Nic jsem necucala. Chodila jsem tam tehdy na testy tehdy, když jsem se setkala v mém okolí s někým, kdo byl zrovna covidem nemocný. A mám vnoučata, školou povinná, tak jak se přestaly dělat testy ve školách, tak jsem pro jistotu na test 2x měsíčně zašla. Mám chronické nemoci, tak je jistější mít informaci, jak na tom jsem. Nejvíc vycucli naše zdravotnictví právě ti neočkovaní, ti kteří nenosili roušky a nedodržovali nařízení vlády a potom leželi na JIP nebo ARU. Jeden den na JIP stojí 100tisíc korun, na ARU 250tisíc. Tak co je pro pojišťovny lepší, prevence, nebo léčba covidu? A na kolonoskopii chodím, na gastroskopii a bronchoskopii jsem byla odeslána lékařem. Tady je také lepší prevence, než drahá léčba, ne? Zdá se, že se moc ve zdravotních otázkách nevyznáte .
Vnoučata školou povinná mám taky, roušku jsem prakticky nenosil a i když jsem se potkal s někým pozitivním, nebyl to pro mě důvod chodit na nějaké testy, pokud jsem se cítil v pohodě. Ano, jsem nezodpovědný, protože jsem mohl šířit. Ale to vy taky. Vlastně vy ne, vy jste očkovaná. Nabádá vás tady někdo, abyste nenosila respirátor, nebo třeba dva? Abyste se nekoupala v dezinfekci? Abyste nechodila mezi lidi? Já myslím, že ne. Tak si ty svoje rady, jak se mají chovat normální lidi, strčte tam, kam se strká endoskop (vidíte, trochu se ve zdravotnictví vyznám).
Lékař Vám udělá maximálně antigenní test, ale na dražší PCR test Vás nepošle. A jak víme, antigenní je k ničemu. Tak si budeme muset PCR zaplatit sami, když budeme chtít vědět, jak na tom jsme. Dosud jsem se nemusela nikoho doprošovat, aby mi ho udělal, měla jsem na něj automaticky nárok.
To jste to naše zdravotnictví pěkně cucala. Jestli jse se chodila testovat jen proto, že jako očkovaná to máte zdarma a nic vám nebylo, tak byste možná měla zajít i k psychologovi. Ale hypochondrie není nebezpečná, nebojte. Přece se nebudu chodit testovat, když se cítím dobře. Chodíte takhle i na kolonoskopii, gastroskopii, lumbální punkci, všechny možně biopsie...? Co kdyby tam něco bylo?
to je zase blábol článek. Když stojí v přístavu tak asi není třeba tankovat, není třeba mít posádku, jen možná minimum na údržbu a vypustit odpad z lodi asi taky bude jednorázovka. A představa že z takové lodi po pár týdnech začne utíkat nafta to je přeci nesmysl.
Ale to už by článek nepůsobil tak děsivě.
Není to zrovna hrdinstvím, i když si to lidi na venkově myslí. V dopravním prostředku ve špičkách, kdy je v něm tělo na tělo a dýchá se z obličeje do obličeje, je pro šíření jakékoliv infekce vhodným místem. Např. ve školách a zaměstnání se dnes zvyšuje počet onemocněných respiračními nemocemi, protože se sundaly roušky a bacily nemají zábran.
Ano. Aby potom z autobusu vystoupili, sundali si ten účinný respirátor, který si předtím hygienicky nasadili a nahrnuli se do Kauflandu. Tam už se to šířit nebude. Tady se jedná o rušení dalšího nesmyslu.
Jsem jen zvědavý na kolik nám šetřílci zvednou státní rozpočet a na koho se budou vymlouvat,když už ANO nevládne.Babiš nadělal dluh ve prospěch našich lidí a hlavně důchodcům se zvedla životní úrověň,ale co nám předvede pětikolka se budeme ještě divit.
Váš výraz nadělat dluh ve prospěch bych přiřadil madam Schillerové. To odpovídá její genialitě. Dluh je vždy ve prospěch věřitele, nikoho jiného. I spousta důchodců, kteří si stěžují, peníze má. Ale je jim líto si je užít a utratit, aby po nich něco zůstalo, až nebudou.
Jsem rád, že mi někdo řekl, že čipy ve vakcínách a že v noci nás z letadel práškují covidem jsou dezinformace. Doteď jsem tomu věřil. Ale že jsem si před půlrokem nemohl pozvat rodinu na návštěvu (kdybych to dodržoval) a teď u sebe můžu ubytovat kohokoliv s neznámým zdravotním stavem (kdybych chtěl), to je taky dezinformace?
To sice máte pravdu, ale kolik takových 17 let starých kamionů s euro 0 jezdí? Nějak jsem si nevšiml, že by se ještě pro kamiónovou dopravu používal LIAZ nebo tahač návěsů Škoda 706.
Ale to je demagogie. Potkat vámi uváděná auta je rarita, ale v roce 2005 jezdily i renomované značky s Euro III. Těch je dnes sice menšina, ale v provozu jsou běžně.
Tak já Vám něco prozradím. V takovýchto případech policii až tak nezajímá kamera, ale hlavně ta digitální karta. To je hlavní důkazní prostředek a každý kamión je povinně vybaven digitálním tachografem. Pokuste si o tom něco zjistit.
Taky vám něco prozradím. Povinnost digitálního tachografu je u vozidel vyrobených po roce 2005. U starších může být analog.
Výrazně zvyšujete šanci, že to buď nedostanete vůbec a nebo bude průběh mírnější. Ale to.uz by jste taky mohl vědět.
U kovidu je riziko vazneho průběhu obecně male, tak se i rozdil mezi ockovanym a neockovanym jevi jako malý. Zato u nemoci jako byly neštovice nebo je tetanus či vzteklina, kde je vysoká mortalita je rozdíl mezi ockovanym a neockovanym nakazenym život a smrt.
U té vztekliny je to pěkně vidět. Lišky a občas i lidi na ni umírali tisíce let. Kolik muselo být utraceno psů pokousanych vzteklou liškou. Pak stačilo několik let plošné vakcinace lišek a je od vztekliny 25 let pokoj. No není to nádhera?
Mimochodem vzteklina má dlouhou inkubac,i takže stačí očkovat nakazeneho i po pokousani. Tělo si vytvoří protilátky dříve, než 100% smrtelná nemoc propukne. S očkováním život, bez něj jistá smrt.
Ale to jste mi neodpověděl na rozdíl mezi protilátkami získanými po prodělání a po očkování. Chrání každé jinak? Já si to nemyslím. A proto mi neskutečně vadí, když mě někdo nutí nechat se očkovat, přestože moje hodnoty po prodělání byly i po roce poměrně vysoké. A argumenty typu, že nikdo neví, jaká hranice hodnot je účinná, ty už neberu vůbec. Určil někdo, jaká je ta hranice u očkovaných? A zjišťoval někdo, jak se tato hodnota s časem mění? Asi někdo z vlastní iniciativy, ale oficiálně jsem nikde žádné takové informace nezaznamenal.
Srovnávat očkování proti covidu a vzteklině je dost mimo.
Nechápete princip očkování? 😀 ani po těch několika letech kovidu 🙂
Vakcína vás primo nechrání, má za úkol simulovat nákazu daným virem. Ale bezpečné. Tělo pak vir pozná i v realitě a rychle tvoří specificke protilátky, takže se vlatsne vyléčite sam a rychle. Telo tak ziská tak drahocenný čas, než kdyby se teprve pak ucilo vir poznat..
A rozdíl mezi tím, že si tělo vytvoří protilátky po vakcíně nebo si je vytvoří proděláním?
36
Sledujících
0
Sleduje
36
Sledujících
0
Sleduje
Školy tam opravdu ale zavřené nebyly. Ani restaurace. Omezení kapacit restaurací a tak, to samozřejmě ano.
I nejtvrdší opatření tam byla mnohem mírnější než kdekoliv jinde.
To potom také lidé logicky neměli problém dodržovat, věděli, že se řeší i účinnost.
Roušky se tam skutečně nenosily, jen dobrovolně. Co vím od lidí, kteří tam žijí, tak to opravdu nenosil téměř vůbec nikdo a lidi byli v klidu. Dle rozsáhlého výzkumu napříč Evropou přes dost států (celkem 600 milionů respondentů výzkumu) se ve švédsku nosily roušky vůbec nejméně. Jen asi 5% populace.
Uvědomte si, že sociální distanc sice dovede do jisté míry zpomalit šíření viru (nikoliv zastavit!), ale třeba roušky to dovedou pouze, pokud jsou používány opravdu správně. Což třeba v ČR není ani možné dodržet na většině míst. A pak, naopak, roušky zvyšují riziko, při manipulaci si můžete přenést vir kam nechcete, a bez roušky by k tomu nedošlo. Navíc, nechrání před aerosolem. Takže pokud jste s někým 8 hodin na směně (nebo ve škole) v jedné místnosti, tak jsou opravdu hádejte k čemu...
Roušky a sociální distanc, plus stres z nich, ale prokazatelně oslabují imunitní systém a také slizniční imunitu, která je u jakékoliv respirační infekce nesmírně důležitá. Tedy, čím déle se používají, tím více mohou mít negativní dopad na počet vážných případů i úmrtí a to nejen na covid, ale i na ostatní respirační onemocnění. A to i u lidí, kteří by jinak v ohrožení nebyli.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nenosili tam roušky, protože nemají Kubka, který by jim odborně vysvětlil jejich důležitost v boji s pandemií. Nevím, jestli ho ještě vůbec máme my, dlouho jsem ho neviděl. Docela mi chybí.