Zajímalo by mě, jestli je ve zprávě i to, že se správci toků, tedy Lesy ČR řádně nestarají o stav koryt toků a neudržují je v čistém stavu, jak jim to nařizuje zákon a díky tomu tak byla spousta lidí vytopena a přišla o majetky. A co víc....ani po povodní a škodách jimi zaviněných nehodlají koryta vyčistit. Co s tím? Jak s nimi můžou obyčejní lidé bojovat? Nijak. Nemůžeme vůbec nic.
Jaký by měl být nový profil vámi navrhovaného koryta? Jaké řešení navrhujete , aby nedocházelo v okamžiku nadprůměrného průtoku ke strhávání břehů a zavalení koryta? Na jaké délce toku? Napište nám , je to důležité.
Koryto je betonové, jak boky, tak dno. Stačí odbagrovat nánosy na bocích a sediment na dně a dostat se na původní stav a je po problému.
Opravdu očekáváte, že vybagrují potok natolik, aby se tam ty obrovské masy vody vešly a nevylily se ven? To by totiž tekl potok na dně obrovské zmoly.
Když byl vybraný, povodně u nás nebyly. Je to pořád dokola. Zanese se potok, vylije se, zapaví se vesnice. Přijedou to vybagrovat, pak dvacet let v pohodě, dokud se zase nezanese. Teď je období, kdy zaplaví vesnici, letos 2x a čeká se na bagrování. Proč to nejde přes záplavou? Těžko říct, prostě nejde.
U nás by stačilo, kdyby Lesy ČR vybagrovaly zanesený potok, což jim nakonec ukládá zákon. Nechce se jim a neudělají to. Tedy udělají, po dlouhých peripetiích na úřadech z mé strany, prý snad v létě 2026. Takže do té doby nás čekají další radosti po každém větším dešti. Proč to ale neudělali hned, když jsme o to žádali? Nemuseli jsme mít vytopené domy a milionové škody.
Já jsem byl vytopený dvakrát za dva měsíce. Poprvé jsme přišli téměř o vše, podruhé už voda neměla co brát. A ty peníze, kdybych měl dostat, mile rád někomu přenechám, pokud v téhle zemi někdo dokáže, aby se správce toku v naší obci, tedy Lesy ČR, postarali o koryto tak jak mají a jak to mají ve svých stanovách a my se nemusely bát každého dalšího deště.
Ale ty lidi nepřijdou o baráky kvůli jakékoliv vládě ALE protože si postavil baráky v záplavové oblasti. Nemůžete si postavit dům s romantickou vyhlídkou na říčku na levném pozemku a potom chtít po státu ochraňte mě, zaplaťte mi...
Jenže, já když jsem koupil dům u potoka, tak se o koryto staralo Povodí Moravy a bylo čisté a vybrané. Poté přešlo pod Lesy ČR a nikdo jej vybrat nechce a průtok je třetinový, takže se bojíme každého deště. A co dál? Prodat dům? - neprodejný
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Lesy ČR nejsou žádní správci toků. Správci toků je vždy tvz. Povodí např Povodí Moravy sp., Povodí Vltavy sp. atd. Viz Odkaz
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odkaz
1 odpověď