsi přečetl třeba z klasických ruských autorů? Aha já zapoměl, ty čteš pouze Mein Kampf, proto jseš tak hloupý a zfanatizovaný. A věř tomu, že kdyby se Hitler soustředil na Rusko a ne na západní Evropu, tak náš národ už dávno neexistuje.
Doporučuji trochu se dovzdělat, ať tu opět nejsi za trubku.
To tedy nebylo. To by nevypukla revoluce, nebyl by důvod. Právě revoluce je do jisté míry doklad (mimo jiné), že situace už byla neudržitelná i pro velmi netečné obyvatelstvo. Stačí si přečíst Šolochova aj. ruské autory. I kniha Jak se kalila ocel obsahuje situace, které to, zřejmě bezděčně, dokládají.
Do jisté míry to lze vyčíst i ze sci-fi knih a povídek bratří Strugackých.
Orbán taky není žádná těžká váha. Otázka zní, zda první bude první francouzský prezident, německý či italský premiér(ka) nebo nejdřív vyšlou nějakého průzkumníka z některé jiné západoevropské země. Ta tragikomedie samozřejmě vypukne až poté, co se Trump s Putinem dohodnou a bude hrozit odstavení EU na vedlejší kolej. Ideály a principy jsou sice pěkné, ale jakmile jde do tuhého, z politiků jsou rázem hokynáři. Pevný charakter totiž jednou vlby vyhrát může, ale podruhé už ne.
První budou Fico s Orbánem.
Kdo umí, umí. Kdo neumí, čumí (a závidí). Ono stát se hereckou hvězdou není jen tak. Nejdřív to je mnoho let v divadlech za nízké peníze, a pak, možná, při vysokém umění, může, umělec, vydělat i peníze.
Je otázkou, zda jsou to dobře investované veřejné peníze nebo nikoliv ( a kolik to je - asi záleží i na tržbách). Ale když se podíváme na českou kulturu, tak mi přijde, že je někdy přeumělcováno. Jenom v PRaze je asi 120 divadel. A opera? V zahraničí je v málokterém městě - a podívejte se, v kolika městech je v ČR. I když - sólistů není mnoho. Zde je zajímavé, že sólisté mají často několik pracovních smluv, klidně i na plný úvazek. A co teprve hudebníci v orchestru - podívejte se, kolikrát v menších městech hrají operu nebo dávají balet a kolik dní mají pouze na cvičení (tedy pokud cvičí).
Divadla jsou samoživitelská, pochybuji, že by dotace (berou-li je vůbec) divadla uživila. Obce však často neplatí nájem, nicméně z příjmu jistě jde něco na údržbu, to divadla asi platí.
V minulosti jsem dělal ve firmě co organizovala eventy, kde často vystupovaly podobné hvězdy. Při čtení článku mi doslova cukají koutky, protože všechny ty výše uvedené odměny mi přijdou vzhledem k provinčnímu významu těch akcí naprosto bizarní, obzvlášť když jde o akce dotované z veřejných peněz. Možná právě proto, že jde o akce z veřejných peněz, tak se nikdo nekouká na peníze. Normálně říkám, že hloupý je kdo dává, ale hloupější kdo nebere, ale v tomto případě to neplatí. Umělci můžou být velmi rádi, že jsou maloměsta co je rádi přeplatí, protože u soukromníka by nedostali ani polovinu. Navíc jsou to pro ně peníze bez rizika. Nemusí sami nic organizovat = strachovat se, zda vyprodají sál a vyplatí se jim to.
No o vyprodání se strachovat musí, jestliže jedou na procenta, jak bylo výše v jednom případě konstatováno.
1
Sledujících
4
Sleduje
1
Sledujících
4
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odkaz
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
No, je to pořádný seznam. Děkuji.