Každý v praxi má nějaký postup. Je jen otázkou, nakolik je vyhovující realitě.
Na vlastní oči jsem viděla v zdravotní pojišťovně výpočet odhadu čísla pro příští měsíc u jednoho bakaláře -ekonoma. Když jsem se zeptala, jak stanovil toto číslo, řekl mi, že zprůměroval všechna data, pak k tomu přičetl svůj odhad z hlavy a tato dvě čísla zprůměroval. Když to stáčí do praxe pro ministerstvo financí tak proč by někdo studoval číselné řady a regresi?
Otázka je jak daleko bylo jeho číslo od toho vypočítaného a jak moc bylo mimo realitu která potom přišla, pokud to odhadnul s přibližně podobnou odchylkou jako by měl z výpočtu tak je jedno jak to spočítal, pořád to byl jenom "odhad".
Přesné výpočty jsou pro techniky, protože s materiálem a fyzikou se smlouvat nedá, ale cokoliv co obsahuje ve výpočtu "lidskou proměnnou" a zabývá se odhadem budoucnosti tak většinou zkušenosti stačí.
Češi mají problém s konceptem "dost dobré", proto většinou přijdou s přesným řešením pozdě zatímco jejich konkurent už dávno dodává méně přesné řešení, ale v požadované normě a levněji.
V tom případě ovšem předpokládám, že krádež mobilu bude posuzována jako krádež identity. A to, i když nebude identita přímo zneužita, ale občan bude omezen na svých právech.
Plastovou kartičku máte doma, aplikaci přihlásíte v novém mobilu a starý vymažte/zamknete na dálku... nevidím v tom ani krádež identity ani nějaké omezení, maximálně 1-2 dny opruzu.
Jurečka chce nahnat matky s malými dětmi na pracovní trh co nejdřív po porodu a zařídí to tak, že se o děti budou starat neexistující školky a v případě potřeby babičky, které budou muset pracovat do 67 let. Bravo, je to kabrňák! Už aby byly volby, těším se, až mu budu moci dát hlas!
Neměl tu náhodou býr přebytek školek a dalších zařízení postavených za peníze z EET? Nebo náhoudou pan neagent bureš zase jenom lhal?
tak v tom mate pravdu,pokud gaucak bytovy v 65 prejde na vesnici.K tomu nejaky omsely barak adekvatni financnim moznostem,tak je jenom otazka casu kdy zacne nestihat a vse mu bude padat na hlavu.
V opacnem pripade ,kdyz uz nebudu moct,vzdy je co prodat a prestehovat se do pohodli adekvatne zdr.stavu.
Statek rozhodně "omšelý" není. Už teď mě stojí poměrně dost peněz aby nebyl až se do něj za těch cca 20 let budu stěhovat. Mít dům je jenom o penězích, dokud máte peníze tak vám nic na hlavu padat nebude.
Ne alemze clovek co zije v byte se na duchod odstehuje na barak na vesnici a mysli si jakej tam bude klidek pohoda je utopie. Barak je práce. A síly pak ubejvaj... a až budou fakt starší a nemohoucí už vidim jak tam dětičky každej den lítaj z města dělat nutny práce😁😁😁
Ono stačí lidi nesoudit podle dojmů předčasně. Dům na vesnici už dávno mám a díky tomu že v něm prarodiče celý život bydleli a dodnes v něm bydlí příbuzná, které jezdím vypomáhat, tak mám o "výhodách a strastech života na vesnici" poměrně přehled, stejně jako o pracích a stavu co na celém statku jsou (on to není jenom 1 dům, jsou to 4 stavení a zahrada). Ve zkratce, byt jsem si koupil protože potřebuju být ve městě a rozhodně se o 2 domy starat nechci, ten potom můžu uvolnit dětem a já se přesunu na vesnici (a pak ho pronajmu až si oni pořídí vlastní).
Možná by ty vztahy se Slovenskem byly lepší, kdyby Češi přestali provokativně používat vlajku ČS(S)R. Odkaz 1
Ano, cestou k smíru bylo vždy připomínat minulé malichernosti co nás rozdělují, místo soustředění se na současnost a budoucí spolupráci. Proto je na blízkém východě takový náramný soulad a klid...
Československo byl politický kalkul na spojence. Samotné Česko by bylo slabé i na spojence a navíc by v něm Češi sami byly menšinou. Proto se vymyslel "národ československý" který tepr potom byl většinový na území ČSR. Dalším aspektem byl M.R.Štefánik který Masarikovi a Benešovi otevřel v Paříži nejedny dveře kam by se jinak nedostali. Štefánik měl úmysl vytrhnout Slováky z Maďarska a spojit se s Masarikem na jeho Československu bylo logické a výhodné pro obě strany.
Financování armády bylo za první republiky adekvátní situaci a jiným prioritám.
Život na vesnici a ve městě je prostě jiný. Celoživotní vesničani to vědí a nemají s tím problém. Za každou městskou nevýhodu je na vesnici jiná a naopak. K bydlení ve městě a na vesnici je dobře mít konkrétní důvod. Až bude do vesnice zavedený pořádný internet a děti budou soběstačné tak na důchod nevidím problém na vesnici, do té doby budu ve městě.
Většina elektroniky běží na levnějších čipech od Mediateku (a jejich Dimensity už je tak dobré že je má samsung v nových tabletech místo vlastních), Samsung používá svůj exinos kde jenom může, Quallcom je sice stále nejlepší, ale už má jenom kolem 25% trhu... trochu by se otřásl vrcholek a mobily by možná 1-2 roky neměli příliš velký nárůst výkonu, ale to je asi tak všechno.
Az jednou budete mit ridicak, tak z autoskoly budete vedet, ze po nasich dalnicich se jezdi maximalne 130km/h a muzete to pred policii obhajovat jak chcete, nic vam pri vyssi rychlosti nepomuze.
Řidičák mám už 20 let, za tu dobu bez nehody a to jezdím docela dost. To že se na dálnici jezdí "maximálně 130" vím, protože té rychlosti pravidelně mnoho lidí ani nedosahuje (a když už na rovince ano, tak ne do kopce). Mnohem větším nebezpečím jsou řidiči co nepoužívají zrcátka než ten kdo jede rychle. Můžu jet 130 a stejně mi tam vjede nebo naprosto bezdůvodně jedou levým 120 a neuhnou. Problém české dálnice je ten že jízda 130 je naprosto nejnamáhavější na řízení, konstantně kličkujete mezi pruhy, pokud chcete jet v pravém tak je to 80-110. takže preferuju dát na tempomat 160 a jet 100% času v levém (občas uhnu pokud mě chce někdo předjet) a mám celou dobu jízdu v klidu a max 1k pokuty kdyby chtěli policajti vykazovat aktivitu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Druhá strana mince...
Odkaz 1
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No prostě už jenom papír nestačí, už je k němu nutné i něco umět. Doba kdy se každý posadil z "pana inženýra" už je dávno pryč. Sám jsem měl bakaláře IT a nikdy to nikoho nezajímalo (pracuju v oboru, nikoho to nezajímá). Jenom z osobní ješitnosti jsem si udělal ing.( tentokrát ekonomie) a počítám že to taky nikdy nebude nikoho zajímat.
Každého zajímá s čím máte zkušenosti a s čím umíte pracovat, většina technologií je k dispozici buď k používání nebo minimálně ke studiu zdarma, pokud přijdete na pohovor a říkáte "já se to rychle naučím, mám VŠ, tak naberou někoho kdo ji nemá, ale míto ní se to naučil z internetu sám a třeba už má roky praxe s vlastním projektem.
Jedné kde se zatím neobejdete bez školy je doktořina, medicína, veterina nebo práva.