Šetříme, šetříme, 2 političtí náměstci, více místopředsedů PS, více ministrů, více míst na úřadu vlády, více,, více a ještě více však je nás pět a to je něco hladových krků.
Také šetřím tím, že si my politici příští rok přidáme my jsme přeci ta sůl země české nebo možná bruselsko německo francouzské.
My se ke snížení rozpočtu prošetříme - však co rozházíme pro sebe ušetříme na vás, Holoto,
jsme už zvoleni - je tu zastupitelská demokracie, tak nám do toho nikdo 4 roky nebude kecat. Howg.
Řešení: dobrovolné příspěvky, kdo je spokojený ať platí, kdo ne, platit nebude. Signál lze přeci zakódovat. Možná by toto přimělo pracovníky ČT k větší vyváženosti, ono totiž méně platících = méně penízků a to by bylo cítit.
Možná, že by si potom Dvořák uvědomil, že koncesionáři nejsou jenom ti troubové, kteří musí povinně platit a držet hubu, ale že mají také právo například vědět kolik bere takový Moravec apod., když už ho musí platit .Česká televize nemůže patřit pracovníkům ČT, ale musí platit těm co ji financují.
Je mi divné, že se i zde v diskuzi najdou tací, kterým nevadí netransparentní hospodaření ČT mimo jiné začerněné smlouvy, které zveřejňuje ČT, arogantní odpovědi soudruha Dvořáka např. na dotaz týkající se platů pracovníků ČT odpověděl: „Já si nejsem jist, že česká společnost je na takovou situaci připravena.“ apod. Takže koncesionáři musí platit koncesionářské poplatky na to jsou dost připraveni, ale vědět co za to dostávají, jak jsou jejich peníze použity vědět nemohou na to ještě nedorostli? Nejlepší by bylo zavést dobrovolné koncesionářské příspěvky, kdo chce ať platí třeba i více, aby si s. Dvořák, Moravec, spřátelení umělci a podobní ještě trochu polepšili (přece jim to přejí) - komu se toto nelíbí tak platit nebude a vysílání ČT opustí. Není přece problém vysílání TV zakódovat.
Také platí v Německu daně jako v Česku, kde všechny OSVČ dohromady platí ročně 5-8 miliard a už čerpali cca 80 miliard?
A kolik z těch 5-8 miliard co platí OSVČ celkem platí hospodští a hoteliéři?
Navíc v Rakousku a Německu všichni mají tak nějak větší příjmy včetně zaměstnanců a důchodců. Pochybuji o tom, že by číšník, kuchař, pokojská a pod. dělali v Německu nebo Rakousku za ty platy co platí čeští hoteliéři a hospodští. Přičemž v době před koronavirem české ceny v Praze, Č. Krumlově, na horách apod. o moc nižší než ty německé nebo rakouské nebudou.
Podle statistiky odvedli v roce 2018 daň z příjmů fyzických osob - podnikatelé /živnostníci / necelých osm miliard korun. Oproti tomu zaměstnanci ve stejném období odvedli na dani z příjmu ze závislé činnosti skoro sto devadesát čtyři miliard korun, tedy asi více jak 24 krát tolik. Je k tomu třeba nějaký komentář?
Mám rovněž vysoký nárt a širokou nohu. Přesto jsem si 4 x zkusil koupit boty v internetovém obchodě. Naposled jsem si vybral boty, které dle prodejce měly být extra široké. Ze čtyřech případů nákupu bot na internetu jsem byl čtyřikrát neúspěšný. Takže jsem boty rozdal přátelům, kteří mají to štěstí, že jejich nohy jsou více standardní. Už NIKDY nebudu zkoušet kupovat boty bez vyzkoušení. /při nákupu oblečení na internetu jsem byl naopak vždy úspěšný/.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Olda Brabenec
právě teď
Pokud nepracuje, pak by neměl brát plat. On bude možná rozdělovat (možná si ho alespoň část nechá) něco, co by vůbec nemělo být jeho - plat z daní.
Soukromá firma by zajisté také platila někoho kdo nepracuje, ale troubové daňoví poplatníci to zkousnou, tak jako mnohé jiné nároky těchto ..........