Hele ty tatare, o masivním útlumu zbrojní výroby si rozhodlo předsednictvo vlády ČSSR v červenci 1988. Nová vláda najela do rozjetého vlaku. Jo a Havel byl prezident ty jantare. Ten nemá žádné pravomoci zastavovat nějaká průmyslová odvětví. To může tak možná vláda. Odkaz
Sám jsi tatar a svádiš to na druhé.Proč Havel prohlásil "Humanitarní bombardováni Jugoslávie".To už vám pod vousy nejde.Ukončení zbrojní výroby v roce 1992.Vskutku diametrální rozdíl od dnešní doby. 73. tankový prapor v Přáslavicích disponuje zhruba třicítkou modernizovaných T72M4CZ a jde o jedinou tankovou jednotku v rámci AČR. Přitom v letech 1945-1992 prošlo službou v československé armádě na 8 500 bojových tanků a okolo 10 000 obrněných transportérů či bojových vozidel. Francev uzavírá svůj text i konstatováním, že Československo v daném období vyvezlo na 35 000 obrněnců, což jej celosvětově řadilo na třetí místo za takovými velmocemi, jako byly SSSR a USA.
Vedle textu samotného obsahuje kniha Československé tankové síly 1945-1992 i četnou fotografickou dokumentaci, některé snímky patří k unikátním a málo viděným. Je zde také přehled tankových svazků a útvarů čs. armády z let 1945-1992, kniha obsahuje navíc katalog hlavních typů obrněných vozidel čs. armády v daném období, který čítá celkem 47 položek – počínaje ještě předválečným tankem LT-38, který ovšem sloužil i po roce 1945, a konče raketometem 122 mm vz. 70 GRAD.
Fabriky se rušily už před revolucí, zejména na Slovensku.
Proč v Slováci vypískali Havla v Bratislavě.Teď jsem se dívál na histori.Je vidět že se celá historie překrucuje.S něčím podobným už jsem se setkal,ale to mě nenapadlo se podívát na histori.To že je překrouceno,proč se slaví první máj a osmý březen,den žen.Tak se vám vůbec nedivím za vaše komentáře.
Tušíte, že náš zbrojní průmysl byl zastaven ještě předtím, než se onen humanista stal prezidentem?
Tak to byly smlouvy mezi Ruskem a Nato o omezení zbrojení.Salt1 a Salt2.Tehdy se nerušily fabriky až po se humanista stal prezidentem.Jen tak na okraj.VB dostala nové zbraně z USA devítky.Naši zbrojovku v Uherském Brodě zavřeli.
Žádný humanista náš zbrojní průmysl nezastavoval. O masivní útlumu zbrojní výroby si rozhodli komouši už v roce 1988.
Vážený pane máte to trochu pomýlené.Dlouho jsem se nedívál co nám píši zprávy,co vymazali,co překroutili.Tady je důkaz,jak se historie překrucuje.Ještě mi pane chytrý,kde se vzal název "Humanitarní bombardováni"
Když bych byl Putler tak použiji jadernou zbraň na Ukrajině. Už nemá jinou možnost jak prosadit své výhrůžky. Když ji tedy nepoužil, tak ji nemá? Nebo se snaží tomuto opravdu vyhnout? Ale jak dlouho to vydrží? Tomu že ty atomovky nemají nevěřím.
proč na používat jaderné zbraně na Ukrajině.Jsou jiné státy,které rozdmýchavají konflikt a vydělavají na něm.
Jaké republiky že Rusko osvobozuje? A jak je osvobozuje? Vražděním obyvatel a únosy obyvatel, především dětí?
Jak daleko a kam až postoupili Napoleon a Hitler, když chtěli okupovat Rusko? A jak dopadli? Stejné to bude s Putinem, ať letos na Ukrajině postoupí kamkoli.
Váš příspěvek je s pořadu:Divoké sny Maxi psa Fika.Jinak větší bláboly jsem nečetl.To jste vymyslel sám,nebo vám stím někdo pomahal.
23
Sledujících
0
Sleduje
23
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Rozhodnutí o změně výrobního programu z vojenské na civilní bylo přijato v polovině roku 1988, v roce 1989 už probíhala vlastní transformace. Na YT jsou dobové reportáže z té doby.
Ano, tady jde vidět, jak je historie překrucována.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vskutku diametrální rozdíl od dnešní doby. 73. tankový prapor v Přáslavicích disponuje zhruba třicítkou modernizovaných T72M4CZ a jde o jedinou tankovou jednotku v rámci AČR. Přitom v letech 1945-1992 prošlo službou v československé armádě na 8 500 bojových tanků a okolo 10 000 obrněných transportérů či bojových vozidel. Francev uzavírá svůj text i konstatováním, že Československo v daném období vyvezlo na 35 000 obrněnců, což jej celosvětově řadilo na třetí místo za takovými velmocemi, jako byly SSSR a USA.
Vedle textu samotného obsahuje kniha Československé tankové síly 1945-1992 i četnou fotografickou dokumentaci, některé snímky patří k unikátním a málo viděným. Je zde také přehled tankových svazků a útvarů čs. armády z let 1945-1992, kniha obsahuje navíc katalog hlavních typů obrněných vozidel čs. armády v daném období, který čítá celkem 47 položek – počínaje ještě předválečným tankem LT-38, který ovšem sloužil i po roce 1945, a konče raketometem 122 mm vz. 70 GRAD.Jen tak trochu z historieTady toto ještě nevypadá překroucené.