...a já si myslel, že nám zlato ukradli Rusové, ale že západ, kolektivní, vyspělý v čele s mravními USA a Brity, to není možné...to bude ňáka mejlka...
PS: ...a ještě jim lezeme tam, kde slunce nesvítí... že?
Však Rusové nás okrádali 41 let. Např. uran z Jáchymovských dolů jsme pro ně těžili v podstatě zadarmo. V 90. letech jim pak Klaus se Zemanem odpustili namalé státní dluhy bez náhrady. Odkaz
Je potřeba vědět, že válka nemusí skončit mnoho let. Počítá se stále se scenarem 10 let.
10 let? Tak to ani náhodou. Na takový scénář Rusko nemá peníze. Už teď mají základní úrokovou sazbu 21% (viz.: Odkaz 1 ). Na stabilizaci situace, tedy vyjednání míru, mají cca půl roku až rok. Déle se nebudou schopni bránit hyperinflaci a jejich ekonomika nadobro zkolabuje. Mluví o tom i šéfka ruské centrální banky. Odkaz
Tomu se říká dělat z nouze cnost.To je ubohý článek a ještě ubožejší myšlenka
Jaká nouze? US Air Force zavedla od dob B-52 několik modernějších bombardovacích letadel, jako B-1 nebo radarem těžko detekovatelný B-2 Spirit a už intenzivně zkoušejí i prototyp jeho modernějšího a většího nástupce, tady opravdu nejde o žádné řešení z nouze. Přesto ponechávají ve službě i tyhle veterány z 50. let minulého století, protože prostě nemají potřebu projektovat nové strategické bombardéry, když jim stačí modernizovat ty stávající. Nové motory budou úspornější, čímž se ještě zvýší už tak úctyhodný dolet. Rusové také stále používají Tupolev Tu-95 (v kódu NATO Bear) z 50tých let.
Protože užívám kritické myšlení a je značně podezřelé, že Zelensky je prezentovana jako Kim Čong-un v KLDR. Nepřipadá mě to skutečné. Nebo snad máte na Zelenskeho nějakou kritiku?
Zelenský má do Kima hodně daleko. Sám prohlásil, že až válka skončí, chce odejít z politiky. On není sebestředný egomaniak, jako Kim. Vy kritický mysliteli.
Byla řeč jen o atomce a kdo ji používá. Většina lidí má doma nože, ale jen někteří je použijí na vraždu a to je zásadní rozdíl.
A co civilisté v bombardované Británii? Co civilisté v Mandžusku, na Filipínách, na Havaji? Když někdo zaseje vítr, musí počítat s tím, že sklidí bouři. Ani s dnešní přesnou technikou se civilním ztratám nelze úplně vyhnout. Tehdy to nešlo vůbec.
Koukám na to a máte asi pravdu, údaje o doletu He 177 s bojovou zátěží nejsou sice úplně jednoznačné, ale asi by při startu někde z Pomořan dokázal teoreticky donést cca. 4,5 tunovou bombu nad Moskvu a vrátit se. Díky za podnětnou připomínku. 👍
Otázka je, jak by se tam bez doprovodných stíhaček dostal, aniž by byl sestřelen.
Reaktory se vyráběli v letech 1942-45 takže pamětníkům by bylo přez 100 let. Toto je plazmový reaktor na principu slunce, a právě protože byl moc veliký, běžel v nestabilním módu, správná velikost je 20cm pro stěny reaktoru z tekutého kovu, pro jen fízní plazmový reaktor stačí velikost 5cm, ten má výkon kolem 20KW alle bez rotující rtuti nemůžete získat obohacené palivo.
Nemyslím pamětníky teď, ale hned po válce. Jak to, že se o nějakém reaktoru ve Štěchovicích nikdy nikdo nezmínil? No protože tam nikdy žádný reaktor nebyl. Možná se tam Němci chystali vyrábět těžkou vodu, aby nahradili Vemork.
o jaké SLAVNÉ klasice se bavíme ?
To Jawa NIKDY nebyla, že se v rámci RVHP a spolupráce s tehdejší indií dostala až do Asie odpovídá její tehdejší už zastaralé koncepci.
Od Aše na západ se neprodal ani kus.
Jawa se prodávala i v USA pod značkou Indian jako lehká alternativa k tamnějším těžkým dvouválcům. Jawy se prodávaly i ve Francii, Británii a dalších západních zemích. Kolik jich bylo, to nevím, ale prodávaly se tam. Když o tom nic nevíte, nepište tady nesmysly.
Die Glocke ve Štěchovicích obohacoval U235 a zřejmě běžel do posledních dnů války, určitě tam ještě někde bude, reaktor je malé zařízení zhruba 1 metr v průměru, řekl bych že bude zalité někde do betonu, pokud to ale zaplavily už dávno se to rozpadlo na rezivý prach.
Malé reaktory dodnes nikdo neumí pořádně vyrobit. Průměr 1m? Pohádky. A i kdyby to byla pravda, existovali by pamětníci, kteří to stavěli nebo pak zalívali tím betonem. Jenže nikdo takový neexistuje, takže neexistoval ani ten reaktor.
Civilisti v Německu a Japonsku byla vražda, civilní obětí německého a japonského řádění byli válečné oběti? Ochráním nožem svojí rodinu, je to vražda?
A co civilisté v bombardované Británii? Co civilisté v Mandžusku, na Filipínách, na Havaji? Když někdo zaseje vítr, musí počítat s tím, že sklidí bouři. Ani s dnešní přesnou technikou se civilním ztratám nelze úplně vyhnout. Tehdy to nešlo vůbec.
Byla řeč jen o atomce a kdo ji používá. Většina lidí má doma nože, ale jen někteří je použijí na vraždu a to je zásadní rozdíl.
Kdyby Američané atomovky neshodili, zemřelo by mnohonásobně vice Japonců. Ani ničivé konvenční nálety na japonská města se statisíci obětí nepřiměly Japonce je kaputulaci. Nebýt atomovek, museli by Američané provést do Japonska invazi a bojovat o každý metr země, každou ulici a každý dům. Japonci cvičili i školní děti k boji. Stálo by to mnohem víc životů na obou stranách, než by válka konečně skončila. Svržení atomovek bylo sice děsivé, ale ve své podstatě zacbránilo mnohem většímu krveprolévání a ukončilo válku.
Podle dobových dokumentů provedly 3 úspěšné jaderné testy již v roce 1943 a další 3 v roce 1944, to ale nebyly nadkritické jaderné bomby jaké známe, ale hluboce podkritické, iniciované pomocí photofission, pravděpodobně U235 jež se obohacoval z Thoria v reaktorech typu Die Glocke ve Štěchovicích. Štěpného materiálu měli opravdu málo a víc ho nedokázali vyrobit, a tanker s těžkou vodou jim potopily u Norska, správná otázka by tedy byla "jak blízko byly od Vodíkové bomby". Právě tyto projekty byly přísně tajné a všichni co viděli Die Glocke byly na konci války popraveni.
I kdybych připustil, že byli všichni popraveni (nějak nevím, jak by se to ve zmatcích na konci války stihlo a jak by se to provedlo beze svědků), tak kam se ten die Glocke poděl? Ve Štěchovicích po něm není ani stopy. Kdyby ho třeba vyhodili do povětří, musely by být nějaké trosky a bylo by mnoho svědků toho výbuchu. Docela bych věřil tomu, že Štěchovice měly sloužit pro výrobu těžké vody, ale reaktor tam jistě nebyl.
Jako velice vynalézavý národ, co jako první sestrojil třeba ty převratné motory do stíhacích letounů nebo rakety a na dalších věcech pracovali , by netrvalo dlouho a než by dodělal atomovku , určitě by už dávno měl vymyšlené a upravené letadlo , které by ji dopravilo na místo....
Tu můžeme spekulovat , ale dle mého, právě tvrzení, že ani bombardéry neměl, ani na žádných nedělal, znamená, že ani na atomové bombě nepracoval , nebo max byl na začátku...
I kdyby snad dolet bombardéru nad Moskvu dostačoval, jak by se tam to letadlo bez potřebných doprovodných stíhaček s velkým odletem dostalo? Němci žádnou stíhačku s velkým odletem neměli. Sověti by ho velmi pravděpodobně sestřelili už cestou. Jedinou možností by byla raketa s dostatečným odletem a nosností. Team von Brauna na ní sice pracoval, ale ještě neměli ani její prototyp. Navíc odchylka naváděcího systému by při takové vzdálenosti taky nebyla úplně zanedbatelná.
Mezippřistání kde? Na konci války už byla východní Evropa pod kontrolou Sovětů. A i kdyby snad dolet bombardéru nad Moskvu dostačoval, jak by se tam to letadlo bez potřebných doprovodných stíhaček s velkým odletem dostalo? Němci žádnou stíhačku s velkým odletem neměli. Sověti by ho velmi pravděpodobně sestřelili už cestou.
No nevím ale ať se podívám kamkoliv tak podniky , elektrárny v četně těch atomových stavěli komunisti , po převratu v ČR rukách nezůstalo téměř nic ani banky . Takže zas žádná hitparáda ze západu teda krom obrovského zadlužení neřišla
Píšete nesmysly. Vím o mnoha průmyslových zónách, kde vzniklo mnoho úplně nových výrobních podniků, spousta starších továren se výrazně modernizovala a jsou svými výrobky na globálním trhu na špici svého oboru. Komunisté po 40ti letech stagnace už na žádné inovace neměli ani peníze, ani know how. Mám v živé paměti, jak byly všechny budovy, chodníky a infrastruktura dlouhodobě zanedbávané a místo jejich údržby či rekonstrukce se kolem jen postavilo dřevěné lešení, aby odpadávající fasáda někoho nezranila. O nových tovarnách z dob socialismu tedy moc nevím, většinou šlo o znárodněné továrny ještě z první republiky a starší. Možná sem tam někde přistavěli novou halu, ale úplně novou továrnu žádnou neznám. Zatímco po revoluci vznikly i celé nové automobilky: TPCA v Kolíně, Hyundai v Nošovicích. Škoda v Boleslavi je asi 3x větší, než byla v roce 1989 a to je jen vrchol ledovce. Jen na tyhle 3 fabriky je navázáno X menších i větších subdodavatelů a ačkoliv ty mateřské závody patří cizincům, ty subdodavatelské podniky jsou často ryze české.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Protože jsme jako Češi takto nastaveni. Lačníme po negativních věcech, jevech nebo když se někdo pomlouvá. Máme v sobě zlobu, závist i nenávist. A přesouváme to do politiky. Dělá nám dobře, když můžeme na nějakého politika nadávat. A to tak, jak nám to předestelou novináři.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Katastrofy a neštěstí jsou novinářské senzace všude na světě, to není české specifikum. V čem jsme možná trochu jiní, je takový ten čecháčkovský komplex malé uražené země, kterou okolní velké země jen zneužívají spojený se všeobecným svalováním vlastních neúspěchů na "ty druhý" (politiky, cizí velmoci, špatný počasí a podobně).
1 odpověď