Bavíme se o vysokopříjmových, ti si zaplatí za pár tisíc účetní.... Co je platba účetní okolo 10k ročně proti ušetřeným pomalu statisícům? A navíc "svarcák" nemá skoro žádná náklady, takže jaképak vyhodnocování co je výhodnější?
Vždy záleží na firmě pro kterou děláte práci. Kamarád přešel z pozice programátora kterou dělal na OSVČ na manažera a prostě musel jít na HPP protože zatímco programátoři mají volbu tak management ji nemá. Přišel o peníze, ale dělá to co chtěl. Různé firmy a pozice mají různá pravidla. Většina "vysokopříjmových" co tuto možnost má tak už ji využívá dnes.
OSVČ je švarcsystém pouze pokud chybí to "samostatně", což se týká pravidelně nízkopříjmových zaměstnání. Programátor jako kontraktor na fakturu není švarcsystém, pokud vlastní počítač na kterém píše kód tak je "samostatný" a může dodávat vlastní řešení i někomu dalšímu nebo dokonce i nezávysle na sobě několika zákazníkům najednou (v realitě sice pravidelně podle smluv nesmí, ale pořád to není švarcsystémem zaměstnaný pingl v restauraci).
Takže stejně to nakonec bude rozhodnutí z velké části na tom co máte za práci pro koho a za kolik. Pochybuji že firmy budou chtít nějak měnit pravidla pokud se nebude jednat o klíčové pracovníky.
Takže opět, marginální % změn.
udělejte toto bez zrušení daňového paušálu a garantuju, že všichni se ze dne na den stanou "podnikateli"..
Nestanou, být OSVČ je v našem státě taková je****ka o které spousta lidí ani nemá tušení protože zaměstnavatel odvede těch 80% práce za jejich zdanění v mzdové účtárně místo toho aby si to zaměstnanec dělal sám (ale když to jde po internetu tak už to začíná být OK). A paušály nejsou výhodné zdaleka všude takže by každý ještě musel odhadnout svoje reálné výdaje a příjmy a zhodnotit jestli se mu paušál vyplatí viz. Odkaz
Pochybuju že by si i 10% lidí převedlo zaměstnání na OSVČ pokud by je k tomu zaměstnavatel vůbec pustil.
Připadá mi nelogické, aby se snižoval počet Úřadů práce, když vzroste počet občanů, kteří budou žádat o dávky v hmotné nouzi, o podporu v nezaměstnanosti atd.
O tohle se žádá online. Kdo to jezdí vyřídit na úřad tak zbytečně pálí benzín nebo platí jízdné. (A je to dost srozumitelné a dobře popsané, vyplní to každý kdo umí číst)
Tak Fabie nevím, z čeho vznikla, ale názvy Octavia a Superb byly převzaté ze starých modelů škody. Octavia je latinský název pro osmý typ jedné řady (motor vpředu, páteřový rám), začalo to myslím Popularem, pak Tudor, 1202, Spartak, atd. Pořád lepší, než umělé nesmysly s Q na konci.
Wikipedie: Název tudor vznikl počeštěním anglického označení two-door (dvoudveřový) jako lidová přezdívka nejčastěji dvoudveřového sedanu Škoda 1101. Výraz se vžil a obecně začal používat pro dvoudveřové sedany.
osobně mylsím, že je lepší když má automoblika nějaký systém pojmenovávání aut, třeba i nesmysly, než aby to bylo kompletní mišmaš všeho co je napadne bez jakéhokoliv systému.
To by potom ovšem ztrácel smysl učit i finanční a pojistnou matematiku.
Takhle jak píšete, to chodilo za socialismu. Slyšela jsem, že do pojišťovny dorazilo vždy jednou ročně tolik složenek na povinné ručení, že zaplnily vždy celou místnost v přízemí. Vedení to nechalo několik dní tam ležet, pak to vyhodilo, ani neevidovali možná, kdo to zaplatil. Pak si sedli ke stolu, zamysleli se, vymysleli číslo pro platbu pojistného, a bylo to! Když to nevyšlo, tak to doplatil stát.
Záleží na zadání a vyžadovaném provedení. Pokud chce zadavatel "jenom číslo" a víc ho nezajímá, tak semu dodá číslo. Pokud bude vyžadovat zpracování odpovídající úrovni, tedy správně jak píšete finanční matematikou, tak se musí připravit na to tohle řešení adekvátně zaplatit a najít někoho kdo ho je schopný dodat.
Nejde jenom přijít s požadavkem a "domnívat se", že všechno bude v nejlepší kvalitě "protože se to tak musí dělat". Zadavatel musí vypracovat zadání a pak kontrolovat a požadovat jeho plnění. Spousta zakázek je zpackaných protože zadavatel netuší co vlastně má chtít a pak dostane paskvil. Typický příklad jsou lidi co mi říkají "Vy za to chcete moc peněz, já si to támhle zařídím levnějc" a ignorují rozdíl kvality a provedení, na to, jestli tuší, jak se to má dělat správně se radši neptám, dostanou kvalitu jakou si jsou ochotní zaplatit.
A když se vrátíme k tomu příkladu a použijeme argument "Je na pozici u které se očekává, že to všechno udělá správně", tak je to chyba jeho nadřízeného protože nekontroluje kvalitu práce svých lidí.
Většina bělošských voličů se přiklonila na stranu vítězného republikána Trumpa. To v USA jako na voličských lístcích uvádějí původ? Nebo ta volba zase není až tak tak tajná resp. soukromá? Progresivisté už hledají důvod, proč lidé nechtějí jejich komunistické (levičácké) hokus pokusy.
Tohle se většinou sestavuje z takzvaných "exit polls", po odhlasování řeknete jak jste volili a statisticky se dopočítá jako každý další politický průzkum.
Jak dotyčný doopravdy volil se zjistit nedá, takže i v těchto průzkumech můžou být chyby.
Trumpa nemusím, ale kdyby nezačal vyhrožovat ze opustí NATO kolem 2017 pokud se nebudou plnit 2% příspěvků, tak by byla Evropa v daleko větším problému a nemohla by pomoc Ukrajině ani tak mizerně jak pomáhá. Že Evropa spoléhá na vojenskou pomoc USA vždy a všude není dojem, ale fakt. EU by měla být vojenská mocnost a prosazovat svoje zájmy. Na mezinárodním poli se dodržují pouze pravidla toho, kdo je dokáže prosadit, na dodržování dohlédnout a porušování postihnout.
Druhá strana mince...
No prostě už jenom papír nestačí, už je k němu nutné i něco umět. Doba kdy se každý posadil z "pana inženýra" už je dávno pryč. Sám jsem měl bakaláře IT a nikdy to nikoho nezajímalo (pracuju v oboru, nikoho to nezajímá). Jenom z osobní ješitnosti jsem si udělal ing.( tentokrát ekonomie) a počítám že to taky nikdy nebude nikoho zajímat.
Každého zajímá s čím máte zkušenosti a s čím umíte pracovat, většina technologií je k dispozici buď k používání nebo minimálně ke studiu zdarma, pokud přijdete na pohovor a říkáte "já se to rychle naučím, mám VŠ, tak naberou někoho kdo ji nemá, ale míto ní se to naučil z internetu sám a třeba už má roky praxe s vlastním projektem.
Jedné kde se zatím neobejdete bez školy je doktořina, medicína, veterina nebo práva.
Každý v praxi má nějaký postup. Je jen otázkou, nakolik je vyhovující realitě.
Na vlastní oči jsem viděla v zdravotní pojišťovně výpočet odhadu čísla pro příští měsíc u jednoho bakaláře -ekonoma. Když jsem se zeptala, jak stanovil toto číslo, řekl mi, že zprůměroval všechna data, pak k tomu přičetl svůj odhad z hlavy a tato dvě čísla zprůměroval. Když to stáčí do praxe pro ministerstvo financí tak proč by někdo studoval číselné řady a regresi?
Otázka je jak daleko bylo jeho číslo od toho vypočítaného a jak moc bylo mimo realitu která potom přišla, pokud to odhadnul s přibližně podobnou odchylkou jako by měl z výpočtu tak je jedno jak to spočítal, pořád to byl jenom "odhad".
Přesné výpočty jsou pro techniky, protože s materiálem a fyzikou se smlouvat nedá, ale cokoliv co obsahuje ve výpočtu "lidskou proměnnou" a zabývá se odhadem budoucnosti tak většinou zkušenosti stačí.
Češi mají problém s konceptem "dost dobré", proto většinou přijdou s přesným řešením pozdě zatímco jejich konkurent už dávno dodává méně přesné řešení, ale v požadované normě a levněji.
V tom případě ovšem předpokládám, že krádež mobilu bude posuzována jako krádež identity. A to, i když nebude identita přímo zneužita, ale občan bude omezen na svých právech.
Plastovou kartičku máte doma, aplikaci přihlásíte v novém mobilu a starý vymažte/zamknete na dálku... nevidím v tom ani krádež identity ani nějaké omezení, maximálně 1-2 dny opruzu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Do restaurace se chodí primárně utrácet peníze a tím ukazovat společenský status. Restaurace by měla zavést minimální zálohu pro rezervaci s platbou předem. Funguje to krásně a nemyslím, že by si slušný host myslel, že je to urážející, když plánuje stejně utratit mnohem víc, naopak to může odfiltrovat hosty kteří mají stejně v plánu cokoliv jiného než jídlo a pití (pravidelní obsazovači kavárnových stolků co si objednají jedno kafe za půl dne protože se jim nechce platit nájem za kancelář).