Lidská hloupost, bezohlednost a chamtivost přináší své ovoce. Takzvané ,,vyspělé země" přispívají tím, že nakupují sóju a jiná krmiva z povodí Amazonky a tím iniciují kácení deštných pralesů, jejich přeměně na pastviny a následně na pole. Sójou se krmí krávy, které prožijí svůj strašný život v až stotisícových kravínech, nikdy v nich nespatřily slunce a nikdy se nepásly na pastvině. Myslím, že pohár začíná přetékat a trest se blíží.
V roce 1963 mělo Čadské jezero plochu 26 000 km2. V současnosti má asi 1500 km2. Málo prší, hodně vody se odpaří a spotřebuje, jezero vysychá, průser! Začalo pršet, jezero se plní, opět průser! Ovšem vše vědecky řádně zdůvodněno, za oba dva jevy odpovídá oteplování planety a zvyšování koncentrace skleníkových plynů v atmosféře!!! Sleduji problematiku už mnoho let, jsem poměrně vzdělaný, ale začínám ze závěrů vědců být, jak se na Ostravsku říká, ko... !
Zvolili jsme si neschopné tlučhuby, které se předhánějí, kdo bude nejdéle řečnit u pultíku (obstrukce...) a ještě si za to nechá platit. A nebo sedí doma a je placený, jako by pracoval. Za zmetky není nikdo postihován, škody způsobené jejich neschopností taky nemají žádný vliv na výši jejich odměny. Tak co čekáme? Tragédií ale je, že jiní v ,,nabídce" nebyli!!!
V Brazílii se kácí pralesy, z nich se dělají pastviny a ty se pak prodají za mnohem vyšší cenu producentům sóji nebo dalších krmiv. Za peníze, utržené prodejem pastvin, dobytkáři koupí mnohem větší rozlohu pralesa, ten vykácejí, přemění na pastviny a ty pak opět prodají... Stačilo by zakázat krmit dobytek a drůbež sójou. Ale to by neumožnilo vytvořit desítky dobře placených míst úředníků, kteří stejně nic nevyřeší. Kráva je fyziologicky uzpůsobena ke krmení trávou. Na to jsme už zapomněli. A taky produkuje hnůj, kterým bychom mohli nahradit dovozy drahých hnojiv z Ruska a odjinud a zvýšit schopnost půdy akumulovat vodu. Kdyby vylezli staří sedláci z hrobů, vzali by bič a hned by se nám vrátil rozum.
Kácejí a vypalují pralesy, aby z nich udělali pastviny. Ty pak výhodně prodají pěstitelům sóji a koupí si mnohem větší plochu pralesa. Ten vykácejí a tak to jde pořád dál. No a sóju kupují země EU, Čína..., čili ,,vyspělé země", ve kterých pro samou vyspělost už zapomněli, že kráva žere trávu a ne obilí nebo sóju. Krmí se tím samozřejmě i prasata, drůbež... I u nás. Takže všichni máme plné huby ochrany amazonských pralesů, ale jejich ničení podporujeme, protože jsme blbí, nevzdělaní a chamtiví. Ona nám to ta zeměkoule za pár let spočítá!
Je to opravdu kouzelné. Viktora Orbána všichni svorně poplivávají, že posiluje ruskou ekonomiku penězi za ropu a plyn, zatímco Němci obětavě ruinují ruskou ekonomiku penězi za hnojiva. Tak nevím, jestli hrabe mně, nebo všem evropským politikům včetně naší vlády, která nadšeně potleskává. A jenom ,,hloupý Babiš" protestuje, za to by měl být příkladně potrestán. Myslím, že tady je spousta práce pro Chocholouška.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Neryji už třetím rokem. Nepoužívám žádnou chemii. Ale předtím jsem půdu dokonale zbavil plevelů, samozřejmě ručně. A původně cca 15 cm vrstvu půdy jsem použitím obrovského množství kompostu doplnil na 30-35 cm. Půda má takovou strukturu, že stačí jenom nakypřit rycími vidlemi, bez obracení (!), přičemž vidle zarážím jenom rukami, nemusím na ně šlapat. Na zimu vše zamulčuji cca 10 cm vrstvou listí, které sbírám sekačkou. Na jaře listí shrabu, zaseji a po vzejití výsevů stejným listím zamulčuji mezi řádky. Práce s plevelem a zálivkou se snížila několikanásobně. Obrovské množství žížal a slušná úroda mi potvrzují, že to asi nedělám špatně. Kompost je u mě základem úspěchu. Jeden rok vrším, druhý rok přehodím a zasadím na něj dýně nebo cukety, třetím rokem jde na záhony. Ale je pravdou, že než jsem dosáhl slušné struktury půdy, taky jsem ryl.
1 odpověď