V zatepleném paneláku stačilo, že sousedka pod námi škrtila radiátory, a my jsme mohli chtít topit, ale nedošlo to k nám zcela. Tak jsem si díky spořivé sousedce zvykla na 19 až 20 stupňů. Později v jiné bytovce, kde se topilo podlahovým topením, bylo takové vedro, že jsme museli topení vypínat a průběžně větrat. Když přijdu k někomu na návštěvu, má doma obvykle příšerné vedro, okolo 25 stupňů, i více. To je podle mě nezdravé, pak jsou lidi zchoulostivělí a často nemocní. 20 stupňů považuji za komfortní domácí teplotu.
Není úplně výhrou mít výjimečné jméno, protože pak nemáte svátek, tudíž vám nikdo nepřeje ke svátku a ani, když vás po letech někam přiřadí, tak si nikdo nevzpomene, že jste zrovna někde den před Vánoci za Vlastou. Na to je potřeba mít kalendář s rozšířeným jmenným seznamem, což si nikdo nekupuje. Samozřejmě, že ale ostatní očekávají, že na jejich svátek nezapomenete, i když jim popravdě přiznáváte, že protože sami svátek nemáte, tak svátky příliš nesledujete. A pak taky ta letitá snaha vaše jméno přiřadit už k existujícímu známějšímu jménu, protože "Nika" logicky musí být zkratkou od "Veronika" nebo "Dominika" anebo přinejmenším "Nikola".
Ano, tak to tady pak vypadá, každý si hledí jen sám sebe (a svých účtů ve virtuálním prostoru) a ostatní nevidí ani neslyší, tedy, pokud mu zrovna nekomentují reel obsahující podrobný popis jeho ranní kávy. Je mi 38 a vidím-li v MHD výrazně staršího člověka, který nemůže najít místo k sezení, uvolním mu to svoje. Párkrát se mi stalo, že mě starší osoba s úsměvem odmítla, že sedět nepotřebuje, nebo, že za chvíli vystupuje. Jeden pán se naoko rozčílil, že ještě není tak starý, tak jsme si chvíli mile popovídali. Pokud by ke mně přistoupila osoba mladší nebo věkem srovnatelná s tím, že je ZTP, nebo je jí jednoduše zle, samozřejmě bych ji pustila taky. Kolikrát je v té vyhřáté MHD s hermeticky utěsněnými okny (čti zablokovanými tak, že nejdou/nikdo je nechce otevřít) blbě i mně.
Pouštím starší a nemohoucí lidi sednout, pokud nikde jinde není místo. Stalo se mi v příměstském autobuse něco podobného. Zrovna jsem s sebou měla více tašek a snažila jsem si je poskládat pod nohy na místo k oknu. Vtom cítím šťouchance do zad, jak na mě doráží nějaká starší paní, že si chce sednout vedle mě. Rozhlédla jsem se a vidím, že za mnou bylo dost prázdných míst. Jenže babka zesilovala tlak na moje záda. Tak jsem popadla všechny tašky a říkám jí: "Pojďte si sednout, já si sednu tady přes uličku, mám toho moc." A babka si sedla na krajní sedadlo do uličky, zle mě pozorovala a začala nadávat: "To se mi snad zdá! To není možný! Otřesný!" Do dneška nevím, čím jsem ji tak vytočila, měla jsem ji za ty šťouchance snad seřvat nebo co?
Byl to pan Herec. Zánět trojklanného nervu jsem prodělala 2x a určitě jde o velice individuální průběh onemocnění. U starších lidí to může být o dost horší, co do intenzity bolesti, tak trvání. V těch záchvatech mě několikrát s určitou nadsázkou napadlo, že ještě pár dní tohohle, tak už asi skočím z okna. Nechť odpočívá v pokoji.
Kdyby se ten smažák dal aspoň jíst, ale poslední dobou to byly jen samé polotovary, které vázly v krku. Na první pohled šlo vidět, že to byl hotový předem obalený a na pánvi rozmražený a dosmažený sýr. Chci vidět nějakou restauraci, kde se s tím kuchař obaluje ručně... To už snad ani není. Není nad domácí poctivý trojobal :)
Některá města možná uposlechnou, ale pochybuju, že si lidé nechají vzít možnost dělat bugr. Ohňostroje by měly být zrušeny jednou pro vždy. Kvůli znečišťování životního prostředí a kvůli utrpením a mnohým úmrtím divokých a domácích zvířat. Btw. také existují ohňostroje bez zvukových "efektů". Pro začátek by stačilo přejít na ty. Připomenu i nedávnou tragédii v Otinovsi na Prostějovsku, kde zábavní pyrotechnika ukázala, co dokáže. Jsou to zbytečné krámy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Též jsem kdysi dávno naletěla mladé slečně fyzioterapeutce, která mě ujišťovala, že ví, co dělá. I když jsem se ptala, zda je nutné mi prudkými trhavými pohyby "rovnat" zablokovanou krční páteř, několikrát mi odpověděla, že ano, že se mám pouze uvolnit, což jsem učinila, načež několik takových prudkých "chmatů a chvatů" obratem aplikovala. Nerozuměla jsem tomu, byla jsem sama mladá a fyzioterapii (rehabilitaci) jsem absolvovala vůbec poprvé v životě. Málem jsem nedojela domů, v MHD se se mnou roztočil celý svět, po výstupu jsem ještě na zastávce hodila šavli, kdy mě ostatní spolucestující znechuceně sledovali ("dopoledne a už je ožralá"), někteří lítostně ("tak mladá a už je v tom"). A ještě ten den se mi rozjel několikatýdenní zánět trojklanného nervu. Ostatní návštěvy rodiče za mě zrušili, jelikož jsem byla ve zbědovaném stavu, a milou slečnu "škub sem, škub tam" nezapomněli seřvat. Snad si z toho něco do budoucí praxe odnesla, ale nevím. K radám autora bych asi tedy přidala ještě: "Když se vám to opravdu nezdá, tak to prostě odmítněte a hledejte jinou cestu."