A co tím chtěl básník říci?... Třeba mléko vyvážejí do KLDR, kde je zase hladomor, nebo na Kubu (která požádala OSN o pomoc )... Nebo ho spotřebuje stále větší armáda... Kdo ví... Zkrátka měli nedostatek másla, je to asi 2-3 měsíce zpátky, tak se koupilo v cizině... Je tak drahé, že si ho obyčejný člověk koupit nemůže...jen pro porovnání... Průměrný ruský plat je +-8000 Kč, medián je u 4-5000 Kč... A máslo stojí +- 50-60 Kč... Když jsme my měli (můj táta) měsíční příjem 6500 Kč, tak máslo stálo +-12 Kč ... A už bylo pro nás drahé a nahrazovali jsme ho margarínem...
V roce 2024 je průměrná mzda v Rusku cca 70000 rublů, tj cca 17000KČ
Ještě aby se neradovala..
Trumpova zahraniční politika je méně zaměřena na strategické soupeření s Ruskem, často na rozdíl od Demokratické strany, která bývá tvrdší ve svém přístupu k Rusku a prosazuje aktivnější podporu spojenců USA.
Trump se během svého prezidentství více zaměřoval na „America First“ (Amerika na prvním místě), což znamená důraz na domácí ekonomiku a vnitřní problémy USA. To může zahrnovat menší zapojení do zahraniční politiky, což Rusku potenciálně otevírá prostor k většímu vlivu na Ukrajině, v Sýrii nebo jinde, kde má Rusko strategické zájmy.
Trump se často stavěl skepticky k rozsáhlým sankcím proti Rusku a vyjadřoval zájem o zlepšení vztahů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Ačkoliv za Trumpovy vlády byly sankce proti Rusku zavedeny (zejména kvůli tlaku Kongresu), je pravděpodobné, že by jako prezident znovu usiloval o zmírnění těchto opatření a větší spolupráci, což by mohlo prospět ruské ekonomice a politickým cílům.
Demokratická strana, zejména od roku 2016, vnímá Rusko jako významnou hrozbu pro bezpečnost USA, a to kvůli zásahům do voleb, kybernetickým útokům a ruskému vlivu na světové dění. Kamala Harris a další demokraté by pravděpodobně pokračovali v tvrdém kurzu vůči Rusku, což by mohlo zahrnovat větší podporu Ukrajiny, další sankce a vyšší vojenskou přítomnost USA v Evropě.
tak toho najdou, pokud pouzil zvykacku, nechal tam svou DNA
navic, pochybuju, ze prisel zdaleka, bude mistni a mozna i cekal u trati, aby si svou placku vyzvedl
i kdyz my jsme jako deti kladli na koleje drobny mince
Díváte se moc na kriminálky. Nebo nevím o tom, že by se po narození odebírala dětem DNA pro budoucí řešení trestných činů
Na fotce je zachyceno nejméně 16 raket protivzdušné obrany, které byly vystřeleny z Kyjeva. Chce se mi věřit, že je všechny nevystřelili na nějaký rusko-čínský dron, který byl zakoupen z AliExpressu. Ale docela by mě zajímalo, zda mají přesně spočítáno, kam tyto rakety dopadnou i v případě, že nic netrefí.
Snad si nemyslíte že ty rakety lítají jen tak bez cíle.
1) Pomocí satelitů a radarových systémů zachytí start rakety, odhadne její trajektorii a vyhodnotí pravděpodobné cíle. Jakmile systém zaznamená hrozbu, vyšle informace do řídicího střediska, kde se rozhoduje o protiopatření.
2) Po potvrzení hrozby systém vyšle antiraketu (přímý obranný prostředek) nebo více antiraket, které jsou navedeny na příchozí hrozbu. Naváděcí systém může být radarový, infračervený nebo založený na jiných technologiích, aby antiraketa mohla přesně zasáhnout cíl.
3) Antiraketa zasáhne hrozbu ve fázi, kdy je co nejdál od cíle. Buď přímo kolizí, nebo odpálením výbušniny na krátkou vzdálenost. Tato metoda se často nazývá hit-to-kill a je efektivní při zničení rakety a jejích hlavic ve vzduchu.
A k poslednímu dotazu :
"Pokud raketa ztratí cíl (například kvůli rušení, poruše nebo ztrátě signálu), může pokračovat po původně naprogramované trajektorii až do vyčerpání paliva. Záleží na typu rakety, ale většina se zřítí, jakmile ztratí energii k letu. U některých typů raket může být systém nastaven tak, aby provedl autodestrukci, pokud nemůže najít cíl, čímž minimalizuje potenciální škody na zemi."
Samotná raketa ví moc dobře kam a kde dopadne, problém je když se setká s antiraketou a trosky těch 2 raket padají dolů v rádiusu několika km
Jistě že. A proto to dáte do zpráv aby to věděl naprosto celý svět a už jste je dál nemohli sledovat. Prosím vás. To by člověk musel být fakt naivní aby tomu uvěřil. Po Putinovi pátrá půlka světa a vy máte možnost ho tajně sledovat a všem to řeknete. To je prostě blbost nebo zpráva která už je hodně dlouho vyřešená a na veřejnost se už mohla dostat.
Proč by po něm pátrala polovina světa ? Většinou času je v Kremlu a občas využívá tyto rezidence
1) Hlavní sídlo v Kremlu
2) Novo-ogaryovo, Moskva
3) Bočarov Ručej, Soči
4) Konstantinovský palác, Petrohrad
5) Valdaj, Novgorod
6) Altaj
Jen aby to nebylo jako ta zázračná baterie, která se vyrábí, ale ještě nikdo ji neviděl.
Když se podíváte na jejich stránky, tak to přesně takhle je 😄
“ První elektrárna, tzv. FOAK (First of a Kind), bude k dispozici v první polovině 30. let. Do roku 2026 očekáváme dokončení Basic Designu a zahájení povolovacích řízení. Do roku 2030 chceme mít dokončen Detail Design a nastaveny dodavatelské řetězce. Budeme očekávat udělení povolení k provozu ze strany regulátora do poloviny 30. let.”
Takže sem naše společnost dospěla:
Řidičův advokát Martin Klimo upozornil, že kdokoli z procházejících mohl bezdomovci zachránit život."
Je to hrozné. Přitom by stačilo zavolat policii, pokud se kolemjdoucí nechtěli sami účastnit "zákroku", který by muže dostal mimo jízdní dráhu.
Lituji řidiče, který aniž něco tušil, přejel člověka. Vyrovnat se s tím, nebude snadné, i když to nezavinil.
Kdyby jste ten článek četla, tak se dozvíte, že policie byla zavolána 2x !
14
Sledujících
1
Sleduje
14
Sledujících
1
Sleduje
Omlouvám se, vycházel jsem ze starých dat... Neuvědomil jsem si, že vyšší počet vojáků s vyššími příjmy a zbrojní průmysl tak zvýšil průměrnou mzdu....
Nic to ale nemění na tvrzení, že si průměrný občan RF máslo nemůže dovolit... Podle průzkumu v Rusku na 5000 respondentech , až 50% obyvatel nepokryje ani základní náklady na život...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To máte pravdu. On i ten průměr bude hlavně v evropsé časti Ruska. Já měl v roce 2018 plat cca 12000kč v závodě na zpracování masa v Kudymkaru.
Máslo bylo drahé už tehdy.