Je legrační sledovat jednotlivá vyjádření našich politiků k volbě staronového presidenta USA. Sledoval jsem s nevolí, jaká vyjádření naši "demokratičtí" politici včetně premiéra, ministra financí, předsedkyně PS, ... v minulosti pouštěli do éteru, vesměs jej odmítali, zesměšňovali nebo jej považovali za problém. To samé bylo slyšet o Ficovi, Orbánovi, ale i o polských kandidátech, rakouských, holanských, italských, německých. francouzských... Za vrcholné projevy plochosti a arogance lze považovat vyjádření našeho prezidenta Pavla a jeho poradce Koláře (zde nevím, kdo je autor výroku o odporném člověku a kdo jen to odpapouškoval). Za famózní lze považovat dnešní výrok mladé a pohledné p. Nerudové, která pro ČR-R řekla, že "americké volby bohužel vyhrál člověk, který bude podporovat americký trh a nikoliv evropský". "Vzácná" to myšlenka. Vcelku nechápu, proč jsme dopustili, aby někdo takový byl Američany zvolen ? Zde zůstává rozum stát (nikoliv nad logikou Američanů, ale nad úvahou interpreta). Zde mi pak tedy logicky naskakuje otázka, zda jsme udělali vše (naše vláda, služby, ...), aby americké svobodné volby vyhrál ten správný demokrat ? Svět už by měl prozřet a akceptovat myšlenky našich demokratických představitelů.
Pan Jandourek má právo na svůj názor. Mě jen připadá podivné, že neguje sto procent tezí p. Strejčka. To zavání agitací více, než čímkoliv jiným. Typl bych si, že je to jasné vymezení proti názorům a vlivu Klausovy názorové platformy. Proč to ale p. Jandourek dělá přes pro běžného občana nepřehlednou zahraniční politikou amerických presidentů ? Pro obyčejného člověka je obtížné rozpoznat, co je příčina a co následek při aplikaci americké politiky. U názorových střetů lze rozpoznat, kdo dokáže formulovat názor a kdo se ho snaží rozporovat. Obvykle už jen tím, že se snaží o zesměšnění tvůrce názoru. A to rozporování výsledků voleb ? Kde máme jistotu, že tam nedošlo k podvodu ?
Po letech bourání policejního státu jsme tam znovu, a pořádně. Opravdu je to tak, že policie se zaměřila na lov lidí s malými přestupky. Do výbavy dostala rychlá auta a číhá na "zločince", které pak vyděsí majákových hlučným zásahem. Horší je to z vyšetřováním trestné činnosti. Tam je vidět, že je to baví méně, než odlov. Nejsem ani přesvědčen, že je jich málo. Co chvíli se někde objeví statistika, že máme stavy na počet obyvatel nadprůměrné. Docela jsem se dostal do fáze, že si říkám, že je tam něco špatně. Pokud svůj plat považují za malý, ať dělají, to co druzí lidé. Jdou a najdou si lépe placenou práci. Budou se třeba stavět další dálnice, a tam určitě budou nabírat lidi.
Nejsem si jist, že bych se chtěl policistů zastávat. Policie se vydala cestou agresivního přístupu k občanům. Najala spoustu mladých lidí , těm dala nová auta a trénuje je na lov zločinců, vesměs normálních lidí, kteří udělají nějaký drobný přestupek. Za mě to dospělo až do šikany. Pomáhat a chránit je pěkné heslo, ale obávám se, že jdeme cestou, že statistiku vylepší více pět strejdů bez bezpečnostního pásu než jeden mafián. Proto vyslovuji zklamání nad prací Policie a myslím, že by se měl někdo vážně zamyslet. Měření rychlosti na nové silnici - rovném úseku na okraji obce není boj se zločinem, to je buzerace. Hlídku před školou nebo u parku po vyučování neuvidíte. Zahájení vyšetřování měsíc po skutku je standard. Žil jsem v policejním státě, ale pak nevím, jak mám nazvat dnešní dobu. Záměna činnosti s výkonností je markantní. Že, je jich málo ? No to je snad legrace.
Fakt si někdo myslí, že kampaně vyřeší společenský a ekonomický rozvrat ? To se fakt už pomátli ? „Děláme, co je třeba, protože tak je to spravne. Kazeň musi byt. Tak je to spravne“. Nero v poslední fázi chtěl zazpívat lidu svoje písně a zarecitovat svoje verše, a jak to lidé uslyší, tak ho zase lidé začnou milovat. To ale neklaplo. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Osobně mě je jich až líto, ale viditelně aplikovaná antidepresiva by je mohla ochránit od toho ponížení. Já si fakt myslím, že premiér je slušný člověk, ale nezvládnutá ambicióznost jej dovedla na hranici trapnosti. Jeho pozici by mohlo vylepšit to, že dospěje k názoru, že bude lepší, aby to zase zkusil někdo jiný. Galba nebyl žádný myslitel a vizionář, ale stabilizoval to, co jeho předchůdci rozvrátili. Další období pro premiéra Fialu je fakt slepá cesta, minimálně riziko a parametry náhody.
Pan Kareš objevil všeználky a udělal z nich neználky. To, co napsal, se dá vysvětlit buď absolutní ekonomickou negramotností nebo výší honoráře. Přepočítávat schodek inflací je chytrý zastírací manévr. Připomínám, že trestuhodně vedená politika vyvolala inflaci, která v reálném čase začala navyšovat příjmy státního rozpočtu přes DPH, spotřební daně,..., ale výdajová stránka má vždy zpoždění. Je to třeba vidět na růstu platů v eráru nebo valorizaci penzí. Z textu dovozuji, že vlastně inflace je malý zázrak, který ospravedlňuje výsledky hospodaření státu. Tedy našla se cesta, jak ospravedlnit vodění slepých koní po ministerstvech. Co ale zůstává, je propad reálných příjmů o 20-30%, rostoucí státní výdaje, ceny energií a predikce jejich vývoje, stav obezřetnosti ve firmách a nedobré predikce výroby u nás i v Evropě. Nechť pan Kareš si udělá jasno, kdo je neználek. Ještě měl zmínit rekordní míru investic, a to do letadel a dálnic. Je legrační, jaká je to mantra. Půjčit si peníze, vygenerovat obrovské úroky na další roky, abych měl o rok dřív kus dálnice, tak to je fakt investice ? Jaká je tedy návratnost ?
"Ekonom" Křeček je třída. A co trojčlenka. Výkupní cena mléka vzrostla o korunu. Na čtvrtku másla je potřeba 6 litrů mléka. O kolik by mělo zdražit čtvrtka másla ? Tak to je čtvrtá třída (nechť mě zkušený pedagog opraví). Nebo jiná - logická úloha. Jakou ekonomickou gramotnost má ten, kdo si nechá od tohoto politikonoma Křečka radit ?
Co tedy s tím drahým máslem uděláme ? Přidusíme zemědělce a zpracovatele. Hned to bude lepší. Proč nechat tyto zdražovatele tvořit přidanou hodnotu, obraty, HDP a příjmy rozpočtu, když můžeme dovést ze zahraničí ? V Praze stojí půl litru minerálky 40 kč, kelímek kafe 150, a to nikomu nevadí, máslo za 69 je zlodějna. Nechápu, proč se dnes u nás ještě někdo zabývá kydáním hnoje od krav, když je lepší jít prodávat kafe do Prahy, kde je CML a tam je tolik lidí, co na kafe za 150 mají.
Spousta faktů na jednom místě, jen některá chybí, a tedy nevím, jestli to umožňuje tvořit objektivní závěry. První ani druhá válka v Evropě nezačala ze dne na den. Třeba deset let (někdy i mnohem déle) se dělo něco, co přivedlo nakonec vojáky na fronty. Můžeme říkat, že se to třeba dělo souhrou dějů a okolností, ale pravděpodobnější je, že existovaly "váleční štváči" a zájmy. Pokud tyto složky se spojí, k válce je blízko. Tato další válka v Evropě nezačala ze dne na den. Byly zde nějaké např. až 14 leté okolnosti, která to dovedly tam, kde to je. Škoda, že je p. Švamberk pominul. Nepatří tam třeba summit NATO v Jugoslávii (2008) a kroky G. Bushe jr.? Vzpomíná si někdo na dění před, při a po majdanu, jaké běžely kampaně ze strany západu ? Tedy dokáže někdo z historiků či žurnalistů předložit objektivní analýzu, jaké okolnosti a zájmy přivedly všechny ty vojáky na pozice ? Nebo si jako děti budeme tvořit pohádky, aby se jejich průšvihy podařilo hodit na jiné, omluvit či zmenšit ? Můj otec (87) nedávno vyřkl mrazivé věty, a to že situace ve společnosti mu připomíná padesátá léta a působení propagandy a kampaní na společnost. A uvedl i příklady, ze kterých mrazí. Jen se obávám je uvést. Tam se to dostalo.
To chce analýzu, proč to tak vyšlo. Zde se obávám, že je to matematická závislost, kde loňský mizerný rok dává optimistický poměr čísel pro výpočet růstu, tedy i při mizérii to vyjde lépe než před rokem. Tedy je třeba popsat výpočet a jednotlivé členy výpočtu. Druhá věc je, co by bylo tahounem růstu, tedy co to způsobuje. Má na to vliv inflace ? Případně jak ? Za mě bych dle toho, co vidím ve svém okolí bych si vsadil na propad. Na růst se těším, leč se obávám, že je to vhodná konstalace čísel či neproduktivní růst.
M. Výborný se cítí na vrcholu a asi to tak i je. Otázka je, kam tedy můžou vést jeho kroky nyní. Obávám se, že těch variant moc není. Zase ale může říci "Byl jsem u toho a na vrcholu, tedy u zániku tradiční strany. To přece není konec. S někým se sloučí nebo přestoupí. Ono dnes asi stejně může existovat jenom nějaká strana s multihodnotovým směřováním, kde se jen aplikují směrnice, co hodnotové je a co není. Otázka je, jaké hodnoty jsou lidé připraveni akceptovat, až se sesype akciový trh v Evropě (tedy tržiště např. 10% nejbohatších licí) a lidé (zbylých 90% spotřebitelů) budou muset redukovat spotřebu. To by se mohlo jevit jako naplnění cílů zelené politiky. Vlastě by to mohlo řešit i migraci, její tok by se mohl ve výsledku i obrátil. Legrační je, že stále bude možné používat členění na vyspělé a rozvojové země, jen zde bude patrný tah dámou U.v.d. Leyn.
Já nějak chápu, že rozpočet je forma plánu, který nemusí vyjít. Ale zde se předpokládá vysoká míra přesnosti a propracovanosti, protože na tomto plánu pracuje spousta vzdělaných dobře placených odborníků Všem zodpovědným politikům bych rád ale připomněl, že než začnou tento materiál zlehčovat, tak ať si uvědomí, kolik lidí má strženou daň z příjmu, aby se složilo na jedem milion korun. Pokud to nechápou, tak ať jdou do pracovat do továrny třeba k lisu na plasty, a pracují tam tak dlouho, dokud jim nebude tato částka 1 mil kč stržena a odeslána na Finanční správu. Když slyším, že jedna mld je jen kapkou v tom gigantickém rozpočtu, tak si říkám, aby je čert vzal.
Autor projevu, se kterým MPA vystoupila, jistě splnil tématické zadání konference. Stále vyskakují názory, jak válečný konflikt ukončit, a to a) vítězstvím, b) jednáním o míru. Nějak se nemluví o c) porážkou. Pokud se zamyslím a k bodům si udělám odhad času, mrtvých, škod, důsledků, tak nejlépe mi vychází bod b), ten preferuji. Těm, co veřejně proklamují bod a) připomínám, že může mít tragické důsledky, kde se může stát, že dovedou svět k zásadnějšímu konfliktu s nedohlédnutelnými následky. USA pod rouškou implementace západní demokracie udělaly vlny, aby se pootevřela dvířka a dala se tam strčit nožička. Nyní s potěšením sleduje, kolik lidí je ochotno za ně vykonat černou práci a vyčkává na správný okamžik, aby to ukončil a začal inkasovat zisky. V roli aktivistů a podporovatelů je EU, a zde pár snaživců, kterým se dostává pochvala za to, jak to finančně a politicky podporují, a za to budou ocenění. USA bude hledat efektivní cesty, jak Ukrajina bude splácet jejich půjčky.
Jediný, kdo nad tím spláče budou Ukrajinci. No a rozpočty zemí v EU, tedy vybrané daně od lidí.
Áááá, blíží se volby. Burešem nastartujeme davy, určitě nezávislý soud oznámí termín projednávání čapího hnízda, něco se uděje kolem zámku ve Francii,...Nezávislá novinařina má příležitost ochránit demokracii. Po revoluci jsem se těšil, že dojde k očistě společnosti. Hlavní svazky byly skartovány, protože STB měla přehled, co nastane. Dále je zde fakt, že ti hlavní, tedy příslušníci STB vcelku v pohodě nastartovali nový život. Dále je zde fakt, že spousta členů VB měla v pracovní náplni komunikaci s STB, tedy chodila na porady s STB a předávala informace a koordinovala činnost, dělala pro STB operativu. Znám případ, že taková osoba byla po revoluci tiskovým mluvčím vnitra. Nezapomeňme na okresní a krajské ůřady, národní výbory,...Kolik tam bylo ušpiněných lidí a kam je zařadit? Tedy když nemáme nikoho jiného, tak rozcupujme Bureše, tím se vše vyřeší. Nebo pak je na řadě cvičený rozvědčík ? Dále je hrozné, jak Slovenská nedemokratická vláda se odmítá řídit názory našich demokratických vládních představitelů. Pane Wagenknechte, nemělo by se udělat oznámení k EK ? Je hezké vidět tolik morálnosti kolem sebe.
Těším se na to, co se bude psát o p. Černochové za pět let (o Wolnerovi asi nic). Tato nekriticky dominantní, až afektovaná žena se sklonem k hysterii má možnost reálně páchat zlo a nikdo ji nemá snahu korigovat, natož odstavit. Jeden takový tu je, ale ten k tomu nevidí důvod či nemá k tomu odvahu. Bojím se, že cena za to bude veliká. Naše společnost již nese důsledky za její činnost. Doufám, že ví, co je to odpovědnost a nesení důsledků za svá pochybení.
Tak to si snad dělají legraci ! Vypadá to, že nakonec se našla cesta, aby to udělali ti správní. Mě je de facto jedno, kdo to realizuje, ale zatím jsem nezažil projekt, který by se před dokončením skrečoval jako totálně zmařené dílo. Za daných okolností chci vědět, kolik se již za to zaplatilo, kolik se bude ještě muset zaplatit v doběhu, a kolik bude stát ten nový projekt. Dále chci vědět, jaký bude postup proti původnímu dodavateli. Předpokládám, že se již připravují žaloby na odpovědné borce z řad státní správy, stejně tak dodavatele. Překročil jsem rychlost na rovném přehledném úseku vjezdu do města o 20 km/hod a byl jsem podroben ponížení a sankci, tedy si na mě stát okamžitě zaraitoval. Předpokládám, že krach projektu v odpovídajícím měřítku vynese pár doživotních trestů a spoustě zúčastněných letité tresty a odejmutí majetku. Pro toho, kdo zažil úřady při stavebním řízení, ale možná i úřední přístup obecně, tak mu musí být jasné, proč projekt nedopadl. Výzvy k toleranci beru jako výsměch. Za mě jasný závěr: Z hrušky dolů, ouřadi.
Ministr Jurečka se hodně prezentuje digitalizací jeho agendy a jednotnou žádostí o sociální podporu nebo super dávku. Dále se hodně angažuje v dávce pro současnou ženu prezidenta. Možná by to šlo spojit a udělat to jako doplněk této univerzální žádosti, kde by prezidentova žena vyplnila žádost, uvedla majetkové poměry její rodiny, a systém by to vyhodnotil, jakou dávku ji přidělí. Ostatně celý život byli oba placeni jako zaměstnanci státu, tak proč to do těchto mechanismů neaplikovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pan premiér a jeho tým opět sepsal optimisticko-motivační řeč, jejíž cílem je navodit pocit, jak je vše v pořádku. Staví se do pozice lídra světové morálky a spravedlnosti, leč pokladnu má prázdnou. Já s jeho kroky v roli premiéra nesouhlasím a nelíbí se mi, že docela rozhazuje inkasované daně. Osobně si myslím, že po skončení jeho výkonu funkce se jeho kroky a celé vlády musí zabývat státní zastupitelství. Vnímám, že lidé by měli rozlišovat mezi dobrem a zlem. To je ale jen jedna vrstva života. Další vrstva je asi nejlépe vystižena ve větě "chléb ve zdejší dej nám dnes"- A zde je jisté, že naše vládní garnitura ještě neprozřela. Zatím jen dostává jeden šok za druhým. Jeden šok je svobodná demokratická volba ve Francii, kde v rámci "demokracie" pošlapali základy demokracie, druhý svobodná demokratická volba v USA, třetí je pád vlády v Německu. Pozoruhodné je, že lidé jako Fiala v rámci prosazování hodnot a dobra přivedli svět na pokraj rozvratu, možná i války. Zde by bylo zajímavé, kdyby se nějaký historik pokusil sepsat, jak bude na tyto lidi jednou pohlíženo pohledem historie. Boj za dobro, rovnost a mír mám již jednou za sebou, a to včetně následného pádu. Jsou ale jedinci, jako např. náš pan president, kteří tento boj povedou za jakéhokoliv režimu.