Velice zajímavý verdikt - V případě týkajícím se České republiky soud rozhodl, že země nemůže být prohlášena za bezpečnou, pokud nebude shledáno, že nebezpečí nehrozí v žádné z částí jejího území. - cca 20 let zpátky mi ve francii tvrdili, že nemám chodit do jedné čtvrti ve městě, protože je to tam nebezpečné .........
Myslíte si, že žijete v demokratické zemi....? tím myslím českourepubliku.... - asi před 5-ti lety jsem viděl video s disidentem co se znal s Havlem ( nebyl s ním kamoš ) - ve vězení napsal nějaký povídky pro děti, ale po tom co je chtěl vydat mu vydavatel řekl, že to nepůjde ( i když to před tím slíbil ).
To absolutně nezpochybňuji. Dnes už je zbytečné plakat nad tím, že po revoluci neproběhla de facto žádná dekomunizace, jenž by z veřejného života vyloučila ty, kteří byli strůjci režimu, jako Okleštěk či Feranec. O Babišovi nemluvě. A je slabostí současného režimu, že z demokratické soutěže neumí vyloučit extremisty jako např. SPD, jak opakovaně zdůrazňuje ve svých výročních zprávách BIS.
Zkuste si najít "pravda o Václavu Havlovi" - tam je napsaný jak to bylo po revoluci s komunisty ....
Naprostý souhlas!!!
Aby bylo z histoického hlediska jasno:
Vodovodní distribuční síť v Olomouci byla prodána francouzské společnosti Veolia v roce 2000. Tento prodej proběhl za účasti města Olomouc a městské společnosti Moravská vodárenská, která síť původně vlastnila. Společnost Veolia získala kontrolu nad vodohospodářskou infrastrukturou prostřednictvím privatizace, v rámci které město prodalo svůj podíl na správě a provozování vodovodní a kanalizační sítě.
V té době šlo o rozhodnutí, které mělo za cíl získat finanční prostředky pro město a modernizovat infrastrukturu. Privatizace vodohospodářských sítí se však stala předmětem kritiky, protože přenechání správy soukromým firmám může vést k vyšším cenám vody pro obyvatele a omezené možnosti veřejného dohledu nad správou těchto důležitých služeb.
V roce 2000 byl primátorem města Olomouc Martin Tesařík z ČSSD (Česká strana sociálně demokratická), který vedl radnici právě v období privatizace.
Rozhodnutí o prodeji bylo učiněno na základě hlasování zastupitelstva města Olomouc, kde zasedali členové různých politických stran, včetně ČSSD, ODS, KDU-ČSL a dalších menších stran.
Tento prodej a jeho okolnosti se stal předmětem veřejné debaty a kritiky nejen kvůli samotnému rozhodnutí, ale i kvůli následným důsledkům, především ve vztahu k cenám vody.
Ještě dodatek - ve chvílí, kdy je ve vodárnách soukromá společnost, nedostane obec dotace, proto je voda dražší oproti jiným obcím.....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mama Merkel a spol ........