Bože to takový problém si dát přihlášku na tři školy? Byla jsem ročník, který měl jen jednu přihlášku a to je pak rozhodování. Vzala jsem si školu, kde budu mít jistotu příjmutí bez zkoušek místo školy, která mě zajímala, ale nebylo jistě, zda zaměření, co jsem chtěla otevřou. Prostě 1. co chci, 2. kam se bych měl dostat a 3. nouzovka.
nevšimla jsem si v nemocnici, že by všichni chodili ve skafandru. Lidem co rouška vadí, ji stejně nosí pod nosem. A jestli se testujete těma čínskejma šmejdama, které jsou nejlevnější, tak bych se nedivila, kdybyste neměly žádný záchyt. Kolegyně měla covid, udělala si antigen (z Číny) a byl negativní. Až PCR test jí to potvrdil.
A já znám opačný případ. Kamarád dvakrát pozitivní v práci atigenní test pozitivní a pcr negativní. Mimochodem mluvíte o zdravotním personálu, moje rodina je (mamka a teta), ale oni si to sami zvolili. Oni musejí počítat se vším, na druhou stranu, jsou ve větším ohrožení a přesto v pořádku. Asi dobrá genetika a imunita. Já tuto nemoc nepodceňuji, ale vadí mi způsob její propagace a vynucování.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Dvě kompletně zpracované maturity i s kontextuálními podotázkami dnes vyjede každý průměrný chatbot zhruba do pěti minut. Taková je dnes cena povinné školní docházky a střední školy u nás. Strávit ve školních škamnách celé dětství i mládí je už dnes podle mě přežitek. Je třeba jít s dobou a celé naše školství hluboce zreformovat. To je jediná cesta do budoucna. Dát školství novou moderní perspektivu a vizi.👍😔
22 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vážně mi chce tvrdit, že chcete, aby vaše dítě se učilo podle wikipedie? Vždyť to je nejhorší zdroj informací, bývají tam často chyby. Podle vás mají být děti na tabletech furt, tak já své dítě do takové školy nedám. Je prokázané, že není vhodné, aby na tom děti byli, tak dlouho.
Jinak souhlasím, reformu školství by to chtělo.
2 odpovědi