Jsou předvolební sliby, u kterých se obáváme, že je politici nesplní. A pak jsou sliby, u kterých se obáváme, že je splní nebo že se o to pokusí. Pro mě Fialova "špetka populismu" spadá mezi ty druhé. Pokusit se poskočit k německým platům by mohlo znamenat třeba drastické zvýšení produktivity nebo obří předlužení státu nebo ještě nějakou jinou šílenost.
Cítím se jako spolujezdec ve Škodě 105, kterému řidič zničehonic řekne, že ta kára dá klidně 200 km/h. Já jenom doufám, že ten řidič (Fiala) to řekl skutečně z čistého populismu. Protože jestli se o to pokusí, budeme všichni podělaní až za ušima.
Milá Arniko, bylo by moc pěkné, kdybyste si váš program nechali zkontrolovat od nějakého vědce. Naprosto vám tam chybí třeba to, že při kompostování vzniká také CO2, jen bez energetického přínosu. Dále jsou tam nebezpečně zjednodušující tvrzení typu "recyklace je levnější" - nevěřím tomu ani za mák, protože na recyklaci je pekelně drahé vyčištění vstupních surovin. Představte si např. starý svetr, který někdo na několika místech propálil a polil jogurtem. Po třech měsících byste ho chtěli rozpárat a uplést z vlny svetr nový - nevěřím, že byste se do něčeho takového pouštěli, už jen z ekologických důvodů (nároky na čištění).
I vaše tvrzení o tom, co po spalování zůstává a co se naopak ztrácí mi připadá hodně přitažené za vlasy.
Mě by zajímalo, jak se ty příděly propsaly do jídelních návyků dlouhodobě. Mám totiž dojem, že hodně starších lidí se pak snažilo krmit děti co nejvýžívnějšími (energeticky) potravinami - co nejvíc masa, cukru, másla. Aby měly ty děti to, co jim chybělo. Někdy mi připadá, že si to předáváme (třeba to povinné dojídání někde ve školních jídelnách) a že bychom už to mohli opustit.
Ale možná máme už z pravěku ten pud, že když je možnost, tak se pořádně nabaštit prostě musíme.
Vážená paní učitelko, jestli nás zvete do školy, je to proto, že máme právo na informace, které se týkají našeho dítěte. Zvete nás samozřejmě v případě, že se jedná o důležité skutečnosti. My víme, že nemusí být příjemné, ale zajímá nás to a také nás zajímá, jak budete na naše dítě dál působit. Pokud vám v tom budeme moci pomáhat, rádi to uděláme. Jen je třeba, abychom měli správně vymezené hranice působení: Na nás je, aby dítě přišlo do školy zdravé, vyspané, citově uspokojené. Na vás je, aby se dítě naučilo předepsané výstupy a aby se nevrátilo nemocné, špinavé a citově zraněné.
Přiznáváme, že se nám to vždycky nepodaří a chápeme, že ani vy nejste vždy úspěšní. Jsme ale rádi, že naše děti můžeme svěřit do rukou profesionálů, kteří navíc mají kam se obrátit, kdyby si nevěděli sami rady.
Já vidím ten problém na druhé straně. Kdy naposledy se stalo, že nedaleko vtipálka seděl mladík, studující gender? Není problém spíš v tom, že někdo je připodělaný? A nebo v tom, že neumí být vtipný, a tak tvrdí, že by byl vtipný, kdyby se nemusel bát tajného studenta genderu?
Změna loga firmy Julius Meinl s humorem souvisí jak? Nejspíš nijak. Ježíšovo židovství má s humorem společného co? Nic. Co se stane tomu, kdo tvrdí, že Ježíš byl Asiat? Nic. Je to napsané ve všech knihách o něm.
Že má slovo cikán jiné konotace než Rom, to víme všichni. Jinak bychom se asi neoháněli svým "právem" říkat jim cikáni.
Česká soda šla za hranu a my jsme to věděli už tenkrát a víme to i dneska. Ty vtipy jsou ostré - tak ostré, že nám mezi zuby začíná chroupat popel s osvětimských pecí a my si můžeme uvědomit svoje primitivní buranství, když se smějeme nad stovkami tisíc dětských mrtvol.
A zakázal někdo Českou sodu? Nevím, předpokládám, že bude pořád snadno dohledatelná. A já ji zakázat nechci, protože se tomu opravdu smějem a díky tomu si můžeme uvědomit, co jsme zač - ne my Češi, ale my lidi.
Ani jeden příklad dekarbonizace. Zemní plyn se podobně jako uhlí vytvářel dlouhou dobu a jeho spalováním přidáváme do atmosféry CO2, který tam dříve nebyl. Co se týká biomasy, tam můžeme mluvit o uzavřeném okruhu, ovšem i tam jsou ropné vstupy - přeprava, manipulace, štěpkování... - pravděpodobně vše na naftu. (Jistě, menší část může být pokryta jadernou nebo solární elektřinou.
Rozhodně nejsem proti těmto akcím. Chtělo by to ale přestat lhát a říct na rovinu, že to není dekarbonizace, ale snížení produkce CO2. A v ideálním případě to porovnat s alternativami - např. plynový kotel přímo v domácnosti - jestli tam není výsledná produkce co2 ještě nižší.
Ještě autorům článku doporučím, aby se podívali na cenu online her. Jak je možné, že 90% uživatelů hraje hru zdarma a celý příjem firmy je od nějakého zlomku, který si zakoupí různá vylepšení? Od dětí, které od rodiče ve slabé chvilce vymámí platební kartu, která zůstane v mobilu uložená, takže pak mohou nerušeně dokupovat dál?
Hlupáky z nás dělají novináři, co čmuchají ve slevách v supermarketech. Dojděte si o kousek dál do Mountfieldu a tam se ptejte, co je běžná cena a co je sleva. A i to je nic proti běžným prodejům radiátorů nebo plastových oken, kde doporučená cena ční někde vysoko a zákazník absolutně nemá přehled o tom, za kolik se tyto výrobky skutečně prodávají.
Podle autora měl být vrah ze Solingenu deportován do Bulharska. Nějak mi nedochází, čemu by to pomohlo. Z Bulharska do Německa se může vrátit během několika dnů.
Nedivím se, že se policistům a úředníkům nechce do deportací, když jde jenom o to, zavézt dotyčného po mohutném nasazení úřadů o kousek jinam. Možná jako když Kocourkovští za trest hodili vrabce z kostelní věže?
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Nelíbí se mi argumenty typu "všichni to známe", "sama mám děti dvě". Většina lidí má děti snadno vychovatelné a naprosto netuší, co je výchova obtížně vychovatelného dítěte.
A i ten, kdo to zažil, rád a rychle zapomene.
1 odpověď