Chude v cem? Posuzujete lidi podle mobilu? Presne tak, jak se to delat nema?
Z nedostatku penez to opravdu neni, zijeme v zahranici a vydelavame dost, nebojte. Jak chcete ty deti naucit se zabavi bez mobilu do budoucna, kdyz jim ho chcete cpat uz odmala? Nenauci se travit ten volny cas bez mobilu aktivne, cist si misto toho knizky, pouzivat fantazuu.
Nase deti mobil dostanou, ale pozdeji a to prave z toho duvodu, aby nevypadaly “chude” a nebyly “out”. Je to ale skoda. Zatim se neporovnavaji a mobil ani ve skole nepouzivaji/nemaji, u nas je to zakazano a je to tak dobre.
A ted si predstavte, ze by to fakt zakazali 🙂 Decka by se z toho zakazu zblaznily, protoze uz je jich spousta zavislych a rodice by se z toho zblaznili taky. Problem je, ze doma ten mobil stejne dostanou. Ja bych je ovsem zakazala, jsem pro, nemusela bych to pak resit, zatim je nase deti nemaji a zakaz je zakaz :)
Ze to vsem tak vadi, ja to vitam. U nas ve skole teda telefony taky pouzivat nesmi (4.trida), az po vyucovani. Ani v druzine. Na skole jsem zadne dite s mobilem v ruce nevidela, decka si hraji normalne spolu ve tride, v druzine nebo venku a doted mi dcera nerekla, ze mobil chce. Ma stary telefon tlacitkovy, kterym mi zavola, ze dosla do skoly/ze skoly, kdyz jsme v praci. Taky netusim a ani ona, co by s nim delala, bavily jsme se o tom nedavno, na muj popud. Az ho pozdeji dostane, tak na omezeny cas denne a planuju kontrolovat, co na nem dela, do urciteho veku. Tablet taky nevedeme, mobilni internet taky ne ( nechceme), jen wifi doma a zijeme. I kdyz pro nekoho nepredstavitelne. Hrajeme deskovky, cteme knizky, vyrabi, maluje, zabavu se vselijak. Uvidime samozrejme dal. U nas je nonstop na pocitaci a na svem tabletu manzel, neslysi, nevnima, chodi se sluchatky i po lese, pro deti dostatecne odstrasujici priklad.
Protoze ty ceny v CR jsou vysoke, vybaveni horsi nez v cizine. Byla jsem ted v CR ubytovana po delsi dobe 2x, abych to cenove neprepalila pro ctyrclenou rodinu, meli jsme ubytovani bez jidla. Vybaveni bylo dle popisu jako v cizine, ale mnohem horsi. A to jidlo chybelo, rada si po ranu jen sednu a rovnou se nasnidam a vypiju kafe. Celkove se ten vikend v CR dost prodrazil. Dalsi dovolena na podzim bude zase v cizine.
Ja teda koukam. S detmi chodim nakupovat odmalicka a pokud neco chteji, tak se zeptaji a domluvime se, bud ano nebo ne, dle potreby. Stejne na snidane ji neco jineho nez my, tak si müsli a podobne muzou vybrat sami, ja to pripadne zkoriguji kvuli cene. Ale neexistuje, aby si do voziku neco hodili jen tak volne bez zeptani, to by letelo ven uz jen kvuli te forme, jakou to tam hodili. Nastesti to resit nemusim, nestava se to, nakupovani potravin je u nas bezna a bezproblemova cinnost a ani nemame slibenou sladkost za nakup a podobne.
Triskani dveri u nas neexistuje, dobre vi, ze veci se nenici a sousedi se nerusi, to zkusila dcera jednou.
Vcera mi sousedka dekovala, ze mam deti tak dobre pod kontrolou, kdyz si tady ctu zdejsi komentare tak uz tusim, co tim myslela.
Ja mela taky volnou vychovu, tvrdime se sourozenci, ze jsme se vychovali sami. A urcite to tak u nasich deti nechci. Ta kontrola a ty hranice chybely a hlavne se clovek nema v dospelosti ani o co poradne oprit. Jen vi, jak to delat nechce.
Jen pro upřesnění,tak azyl neznamená, že po nĕjaké dobĕ dostanete automaticky nĕmecké občanství.
V Nĕmecku žiji, pracuji 12 let, vdaná za rozeného nĕmce.
Abych si mohla zažádat o nĕmecké občanství, tak musím platit daně, dále si platit Rentenversicherung, nesmím pobírat žadné dávky.
Dále musím mít státní zkoušku z němčiny a v neposlední řadĕ uspĕt ve znalostním testu, ve kterém jsou otázky i o politickém uspořádaní a historie nĕmecka,kultury atd.
Dohromady 308 otázek na které musím znát odpovĕď.
Test je státní zkouška.
Pokud budu uspĕšná získám nĕmecké občanství a dostanu teprve německý pas
Toto platí pro všechny bez ohledu národnosti. Jen se zkratila doba čekání z osmi na pĕt let, kdy musíte zde trvale bydlet a hlavnĕ pracovat na smlouvu.
Ten test je primitivni, odpovedi na nej jsou verejne pristupne, staci si ho jednou precist a mela jsem stoprocent bodu. Na test prisli sami migranti, terminy jsou vybrane mesice dopredu a cekaci doba na vysledky misto puvodnich 6 tydnu je temer rok. A kdyz chodi na kurzy nemciny, zdarma, maji ho zadarmo.
V Německu pracuju a máme denně několik cizinců bez znalosti němčiny. Rovnou při určení termínu vyšetření zdůrazníme, že je nutný tlumočník, jinak daného pacienta nevyšetříme. A pokud ho nemají, opravdu je nevyšetříme, chráníme sami sebe. A na většině praxí je to napsané rovnou, že bez znalosti němčiny/tlumočníka vyšetření neproběhne. Jinak si dovedu živě představit, jak k tomu asi došlo, bohužel.
A jaky to ma vliv na dane deti? Predpokladam, ze jako u nasich, pocit vlastniho velkeho selhani a nechut se jiz nadale vzdelavat. Takto to citi vetsina ceskych deti.
Myslím, že jde o to, jak jim to podáte. V ČR je propadnutí bráno jako největší katastrofa. A odklady se opravdu dávají až moc často, vidím to u kamarádek. Že jsou ve třídě tak často dvouleté rozdíly mi v pořádku nepřijde. Já taky měla odklad, kvůli výšce. Stejně jsem byla ve třídě nejmenší i po tom roce a školu jsem končila o rok později než ostatní, plus devítka. Spolubydlící končila školu ve 24 a já ve 26, vadí mi to doteď.
Již léta kupujeme balenou vodu a další nealko v PET lahvích (pět i více balení po 6 ks), které pak bez výjimky vyhazujeme do obecních žlutých kontejnerů. Neumím si dost dobře představit vracení většího množství prázdných, navíc nezmačkaných obalů. Kdyby přičinlivý ministr ŽP zkusil takto vrátit třeba 20 obalů najednou, asi by rychle zjistil, jaká je to konina. Plné balíky jsou kompaktní, dá se s nimi celkem snadno manipulovat, naložit do auta atd. Ale u prázdných to je technicky těžko proveditelné. To nejsou pivní lahve, které lze přepravovat v basách.
V Německu žiju cca 15 let, prázdné PET flašky dávám na balkón do větších tašek, pak naráz jednou za čas hodíme do auta, dáme do vozíčku a vrátíme. Fronty u automatu nejsou, naskládáme to tam rychle. Otázka zvyku.
Kéž by se někdo zamyslel nad tím že zde vystudovaní doktoři odcházejí do zahraničí... Proč není podmínka že 5, 10 let musí pracovat v ČR a vrátit tak společnosti vložené peníze ?
Jinak je to samozřejmě smutné. Ale zakládat dlouhodobý výhled práce na tom že vední nemocnic počítá s přesčasy je také špatně
To pak nikdo studovat ani nepůjde.
Nezapomeňte, že přesčasy jsou pouze zástupný problém. Dnes je zajímá daleko víc skokové navýšení výplat. Přesto, že si práce lékařů nesmírně vážím, tak nechápu, že při jejich většinou vysoké inteligenci nechápou, že není z čeho brát.
S rodinou a dětmi uz neni ani síla tolik presčasů dělat. Jako bezdětná jsem to prostě nevěděla. Kdybych se mohla rozhodnout jinak, volila bych jiny obor než medicínu. To je jedno kolo v práci a pokračování doma. Únavou někdy pomalu usínám vsedě a to pacientům taky nepomůže.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak at si zjisti, jak dlouho takove vysetreni samotne trva. Nekdy u nas v Nemecku zvladneme jen 2 vysetreni za dopoledne. 10 vysetreni za den je az az, zalezi na vyrobci pristroje a dalsich parametrech, neni to jen o poctu personalu. Stejne jako na MR nevysetrime vice nez 4 pacienty za hodinu, to je maximum, vysetreni samotne i s pripravou nejaky cas trva. To same CT.