Přemýšlím nad tím, jestli to byl blázen, nebo ne. Podle mě se moc neuměl ovládat a kvůli tomu se pořád dostával do konfliktů. Takových bláznů je hodně.
Jeho "řešení" je ale překvapivě racionální. Nevíme přesně, co mu hrozilo, možná se jednalo o vyhoštění a předání saúdským úřadům. Nebo si ho chtěli podat nějací islamisti z Německa, to už je jedno, napsal toho dost, aby měl dostatečně důvodů se bát, že "jeho život bude krátký, ale umírání dlouhé".
Takže spáchal čin, kterým si zajistí doživotní vězení v Německu. A i kdyby ho dali mezi islamisty nebo dokonce vydali Saúdům, najednou je z něj hrdina.
Jestli my ho vnímáme jako Baldu, on se může vnímat jako Chášukdží, ten kritik saúdského režimu, kterého v Turecku zlikvidovali.
Tím pádem bychom mohli odečíst všechny motivace o tom, že chtěl něco změnit ve společnosti. Šlo by čistě o osobní motivaci, kdy by si za pět minut zajistil bezpečí ve vězení, přízeň těch, které léta dráždil, a kdo ví, možná i Alláh by mohl přimhouřit oko, až bude po smrti...
Nechci nikoho naštvat a rovnou říkám, že nejsem kuchař a do školní jídelny jsem chodil minimálně. Nicméně mi připadá, že se snažíme pořád vařit a jíst podle norem z padesátých let, kdy lidi trpěli podvýživou. Ale chápu, že si spousta lidí nedokáže představit den bez masa; dobrá, pak už bych se přimlouval jenom za to, aby děti nebyly nucené jíst a dojídat. Dítě není kyblík na školní oběd.
Líbí se mi přístup, že si nenárokují od dětí nějakou náročnou práci. Na druhou stranu člověk neví, jakou péči bude potřebovat. A pokud ji potřebovat bude, věřím, že děti přiloží ruku k dílu, ale taky musí odhadnout své možnosti, není smysluplné se zničit jenom kvůli tomu, abych mohl říct, že já jsem maminku dochoval doma.
Je fajn, když k tomu jsou podmínky - místo v baráku třeba, funkční sousedi a tak. Ale taky bych nechtěl, aby mě děti chtěly dochovat za každou cenu.
Zvláštní myšlenky. Pokud někdo zapojí originalitu a tvůrčí myšlení (jako že to spousta lidí dělá), okamžitě to od nich okopíruje někdo na druhém konci světa a začne to vyrábět levněji. Nebo na tom dotrénuje svoji verzi umělé inteligence.
Pokud něco narušilo globalizaci, tak možná ruský útok na Ukrajinu - řada států se začíná snažit rozpojit některé dodavatelské řetězce a vytvořit vlastní. Ale pravděpodobně bude snazší tu válku ukončit než ty řetězce opravdu rozdělit.
Ubožácké plivání na někoho, kdo desetiletí platil za naši obranu. Zatím je to pořád americký daňový poplatník, který nese hlavní tíhu odstrašování Ruska od jeho imperiálních choutek. Jistěže americké zbrojovky něco vydělávají (i když my máme třeba stíhačky ze Švédska), ale napadlo by třeba někoho, že my zase ve velkém valíme Američanům auta? A že těch aut je poněkud více než stíhaček, co se objednaly?
Trumpovy dohody s Putinem - trapné a jenom trapné, s tím šachovala demokratická strana celé jeho první období, a až ho dostali z Bílého domu, napochodoval Rus na Ukrajinu. Čímž zajistil, aby se Evropani báli, k tomu není třeba žádný telefonát, ruské hypersonické střely s několika naváděnými hlavicemi jsou čerstvě vyzkoušené i s doplňujícími houfy dronů, schopných zahltit protivzdušnou obranu.
Kdo v téhle chvíli ještě kváká něco o americké povinnosti zajišťovat bezpečnost Evropy, je totálně sebestředný mimoň.
Pan komentátor je hodně, hodně vedle. Kuchařky ze školních jídelen i sestřičky nebo policisti realitu naší ekonomiky znají hodně dobře. A vidí, jaké platy si nadělují v soukromých firmách, mnohdy taky přisátých na státních penězích. Solidární většina z nich je, chápou, že svoji práci dělají pro společnost, že peníze do domácnosti přinese jejich manžel, nebo žijí skromněji.
Pokud apeluje na solidaritu, mohl by si všimnout spíš toho, kde peníze mizí, aniž by to společnosti něco přinášelo.
Autor ať si zůstane v historii. Nedávno byla povinná školní docházka prodloužena o rok předškolního vzdělávání a vážně se uvažuje o prodloužení o další roky, protože zjednodušeně řečeno nevíme, co s dětmi 15 - 18 let.
Když je někdo schopný pochopit to, že kdysi nebylo jediným důvodem školy vzdělávání dětí, mohl by pochopit i to, že i dnes má škola i jiné funkce - zejména zajišťování bezpečnosti dětí a naplňování jejich programu, když jsou rodiče v práci.
Vidím to tak, že ta cedulka diskriminační je. V titulku to upravili na "agresivní Romy", ale v ordinaci viselo "neregistruji Romy". Paní doktorka ale není právnička, cedulka už tam není, takže co řešit dál.
Určitě to nevhodné agresivní chování. S dítětem mohou přijít rodiče, výjimečně babička nebo jiná blízká osoba, ne nikdo další. To porušuje jeho právo na soukromí a ruší to zdravotníky v jejich práci. Bylo by dobré to v problematických oblastech dát do nějaké vyhlášky.
(Setkal jsem se s tím u Romů. Ale i u Čechů, když se babi s dědou agresivně dobývali do porodnice čtvrt hodiny po porodu, a to ani nebyli rodiče matky, ale otce dítěte.)
Jsou předvolební sliby, u kterých se obáváme, že je politici nesplní. A pak jsou sliby, u kterých se obáváme, že je splní nebo že se o to pokusí. Pro mě Fialova "špetka populismu" spadá mezi ty druhé. Pokusit se poskočit k německým platům by mohlo znamenat třeba drastické zvýšení produktivity nebo obří předlužení státu nebo ještě nějakou jinou šílenost.
Cítím se jako spolujezdec ve Škodě 105, kterému řidič zničehonic řekne, že ta kára dá klidně 200 km/h. Já jenom doufám, že ten řidič (Fiala) to řekl skutečně z čistého populismu. Protože jestli se o to pokusí, budeme všichni podělaní až za ušima.
Milá Arniko, bylo by moc pěkné, kdybyste si váš program nechali zkontrolovat od nějakého vědce. Naprosto vám tam chybí třeba to, že při kompostování vzniká také CO2, jen bez energetického přínosu. Dále jsou tam nebezpečně zjednodušující tvrzení typu "recyklace je levnější" - nevěřím tomu ani za mák, protože na recyklaci je pekelně drahé vyčištění vstupních surovin. Představte si např. starý svetr, který někdo na několika místech propálil a polil jogurtem. Po třech měsících byste ho chtěli rozpárat a uplést z vlny svetr nový - nevěřím, že byste se do něčeho takového pouštěli, už jen z ekologických důvodů (nároky na čištění).
I vaše tvrzení o tom, co po spalování zůstává a co se naopak ztrácí mi připadá hodně přitažené za vlasy.
Mě by zajímalo, jak se ty příděly propsaly do jídelních návyků dlouhodobě. Mám totiž dojem, že hodně starších lidí se pak snažilo krmit děti co nejvýžívnějšími (energeticky) potravinami - co nejvíc masa, cukru, másla. Aby měly ty děti to, co jim chybělo. Někdy mi připadá, že si to předáváme (třeba to povinné dojídání někde ve školních jídelnách) a že bychom už to mohli opustit.
Ale možná máme už z pravěku ten pud, že když je možnost, tak se pořádně nabaštit prostě musíme.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Dospěla Greta a vyměnila klima za palestinskou vlajku. Jsem zvědav, jakou vlajku zdvihne tohle hnutí. Že by se nechalo inspirovat?